Güzelliğinizle ilgili sorularınız

güneşte oluşan güneş lekelerinin çözümü nedir ve ayrıca doğum lekelerinden nasıl kurtulurum daha önce güneş lekeleri için trovogen kullandım bi vaydası olmadı yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden tşk

Lekelerin yok olması soyucu bazı kremler ya da doğal olarak sirke gibi asitli yine soyucu maddelerle olabiliyor.Tabi ki bu lekelerin ne kadar derinde olmasına bağlı.Çok yüzeyde ise çözüm alınabilir, derindeyse çözüm bulmak uzun süre kullanımla sağlanabilir.Size bu kremi doktor mu vermişti ne kadar süre kullandınız.
Leke tedavisi süresince güneşe de asla maruz kalmamalısınız.
Aslında lekeler oluşmadan önlem alınsa çok daha kolay çözüm oluyor.

cüvcüv merhabalar; sana daha önce de yazmıştım güzellik merkezinde cilt bakımı yaptırma ile ilgili bir kaç soru..önerilerine dayanarak bir güzellik merkezinden randevu aldım ve pazar günü cilt bakımı yaptrmaya gidicem..fakat bazı endişelerim var bu konuda..mesela cilt bakım işlemi yaklaşık 1 saat filan sürüyormuş işlem bittikten sonra yüzümde çok farkedilir derece değişiklik olur mu..yani aşırı kızarıklık vs gibi..tabi bu güzellik merkezine göre de değişebilir fakat genel olarak spruyorum..benim sorunum siyah noktalar ve belli belirsiz oluşan küçücük gözenekler..bunlardan ilk seansta kurtulmayı bekleyemem fakat nedakar sürede kurtulabilirim..kısaca ilk seansın bana ne gibi faydaları olabilir ve düzenli olarak yaptırdığımda bu sorunlardan özelliklede siyah noktalardan kurtulabilir ve sıkı bir cilde kavuşabilirmiyim?...teşekkürler..

Öncelikle bu sorular tabi ki sana bakım yapan kişinin maharetlerine bağlıdır.Cilt bakımı yaklaşık 1 saat sürer.Ben bakım yaparken eğer kişinin çok fazla beyaz yağ bezesi (mila) varsa hepsini bir kerede değil daha sonraki seanslara bölerek yapmayı tercih ederdim.Çok kızarma ve kötü görüntü olmasın diye.
Cilt bakımında buhar verilip siyah noktalar temizlendiği için öyle sanıldığı gibi sıkma kızarma morarma olmaz eğer çok hassas değilseniz.
Olsa bile daha sonra uygulanan galvanik akım (cam proplarla yüze çok düşük akım verilmesi) yatıştırıcı özelliktedir ve hem dezenfekte eder hem de kızarıkları önler.
En son uygulanan maske ise tamamen temizlenmiş cildi yatıştırır besler ve canlandırır.
Şimdi bu durumda cilt bakımından biraz belki hassas pembe bir ciltle çıkabilirsin ama eğer seni kıpkırmızı yaparlarsa bunun normal olmadığını ve o uzmanın ehil olmadığını söyeleyebilirim.

merhaba
benimde bi kac sorularim olucak.
öncelikle benimde daha önce akne sorunum vardi,simdi eskisine göre cok daha iyi cildim,ama malesef lekeler duruyor.arada yine sivilcelerim cikiyor,bazen büyük bazen kücük oluyorlar,SIKSAMDA SIKMASAMDA hep leke kaliyor bunun icin ne yapabilirim?
birde ben suanda yaklasik 1 senedir la roche posay ürünlerini kullaniyorum,memnun sayilirim.hergün makyaj yapiyorum aksama temizliyorum,nemlendirici sürüyorum.ama sabah yine makyaj yaptigimda,bi kac saat sonra cildim kuruyor,pul pul oluyor,bazi yerlerde kuru lekelerim oluyor,makyajim bi tuhaf duruyor,sinir oluyorum bu duruma,ne yapmam lazim bunun icin,bana yardimci olursaniz cok sevinirim.burnumdada siyah noktalarim var,cildim cok cabuk kizariyor hassas bir cildimde var.peeling yapamiyorum malesef bu yüzden.ne kullanacagimi ne yapacagimi sasirmis durumdayim.cildimdeki sivilceler,siyah noktalar,kilcal damarlar,kizarikliklar bi gitse krem sürüp cikicam hep disari,makyaj yapmak istemiyorum artik.cevabinizi bekliyorum tesekkür ederim simdiden...

