Güzel Olan Herşeyin Patisi vardır :) Hayvanseverlerin Geyik Topiği!

Patili Evladınız Var Mı?

• Ankete Katılan
    628

Simons Cat

Daha Yükseğe Zıplaaaa :)
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2018
2.912
5.386
Kedisi,köpeği,kuşu,tavşanı, faresi, maymunu olan/olmayan herkesin, patili geyik yapabileceği topiği açıyorum :KK37:

Hoşgeldiniz :confused:

"İçeriye girerken; patilicanlarınızla ilk nasıl tanıştınız ? Eve geldiğinde neler yaşandı? Kaç yaşında? İlginç özellikleri nelerdir ? gibi ayrıntılı bilgilendirme yapmanız rica olunur":cool::confused:

Son düzenleme:
İlk kedimi barınaktan aldım hayvan perişandı zapzayıf. Biz bu zayıf diye dayıyoruz eti köfteyi meğer böbrekleri hastaymış ve fazla protein zarrlıymış bilmeden kötülük ettik hayvancağıza :KK43: altı ay sürdü toparlaması ve bir de üstündeki barınak kokusunun gitmesi :KK70: bu da fotoğrafı varsa bir maşallahınızı alırım :nazar::deli:

Eklentiler

• A0E9FAAB-5537-40B8-94F6-183072975DD0.jpeg
    A0E9FAAB-5537-40B8-94F6-183072975DD0.jpeg
    77 KB · Görüntüleme: 244
İlk oyu ben kullandım :KK70: üç kedim var oh olsun kedi kedi kedi hep kedilerden söz etmek istiyorun kediler :confused: Oh döktüm kurtlarımı :KK70:

evde 2 kedim var. Dışarda milyonlarca kedım köpeeğim :KK70: Dışardakileirn sayısını bılmıyorum çunku hergun başka birileri eklenıyor :))

kedili hanfendiler, kedilerinizi neyle besliyorsunuz, hangi markaları seçiyorsunuz. Bilgi alabilirmiyiz? Patili mikrofonumuza bir konuşma yaparmısınız. :KK53:

kedili hanfendiler, kedilerinizi neyle besliyorsunuz, hangi markaları seçiyorsunuz. Bilgi alabilirmiyiz? Patili mikrofonumuza bir konuşma yaparmısınız. :KK53:

Ben tüm mamaları denedim Hill’s, RC, Proplan. Şu an Farmina Matisse Somonlu kısırlaştırılmış kedi mamasını kullanıyorum çok memnunum. İçerisinde hiç katkı maddesi yok, fiyatı da emsallerine göre makul. Nasıl makulse 300’e çıktı gerçi :KK70: neyseki indirimli satan siteler var. Yaş ve ödül maması Purina Gourmet, kum da Sanicat bizim. (Buraya uçan banknot gelecek) :KK70:

İlk kedimi barınaktan aldım hayvan perişandı zapzayıf. Biz bu zayıf diye dayıyoruz eti köfteyi meğer böbrekleri hastaymış ve fazla protein zarrlıymış bilmeden kötülük ettik hayvancağıza :KK43: altı ay sürdü toparlaması ve bir de üstündeki barınak kokusunun gitmesi :KK70: bu da fotoğrafı varsa bir maşallahınızı alırım :nazar::deli:
ölünür ona ölünürrr.. Maşşallah :nazar: barınaktan sahiplendiğin için sana onur kupanı taktim ediyoruz hemen :sampiyon:

Benimde evlendikten sonra annemlerde bıraktığım bir dişi kedim var tekir dünyalar tatlısı
Özlerim onu görüntülü yaparım :KK53: annem babam bayılıyor diye bıraktım orda :KK70: :KK36:
Kendini sevdirmez belki ama olsun biz onu bebeğimiz olarak görüyoruz.:63:

Ben tüm mamaları denedim Hill’s, RC, Proplan. Şu an Farmina Matisse Somonlu kısırlaştırılmış kedi mamasını kullanıyorum çok memnunum. İçerisinde hiç katkı maddesi yok, fiyatı da emsallerine göre makul. Nasıl makulse 300’e çıktı gerçi :KK70: neyseki indirimli satan siteler var. Yaş ve ödül maması Purina Gourmet, kum da Sanicat bizim. (Buraya uçan banknot gelecek) :KK70:

kedilerimi kısırlaştırdım, çünkü evin içine ettiler, gerçekten ettiler, yani lafın gelişi falan değil ettiler :KK45:

kısırlaştırılmış mamalar tavuklu genelde ve benimkiler açayyip tüylü olduğu içinmidir bilmem tüy dökümünü artırıyo gibi ve alerjik problem oluşturabileceğinden (.. ne uzun bir cümle oldu hala devam ediyo) kısırlaştırılmış kedi maması alamıyorum, :KK53: n&d kullanıyorum bitürlü vazgeçemiyorum bu mamadan :ıslık:

senin kullandıklarını araştırıcam. 10 kilo mama 500 lira bizim bütçeyi yiyorlar :olamaz:

