Güzelliğinizle ilgili sorularınız

gurbaacım şimdi bu konuyla alakalı değilde yinede sana bi sormak istedim ben bugün maxfactor cream puff fondoten pudra karışımı bişey sence nasıl bi ürün yorumlarını çok merak ediyorum cilt tipim bu arada karma

arkadaşlar çocukluktan kalma su çiçeği izleri nasıl geçer?? teşekkürler..
canım ne yazık ki bu izleri gecirecek bir yontem yok
lazer dısında tabi....

gurbaacım şimdi bu konuyla alakalı değilde yinede sana bi sormak istedim ben bugün maxfactor cream puff fondoten pudra karışımı bişey sence nasıl bi ürün yorumlarını çok merak ediyorum cilt tipim bu arada karma
canım max sevmem ama creme puff ilginç sekilde başarılı
epey müdavimi var
pudra kullanmadıgım yada çok nadir kullandıgım için deneyimim söz konusu değil bu ürün hakkında ama alınacaklar listemde kaydirigubbakcemile5

selam, 1-benim cildim kuru günlük bakım için ne önerirsiniz (nemlendirmek,küçük siyah noktalardan,günün yogunluğununun yüzdeki yansımasından kurtulmak için) önceden cildime gül suyu sürekli kullanırdım (markasına dikkat etmezdim) gerek duyduğum zamanlarda vazelin ve herhangi bir nemlendirici krem kullanırım ama bu aralarda burnumda çenemde sivilceler çoğalmaya başladı (önceden bu kadar sık değildi) hem bunlardan kurtulmak daha sağlıklı canlı bir cilde sahip olmak istiyorum. bunun için günlük yapmam gereken uygulamaları söyler misiniz? 2-kuru ciltlerin kırışmaya meyilli olduklarını diğer ciltlere göre daha çabuk kırıştığını duymuştum bunun için ne önerirsiniz?
3-hangi marka gül suyu ve vazelin önerirsiniz,hangileri daha doğaldır? benim kullandığım vazelinin içinde paraben diye bir madde var bu zararlı mıdır?
4-çok önceden aldığımız zeytin yağı var evde ama kokusu çok kötü yenicek gibi değil fakat cilde veya saça uygulanabilir mi? (biyoloji hocam yenme özelliğini kaybettiğini fakat istediğim yere uygulayabileceğimi söylemişti bir de size sormak istedim)
5-tüy azaltıcı olarak neyi önerirsiniz? ben beyaz zırnık kullanıyordum çok yararını gördüm fakat okuduğum yorumlar yüzünden beyaz zırnığı kullanmaya korkuyorum,karınca yumurta yağının da içinde ne olduğunun belirsiz olduğunu söylüyorlar onu da kullanmayı bıraktım gibi (uzun zamandır kullanmıyorum)
6-sabah kalkıp evden dışarı çıkıncaya kadar kullandığımız bir sürü şey kanserojen madde içeriyor masum görünen bir sürü bakım ürünleri var ben elimden geldiğince bunlardan uzak durmak istiyorum bu maddeleri ve nelerin içinde olduğu söylerseniz yada bunlara ulaşabileceğim bir adres verirseniz sevinirim.
doğal olmayan kozmetiklerin kullanılan bölgeyi zedelediklerini ilk önceleri iyi geldiğini sansak da zamanla bunun zararlarını göreceğimizi duymuştum bu yüzden doğal,bitkisel şeyleri tercih etmeye çalışıyorum.
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
7-göz çevresindeki ve yüzdeki makyajı temizlemek için ne önerirsiniz

