Hacetlerimiz için birlikte dua edelim🌺

Duamız başlıyorrr 😍

Duamız;
''1000 Lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî kuntu minez zâlimîn"

لاَ إِلهَ إِِلاَّ أَنْتَ سُبْحَانَكَ إِِنِّي كُنْتُ مِنَ الظَّالِمِينَ

Anlamı: “Ya Rabbi! Senden başka Mabud yoktur. Seni noksanlıklardan tenzih ederim, ben şüphesiz zalimlerden oldum."

🌹Hazreti Yunus (a.s.) tarafından edilmiş olan ve Onun balığın karnından çıkmasını sağlayan bir duadır..

🌹Peygamber Efendimiz (S.A.V.) buyurmuştur ki: “Kim ki kardeşim Yunus'un (Yunus Peygamberin) balığın karnında iken okuduğu duayı okursa, Allah o kimsenin istediğini verir..

🌹Dertlere şifa olan bir duadır..

📍Süremiz 1 gündür

📍Mazeretli arkadaşlar okuyabilir

📍Abdest şartı yoktur, abdestli okunursa daha güzel olur

📍Sadece başlarken besmele çekmemiz yeterli

📍Günluk 2 kişi için okuyacağız

📍Herkes dua sahibine 38 tane okuyacak,
Dua sahibi kendine 50 tane okuyacak..

🌼 @_Gulnihal_
Merve'nin Duasi:

Eşimle çocuklarımla annemle babamla huzurlu sağlıklı uzun ömür yaşayalım. Borçlarımızı ödeyelim evimize bereket ver. Büyük kızım aklı başında olsun, yaşıtları gibi konuşsun, dili çözülsün. Kötü insanlar bizden uzak olsun. Kpss de iyi bir puan alıp İstediğim yere atanayim. Rahatsizligim nüksetmesin. Duama amin diyen arkadaşlarımın da hayırlısıyla duası kabul olsun amin.

🌼 @Oriana
Mervenur'un Duasi:

Bismillahirrahmanirrahim. Rabbim , Merve Nur kuluna yeniden sağlıklı sıhhatli hamile kalıp hamileliğinin sağlıklı sıhhatli ilerleyip evladını sağ salim kucağına alıp yetiştirmeyi nasip eyle. Sağlıklı sıhhatlı evlatları olsun Ona da annelik duygusunu En kısa zamanda hayırlıya döndürerek yaşat Allah’ım. Eşinde ve kendisinde bildiğimiz bilmediğimiz bebek olmasına engel ne durum varsa sen şafi isminin hürmetine onlara şifa ver ya Rabbim. Buradaki tüm dua arkadaşlarının, onun ve eşinin çabalarını boşa çıkarma Allahım. Hanesinden huzur, mutluluk, bereket ve sağlığı eksik etme Amin.

@mavra321

Selenofil Selenofil

@Renkli Fiyonk

@begonvil1985

@nursevdi

@sibell13

@aypare-

Life light Life light

@braindamage

@hasbeee

@Cuel

S Sabr-Sukur-Dua

HALLEYS HALLEYS

@Beklenen2

@Mucizemsn

@sanssizkiz12

@muhursuzpusula

@Bademmm388

@Umut_2019

honeymilkkk honeymilkkk

adessa01 adessa01

@Mucizemm222

@memurhanim

@therewillbeaday
İki arkadaş için de okudum rabbim kabul etsin insallah.

Canım ben bi ara okuyordum İlahiyat okuyan bir arkadaşıma sormustum o ayet olduğu için okunmaz demişti sure olan dualar dua niyetine okunur demişti
Yani bilgim dahilinde öyle söyledim yanlış bilgilendirmiyeyim diye açıklayayım dedim
Tsk ederim canım dua niyetine okuyalım o zaman inşallah 😍

Canım ben bi ara okuyordum İlahiyat okuyan bir arkadaşıma sormustum o ayet olduğu için okunmaz demişti sure olan dualar dua niyetine okunur demişti
Yani bilgim dahilinde öyle söyledim yanlış bilgilendirmiyeyim diye açıklayayım dedim
Tek ve net bi bilgi olmali dinimiz de ama masallah herkes bisi soylediginden kararsiz kaliyoruz. Hocalar birbiriyle ayni seyi soylemio ki🤷🏻‍♀️