Selam.
Evde 2 kedim var, 1 de kuş. Sokaktaki tüm kediler de benim yavrularım sayılır. Onları verene kurban olurum. Güzellerim benim.
Sokak hayvanlarımızı koruyalım.

zorunlu kamu spotunu, araya sıkıştırdığınız ve görevinizi yerine getirdiğiniz için kutlar ödülünüzü vermek isteriz :sampiyon::KK45:

iyiki varsınız güzel kalpli insanlar :KK19: sokaktakiler candan öteler. hepsini eve almak korumak doyurmak mümkün olsa keşke :KK37:

zorunlu kamu spotunu, araya sıkıştırdığınız ve görevinizi yerine getirdiğiniz için kutlar ödülünüzü vermek isteriz :sampiyon::KK45:

iyiki varsınız güzel kalpli insanlar :KK19: sokaktakiler candan öteler. hepsini eve almak korumak doyurmak mümkün olsa keşke :KK37:

Yav evimin camlarına bile yapıştırasım var kamu spotu, ne diyorsun?! :KK70:
Herkes yapsın kamu spotu arkadaşlar. Eskiye nazaran daha bilinçli ve merhametli insanlar. Bunda sosyal medyanın da etkisi çok. "Hayvanlara bir kap su" vs temalı yazıları bulunca kaçırmayın paylaşın. Bu hayvanlara yardım etmek tüm insanlığın onlara borcu bence. :)

Benimde evlendikten sonra annemlerde bıraktığım bir dişi kedim var tekir dünyalar tatlısı
Özlerim onu görüntülü yaparım :KK53: annem babam bayılıyor diye bıraktım orda :KK70: :KK36:
Kendini sevdirmez belki ama olsun biz onu bebeğimiz olarak görüyoruz.:63:

benim annemlerde kalan kedimde aynı bu sebeple kaldı, yavruları benimle o da zaten anneme bağımlı bir kedi olması nedeniyle kaldı orda :confused:

Kucağa gelmez kendini sevdirmez karakterli kedi bunlar,çok tatlılar :KK34:

Yav evimin camlarına bile yapıştırasım var kamu spotu, ne diyorsun?! :KK70:
Herkes yapsın kamu spotu arkadaşlar. Eskiye nazaran daha bilinçli ve merhametli insanlar. Bunda sosyal medyanın da etkisi çok. "Hayvanlara bir kap su" vs temalı yazıları bulunca kaçırmayın paylaşın. Bu hayvanlara yardım etmek tüm insanlığın onlara borcu bence. :)

insanlar hep işelrine geldiği gibi yaşamayı seçiyorlar, at gözlüklerini takıp dolanıyorlar. çevremde hayvanseverler cok, ama bir aile apartmanı var hepsi akraba, dede oğul falan işte o binadakiler özellikle ilgimi çekiyor,

ne doğaya , ne hayvana nede kendi çocuklarına bakmıyorlar.. Evlerine giden yoldaki incir ağacının dallarını kestiler, kendi bahçelerine ait değil, bahcelerine yakın yerde, yavru kedileri besliyorum diye beni kovmaktan beter ettiler üzerine kediler ortalıktan kayboldu! 2 hafta sonra ortaya cıktılar artık nasıl kovdularsa hayvanları daha 2 yalık falandılar.. kendi torunları yaz kış çıplak ayakla, yoldan karşıya geçerken bile şans eseri hayatta kalıyorlar. Yani anlatmadan duramadım. hayret verici her hareketleri..

konuyu dağıttım galiba. Herkesin bir gün patili evladı olacak ! diyerek dünyaya mesaj gönderiyorum hemen :confused:

kedilerimi kısırlaştırdım, çünkü evin içine ettiler, gerçekten ettiler, yani lafın gelişi falan değil ettiler :KK45:

kısırlaştırılmış mamalar tavuklu genelde ve benimkiler açayyip tüylü olduğu içinmidir bilmem tüy dökümünü artırıyo gibi ve alerjik problem oluşturabileceğinden (.. ne uzun bir cümle oldu hala devam ediyo) kısırlaştırılmış kedi maması alamıyorum, :KK53: n&d kullanıyorum bitürlü vazgeçemiyorum bu mamadan :ıslık:

senin kullandıklarını araştırıcam. 10 kilo mama 500 lira bizim bütçeyi yiyorlar :olamaz:

N&D yi de Farmina üretiyor Matisse’i de. Bazı veterinerler tahılı tamamen bırakın derken bazıları bırakmayın az da olsa tahıllı mama verin diyor. Matisse de yoğun olmayan oranda tahıl mevcut. Benimkiler de N&D yemedi mesela sokak kedilerine yar olmuştu kilosu 50 TL lik mama :KK70:

Dışardakilere temızmamadan alıyorum . Evdeki haylazlarada N&D Kısırlaştırılmış .
Yaş mama yasak çünkü biraz kilolular :KK70: :KK70:
Çok yaramazlar hemde çok :ruh:
Hergun eve gittiğimde şaşaıyorum yaptıklarına o_O
Ama olsun onlar benım yavrularım :KK70:

euBq11pICNVnHX3DCoYTaOwfwyfoELWW3fYZZ_QoRRYgrARr3mt-KteC2HwLCaAR9OTCGZzgHjZEH48Ch2uy4YOobeqTsG0Uluc37OuiAIq4C_aLH4QCQRFVwWFtrdMyEFqtiOrvkup3tFg0dw0JSGFuEmSmbDkcf8qNbrldy5Y8T25JTzuzVfKQEDadtd7mqXsQCpwEICI8Ig11IbXjV9NeCl8db-Opo22OWQKx7-XPmZvN7rOYyYyp2YX4lNgSxbIhipC--UJSQ7224yhMZkK8YXylX-_K8U4-k6c6aAFDqbEh2_hNZBlFWtXYmnLYi2UOvSUG48G3z9Q6RgSdQj3PnAAAbTSfaJlhKQKy7IsvKJQe3ppixm6cc8cL7vYiacrl58EO1Kw-g71xdvA-6YXHufArIqcrN_BgGbzRHebO0Ncwg_f-Ug_BGoUuZpV7Qqd2DvKEDBKFugOkQr3aZB_rwJC24xMbJaC71G4o9XXZ4cnGZOA0qdh-dKe1m_Np6KBH3iV6beJnLHwOHFd5UX0xawRpngOB1N7U69tR8HQqZuFU1U4BgLYhelH3hsMD3aVl__fVCeaAUhIFe2P_nGA7e03vk_L2syaxRnmY8_dMUK8Pm_SVEix05sv1ne8=w666-h887-no

bu oğlum
coRfd94UFL9P6uQ3xozMYt_YXJWuj-FrjCznQsrt1QEXbmZfy4eujVzP1sUNmxBz4Gf5A_zdp-oYjaxGcJBqYBLuIY8p7MjyZ52N7Nxr8woa4VrAk-CE9Mdw0HyRhvVLe3n4NUD8A5954mOLlV-hDLuSQQ5dZm73L-9cFcMzZU5zy-qhxYmpAcDW9NuQWmxsY815BnvXFIK4ZattGyLeu34We1jvc5R7XLv6iHj6iYtnjgDoeynU06eq31cDHA0krX-myNADbvSqmAK_DQu0SLFxk-w4q9XDKDfsPpOd08uydOGJOoAq8cQwyrObLli-YAEaB_9j2a3hZjV8rRYywC-NNWvBGtppafT0XqXU2JEs6s8Tga6eKWpB1Rswb2C6zh1cZ9pCacyp3h18Cx-c3YafUPMroV88QnjKPyzHH_P2KpYQxxeiqVm_DIK3E2tb2s6lllKCj_9DcHUcLoSShrUlFKVxAjGnk9KBgaBYHsQqM0eTOsvR6YFUpot5fIgqPV4Gl7_GobuLPATLoS_9wxozW8ZR6JPxxOF6kKa8Y-DijVLz3kvfTJin_M-FUCX0Cjhy0QSTP3kZuyRYpLQpHsfucRZeUeebdhdc0VB3KamqD6NfPtnjYRfhtIG51q0=w666-h887-no

buda kızım :)

bu arada ilk patinizi nasıl sahiplendiniz ?

babam bana 23 yıl boyunca " eve kedi gelirse, ben Giderim!" dedi hep. Nişanlım bana süpriz yaparak kedimi aldı getirdi eve. Babam geldiğinde kapıyı kedimle açtım ve dediğini yaptı. Ayakkabılarını geri giydi ve gitti :KK57: Tabi çok uzaklaşamadı geldi ve kediyi kucakladı. Şimdi evlendim ve onu vermedi bana al yavrularını onu bırak bana dedi :KK59: 2 kedileri var şuan birlikte uyuyorlar :KK73:

X