Günümüzde cömert insan sayısı azaldı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

aycoregimisali

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2022
734
238
Kızlar selam demin okuduğum konuda aklıma gelenler de olunca size bir şey sormak istiyorum. Evet ekonomi malumumuz para kazanmak çok zor her şey çok pahalı farkındayım.
Durumumuzun aynı olduğu kız arkadaşımla onun çağırması üzerine buluştuk. Etiler’de şık bir restoranta gittik ikimizin de ortak kararıyla. Hesap gelince arkadaşım sende var dimi ben sana sonra atacağım dedi. Tamam dedim ama içimden baya şaşırdım.
Başka bir erkek arkadaşımla(orta samimiyiz) ve onun benden hoşlanıyor gibi hareketleri var böyle yürürken belime falan dokunmaya çalışıyor inanılmaz rahatsız oluyorum zaten sadece arkadaş olarak görüyorum. Normal oturuyorduk sohbet muhabbet sonra bana
senin La roche posay ürünün var mı puan kazanıyorum da 290 puanım var 10 puana ihtiyacım var dedi. Ben de yok dedim. (Gerçekten de yok) ama kızlar çok garip geldi ya.
Başka erkek bir arkadaşım bana sürekli araba muhabbeti yok işte güncel kiralar falan bunları konuşuyor.
Ben mi abartıyorum? Ben mi böyle insanları çekiyorum? (Asla para konuşmuyorum kimseyle ama herkes yok ekonomi kötü yok şöyle böyle sürekli para konuşuyo çok sıkıldım)
Siz günlük hayatta karşılaşıyor musunuz tek bana mı denk geliyor? Yoksa bu konular çok olağan olduğu için ben mi abartıyorum? Gerçekten çok bunaldım. 1 hafta 0 para kelimesi duymadan geçmiyor

Aklımdan çıkmıyor ki ekonomi çok kötü hiç bir şey almadım 500 verdim kiralar uçtu ne konuşalım ki
İşte normal Mİ bu durum? Ama ben inanılmaz bunalmışım için bana ekstra batmaya başladı. 1 hafta geçsin istiyorum hiç para kelimesi duymadan ama asla yök herkesin dilinde para para

İşte normal Mİ bu durum? Ama ben inanılmaz bunalmışım için bana ekstra batmaya başladı. 1 hafta geçsin istiyorum hiç para kelimesi duymadan ama asla yök herkesin dilinde para para
Yokluk var ama napalm sen evin araban istediğin kadar paranla rahatsan sıkıcı gelir bizim için dert

Cömert insanlar tabii ki hala var. Sizin çevrenizde bir tuhaflık var. Yanlış anlamayın siz de mi maddiyatçısınız da böyle oluyor acaba? Bana denk gelmiyor böylesi.
Yok asla yanlış anlamam onu çözümlemeye çalışıyorum aslında. Yani direk ilk günden para konuşulmuyor ama 1 hafta içinde illa ki böyle şeyler söylğyolar çok sıkıldım İstanbulda yaşıyorum evet her şey çok pahalı vs ama sürekli para konuşulmasını mı gerektirir? (Ben ağzımdan hiç para çıkmamaya çalıştıkça bi bakıyorum yine biri bi konu açmış parayla ilgili konuşuluyor)

Aklımdan çıkmıyor ki ekonomi çok kötü hiç bir şey almadım 500 verdim kiralar uçtu ne konuşalım ki
Haklısınız ama yani hayat arkadaşım değil ailem değil niye para konuşayım ki normal arkadaşımla şeklinde düşünüyorum ben. Bu garip geliyor. Hani insan ailesiyle konuşur bu tip şeyleri diye düşünüyorum

Yok asla yanlış anlamam onu çözümlemeye çalışıyorum aslında. Yani direk ilk günden para konuşulmuyor ama 1 hafta içinde illa ki böyle şeyler söylğyolar çok sıkıldım İstanbulda yaşıyorum evet her şey çok pahalı vs ama sürekli para konuşulmasını mı gerektirir? (Ben ağzımdan hiç para çıkmamaya çalıştıkça bi bakıyorum yinr biti bi konu açmış)
Ekonominin kötülüğü herkesin sırtında bir kambur ve herkes bunun farkında. Bunu bu kadar dile getirmeye gerek yok ki yani herkes biliyor. Mesela ben böyle insanlara söylerim bu konulardan rahatsız olduğumu konuşma böyle devam ederse muhatap olmam sizin yerinizde olsam çünkü çok çirkin bir şey sürekli ucuz hesap peşinde olmak. Özellikle La Roche olayına şok oldum o neymiş ya 😂😂 Ben utanırım onu en yakın arkadaşıma bile söyleyemem kaldı ki flört gibi gördüğüm birine.

Ekonominin kötülüğü herkesin sırtında bir kambur ve herkes bunun farkında. Bunu bu kadar dile getirmeye gerek yok ki yani herkes biliyor. Mesela ben böyle insanlara söylerim bu konulardan rahatsız olduğumu konuşma böyle devam ederse muhatap olmam sizin yerinizde olsam çünkü çok çirkin bir şey sürekli ucuz hesap peşinde olmak. Özellikle La Roche olayına şok oldum o neymiş ya 😂😂 Ben utanırım onu en yakın arkadaşıma bile söyleyemem kaldı ki flört gibi gördüğüm birine.
Of gerçekten ben de ona şoka girdim ona sorarsanız samimi görüp sormuştur ama yani o kadar itici duruyor ki

