güzel söz ve şiirler buyrun

gamzelim-21

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
75
1
arkadaşlar sizde hoşumuza giden şiir ve söleri paylaşalım
bunlar benden
0yrqyqnyvdoc9d70f1difh7.jpg

4oe5i1avzcke5w96tzhbhm2.jpg

op28esfmkkpptxtit8bmwt0.jpg

5vefgh2roq327tuvv6gdnn3.jpg

ds1w6bo2gss628o47lstwx1.jpg

jjfu7eczma37v9am9zd5tu1.jpg

MALZEMELER:
Bir Adet Lekesiz Gönül
1 Adet Açık Yürek
500 Gram Güler Yüz
250 Gram Tatlı Dil
100 Gram Hürmet
1 Çorba Kaşığı Sevgi
1 Çay Kaşığı Hoşgörü
1 Su Bardağı İyi Niyet
1 Ölçek Dürüstlük
Göz Kararı Saygı
HAZIRLANIŞI:
Gönül'ü duygu tasına atıp, güler yüzle karıştır.yumuşatılmış tatlı dili üzerine ilave ederken, sevgi ve saygıyı ince ince üzerine ekle… Hürmet, iyi niyet ve hoşgörüden meydana gelen şurubu buna kat. Samimiyet ölçüsünde parçalara bölerek, dürüstçe hayata diz ve yüreğinde pişmesini bekle… Kalbinde pişirdiğin bu SEVGİ TATLISINI, karnın acıkınca değil, RUHUN ACIKINCA YE…
kaynak : zaman/ailem

Seni Seviyordum

Sana uzak kentlerden birinde zamanın bir yerinde seni ve senli günleri anımsattı aksam güneşi...
Onca zamanın üstünde eskimeyen bir düşüncesin şimdi
İnsan hergün anımsarmı aynı gözleri
SENİ SEVİYORDUM ve senin haberin yoktu
Saçlarını izliyordum uzaktan, kulağının arkasına düşüşü ve burnun, herkesden başkaydı işte...
Güldüğü zaman yukarıya bakardı;
Yukarı kalkan başın ve gülen gözlerin vardı...
Ne güzeldiler sen bilmiyordun...
BEN SENİ SEVİYORDUM...
Kalbime sığmıyordu aklımdan geçenler
Duvarlara, vitrin camlarına, kaldırımlara çarpıyordu
Geri dönüyordu, çoğalıyordu
Senin sesini duyduğum masalarda erteliyordum herşeyi, herseyi erteliyişim oluyordun
Kalp ağrısı oluyordun,
Birlikte soluduğumuz sokak isimleri oluyordun,
Mevsimler değişiyor ve büyüyorduk,
Dönemeçler geçiyor, köprüler göze alıyorduk ve bazen tekin olmayan suların üzerinden atlıyorduk

Cesurduk...
Ufuk çizgisi maviydi, gün batımı hep turuncu ve kızmızıydı bütün karanfiller...
Ben SENİ SEVİYORDUM sen bilmiyordun...
Sevinçlerim oluyordun arasıra sen hiç bilmiyordun
Sonra herhangi biri oldun, bütün sevinçlerim bittikten sonra
Yagmurlar yağdı serin haziran aksamlarına
Derken bir gün uzaktan gördüm seni...
Saçların bana inat başın herseye meydan okuyarak işte yine aynı
Kalbimi acıttı her zaman ki gibi...
Değiştik sanıyordum ve sen yine bilmiyordun
Şimdi bunları anlatsa sana birileri kim bilir yada boşver bilme en iyisi...

İclal Aydın

4 MUM
1. mum 'ben Barış'ım!' dedi. "Ancak kimse benim sürekli yanık kalıp, etrafıma ışık saçabilmeme yardımcı olmuyor. Artık sönmek üzereyim..." Ve sessizce karanlığa gömülüverir...

2. mum 'ben İman'ım!' der. "Ama artık gerekli olduğuma inanmıyorum..yanık kalmamın da bir kıymeti kalmadı" diye eklerken hafif bir esinti ışığı söndürüverir.

3. mum çok üzgündür. "Ben Sevgi'yim ama etrafıma ışık verecek gücüm kalmadı. insanlar beni hep kenara itiyorlar. kendilerine en yakın olanları bile sevmemeye başladılar." sessizce söner gider Sevgi mumu...

o sırada içeri aniden bir çocuk girer. 3 mumun söndüğünü görünce sebebini sorar ve niçin sonuna kadar yanmadıklarına hayıflanarak ağlamaya başlar.