Son düzenleyen: Moderatör:
selam, 1-benim cildim kuru günlük bakım için ne önerirsiniz (nemlendirmek,küçük siyah noktalardan,günün yogunluğununun yüzdeki yansımasından kurtulmak için) önceden cildime gül suyu sürekli kullanırdım (markasına dikkat etmezdim) gerek duyduğum zamanlarda vazelin ve herhangi bir nemlendirici krem kullanırım ama bu aralarda burnumda çenemde sivilceler çoğalmaya başladı (önceden bu kadar sık değildi) hem bunlardan kurtulmak daha sağlıklı canlı bir cilde sahip olmak istiyorum. bunun için günlük yapmam gereken uygulamaları söyler misiniz? 2-kuru ciltlerin kırışmaya meyilli olduklarını diğer ciltlere göre daha çabuk kırıştığını duymuştum bunun için ne önerirsiniz?
3-hangi marka gül suyu ve vazelin önerirsiniz,hangileri daha doğaldır? benim kullandığım vazelinin içinde paraben diye bir madde var bu zararlı mıdır?
4-çok önceden aldığımız zeytin yağı var evde ama kokusu çok kötü yenicek gibi değil fakat cilde veya saça uygulanabilir mi? (biyoloji hocam yenme özelliğini kaybettiğini fakat istediğim yere uygulayabileceğimi söylemişti bir de size sormak istedim)
5-tüy azaltıcı olarak neyi önerirsiniz? ben beyaz zırnık kullanıyordum çok yararını gördüm fakat okuduğum yorumlar yüzünden beyaz zırnığı kullanmaya korkuyorum,karınca yumurta yağının da içinde ne olduğunun belirsiz olduğunu söylüyorlar onu da kullanmayı bıraktım gibi (uzun zamandır kullanmıyorum)
6-sabah kalkıp evden dışarı çıkıncaya kadar kullandığımız bir sürü şey kanserojen madde içeriyor masum görünen bir sürü bakım ürünleri var ben elimden geldiğince bunlardan uzak durmak istiyorum bu maddeleri ve nelerin içinde olduğu söylerseniz yada bunlara ulaşabileceğim bir adres verirseniz sevinirim.
doğal olmayan kozmetiklerin kullanılan bölgeyi zedelediklerini ilk önceleri iyi geldiğini sansak da zamanla bunun zararlarını göreceğimizi duymuştum bu yüzden doğal,bitkisel şeyleri tercih etmeye çalışıyorum.
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
7-göz çevresindeki ve yüzdeki makyajı temizlemek için ne önerirsiniz

1. bu sorunun için bebak acı badem sütü topiğini ziyaret etmeni öneririm
2. vazelin yüze sürülmez, yaglandırır, elastikiyet kaybettirir. her buldugunuzu lütfen yüzünüze sürmeyin.
3. önerebilecegim en doğal gül suyu markası ; rosense'dir
4. yiyemiyeceğiniz hale gelen zeytinyağını yüze ve saça sürmek bana çok da akıl karı gelmedi. bozulmuş ürün hiç bir şekilde harici de olsa kullanılmamalı. Allah korusun deri enfeksiyonlarına sebep olabilir. kaş yapayım derken göz çıkarırsınız.
5. tüy azaltıcı olarak ıstenmeyen Tüyler forumumuzu ziyaret etmenizi öneririm. Sogan suyundan tutun da nane+ limon+tuz karışımına kadar bir çok yöntem paylaşmış arkadaşlar

buyurun;

http://www.kadinlarkulubu.com/istenmeyen-tuyler-f600/

6. dediğim gibi bebak acı badem sütü topiğini ziyaret ederseniz sorularınızın buyuk ölcüde cevabını alırsınız

buyurun;

http://www.kadinlarkulubu.com/cilt-...7044-bebak-ac305-badem-s220t220-mucizesi.html

aklınıza takılan birşey olursa lütfen paylaşın
sevgiler

açelyanın soruları sınav sorusu gibi olmuş... :)

gurbaacımmm 100 üzerinden 98 almış gibi görünüyorsun ama açelyaya sormak lazım :)

hehe, öncelikle çok teşekkür ederim,puanlama tabiki bizim hakkımız değil ama 100 üzerinden 100:) yardımının, için saol aklıma gelen bir soru olursa sorarım:)