Siz zenginsiniz sanırım 😀 yoksa herkeste aynı muhabbet yani benim çevrem elektrik su ev kiraları market alışverişi vs
Yok hani farkındayım ekonomiyi ama bunların aileyle veya cok samimi olunan kişilerle konuşulması daha normal olan değil mi? Siz normal bir arkadaşınızla bu konuları konuşuyor musunuz? Hani bir iki. Bişey söylenir Of kiralar uçtu falan ama normal bir arkadaş detaylıca konuşunca bana çok batıyo

Siz ailenizle mi yaşıyorsunuz yoksa maaşınız normalin çok üstünde mi?😀 Paradan bahsetmemek çok zor. Bir yere gidiyorsunuz "oha kahve neden bu kadar pahalanmış" diye düşünüyorsunuz mesela. Elektrik faturası geliyor "lan bu ne 2 aylık falan mı" diyorsunuz🤣 Markete gidiyorsunuz her şey inanılmaz pahalı. Çocuklara ayakkabı bakıyorum mesela, paradan bahsetmemek mümkün mü? 800₺cik bir spor ayakkabı🫠 Hayatımızın her alanını etkiliyor. Keşke konuşmak zorunda kalmasaydık.
He kimseye de hesap yıkmam. Param yoksa gitmem olur biter.

Şurada açtığınız konuların hepsi olarak odaklı, sanmıyorum günlük hayatta bunu yansıtmadığınızı açıkçası. Bir şekilde belli ediyorsunuzdur ya da kader ağlarını sizin hassas noktanızdan vuracak şekilde örüyor🙄
Evet bu yorumu bir üye daha söylemişti önceki konumda yine maddiyat diye ama şunu söylemek istiyorum burada hep bu konudan açıyorum çünkü para konusunun P sini arkadaşlarımla konuşmam ben. O yüzden anonim olarak burada açıyorum. Yoksa diğer konularda pek konu açmıyorum çünkü onları arkadaşlarımla konuşabiliyorum. Buna açıklık getireyim sebebi bu yani. Ben şu an bu konuda genel durum bu şekilde mi sizler neler yaşıyorsunuz bunu merak ediyorum.

Siz ailenizle mi yaşıyorsunuz yoksa maaşınız normalin çok üstünde mi?😀 Paradan bahsetmemek çok zor. Bir yere gidiyorsunuz "oha kahve neden bu kadar pahalanmış" diye düşünüyorsunuz mesela. Elektrik faturası geliyor "lan bu ne 2 aylık falan mı" diyorsunuz🤣 Markete gidiyorsunuz her şey inanılmaz pahalı. Çocuklara ayakkabı bakıyorum mesela, paradan bahsetmemek mümkün mü? 800₺cik bir spor ayakkabı🫠 Hayatımızın her alanını etkiliyor. Keşke konuşmak zorunda kalmasaydık.
He kimseye de hesap yıkmam. Param yoksa gitmem olur biter.
Haklısınız elbette farkındayım. Evet ailemle yaşıyorum ama en ufak gıda giyim makyaj malzemesi olsun her şeyde oldukça hissediliyor kesinlikle. Ama bunu tutup da normal samimiyetteki arkadaşlarımla konuşmak bana abes geliyor asla böyle bir şeyin konusunu açmıyorum. Yani kahve içmeye buluşmuşuz off ne kadar pahalı deyince karşımdaki e her yer böyle diyorum o zaman hiç buluşmayalım yani hem istiyo hem de böyle söyleniyo çok sinir oluyorum. Ya da işte hesap yıkılıyor vs. Ailemle ve çok samimi olmadığımla para konuşmak bana batıyor size de böyle mi? Çevrenizdeki insanların genel tutumu nasıl bunu öğrenmek istemiştim

Evet bu yorumu bir üye daha söylemişti önceki konumda yine maddiyat diye ama şunu söylemek istiyorum burada hep bu konudan açıyorum çünkü para konusunun P sini arkadaşlarımla konuşmam ben. O yüzden anonim olarak burada açıyorum. Yoksa diğer konularda pek konu açmıyorum çünkü onları arkadaşlarımla konuşabiliyorum. Buna açıklık getireyim sebebi bu yani. Ben şu an bu konuda genel durum bu şekilde mi sizler neler yaşıyorsunuz bunu merak ediyorum.
Siz ailenizle beraber yaşadığınız hatırladığım kadarıyla maddi durumunuz da iyi olduğu için ekonominin kötü, her şeyin çok pahalı olmasından etkilemiyor olabilirsiniz ama her ortamda ucundan kıyısından konuşuluyor para mevzuları. Arkadaşlarla da konuşulabilir bir şey gayet. Geçen gittiğimiz kafeleri çay ücreti aramızda bayağı mevzu oldu mesela ilk başta şikayet ettik sonra espriye vurduk falan. Ortamdaki kimsenin maddi durumu kötü değildi bu arada ama oluyor yani bu muhabbetler.
Kiz arkadaşınızın yaptığı hoş değil o ayrı para muhabbeti yapmaktan başka bir şey çünkü o.

Siz ailenizle beraber yaşadığınız hatırladığım kadarıyla maddi durumunuz da iyi olduğu için ekonominin kötü, her şeyin çok pahalı olmasından etkilemiyor olabilirsiniz ama her ortamda ucundan kıyısından konuşuluyor para mevzuları. Arkadaşlarla da konuşulabilir bir şey gayet. Geçen gittiğimiz kafeleri çay ücreti aramızda bayağı mevzu oldu mesela ilk başta şikayet ettik sonra espriye vurduk falan. Ortamdaki kimsenin maddi durumu kötü değildi bu arada ama oluyor yani bu muhabbetler.
Kiz arkadaşınızın yaptığı hoş değil o ayrı para muhabbeti yapmaktan başka bir şey çünkü o.
Anladım evet o arkadaşımın yaptığı başka bişey zaten haklısınız teşekkürler yorumunuz için

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X