Günde kaç kalori alıyosunuz?

burcakkxoxo

ben <3 kendim
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2016
1.039
418
Kendime tam 1000 kalorilik bir diyet hazirladim. Cok guvenilir bi uygulamadan hesapladim kalorileri ama bana 1000 kalori cok gibi geldi sizce 800-900 mu yapsam kalori alimini? Siz zayiflamak icin gunde kac kalori aliyosunuz?

Günlük kalorin standart rakama göre değil, boy ve kilo ile beraber vücut kitle endeksi ile beraber hesaplanır. Standart düzenli beslenme 1300 kcal olarak söylenir. Ama sen kalkıp 800 kcal ile kilo alabilirsin, çünkü vücudu aç bırakıyorsun ve vücut buna karşılık tükettiğin en ufak besini yağ olarak saklıyor.

165 boyunda 53.5 kiloyum ve kalori hesabi yapiyorum
Yasima boyuma kiloma göre hesaplama yapiyorum ve zikzak kalori alimini uyguluyorum gayette memnunum verecek kilom az olmasina ragmen guzel kilo veriyorum şuan 4 kilo aldigim için tekrar döndüm kalori sayimina.daha once 18 20 kilo verdim kalori sayimiyla o zamanlar 1000 1200 kalori aliyordum ama bu zikzak kalori sistemi daha cok hosuna gitti :) resimdeki tablonun yag kaybi bölümüne göre aliyorum gün gün kalorilerimi....Tabi dedigim gibi bunlar benim ölculerime yasima uygun bi tablo

Canim daha once 18-20 kiloyu ne kadar surede verdin? Bide bu zikzak kalori nedir aciklar misin?

Canim daha once 18-20 kiloyu ne kadar surede verdin? Bide bu zikzak kalori nedir aciklar misin?

1200 kalori kilo vermek icin gayet ideal hatta 1300 de olabilir direk dusuk kaloriyle diyete baslarsaniz ilerleyen zamanlarda kilo verme hiziniz düşer:) Tabi bu benim fikrim

Canim ben kilolarimi vereli baya oldu 2 sene kadar falan ben 1200 max 1300 kalori alarak 7 8 ayda verdim kilolarimi şuan biraz kilo aldim 3 4 kilo kadar tekrar kalori saymaya basladim zikzak kalori alimi her gune farkli kalori bu sayede vücut bir kaloriye alişmiyor ve kilo duraksamasi olmuyor

Peki diyet surecinde nasil beslendiniz?
Ben çeşitli yemeyi seviyorum ve kalorisi dusuk gidalari tercih edip daha cok cesit yiyorum şuan 14. Takimin kaptaniyim ve orda hep beraber zayifliyoruz hala menulerimi oraya yaziyorum bugünkü menümü yazayom sana istersen :)

Canim menunu yazarsan cok sevinirim :) bide kaloriyi nerden hesapliyosun?
Dünkü Menüm canim
10gr kahve sütüyle nescafe
Kahvalti:1 kaşık yulaf,2 kaşık t.b.unu,1tatli kasigi yogurt,5gr yağ ile ekmekcik,17gr peynir,2siyah 3-4yesil zeytin,1 tatli kasigi sürülebilir peynir,2yumurta beyaziyla ispanakli omlet,maydanoz,nane(kahveyle beraber 330 kalori)
Ara:5 altinbasak biskuvi, 1orta boy elma(166 kalori)
Ara:yarim avuc(11gr) kuru üzüm, 4 badem 4 findik(115 kalori)
Aksam:yarim kase et suyu corbasi, Yarim tabak(150gr) pirasa yemegi, 50gr yogurt,yarim dilim k.tahilli ekmek,aci biber turşusu(290 kalori)
Ara:10gr kahve sütüyle nescafe(16kalori),80gr havuc (33 kalori), 1 badem
Toplam 962 kalori

Cok iyi canimm. Benim kalori hesapladigim bi uygulama var acaba kalori bilgileri yanlis olabilir mi? Cunku senin bu yediklerini orda hesaplasam en az 1200 cikar

Cok iyi canimm. Benim kalori hesapladigim bi uygulama var acaba kalori bilgileri yanlis olabilir mi? Cunku senin bu yediklerini orda hesaplasam en az 1200 cikar
Yazio isimli programdan hesapliyorum ama netten baska kaynaklardan da bakiyorum canim çeşitli oldugu icin sana oyle gelmistir gr gr tartip yiyorum çünkü:) anlaşılır olsun diye hepsinin grmini yazmadim yaninda ama hepsini tartıyorum

Mesela kasik kase ölçüsü verdim ama ben gr seklinde yedim arkadaşlarim miktarlarini anlasinlar diye olcu verdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…