bak aklıma soru geldi,öncelikle BEBAK ACI BADEM SÜTÜNÜ önerdiğin siteye girdim fakat aklıma kurcalayan bişey var bebak'ın içindeki maddeler bunlarda
Balmumu
Lanolin
Sıvı parafin
Gliserin
Boraks
Acı badem esansı
Metil paraben
su bunlardan balmumu parafin paraben bunlar zararlı maddeler değil mi cildimize zarar vermez mi,kullanan çoğu kişi öneriyor fakat belki kısa süreliğine bir etkisi vardır zamanla cildimizi tahriş edebilr mi acaba? ikinci sorum ise (bu arada öteki sorularımda numara vermemin amacı sorularımın belli olup senin cevap vermeni kolaylaştırmaktı aklıma gelmişken sölim de) kaliteli makyaj ürünleri kullanıldığında cilde zarar vermediğini söylemişsin mesela bir aksilik olmazsa ben avonun kalıcı olan bir kaç ürününden almak istiyorum (ruj,rimel) akşam yatmadan önce yüzümü güzel temizledikten sonra bir sorun oluşturmuyor heralde?

bacaklarım epilasyon yüzünden mahvoldu ya..
kıllar deri altında kötü görünüyo, pütür pütür çok kötü :KK43:((
yaz da geliyo.. :KK43:
ne yapabilirm arkadaslar ben bunun için.
aranızda bu problemi yasayan var mı???
bana yardım edin lütfenn... :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

tesekkür ederim denerim ama jilet daha kötü yapmaz mı..
başka önerisi olan var mı arkadaslar bunun için krem vs. fln???

leyla jilet daha sert yapar evet ama bir iki seferden bişey olmaz benim de olmuştu ama ben evde sir ağda kullanmıştım kendim o yüzden başıma gelmişti. epilasyon makinası kullanıyorum ben bacak ve koltuk altımda bi sorun yaşamadım ama dediğim gibi jilet yaparsan bir iki defadan bişey olmaz bence de.

bak aklıma soru geldi,öncelikle BEBAK ACI BADEM SÜTÜNÜ önerdiğin siteye girdim fakat aklıma kurcalayan bişey var bebak'ın içindeki maddeler bunlarda
Balmumu
Lanolin
Sıvı parafin
Gliserin
Boraks
Acı badem esansı
Metil paraben
su bunlardan balmumu parafin paraben bunlar zararlı maddeler değil mi cildimize zarar vermez mi,kullanan çoğu kişi öneriyor fakat belki kısa süreliğine bir etkisi vardır zamanla cildimizi tahriş edebilr mi acaba? ikinci sorum ise (bu arada öteki sorularımda numara vermemin amacı sorularımın belli olup senin cevap vermeni kolaylaştırmaktı aklıma gelmişken sölim de) kaliteli makyaj ürünleri kullanıldığında cilde zarar vermediğini söylemişsin mesela bir aksilik olmazsa ben avonun kalıcı olan bir kaç ürününden almak istiyorum (ruj,rimel) akşam yatmadan önce yüzümü güzel temizledikten sonra bir sorun oluşturmuyor heralde?

canım bebak'ı gençliğinden bu yana kullanan teyzelerimiz hatta ninelerimiz var
fakat yüzleri halen bebek yumusaklıgında ve kırısıklık diğerlerine nazaran çok daha az
kullanmış oldugumuz diğer pahalı temizleme ürünleri ile karşılaştırıldıgında en masumudur bebak...
en azından testlerini hayvanlar üzerinde yapmıyor....
burda sürekli tekrarlıyorum
BEN AVON KULLANMAM, KULLANILMASINI ÖNERMEM (hele hele cilt bakım ürünleri, fondotenler, pudralar, allıklar)
kaliteden kastım asla avon ve türevleri değildi

fakat ruj ve rimeli konusunda bişi diyemiycem
sen bilirsin kaydirigubbakcemile5

bacaklarım epilasyon yüzünden mahvoldu ya..
kıllar deri altında kötü görünüyo, pütür pütür çok kötü :KK43:((
yaz da geliyo.. :KK43:
ne yapabilirm arkadaslar ben bunun için.
aranızda bu problemi yasayan var mı???
bana yardım edin lütfenn... :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

bacaklarını güzelce kesele
ve bebe yağı kullan canım her banyodan sonra bacaklarına
yada son durulanma suyunun içine bi kaç damla damlat omuzlarından aşagı dök
yumusacık olur tüm vucudun hihoyyyt