Tek ve net bi bilgi olmali dinimiz de ama masallah herkes bisi soylediginden kararsiz kaliyoruz. Hocalar birbiriyle ayni seyi soylemio ki🤷🏻‍♀️
Tsk ederim canım dua niyetine okuyalım o zaman inşallah 😍
Yani ben ayet olduğu için okunmuyo diye biliyorum ama ikiye bolunduk şimdi bilemedim
Yani ben burda fetva veremem canım bilgisine güvendiğim bir arkadasimin dahilinde söyledim varsayalım ki dogruysada riske girmek istemem ne sizin hakkiniza ne de caiz olmaması açısından kendi hakkima
Hani ben okunur okunmaz diyemiyorum benim net bilgim yok bilgim olmadığı için bişey diyemiyorum
Şimdi sizin listenizi aksatmiyayim öyleyse cekileyim
Ama senin diğer listende olmayi çok isterim 💕😊 hakkinizi helal edin
Çünkü şaibeli bir durum okunan diyende var okunmayan diyende

Son düzenleme:
Yani ben ayet olduğu için okunmuyo diye biliyorum ama ikiye bolunduk şimdi bilemedim
Size uyarim ben bana fark etmez. Dier grupta 50 kisiyiz nerdeyse halada okuma devam ediyo, adetken okunsun ozellikle die bunu onermisti arkadas

Canim sureler dua niyetine okunabilir demissin ben mi yanlış anladım.. Mazeretliyken dua okunuyo, ayet ve süreler okunmuyo .. Ben de sürenin tamamı olmadığı için dua niyetine olabilr mi acaba dedim bilmiyorum ki napalim 😐

💧DUA LISTEMIZ KATILMAK ISTEYEN HERKESE ACIKTIR 💧HER YENI LISTEDE YENI DUA BELIRLEYIP DUAYA KATILAN KISILERE SIRASI GELINCE OKUMA YAPILIYOR 🍃KATILMAK ISTEYEN BENDE KATILABILIR MIYIM DIYE BILDIRIM YAPABILIR 😊

👇💛👇💛👇💛

Ebü’d-Derdâ radıyallahu anh Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’i şöyle buyururken dinlediğini söylemiştir:

Yine Ebü’d-Derdâ radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyururdu:

Gelin hep birlikte yeni dualar belirleyip birbirimizin hacetinin kabul olması için farklı farklı nefeslerden birbirimize dua edelim Allah dualarimizi kabul eylesin insaAllah 🌷
Allah rızası için müjdeli bir coxuk haberi beklıyorum dua edermisini z

Canim sureler dua niyetine okunabilir demissin ben mi yanlış anladım.. Mazeretliyken dua okunuyo, ayet ve süreler okunmuyo .. Ben de sürenin tamamı olmadığı için dua niyetine olabilr mi acaba dedim bilmiyorum ki napalim 😐
Yani canım arkadaşin süreden kastı fatiha gibi dualardi hani onda da aslında mazaretken okunmadi ya ben şimdi mazeretliyken okuyunca kendimi garip hissederim sizi bölüp hakkiniza girmiyeyim çünkü net bilgi yok diğer listende olmak isterim ❤

Duamız başlıyorrr 😍

Duamız;
''1000 Lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî kuntu minez zâlimîn"

لاَ إِلهَ إِِلاَّ أَنْتَ سُبْحَانَكَ إِِنِّي كُنْتُ مِنَ الظَّالِمِينَ

Anlamı: “Ya Rabbi! Senden başka Mabud yoktur. Seni noksanlıklardan tenzih ederim, ben şüphesiz zalimlerden oldum."

🌹Hazreti Yunus (a.s.) tarafından edilmiş olan ve Onun balığın karnından çıkmasını sağlayan bir duadır..

🌹Peygamber Efendimiz (S.A.V.) buyurmuştur ki: “Kim ki kardeşim Yunus'un (Yunus Peygamberin) balığın karnında iken okuduğu duayı okursa, Allah o kimsenin istediğini verir..

🌹Dertlere şifa olan bir duadır..