4. mum, yumuşak ve yatıştırıcı bir sesle çocuğa ağlamamasını söyler."Korkma ben etrafıma ışık saçtığım sürece diğerleri yeniden yanarlar ve onlarda aydınlatmaya devam ederler. Zira Ben UMUD'um!"

gözleri parıldayan çocuk umut mumunu alır ve diğerlerini sevgiyle teker teker yakar

kusura bakma sevgilim heybemde sana benzeyecek kadar güzel şey yok :) sana bakmak Allah'a inanmaktır demiş yılmaz erdoğan ama anlamadım tam olarak ne dmek istediğini :)

kusura bakma sevgilim heybemde sana benzeyecek kadar güzel şey yok :) sana bakmak Allah'a inanmaktır demiş yılmaz erdoğan ama anlamadım tam olarak ne dmek istediğini :)

yani,okadar seviyoki kızı okadar güzel görünüoki gözüne
Yüce Allah'ın özene bözene yarattığını düşünüo
böyle güzel bir varlığı ancak ALLAH yaratır
bunu Yüce Allahın varlığının bir ıspatı olarak görüo.
ben bu şekilde anladım,paylaşıyım dedim canım :)

yani,okadar seviyoki kızı okadar güzel görünüoki gözüne
Yüce Allah'ın özene bözene yarattığını düşünüo
böyle güzel bir varlığı ancak ALLAH yaratır
bunu Yüce Allahın varlığının bir ıspatı olarak görüo.
ben bu şekilde anladım,paylaşıyım dedim canım :)

saol canım walla anlamamştımm uzun bi süre msnde nickimde yazıodu ama pek anlamış diildimm :) güsel anlamışsın anlatmışsın güselim

Uzaklıklar küçük sevgileri yok eder,büyükleri ise yüceltir.
Tıpkı rüzgarın mumu söndürüp,ateşi yükselttiği gibi...

Aşk; en yalın biçimde anlatılan tek kavramdır o, adı kendisidir zaten. Onu anlatmak için sonu gelmez cümleler kurmanıza gerek yoktur, "Aşık oldum" dediğiniz an akan sular durur, küçücük çocuk bile sizi rahatlıkla anlayabilir, çünkü aşkın dili tektir.

Aşk cesaret ister, kocaman bir yürek ister.

Nedir bu aşk denilen şey, elle tutulmaz gözle görülmez bir

şeyse nedir bu yaşanan somut acılar,güzellikler?

Aşk hayata karşı işlenilen en doğru suç ortaklığıdır, Aşk hayatın

tekdüzeliğine, bütün sıradanlığına en soylubaşkaldırıdır. Ondan korkup kaçmak hiç kimseye yakışmaz. Ve elbette Aşkı suçlamak, yargılamak, karalamak inkar etmek de asla yakışık olmaz

Aşk hayatın bize hazırladığı en güzel sürprizdir, bu yüzden de kalpleri ne zaman ele geçireceği hiç belli değildir. Daha ne

olduğunu bile anlayamadan onun hükümdarlığına giriverirsiniz.

Aşkın zamanını biz ayarlayabilseydik eğer ve kime neden aşık olduğumuzu anlayabilseydik,aşkın sırrını da çözerdik herhalde. Ama o zaman da aşkın insanı alıp götüren büyüsü tamamen kaybolurdu. Aşk hayata karşı işlenen en güzel ve en doğru suç ortakIığıdır, aşk hayatın bütün tekdüzeliğine, bütün sıradanIığına en soylu başkaldırıdır. Ondan korkup kaçmak hiç kimseye yakışmaz. Ve elbette yasanılan aşkı suçlamak ,yargılamak, karalamak, inkar etmek de aşka yakışık kalmaz. Bu önce haksızlık, kendinize saygısızlık olur. İnsan sonuna kadar savunmalı aşkını, karşılık görmesede, acı çekeceğini hissetsede, yarın terkedileceğini bilsede, ailesini karşısına alacağını bilsede taviz vermemeli aşkından, "Seni Seviyorum" diyebilmeli göğsünü gere gere. Aşk iste o zaman aşktır. Ve bunun dogrusu yanlışı yoktur, zaten aşkın kendisi doğrudur, kime karşı duyuluyorsa bu aşk, doğru insanda işteodur. Aşkın zamanı yoktur, hep hazırlıksız yakalar insanı. Evli olmanız, sevgilinizin olması, bir ayrılığın taze yaralarını kurutmaya calışmanız,bağlılıktan korkmanız, ailenizden çekinmeniz, hatta sevilenin hapse girmesi bile onun hiç mi hiç umrunda değildir. İşte aşk bütün bunlara tek başınıza karşı gelebilme yurekliliğidir, belkide yeni hayata geçebilme yolu...