kıl dönmesi için ayrıca SUNADUMANKAYA CİLT BAKIMI bu siteyede bakabilirsin,ölesine gezerken denk geldi
tesekkür ederim, hemen inceliyorum.. :))

bacaklarını güzelce kesele
ve bebe yağı kullan canım her banyodan sonra bacaklarına
yada son durulanma suyunun içine bi kaç damla damlat omuzlarından aşagı dök
yumusacık olur tüm vucudun hihoyyyt

kese ve bebe yağı, evet güzel fikir.. :))
çok saol canım yaa.. :1hug::1hug:
okudum burayı, herkesin yardımına koşuyosun,
Allah razı olsun senden..

tesekkür ederim, hemen inceliyorum.. :))

kese ve bebe yağı, evet güzel fikir.. :))
çok saol canım yaa.. :1hug::1hug:
okudum burayı, herkesin yardımına koşuyosun,
Allah razı olsun senden..

canım benim ne demek zevkle Şeniz
bebe yagıyla hem de misler gibi kokarsın :asigim:

gurbişimmm bişi sorucam sana aklıma takıldı da gene=)

şimdi ben her gece yatmadan yüzümü sebamed liikitle yıkıorum
rosense gül suyuyla silirum we bebakımı sürüorum
fakat 1.sorum bu bebak temzleme sütünü hng arada yapıcaımı bilemedm yaa:s

2.sorum kullandığım ürünler nasıl sence özelllkle sebamed daha önce de neutrogena kullandm daha dermo kozmetik die.

asıl kafama takılan sabah kalkınca da bn senelerdir aynışeyi yapıorum yüzümü gene aynı şekilde yıkıorum,gül suyuyla silip,clinuque nemlendirici sürüorum akşamdan farklı olarak makyaj yapıcaım için.
sence sabah da yüzü aynı şeklde yıkamak dopru bişi mi ya gece yıkıosun yatıosun sona geene aynı şeyleri yapıosun ya

anlamadım yaaa :bbo:

Bebak karma ciltler için kullanılabilir mi?

cildiniz sivilceye meyilli değilse kullanılabilir.
sivilceye meyilli ise biberiye sabunuyla beraber kullanın

gurbişimmm bişi sorucam sana aklıma takıldı da gene=)

şimdi ben her gece yatmadan yüzümü sebamed liikitle yıkıorum
rosense gül suyuyla silirum we bebakımı sürüorum
fakat 1.sorum bu bebak temzleme sütünü hng arada yapıcaımı bilemedm yaa:s

2.sorum kullandığım ürünler nasıl sence özelllkle sebamed daha önce de neutrogena kullandm daha dermo kozmetik die.

asıl kafama takılan sabah kalkınca da bn senelerdir aynışeyi yapıorum yüzümü gene aynı şekilde yıkıorum,gül suyuyla silip,clinuque nemlendirici sürüorum akşamdan farklı olarak makyaj yapıcaım için.
sence sabah da yüzü aynı şeklde yıkamak dopru bişi mi ya gece yıkıosun yatıosun sona geene aynı şeyleri yapıosun ya

anlamadım yaaa :bbo:
canım gülsuyunu dök buz kalıplarına at buzluğa ve her gece yatmadan yüzünde bu buz kaliplarından birini alıp gezdir, masaj yapar gibi.
öyle sadece gülsuyu sürmekle cilt kendini toparlayamaz
sebamedin açıkcası ben hiç bi faydasını görmedim
ikinci kez para verip almayacağım tarzda bi marka açıkcası
ama sen memnunsan bişi diyemem

günlük bakımın şu olsun

yüzünü yıka (sebamedden memnunsan sebamedle, değilsen tavsiye ettiğim sabunlardan cildine uygun olanıyla)
ardından bebakla sil
ve son olarak da dondurduğun gül suyu ile yüzüne masaj yap.

sabahları ise sadece yüzünü yıka (sabunsuz) ardından iyi bi nemlendirici sür
makyaj yapiyosan makyajını yap ve çık
fazlasına gerek yok

X