günlük duygularimiz..

ahh gulşahcım emınım hepımızde var onlar yalnız deılsın... nasıl dogurucam hergun bu soruyu kendıme soruyorum sonra annemı goz onunde bulunduruyorum o kadar cocugu nasıl dogurmus ablamı ıse evde dogurmus hemde tek basınaaaa gobegını kendı kesmıs su kaynatmıs dogurduktan hemen sonra ıslemlerını hazırlıklarını kendı halletmıs.. ulenn dıyorum dogurursun kızım tarlada doguranları dusun kes sesını dıyorum bırak dusunmeyı . hastanede olucaksın hem hemde ozelde yalnız olmacayksın dıyorum..
napalım canm boyle kendımızı rahatlatıcaz.
tabı herseye aglama huyum baya bı gelıstı 9 ay boyunca.. umarım dogumdan sonra boyle olmam

aa hayır soylememiştinn scapulcacım nasıl surtuyor ayacıklarını birbirine ve nasıl anlıyorsun bu durumu sen ? cok enteresan geldi bana ay hayal etmesi bile super bı duygu
onların bireyliklerine kurban olurum ben

hani bebekler ayaklarini havada bi birini bi digerini karinlarina dogru ceker sonra ileri iter..karnimda okadar yer bulamiyor..normalde tekmelediginde bir sag bir sol hissediyorum ama ayaklarini birbirine sürttügünde daha ortada oluyor daha güclü carpiyor ve böyle sanki kirt kirt ediyor tabi daha soft bir kirt bu.. bir süredir dikkat ediyorum onu yapinca sesi solugu kesiliyor ve karnim rahatliyor anliyorum ki uyumus..a.s

bugun gece rahat uyudum ve sabah dinc kalktim boyle olunca keyfim yerindeydiii
dogumu dusunmek istemiyorum nasil olsa bisekilde doguracagiz cunku dusundukce sitres basiyor ve sinirli oluyorum
allah yardimcimiz olsun

gece cok rahatsiz uyudum..sol bacagim surekli kasildi
huzursuz bi gecenin ardindan gunumde kotuydu,yattim durdum hep.
arada bebisime dokundum oda bana tepki verdi,en guzel sey buyduu

gec karnıma ağrı girdi ve çok canım acıdı.tuvalete zor gittim.ağrı bacaklarıma kadar vuruyor. ama gündüz iyiyim.bu dertler hep gece mi azar!!!!

kizlar bende artik rahat bir uyku pozisyonu bulamiyorum..sirt üstü yatmayada korkuyorum..uykumun kalitesi düstü..resmen dinlenemeden kalkiyorum..

bende yorgun uyanıyorum ayaklarım şişmiş oluyor tabi dudaklarım ve ellerimde şişmiş oluyor ama ayaklarımı yere basar basmaz agrıyor tabanlarım feci ya. cok az zamanım kaldı sabır çekiyorum ..

bu uyku sorunu herkeste var sanırım bende çok uykum olsa bile bir türlü rahatedemiyorum dün gece yine belki 10 belki daha da fazla uyandım yani uykum hep yarım ...

dün güzelce temizlik yaptım.akşam eşim geldi.akvaryumla uğraşmaya başladı.heryer kum ot vs.mahvoldu.akvaryumun düzenini değiştiriyor da.devasa bi akvaryum.veee bugün yeniden temizlik yapacağım zaten çamaşırdı yemekti derken pestilim çıkıyor.ayaklarım davul gibi oldu ,iş yapmaktan.sinirleniyorum çünkü doğuma az kaldı ve hala işle uğraşıyorum.

Kizlar Bir Sorunum Var 3 Kilo Vermişim .......................................................
Canim çok Sikildi Bu Duruma Neden Böyle Oldu Ki ...

Valla Bu Siralar Endişelenmem Için O Kadar çok şey Var Ki. Yarin Son Kontrolüm Var Bakalim Dr.ne Diyecek ...