Aşkın ne zaman gelebileceği belli olmadığı gibi, ne zaman gideceği de hiç belli değildir. Fazla vakti yoktur onun, uzun süre beklemeye ve bekletilmeye tahammülü de yoktur. Bir başka göze bakmaya, bir başka tene dokunmaya başlaması o kadar da zor değildir...Aşktan değil, onun kaçmasından korkun ve doğruluğuna yanlışlığına bakmadan sonuna kadar savun aşkını. Biliyor musunuz , hayat zaten kocaman bir yalan, bu kadar sahteligin içinde gerçek ve doğru olan tek guzellik AŞK.!!. Lütfen ona haksızlık etmeyin ..

Aşkına sana aşık olana sahip çık ve onu kaybetme

"SENİ SEVİYORUM" Demek İçin Geç Kalma ; Sevgiyle Kal ...

Bir sevgiliniz vardı ve artık yok. Kabullenmek istemesenizde bitti bu ilişki.Ama siz hala onu özlüyor, "belki bir gün yeniden döner" diye hayaller kuruyorsunuz. Peki ya hayatınız? Siz farkında olmadan akıp gidiyor elinizden.

Çoğumuz biliriz ya da duymuşuzdur. "Yeni Türkü" grubunun bir şarkısı vardır. Maskeli Balo...

.... Yaredir sinede eski sevgili

Eski sevgili, eski günler

Hayata baksana takmıyor kimseyi

Hiçbir şey diriltmez artık geçmişi

Yaredir yinede....

Bir ilişkiye başlarken ne zaman biteceğini, nasıl biteceğini bilemez insan. Nasıl bitecek biliniyor ya da en başta düşünülüyorsa da bunun adına da ilişki denmez zaten. Bitiş anı ise çoğunlukla bağıra çağıra gelir. Aşk haykırır

"bitiyorum beni kurtarın" diye. Taraflardan biri bu haykırışa kulak verip çaba göstersede, diğer taraf onunla aynı fikirde değilse, tek tarafın çabası o aşkı kurtarmaya yetmez. Aşkı kurtarmak istemeyen taraf sonunda pılısını pırtısını toplayıp çeker gider. Sonra birbiri ardına sorular gelmeye başlar. "Neden Bitti?", "Hata Kimdeydi?", "Başkası mı var?" Bu sorular yanıt bulsa dahi neyi değiştirebilirsiniz ki? Düşündükçe işin içinden çıkamaz hale gelirsiniz. Sizi böyle p.. gibi ortada bırakıp gitmesini içinize sindiremezsiniz. Bu durumda kimisi işi hakaretlere

hatta şiddete kadar vardırır. Kimisi nasıl intikam alacağının planlarını kurmaya başlar. Kimisi de kendisini daha sonra daha çok acı verecek olan "Geri Dön" yalvarmalarına başlar.

Eski aşkınızın hayali sizde ne kadar uzun süre kalırsa, sizin hayattan kopuk şekilde yaşamanızda o kadar uzun sürecektir. Elbette unutmak mümkün değildir. şarkı da şöyle devam eder zaten;

....Yaredir sinede eski sevgili

Ne yapsan kolay unutulmaz

Ağlama geçmişe yaşadık bitti

Anılar bizi yalnız bırakmaz

Yalnızız yine de....

Kimse kimseye "anılarını unut" diyemez. Ama sevgilimiz olduğunda bile "yalnız" olduğunuzun bilinciyle yaşamalıyız ilişkilerimizi. Hayat bir kişinin ellerine bırakılmayacak kadar değerli değil mi? "Yaşadık güzeldi ama bitti" demeyi

öğrenmeli ve unutmamalı; terk edilen, hayata direnme gücünü yine kendisinden almak zorunda kalacak. İşte bu güce sahip olduğunuzun farkına vardığınızda, hayatımızın ellerimizden kayıp gitmesine izin vermeyeceğiz. Bu arada, Yeni Türkü bir başka şarkısında da şöyle diyor;

.... Aşk yeniden unutulmuş yemin gibi

Aşk yeniden hem tanıdık hep yepyeni

Aşk yeniden kendini yarattı kendinden...

ÇİÇEKLE SUYUN HİKAYESİ
günün birinde bir çiçekle su karşılaşır ve
arkadaş olurlarilki önceleri güzel bir arkadaşlık olarak devam eder
ilşkileri tabi zaman lazımdır birbirlerini tanımak için gel zaman git zaman
çiçek o kadar mutlu olurki mutluluktan
içi içine sığmaz artık ve anlarki suya aşık olmuştur
ilk kez aşık olan çiçek etrafa kokular saçar 'sırf senin hatırın için ey su
' diye
öyle zaman gelirki artık suda çiçeğe karşı bişeyler ,
hissetmeye başlamıştır zannnederki çiçeğe aşıktır
ama suda ilk defa aşık oluyodur,
günler ve aylar birbirini kovalar ve