Güzelliğinizle ilgili sorularınız

canım arkadaşına kendi deyenimlerimle kakao yağını tavsiye ederim. en beyaz insan bile çikolat gibi oluyor. aktardan alacak. katı kakao yağı. böle margarin gibi güneşte hemen sıvılaşıyor. sık sık sürsün güneşte 3 saatte bir denize girdikçe falan yenilesin. en kolay ve harika bronzlaşma yolu tavsiye ederim:)

çok sağol canım. bu arada hemen yakıp canını acıtmaz di mi:uhm:

ya saol canım arkadaşım bişey sorcam..ayaklarımı alıyorum ağdayla ama aldıktan sonra butun kıl dipleri nasıl kıpkırmızı anlatamam .. makinaylada alsam öle ağdacıya ğidiyorum yıne aynı
çokkötu buna ne yapmak lasım ...saol canıömcım

merhaba cüvcüv,

benim arkadaşım beyaz tenli ve güneşe çıktığı zaman yüksek faktörlü krem kullanıyor ve dolayısıyla yine süt gibi kalıyor.yüksek faktörlü kullanmasa tavuk gibi kızarıyor.şöyle ten renginin elverdiği şekilde hoş bir bronzluğa kavuşabilmesi için kaç faktörlü krem kullansa daha iyi olur sence ve hangi marka daha iyidir:uhm: bu konuda bilgin varsa yardımcı olursan sevinirim.

Kakao yağı,havuç yağı gibi ürünler beyaz tenli arkadaşın için belki bronzlaşmaya yardımcı olur ama güneşten korumaz.
Bronzlaşma güneşe çıktığımız ilk on dakika içinde gerçekleşir 10.d akikadan sonra cildimiz yanmaya başlar.Arkadaşın acele etmeden güneşe çıktığı ilk on dk güneşlendikten sonra (Kakao ya da başka bir yağ ile) kendi kullandığı koruyucu faktörlü kremini kullanabilir.
Güneşin tam dik ışınlarının yeryüzüne geldiği saatlerde ise mutlaka gölgede kalınması gerekli bence.
İleriki yaşlarda yaşlılık belirtilerinin fazla görünmesi,kanser ya da bir çok başka rahatsızlığa sebep olabilen güneş yanıkları çok önemlidir.
Beyaz tenli bir insan ne kadar yatsa da güneş altına yine de çok güç bronzlaşır.Bol bol havuç yemesini ve su içmesini öneriyorum arkadaşına.
bir de ilk on dakika güneşi değerlendirme sonrası zararlı olacaktır.
Sevgiler a.s.

sevgili cüvcüv ben
5-6 gün önce kayısı yağı almıştım,nette araştırdım çok iyi gelir cilde diye okuyunca
hemen atladım tabi..aldıktan sonra 3 gün sürdüm ama o günlerde cildime yoğun maske uygulamasıda yapıyordum,cildim parlak ve pürüzsüz hale gelince bende kayısı yağı bana ii geldi sandım ama tabi emin değilim maskelerin etkisim,i yoksa yağınmı,herneyse 2 gün önce ise KKda kayısı yağı hakkında okuduklarım kafamı karıştırdı,onu buğday yağıyla mı karıştırıp sürsem emin değilim..beni bu konuda aydınlatırsan çok sevinirim..cildim kru bir cilt ,amacım ise sadece parlak nemli bir cilde sahip olmak..cevabını bekliyorum sevgilerimle..

Sadece kayısı yağı harika bir cilt yapmaz.Bunun içine buğday ya da başka faydalı yuğlar da karıştırılabilir ama bunlar yardımcı şeyler.Kayısı yağı özellikle yaşlanma etkilerine karşı iyidir.
Ama cildin kuru ise maskeler yapmaya devam etmeli uygun bir nemlendirici ile tamamlamalısın.Ayrıca günde 2-3 lt su mutlaka içmelisin.Su içme durumunu bilmiyorum ama içmeye başladıktan 1-2 hafta içinde cildindeki farklılığı hissedersin.
Dıştan uygulamaların yanısıra cildimize içten verdiğimiz destek çok daha önemli aslında.