📍Süremiz 1 gündür

📍Mazeretli olan arkadaşlar mazeretleri bittikten sonra okuyacaklar (ayet içinde geçtiği için emin olamadım, mazeretli okunmaz diye düşündüm kizlar.. enbiya 87 de geçiyormuş bu dua)

📍Abdest şartı yoktur, abdestli okunursa daha güzel olur

📍Sadece başlarken besmele çekmemiz yeterli

📍Günluk 2 kişi için okuyacağız

📍Herkes dua sahibine 38 tane okuyacak,
Dua sahibi kendine 50 tane okuyacak..

🌼 @_Gulnihal_
Merve'nin Duasi:

Eşimle çocuklarımla annemle babamla huzurlu sağlıklı uzun ömür yaşayalım. Borçlarımızı ödeyelim evimize bereket ver. Büyük kızım aklı başında olsun, yaşıtları gibi konuşsun, dili çözülsün. Kötü insanlar bizden uzak olsun. Kpss de iyi bir puan alıp İstediğim yere atanayim. Rahatsizligim nüksetmesin. Duama amin diyen arkadaşlarımın da hayırlısıyla duası kabul olsun amin.

🌼 @Oriana
Mervenur'un Duasi:

Bismillahirrahmanirrahim. Rabbim , Merve Nur kuluna yeniden sağlıklı sıhhatli hamile kalıp hamileliğinin sağlıklı sıhhatli ilerleyip evladını sağ salim kucağına alıp yetiştirmeyi nasip eyle. Sağlıklı sıhhatlı evlatları olsun Ona da annelik duygusunu En kısa zamanda hayırlıya döndürerek yaşat Allah’ım. Eşinde ve kendisinde bildiğimiz bilmediğimiz bebek olmasına engel ne durum varsa sen şafi isminin hürmetine onlara şifa ver ya Rabbim. Buradaki tüm dua arkadaşlarının, onun ve eşinin çabalarını boşa çıkarma Allahım. Hanesinden huzur, mutluluk, bereket ve sağlığı eksik etme Amin.

@mavra321

Selenofil Selenofil

@Renkli Fiyonk

@begonvil1985

@nursevdi

@sibell13

@aypare-

Life light Life light

@braindamage

@hasbeee

@Cuel

S Sabr-Sukur-Dua

HALLEYS HALLEYS

@Beklenen2

@Mucizemsn

@sanssizkiz12

@muhursuzpusula

@Bademmm388

@Umut_2019

honeymilkkk honeymilkkk

adessa01 adessa01

@Mucizemm222

@memurhanim

@therewillbeaday
Okudum rabbim kabul etsin inşallah

Yani canım arkadaşin süreden kastı fatiha gibi dualardi hani onda da aslında mazaretken okunmadi ya ben şimdi mazeretliyken okuyunca kendimi garip hissederim sizi bölüp hakkiniza girmiyeyim çünkü net bilgi yok diğer listende olmak isterim
Yok fatiha nas felak gibi sureler mazeretliyken kesinlikle okunmamalı diye biliyorum canım ben

Yok fatiha nas felak gibi sureler mazeretliyken kesinlikle olunmamalı diye biliyorum canım ben
İşte kimisi de ona dua niyetiyle okunur diyo canım şaibeli durum biraz herkesin farklı fikri var
Şimdi bazı arkadaşlar dualarinin bekletilmesini istemezse falan kimsenin hakkına girmiyeyim cikabilirim listene yeniden gelme şartıyla 😊
Çünkü ayet okunmaz diye biliyorum

İşte kimisi de ona dua niyetiyle okunur diyo canım şaibeli durum biraz herkesin farklı fikri var
Şimdi bazı arkadaşlar dualarinin bekletilmesini istemezse falan kimsenin hakkına girmiyeyim cikabilirim listene yeniden gelme şartıyla 😊
Yok kuzum dedigim gibi isteyen mazeretliyken okusun istemeyen bittikten sonra okusun🧡

Çünkü ayet okunmaz diye biliyorum
Çıkmanı gerektircek bisi yok ki, herkes bildigini soylucek ki dogrusu ne die arastirmaya duselim🤷🏻‍♀️😊

X