Akneleriniz var ise bu ürünler kozmetikler size çare olmaz mutlaka bir cilt uzmanı hekim tavsiyesi almalısınız.

ya arkadaşlar lütfen bana da yardımcı olun yoksa delirtecek beni bu siğiller yüzümde gözümün etrafında kaşımda minik minik koyu kahve renginde siğiller var dondurma yöntemini denedim oda yaktı şimddi bide onun izi kaldı bu siğillerin öyle başı falanda dümdüz nasıl geçiricem ben bunları ya ne oluryardımcıolun valla artık aynalara bakmak istemiyorum kızlar yardımlarınızı bekliyorum.

Siğillerin tedavisinde kryoterapi (dondurma) uygulamasından sonra yanık izi kalması beklenmez aslına siz yine bu işlemi size yapan doktora başvurun ve kalan izler için size ilaç vermesini isteyin.

peki ceviz yağını duymuştum yok ediyomuş siğilleri bu doğrumudur çünkü kryoterapi yaptırmak istemiyorum çünkü çok acı veriyor ve berbat bi görüntü yapıyor yüzümde olduğu için çalışmamı bile engelliyor bana önerebileceğiniz başka bişey varmı teşekkür ederim.

peki ceviz yağını duymuştum yok ediyomuş siğilleri bu doğrumudur çünkü kryoterapi yaptırmak istemiyorum çünkü çok acı veriyor ve berbat bi görüntü yapıyor yüzümde olduğu için çalışmamı bile engelliyor bana önerebileceğiniz başka bişey varmı teşekkür ederim.

Ceviz yağı incir sütü duydum ama kullanmadım bir de solusyonlar var verrutol falan ama yüz için kullanılırmı bilmiyorum.

Merhaba.Benim sorunum yüzümün çok kuru olması,sebamed nemlendirici kullandım,yine de yüzüm pul pul.Bana önerebileceğiniz biraz da ışıltı veren yoğun nemlendirici var mı?

Ürün tavsiye etmek??
Bana göre bir ürünü tavsiye edebilmek için diğer bütün ürünleri denemiş ve kullanım özelliklerine göre kullanmış olmak gerek.
Bunu yapamayacağımıza göre ürün seçiminde kendi kriterlerinizi oluşturun.
Güvenilir markalar (Orda burda bilinçsiz aktarların yaptığı, sattığı ürünlere güvenmeyin)
Dermokozmetik ürünler, çeşitli klinik testlerden geçmiş ürünler (100 kişide denenmiş %35 sonuç alnmış mesela bu size ürünün başarısı hakkında fikir verir)
Aşırı kokulu, çok renkli ürünlerden uzak durun bunlar içindeki katkıların diğerlerine göre daha faza olduğunu gösterir.
Tabi ki bütçenize uygun olan ürünler.
Ürünün cilt tipinize uygun olmasına dikkat edin.
Ürünü aldıktan sonra düzenli kullanmaya önem verin.

Bir kozmetik ürünün ihtiyacımıza uygun olduğunu bunlara bakarak karar verebiliriz.

Merhaba.Benim sorunum yüzümün çok kuru olması,sebamed nemlendirici kullandım,yine de yüzüm pul pul.Bana önerebileceğiniz biraz da ışıltı veren yoğun nemlendirici var mı?