canım ben geçen yıl lazer epilasyon için konyada ki en iyi merkeze gittim..ve 4 seans falan uyguladılar,jiletle traş edip bide jel sürüp uygulamışlardı ama malesef benim tüy rengim açık olduğu için hiç fayda etmedi,azalma yapmadı açık dediysem ööle sarı renkte falan değil ama siyahta değil,kahverengi desem daha uygun olu sanırım..eğer tutsaydı bende çok mükemmel bir şey 20-25 yıl tüysüzlük garantisi var:):teytey:ama birde benim bir hocam tıp fakültesinden genel cerrahide doçentti,lazer epilasyonu MEME kanseri açısından ailesinde meme kanseri olan kişilere kesinlikle önermediğini söölemişti,benimde teyzem meme kanserinde öldüğü için bıraktım lazeri..yani hocamın bir araştırması yok bu8 hususta ama dediki'sonuçta yeni yeni gündemde olna bir epilasyon türü daha sonuçları alınmadı,insanlar üzerinde etkisi ne hiç bilinmiyor,biz akademisyenler,kanserin çok yaygınlaştığı günümöüzde bunları önermiyoruz demişti' sevgilerimle..sadece paylaşmak istedim..umarım yanlış anlaşılmaz:enbuyukkk:

Hatice canım her şeyde aynı belirsizlik söz konusu cep telefonları, lazer, yiyecekler.... teknoloji ilerledikçe önümüzdeki yıllarda bizi neyin beklediğini bilmiyoruz.Bir de para varsa işin içinde insanlara verdiği zarara bakmadan uygulanabiliyor.
Dünyamıza verdiğimiz zarar da aynısı.Ancak bazı şeyleri kaybettikten sonra anlıyoruz.
Ben de lazer epilasyon konusunda yapılan araştırmaları ekliyorum.Herkes kendi kararını verecektir mutlaka.Bilgi verdiğin için çok teşekkürler.Doktor olman da tabi ki bu konuda bizlerden daha bilgili olduğunu gösterir.
Sevgiler a.s.

Laser güvenlimidir?
Tıbbın önemli teknolojik buluşlarından olan laser son 30-40 yıldır gelişerek bir çok alanda (göz ameliyatlarından diş dolgusuna kadar) güvenle kullanılmaktadır.Bu kullanım alanlarından bir yenisi de laser epilasyondur.

Doğru vakada doğru doz seçilerek güvenli kullanım sağlanır.Laserin birikici etkisine(Kanser yapıcı) rastlanmamıştır. FDA(Amerikan gıda ve ilaç dairesi) onaylı cihazlar ABD 'den İngiltere'ye, Avustralya ;ya kadar birçok gelişmiş ülkede kullanılmaktadır.

^
Laser nasıl epilasyon yapar?
Laserin epilasyon yapma mekanizması; milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan laser ışını, çevre dokuya zarar vermeden cildi geçerek seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşır, burada ısı oluşturur ve kıl kökünü tahrip eder.Kıl kökü kıl üretme kabiliyetini kaybeder.

^
Laserin geleneksel yöntemlere üstünlüğü nedir?
Tüm dünyada yaygın kullanımı ile elde edilen deneyimler, laserin diğer yöntemlerle kıyaslanamayacak kadar güçlü olduğunu kanıtlamıştır.

Kalıcı olması,yok denecek kadar az acı oluşturması, kısa sürede büyük alanlarda uygulanabilmesi,özel bakım gerektirmemesi diğer üstün özellikleridir

^
Laser epilasyon nasıl uygulanır?
Tedavi edilecek alan temizlenir. Bu bölgedeki uzun kıllar kısaltılır. Laser enerjisi deriden geçip tüy folikülündeki pigment tarafından emilir.

Saniyeden daha kısa sürede tedavi edilen kıl kökleri etkisiz hale getirilir. Tedavi edilecek alanın genişliğine bağlı olarak işlem birkaç dakikadan birkaç saate kadar sürebilir.

Tedaviden sonra, en fazla bir birkaç gün içinde kıllar kendiliğinden dökülür.işlemden hemen sonra günlük aktivitelere başlanabilir.

^
Neden birden fazla seans gerekmektedir?
Vücudumuzdaki kılların, doğum,gelişme ve ölüm gibi farklı yaşam evreleri vardır.Aynı bölgede farklı evredeki kıllar bir arada bulunmaktadır.

Kılın lasere en duyarlı olduğu evreyi bulmak için , laser uygulaması belli aralıklarla tekrarlanmalıdır. Seans sayısı kişiden kişiye ve aynı kişide farklı bölgelerde değişmektedir.

^
Laser epilasyonun alternatifi var mıdır? Evet, kalıcı olmayan traş,tüy dökücü kremler,ağda gibi metotlar alternatif yöntemlerdir.İğneli epilasyon kalıcı bir yöntemdir fakat ağrılıdır,uzun zaman alır,geniş alanlarda uygulama zordur,yapana çok bağımlıdır ve doğru uygulanmazsa leke bırakma ihtimali fazladır.