Kizlar Bir Sorunum Var 3 Kilo Vermişim .......................................................
Canim çok Sikildi Bu Duruma Neden Böyle Oldu Ki ...

canım bu konuda yazılar okumustum kıtap ve netten son haftalarda anne adayında ıstahsızlık olur ve bır kac kılo verebılırmıs bunun bebegı etkılıyecegını sanmayın..
normalmıs yanı
ayrıca doguma bı kac gun kala anne adayında buyuk bır enerjı olurmus bu enerjıyı temızlık yaparak veya gezerek harcamak yanlıs olurmus aksınee evde dınlenmelıymısız cunku bu enerjı anne adayının dogum esnasında kullanılması ıcın vucudunun yaratıtıgı bırsyemıs.. dogumda harcaması gerekıyormus yanı. a.s en fazla kısa yuruyusler yapılabılırmış

cemrecim güzel bilgiler valla..ben habire olmayan enerjimi harcıyordum!!hala çok uzun yürüyüşler yapıyorum ama bileklerim kaldırmıyor artık:KK43:

cok canım sıkılıyorr bugunnnn kocamı beklıyorum uçarak gel aşkım dedım supermanım ben der o kendınee hava atıcagı zaman . aşkım ben kenarımın supermanıyım kanatlarım yok kı dedı bu kez :)))19,30 da evde olucak sınemaya goturucekmış benı
cok sıcak bursa sızın oralar nasıl kızlar

benim esim eve 12de geliyor..uzun süredir böyle calisiyor..beraber biryere gidemez olduk..ona sitemde edemiyorum ki hem okul hem is hem es o ne yapsin..
burda hava bugün biraz isindi dün resmen üsüdüm ben..13 dereceydi..
cemrecim sen ne zaman evlendin sanirim biz ayni zamanda evlendik,biraz önce bir yazini okudum,bizde evlenip hemen buraya geldik esimin okulu oldugu icin balayina bile gidemedik,gerci o hep ben seni avrupaya balayina getirdim cok sanslisin diye teselli ediyor ama..zühürt tesellisi istetatlicadiarzu

burasıda bugün çok sıcaktı kızlar.biraz yürüyüş yaptık eşimle her zamanki gibi patladık sıcaktan.ama akşamları serin oluyor..en hoş kısmı o..memleketimi(izmiri)çok özledim ama iyiki orda degilim:)benim eşim asker öğretmen..ve paztesi cuma hariç hep evde ve benimle ben sanşlıyım galiba kızlar..

daha şimdi kayınvaldemlerden geldim neredeyse 1hft.dır gidemiyordum onlarda çağırıyorlar neden gelmiyordun özledik diye yakın oturduğumuz için oradaydım iyi güzel bir gündü bende zaten pek dışarı çıkmıyorum çıkamıyorımda sadece annemlere yada kayınvaldemlere gidiyorum ne yapayım eşim çalışıyor yoğun zaten bende kendim gezecek durumda değilim zaten artık iyice ağırlaştım zor oluyor yani yürümek yarın son kontrolüm var inşallah hayırlı güzel haberler alırım hepimiz inşallah hayırlı haberlerle geliriz dr.dan ...

eşim yokkk istanbulda tekstil fuarında sabah 6 da yolculadım bana uzak yol yasak gıdemıyorum tabı bı yere. patlıcam sıkıntıdan ve şişliklerimden.. neysekı gece gelıcek.
ezozgunun dogum hıkayesını okuduktan sonra benı bı korku bı telaş sardı kızlar dogumum her an olabılır ben cantamı hazırlıyım bugun gereklı bedensel temızlıgımıde yapayım dıyorum .
bnm oğlan hıc durmuyor ıçerde maşallah

gittikçe sona yaklaşıyorum duygularım eskisine oranla daha karışık ne hissedecğimi şaşırıyorum eşim endişeli bir yandana da bana çok özledim kızımı kucağıma bir alsam diyor ben ise karmaşık duygular içerisindeyim içerimi bir korku sardı bebeğime bir şey olacak mı diye yada sağlık problemi yaşayacak mı diye.korkularım artıyor strese giriyorum galiba ....
haftaya bugün ne yaşayacağımı merkaediyorum acaba bebeğime sağsalim kavuşabilecek miyim nasıl bir gün olacak ...

Son düzenleme:
bendede aynı endişeler war kızım nasıl olcak sağsağlim gelseydi artık bide ew dandini annemlere de daha gelmeyin dedim çarşamba gelicekler bende o zmana kadar şöööye dip köşe temizliği bitiririm diyodum ama şimdide korkuyorum bişey olurmu acaba diye eşimle birlikte yapıyoruz ama yinede eşyaların yerlerini filan değiştiriyoruz dayanamıyorum bende yapıyorum yanlışmı yapıyorum kızlar oooofffffffffffffffff korktum şimdi neden yaptım sabahtan beride yoruldum şimdi kızımın hareketlerini kontrol ediyorum Allah ım hayırlısıyla kurtulsaydık sizde yapıyomusunuz böyle temizlik kızlar bana akıl werin :çok üzgünüm:

X