Yukarıda daha önce vermiş olduğum cevap var.
Nem su demektir yağ ile karıştırılmamalı ve ne kadar su içiyorsunuz çok su için lütfen bu kuru olan cildinize iyi gelecektir.ışıltı için gerekli vitaminleri içeren besinler yemelisiniz.
Tek başına ürün sorunları çözmez ama kuru ciltler için bir nemlendirici alabilirsiniz.

cüvcüv teşekkür ederim cevabın için peki bu gözenekjlerin sıkılaşması bu bakımlarla mümkünmü...gözeneklerim gözle görünmeyecek kadar küçük ve sadece belli bir bölgede var onları çok takıyorum belli olmasalarda..kısaca bu tür bakımlarla sıkılaştırmak mümkün olurmu?

evet cüvcüv bana doktor tavsiye etmişti faydası olmayınca bıraktım yüzeyde olan bi leke tavsiye edebiliceniz bir şeyler varmı acaba

cüvcüv teşekkür ederim cevabın için peki bu gözenekjlerin sıkılaşması bu bakımlarla mümkünmü...gözeneklerim gözle görünmeyecek kadar küçük ve sadece belli bir bölgede var onları çok takıyorum belli olmasalarda..kısaca bu tür bakımlarla sıkılaştırmak mümkün olurmu?

evet yaaa bu gozeneklere guzel bı cozum varmı??????? cok moralım bozuluyo benımsenağlama

İğneli epilasyon yaptırdım kaş ortası ve çeneye ama kaş ortasında çok iz kaldı moralim çok bozuk bu izlerden nasıl kurtulabilirim ben lütfen yardım edin 1 ayım kaldı ya arkadaşlar düğün olucam ama bu şekildemi senağlamasenağlama nasıl yok etcem ben bu izleri ya

İğneli epilasyon yaptırdım kaş ortası ve çeneye ama kaş ortasında çok iz kaldı moralim çok bozuk bu izlerden nasıl kurtulabilirim ben lütfen yardım edin 1 ayım kaldı ya arkadaşlar düğün olucam ama bu şekildemi senağlamasenağlama nasıl yok etcem ben bu izleri ya

İz kalması iğneli epilasyon yapan kişinin yetersizliğinden olmuştur iğneli epilasyonda iz kalmaz.İzin ne kadar derin olduğuna bağlı olarak lekeler için önerilen soyucu kremler en çabuk sonucu verir size bir doktora danışabilirsiniz.

evet yaaa bu gozeneklere guzel bı cozum varmı??????? cok moralım bozuluyo benımsenağlama

Kıvılcım sana daha önce de yazdım derimiz gözeneklidir normal hali budur gözenekler olmasa derimiz görevlerini yapamaz ve nefessiz kalırız yani mermer değiliz ya :) bence sen normal olan gözenekleri aynanın dibine kadar girip inceliyorsun ama cilt bakımı yapılınca o gözeneklerdeki kir ve yağ temizleneceği için daha hoş bir görünüm olabilir.Bir de tonik ve maske uygulamaları sıkılaştırır cilt bakımı gözenekleri temizler ve sıkılaşmasına etkide bulunur.O gözeneklerin büyük görünmesinin tek sebebi içine kir ve yağ dolmasıdır.

kızlar yarın cilt doktoruna gidicem bakalım ne diyecek bu siğiller için dua edinde geçirebilsin.artık neler olduğunu yarın dönünce yazarım

bu arada bi sorum olacak benim kardeşimin tırnak eti sürekli çatlıyo bunun nedeni ne olabilir kız artık yara bvandını çıkaramaz oldu.bi cevap yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Ben cildime düzenli bir bakım uygulamıorum genelde ne zaman aklıma eser ve bu da cildimin istediğim gibi olmasına engel oluyo.Ben karma bi cilt yapısına sahibim.Benım gunluk cilt bakımı için ne yapmam gerekır tonık,peeling veya maske olarak ? hergün yapılması gereken ve haftalık olarak yapılmas gerekenler hangileri bana bilgi verebilir misiniz ?

Ben cildime düzenli bir bakım uygulamıorum genelde ne zaman aklıma eser ve bu da cildimin istediğim gibi olmasına engel oluyo.Ben karma bi cilt yapısına sahibim.Benım gunluk cilt bakımı için ne yapmam gerekır tonık,peeling veya maske olarak ? hergün yapılması gereken ve haftalık olarak yapılmas gerekenler hangileri bana bilgi verebilir misiniz ?