^
Laser epilasyon öncesi nelere dikkat edilmelidir?
Uygulamadan en az 1 ay öncesine kadar ağda,cımbız gibi yöntemlerle kıllar kökünden yolunmamış olmalıdır.Son Bir, bir buçuk ay içinde solaryuma gidilmemiş,güneş banyosu yapılmamış olmalıdır.Deri uygulama esnasında bronz olmamalıdır.Bayanlarda adet döneminde uygulama ağrılı olabileceğinden tercih edilmez.

^
Laser epilasyon esnasında ne olmaktadır?
Laser cihazı laser ışınlarını oluşturarak el aletine gönderir.El aleti yardımı ile bu enerji istenilen boyuttaki deri bölgesine aktarılır.Enerji kıl tarafından tutulurKıl kökünde çok kısa süreli 65 C kadar ısı oluşur.Buda kıl kökünü bir daha kıl oluşturmayacak şekilde tahrip eder.Uygulama sonrası bölgeye nemlendirici özel kremler uygulanır.Aşırı kızarıklık oluşursa soğuk kompres aralıklı ve kısa süreli uygulanmalıdır.

^
Laser epilasyon ağrısız mıdır?
Hem evet hem hayır.ilk atışlarda hafif bir ağrı yanma, batma hissi olabilir.Daha sonraki atılşlarda bu his çoğunlukla kaybolur.Çoğu hasta bunu iç çamaşırın lastiğinin çarpma hissi gibi tanımlamaktadır.Çok ağrı duyulursa seans öncesi anestezik krem uygulaması yapılabilir.

Yağ bezesi yapabilir ben de herşeyi bilmiyorum açıkçası evigen ampul nedir?
Sonuçta yağlardan bahsediyoruz göz çevresine ağır gelebilir.
Doğal yöntemler iyi bahsedilmesinin yansıra kozmetikler kadar işlemden geçmediği için asıl amaç dışında yağlanma,alerji... gibi durumlar ortaya çıkabilir.
Belki de iyi bir ürün ile sorununu çözebilirsin.Farklı farklı yağlar sürerek göz çevresini yorma bence.Denediğim bir çözüm olsa ben de sana söylerdim inan.
Sevgiler a.s.

Teşekkürler cüvcüv.evigen ampül E vitamini kapsülüne diyorlar.sevgiler canıma.s.

mrb
benim bacaklarımda ve kollarımda derin yara izleri var koyu renkdeler ne yapmalıyım. Aslında yazın deniz ve güneşi görünce yok oluyorlar ama şubat mart gibi yine çıkıyorlar ne önerirsin

canım şu gunes lekelerı ıcın ne yapcaz.alnımda var gıtmıyor.

Al canım bu Suna Dumankayanın tarifi aynen yazıyorum:"Bir çorba kaşığı yoğurt, bir tatlı kaşığı kabartma tozunu karıştır lekelere sür ve bir saat beklet. Bu lekeleri kusturur.

Cildi toparlar. Elini nemli şekilde ovarak karışımı sürdüğün yeri yıka. Dışarı çıktığında da güneşten koruyucu kullan." Umarım işine yarara.s

mrb
benim bacaklarımda ve kollarımda derin yara izleri var koyu renkdeler ne yapmalıyım. Aslında yazın deniz ve güneşi görünce yok oluyorlar ama şubat mart gibi yine çıkıyorlar ne önerirsin

Canım bir cilt doktoruna gitmeni öneririm çğnkü egzama ya da mevsimsel alerjik, stresse bağlı bir durum olabilir.İlaç ya da merhemle geçebilir belki.

canım ben gunes lekesı ıcın sormustum.ne yapmalıyım sence

Nefertari bir tarif vermiş saol canım:
Al canım bu Suna Dumankayanın tarifi aynen yazıyorum:"Bir çorba kaşığı yoğurt, bir tatlı kaşığı kabartma tozunu karıştır lekelere sür ve bir saat beklet. Bu lekeleri kusturur.

Cildi toparlar. Elini nemli şekilde ovarak karışımı sürdüğün yeri yıka. Dışarı çıktığında da güneşten koruyucu kullan." Umarım işine yarar

Benim ekleyeceklrim:

Bir kaba yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi koyup kaynatın. Daha sonra bu su ile yüzünüze buhar banyosu yapın. Ayrıca yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü 3-4 günde bir silebilirsiniz. Cilt lekeleri için oldukça faydalı.

Aşağıdaki linkte bir arkadaşımız yazmış denemiş kendisinde.
Link Silinmiştir.

