Güvendiginiz birine paranızı emanet edermiydiniz

annem-babam-kardeşim- halam hariç kimseye vermem. güvenmemek de değli, illa bi b*kluk çıkar birine bişe emanet edince. gerek duymam suyu bulandırmaya. yoksa en yakın arkadaşıma cok güvenirim sadece bana değil cok dürüst ve iyi niyetli biri genel olarak ama yine de para pul mevzusuna karıştırmam aşırı gerekmedikçe.

Altın ya da dövize çevirip saklamak daha mantıklı sanki. Bizim ailede para emanet etmek çok yaygındır ama ben öyle bir insan değilim. Güvenmemekten ziyade bir insanı emanet yükü altına sokmayı sevmiyorum. Emanet almaktan da vermekten de hoşlanmıyorum. Ama bunu tercih eden çok insan da var tabii.

ne kendini ne başkasını öyle bir yük altına sokmamalısın. İnsan ömrü pamuk ipliğine bağlı başına bir iş gelse kimseye bir şey anlatamazsın.
Kasa fikri güzel ya da dövize/ altına çevirip üzerinde taşı çok yer tutmaz. Ya da böl başka başka insanlara ver en azında kısmen uçar

Eşime ve abim gibi olan kuzenime emanet ederim. Hak-hukuk yemeyeceğine emin olduğum insanlar. Onun dışında kimseye güvenmem.

Hayır

Veririm,verebilecek kadar güvendiğim can bağimin olduğu dostlarim var. Bunun yani sira ablam,abim ailem var ben cok şükür bu konuda çok şansliyim.

Biraz üstte bugün açılmış bir konu var.Konu ismi ev yüzünden ailemle aram bozuldu.Satılan bir ev ve para yüzünden bir kadının hakkını yemeye çalışan anne ve abla konusu. Buradan pay biçin ablası ve annesi bunu yapıyor kadına. Sizce emanet edilir mi? Giden gelmez. Kimseye güvenme hele maddi konularda. Fiziki aitına veya fiziki dövize çevir.

Çok yakın kardeşim gibi gördüğüm arkadaşım var. Ona güvenir emanet ederim ama istemem. Çünkü ne bana ne ona bu yükün bindirilmesini istemem. Allah korusun bizim ve ya karşı taraf dışında kötü bir şey olsa(çalınma kaybolma vb.).. Sorumluluk almak istemem, aldırtmam da

Müge Anlı da kanser tedavi parasını kardeşine vermiş adamın biri, kardeşi yemiş içmiş gezmiş.
Anam babam dışında kardeşime dahi vermem.

Anneme gözü kapalı veririm. Canım annem benden daha çok sahip çıkar Parama.

Kimden neyi kaçırıyorsunuz,açık açık yazsaydınız da onu yorumlasaydık. Benim güvendiğim bir insana para verdiğimi öğrenince koşa koşa gidip siz de mi vereceksiniz anlayamadım

Devlet bankasi haric bir bankaya bile para koymuyorum. Ziraat hesabi acmak bu kadar zor degil.

Anladığım kadarıyla hırsız şu bu endişesinden ziyade, birinden/birilerinden saklamaya çalışıyorsunuz.
3000 dolar civarı bir para.
İnanın bu miktar dolar o kadar az yer kaplar ki, pek çok yerde belli etmeden saklayabilirsiniz.

Ben kimseye emanet etmem, paraya ilişkin güven meselesinden değil.
Birinden para saklıyorsam, parayı o kişiden/kişilerden sakladığımı ikinci bir kişinin bilmesini istemem.
Gün olur devran döner, bir gün bir yerde bilerek/bilmeyerek bir boşboğazlık eder, vs...

Eğer durum böyleyse, kendi sırrınıza kendiniz sahip çıkın, başınız ağrımaz.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…