400 küsür TL ye dermalogica yüz temizleme sütü, spreyle kullanılan toniği, peeling özellikli tozunu, nemlendiricisini aldım. jetpeel yaptırdığım yerdeki estetisyen önermişti. Madem işe yarayacak alim bari dediydim. Bi işe yaradı mı? "Hayır" :kızgın: Yine siyah noktalar çıkıyor :1no2: Oysa bu ürünlerle ve özellikle peeling özellikli tozuyla çıkmaz demişlerdi :sm_confused: Bi nemlendiricisini sevdim. O da yüzümü nemlendirdiği için. Öle pahalı ürünler alma boşu boşuna :1no2: (bence)

Jetpeel içinde yüzündeki lekeleri giderir ve o yöntemi uygulayalım dedi merkezdeki doktor. Bi işe yaradı mı? "Hayır" :kızgın: 1000 tl de oraya ödedim. Ama boşa. Üstelik kılcal damarlarım içinde yanabilir riskinin olduğunu söylemediler ve yanık izleri oldu senağlama

Boşverrr. Değmiyo bence.

a.s.

400 küsür TL ye dermalogica yüz temizleme sütü, spreyle kullanılan toniği, peeling özellikli tozunu, nemlendiricisini aldım. jetpeel yaptırdığım yerdeki estetisyen önermişti. Madem işe yarayacak alim bari dediydim. Bi işe yaradı mı? "Hayır" :kızgın: Yine siyah noktalar çıkıyor :1no2: Oysa bu ürünlerle ve özellikle peeling özellikli tozuyla çıkmaz demişlerdi :sm_confused: Bi nemlendiricisini sevdim. O da yüzümü nemlendirdiği için. Öle pahalı ürünler alma boşu boşuna :1no2: (bence)

Jetpeel içinde yüzündeki lekeleri giderir ve o yöntemi uygulayalım dedi merkezdeki doktor. Bi işe yaradı mı? "Hayır" :kızgın: 1000 tl de oraya ödedim. Ama boşa. Üstelik kılcal damarlarım içinde yanabilir riskinin olduğunu söylemediler ve yanık izleri oldu senağlama

Boşverrr. Değmiyo bence.

ben zaten öğrenciyim o kadar parayı oralara veremem asla.Bitkisel tonıklerin peelinglerin cilt yapıma uygun olcak sekılde olanlarını bulur uygularım.Ben sadece günlük yapılması gereken işlemleri sordum . . saol yine de canım a.s.

bu arada bi sorum olacak benim kardeşimin tırnak eti sürekli çatlıyo bunun nedeni ne olabilir kız artık yara bvandını çıkaramaz oldu.bi cevap yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Günlük bakımda akşamları temizleyici ile temizlenmeli sonra tonik ve nemlendirici uygulanmalı.Temizleyici cildin durumuna göre jel ya da losyon olabilir.

Haftalık bakımda ise haftada bir peeling ve maske uygulanmalı.Yine cildin durumuna göre maske tercih edilmeli nemlendirici, canlandırıcı, vitamin maskesi gibi sürekli her hafta değişimli maskeler uygulayabilirsiniz.
Peelingler ise yağlı ciltler için kuru hassas ciltler için ayrılır bunlardan uygun olanı seçilmelidir.

ya arkadaşlar lütfen bana da yardımcı olun yoksa delirtecek beni bu siğiller yüzümde gözümün etrafında kaşımda minik minik koyu kahve renginde siğiller var dondurma yöntemini denedim oda yaktı şimddi bide onun izi kaldı bu siğillerin öyle başı falanda dümdüz nasıl geçiricem ben bunları ya ne oluryardımcıolun valla artık aynalara bakmak istemiyorum kızlar yardımlarınızı bekliyorum.

arkadaşı mrb benim bi arkadaşım vardı ellerinde siğiller vardı incir sütü sürdü sürerkende besmele çekerdi akşam sabah böle devam etti ilk başta yakmış kanamış ama sonra geçmiş gece yatarkende sürüyodu onun elleri geçti ama yüze sürlürmü bilmiyorum hani belki ellerinde felan varsa faydası olur belki yüzün içinde ben yine araştırırım istersen yüzünede sür ama ne olucanı bilmiyorum o yüzden yüzüne sür geçer diyemiyorum ellerinde varsa rahatlıkla kullan iyi günler :emir_bebek:

merhaba verdiğiniz tarifler gerçekten çok güzel. gül suyu yapm ak için kavanoza suyu nekedar koymalıyız mesela güllerin üzerine çıksınmı şimdiden saol

X