Hacamatın Kadın Hastalıklarındaki İyileştirme Etkisi... Nasıl Yapılır?

İnşaallah sağlığımız duzelirse bebek de kendiliğinden gelir. Arkadaşlar ben de klomen aşılama tedavilerinden geçtim pko sebebiyle ama maalesef olmadi. Artık bu konuda vucudumu ilaç deposuna çevirmekten vazgeçtim. Tabi ki doktor takibi ilaç kullanımı olmalı çoğu kişi için sonuç olumlu oluyor. Ama eğer sonuç alamadiysak bence çok üzerine düşüp yıllarca ilaç kullanmak yine bizi yipratacaktir. En güzeli vucudumuzu bir bütün olarak görmek ve her açıdan sağlıklı bir insan olmaya çalışmak. Çünkü her organ diğerleriyle uyum içinde çalışıyor. Biri hasta olunca diğer bir organı da etkileyebiliyor. Hacamat ile güzel bir vücut temizliği ve bütüncül bir tedavi metoduna hepimizin ihtiyacı var.
Bende de pco var adetlerim düzenli ama yumurtlma olmuyor bunun için hacamatın faydası olur mu bu 1.sorum . Bulunduğum çevrede hacamat yapan birilerini duydum ama PCO için doğru yeri biliyorlar mı onu bilmiyorum belli bir bölge ismi verir misiniz ona göre şu bölgeye yapmanız gerekiyormuş demek için

Bende de pco var adetlerim düzenli ama yumurtlma olmuyor bunun için hacamatın faydası olur mu bu 1.sorum . Bulunduğum çevrede hacamat yapan birilerini duydum ama PCO için doğru yeri biliyorlar mı onu bilmiyorum belli bir bölge ismi verir misiniz ona göre şu bölgeye yapmanız gerekiyormuş demek için
Faydası olur çünkü hacamatla vücuttan zararlı kimyasalların bir kısmı atılmış oluyor. Bu da yumurtlamayı engelleyen şeylerden biri. Ayrıca o bölgede kan akışı artıyor. Etkisi olur illaki. PCOS için özel bir nokta yok. Genel kadın hastalıkları için derseniz yeterli olur. Belden, kuyruk sokumundan yaparlar muhtemelen. Karın üzerinden yumurtalık ve rahim üzerine yapan da oluyor. Ama tek başına mükemmel bir etki olur mu bilemiyorum. Aynı zamanda sağlıklı beslenme, egzersiz, düzenli uyku, düzenli güneşlenme gibi şeylerin etkisi çok fazla. Şu konuya bakabilirsiniz: Dr. Felice Gersh, PCOS SOS adlı kitabın özeti.

Faydası olur çünkü hacamatla vücuttan zararlı kimyasalların bir kısmı atılmış oluyor. Bu da yumurtlamayı engelleyen şeylerden biri. Ayrıca o bölgede kan akışı artıyor. Etkisi olur illaki. PCOS için özel bir nokta yok. Genel kadın hastalıkları için derseniz yeterli olur. Belden, kuyruk sokumundan yaparlar muhtemelen. Karın üzerinden yumurtalık ve rahim üzerine yapan da oluyor. Ama tek başına mükemmel bir etki olur mu bilemiyorum. Aynı zamanda sağlıklı beslenme, egzersiz, düzenli uyku, düzenli güneşlenme gibi şeylerin etkisi çok fazla. Şu konuya bakabilirsiniz: Dr. Felice Gersh, PCOS SOS adlı kitabın özeti.
Çok teşekkür ederim cvbniz için inşallah şifa olur hacamat bana .

Kadın hastalıkları için yaptıracağımız hacamatta noktaları dört başlıkta toplayacağız.
1. Sünnet olan noktalar (hastalık ile alakalı olanlar)
2. Omurga yanlarında bulunan noktalar
3. Anatomik noktalar
4. Diğer noktalar

1. Sünnet olan noktalardan 3 tanesi kadın hastalıklarına iyi geliyor.
Birincisi C7 noktası. Bu noktayı bulmak çok kolay. Başınızı öne eğin ve elinizi ensenize götürün ve yavaşça düz bir şekilde aşağıya kaydırın. Boyun omurganızdaki en büyük en bariz kemiği olan nokta. Tam bu kemiğin üzerine hacamat yaptırıyoruz çünkü bu nokta her hastalığa fayda sağlayan anahtar mahiyetinde bir nokta. Bütün hacamatlarda bu noktaya mutlaka yaptırılmalı.

Diğer sünnet olan iki nokta ise kronik hastalıkların iyileşmesi için (örneğin polikistik over gibi bir türlü kurtulamadığınız bir hastalık varsa). Bu noktayı bulmak için iki elimizi kulaklarımızın arkasından ensenin başlangıcından birleştiriyoruz. Kafatasının bittiği ve ensenin başladığı yere işaret ve orta parmaklarımızla dokunuyoruz. Şu an parmaklarımız tam ortada. Sağ elimizi daha sağa, sol elimizi daha sola kaydırdığımızda (yaklaşık 2-3 parmak kadar kaydıralım) iki tane beze gibi bir şeye parmaklarımız temas edecek. İşte tam bu iki nokta, kronik hastalıkların iyileşmesine fayda sağlıyor.

2. Omurga yanlarında bulunan noktalar sağlı sollu 4 tane. L2 ve S2 noktaları. Bunları omurgamızda disklerin numaralandırıldığı şekliyle yazdım. Bel omurgamızdaki diskler L1 L2 L3 L4 L5 S1 S2 S3 S4 S5 şeklinde numaralanıyor. l2 ve s2 yi bulmak için öncelikle ayağa kalkın ve ellerinizi belinize koyun. Kemiğinizi hissedin. Baş parmaklarınızı sağlı sollu bel kemiğinize koyun ve orta parmaklarınızı düz bir şekilde arkada bel omurgasında birleştirin. Şu anda orta parmaklarınız bel omurganızdaki L4 ve L5 disklerinin tam arasında duruyor. Yapmanız gereken şey disklerinizi hissederek 3 disk aşağı ve 3 disk yukarı kaymak. Böylece L2 ve S2 noktalarına ulaşıyorsunuz. Bir kupa yaklaşık 2 diski kaplayacak kadar büyük olduğu için diskin biraz yukarısı veya aşağısını tutturmanızda hiç bir sakınca yok. Yalnız kupaları tam disklerin üzerine koymuyoruz. İki parmak sağı ve iki parmak soluna yerleştiriyoruz. Bu şekilde 4 noktaya hacamat yaptırıyoruz.

Bu zamana kadar yazdığım noktalar bulması nispeten daha zor olanlardı. Yine de inşaallah anlaşılır tarif olmuştur ve kolay bulursunuz. Bundan sonrakiler çok daha kolay.

3. Anatomik noktalar. Bunlar da karnımızda yumurtalık ve rahim üzerine yerleştirilen noktalar.

4. Diğer noktalar. Ayak paş parmağı ile işaret parmağı arasında kalan ayak üstündeki bölge. Bu noktaya kadın hastalıkları için akupunktur yapılmakta. Yine bu bölgeyi uyarmak için hacamat yapılabilir. Bu da iki ayakta yapıldığı için iki nokta oluyor.

Toplamda 12 noktaya hacamat yaptırılırsa kadın hastalıklarına olumlu etki edecektir Allah'ın izniyle...
merhaba, hacamatin kronik vajinal mantar faydasi olur mu? ve miyom icin? tesekkurler

X