Bence önemli olan lekelerin gerçekten güneşten mi yoksa bir başka durum sonucu mu ortaya çıktığıdır.Bunu anlamak için bir doktora görünmekte fayfa var.
Ayrıca eğer güneşten kaynaklanan cilt lekeri ise yazın bu lekeler için uygulama yapmak doğru zaman olmayabilir bu sefer her gün güneşe maruz kalan cildimizde daha renk farklılıkları oluşabilir.
Sevgiler a.s.

mrb

sevgili cüvcüv bacaklarımdaki ve kollarımdaki yara izlerine ne yapabilirim.

Yukarı da da cevap vermiştim ama mevsime göre değişiyor demişsin bunlar yara değil bir deri hastalığı olabilir.Stress ya da mevsimsel alerji olabilir.Cilt uzmanına görünürsen daha iyi çözüm bulursun bence.

Bunun dışında yara izleri varsa;
Yara izleri geçmiş yıllardan kalma ise bunların yok olması pek kolay olmuyor.Yarı oluştuğu anda iyileşme aşamasında yapılan işlemler iz kalmaması ya da az olması yönünde etkili oluyor.
Geçmişten kalan yara izleri için estetik cerrahi yardım alabilirsin ya da en azından bir doktora gidebilirsin belki de bazı çözümler vardır merhem gibi.

Benim okuduğum bir şey:
İsveç şurubunun eski yara izlerini geçirdiğiydi.Ben isveç şurubunu kullanıyorum ama yara izi için denemedim.Her gün yara izine sürülmesi ile ilerleyen zamanda yara izlerinin geçebileceği yazıyordu.Bunu deneyebilirsin.
İsveç şurubunu aktarlardan şişelenmiş olarak alabilirsin ya da kendin evde yapabilirsin marketlerde hazır paketleri satılıyor.
Bunun yanında Kantoron yağının yaraları iyileştirdiğini biliyorum ama eski yarlar üzerinde ne kadar etkili olur bilemiyorum.
Sevgiler a.s.

Cüvcüvcüm,isveç şurubu kırışıklığa da iyi gelir mi,ne şekilde,ne miktarda kullanmak lazım,bi de kaç lira acaba bu şurup?

Cüvcüvcüm,isveç şurubu kırışıklığa da iyi gelir mi,ne şekilde,ne miktarda kullanmak lazım,bi de kaç lira acaba bu şurup?

Ücretini bilemiyorum ne desem yalan olur olur ama çok pahalı bir şey değil.Kırışıklıklara iyi geleceğini sanmıyorum ben öyle bir bilgiye rastlamadım.
Daha çok tedavi amaçlı dahili ve harici kullanılıyor.
nasır,mide ağrısı,böcek sokmaları vs. aklınıza gelebilecek herşeye kullanılabiliyor.
Google da isveç şurubu yazarsanız bir çok bilgi çıkacaktır.
Sevgiler

merhaba canım benim göz altında ve üst kapağında yağ bezeleri var...genetik olduğunu söylüyorlar bir tedavisi var mı?a.s.

Acaba genetik olduğunu kim söyledi.Küçük içi beyaz sert bezeler ise yağ bezeleridir, ismi mila dır.Genelde dengesiz beslenme ile ortaya çıkarlar.Alınabiliyor çünkü içi yağ dolu.Bir cilt uzmanı doktora görünürseniz eminim çözüm olacaktır.

Ücretini bilemiyorum ne desem yalan olur olur ama çok pahalı bir şey değil.Kırışıklıklara iyi geleceğini sanmıyorum ben öyle bir bilgiye rastlamadım.
Daha çok tedavi amaçlı dahili ve harici kullanılıyor.
nasır,mide ağrısı,böcek sokmaları vs. aklınıza gelebilecek herşeye kullanılabiliyor.
Google da isveç şurubu yazarsanız bir çok bilgi çıkacaktır.
Sevgiler

Teşekkürler cüvcüv.Baktım googleda,yüzü güzelleştirir gibi bişey yazmışlar faydaları arasında.Yalnız içinde alkol varmış bunun,sarhoş falan ediyo mu içince.

Teşekkürler cüvcüv.Baktım googleda,yüzü güzelleştirir gibi bişey yazmışlar faydaları arasında.Yalnız içinde alkol varmış bunun,sarhoş falan ediyo mu içince.

İsveç şurubu Alkolden yapılıyor ama bir tatlı kaşığından daha fazla içmek mümkün değil.Bu durumda sarhoş yağması da mümkün değil.İçine katılan bitkilerle çok keskin bir şurup oluyor.Bunu bir içki olarak değil iksir olarak düşünmek gerek.Zaten bir çay kaşığı kadarı yeterli oluyor.

X