Günde 2 Öğün , Ayda 10 Kilo

Morgannie

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2017
4
4
26
Selam kızlar:KK200:
Bu gün diyet macerama ortak olacaksınız lafı hiç fazla uzatıp sizi sıkmak istemiyorum:KK48:
1.70 boyundayım 67 kiloyum , hedefim 1 ayda 10 kilo vermek. Kendime güveniyorum , sizede:KK200::KK200::KK200:
NEDEN Mİ İKİ ÖĞÜN ?

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Metabolizma ve Beslenme Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Ahmet Aydın birçok beslenme uzmanının tersine sık aralıklarla değil, günde 2 öğün yemek yemeyi öneriyor: “Yağların yakılması için vücudun uzun açlık süresine ihtiyacı var. Çok sık yerseniz vücudunuz daha fazla insülin hormonu salgılayarak yağları depolar!” Alıntı

Eski insanlarda günde iki öğün yerlermiş. Bende öyle yapıcam ve başlığı açtığınıza göre belki sizde şu an bunu düşünüyorsunuz. Her günümü sizinle paylaşıcam benim 23 günüm var (1 Aydı hani demeyin nedeni de bende kalsın :KK54:)
Sağlıksız diyen olursa da seni uygulamak zorunda bırakmıyorum :KK25:
Ayrıca 6 öğünlük besin piramidinin 2. dünya savaşı zamanından kaldığını duymuştum ayrıca Canan Karatay'da günde 2 öğün beslenmeyi tavsiye ediyor.:KK36:
Gelelim Planımıza:spor:
1-) Günde 2 öğün yemek var , ara öğünler yok:sinirli:
2-) Meyve abartmak yok , tercihen sabah.
3-) Günde en az 3 bardak yeşil çay. (Sade yeşilçayı bende sevmiyorum ama yaseminliyi ve tarçınlıyı denemenizi tavisye ederim)
4-) Karbonhidratı elimiden geldiğince azaltıyoruz , ekmek hiç yok
5-) Protein ağırlıklı ancak hayvansal sağlıklı yağları da ihmal etmek yok
6-) Evet klişe ama su bende günde yarım litreden fazla su içmeyen biriyim ama yapıcaz artık:KK47:
öpüldünüz:KK15:

1. GÜN
Sabah (07.10): 2 haşlanmış yumurta
5 yağsız , tuzsuz zeytin
3 yemek kaşığı lor peyniri
1 tane kırmızı elma

Akşam (18.30): Haşlama tavuk eti (baya bi yedim:oops:)
3 yemek kaşığı yoğurt
1 elma

Aralarda çay ve kahve içtim (şekersiz) bir de ben her sabah okula 20'şer dakika yürüyerek gidip geliyorum.
TAKİPTE KALIN:KK36::KK6:

2. GÜN
Sabah : 2 yumurta (tavada az zeytinyağlı)
2-3 yemek kaşığı lor
5 zeytin
2 elma
Akşam : 3 yemek kaşığı yoğurt pulbiberli
2 tabak şehriye çorbası
:21: yakında ip atalamaya da başlayacağım , 3 hafta sonra öncesi sonrasıda atıcam , takipte kalın:KK51:

Umarim diledigin kiloya ulaşırsın. Ancak bu kadar kisa surede cok fazla kilo vermek spor da yapmadan cilt sarkmasina yol açmasın :spor: tabi ip atlamak mantıklı yine de tek başına yeterli olmaya bilir...

benim haftanın en az 3-4 günü öğle yemeğini atlayıp akşam yediğim oluyor. geç uyandığım için de birleşebiliyor öğle ve akşam. o yüzden ben de deneyebilirim bunu, çok extra bir çaba sarf etmeme gerek kalmicak çünkü

Merhabalar ben yönteminizi çok beğendim. Aranıza katılabilir miyim? Diğer sayfalarda da yazılarım var ama sonuç hep olumsuz:oops: Bugün ayın 15i ve ben çok panik oluyorum. Ben de internetten ip aldım başlamıştım bıraktım yeniden başlayacağım kızlar. 65.7 çıktım sabah :KK61:Boyum170. Evlenmeden önce 58 kiloydum. Devamlı yazışsak motive etsek birbirimizi. Umarım başarırız.:KK49:

Selam kızlar:KK200:
Bu gün diyet macerama ortak olacaksınız lafı hiç fazla uzatıp sizi sıkmak istemiyorum:KK48:
1.70 boyundayım 67 kiloyum , hedefim 1 ayda 10 kilo vermek. Kendime güveniyorum , sizede:KK200::KK200::KK200:
NEDEN Mİ İKİ ÖĞÜN ?

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Metabolizma ve Beslenme Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Ahmet Aydın birçok beslenme uzmanının tersine sık aralıklarla değil, günde 2 öğün yemek yemeyi öneriyor: “Yağların yakılması için vücudun uzun açlık süresine ihtiyacı var. Çok sık yerseniz vücudunuz daha fazla insülin hormonu salgılayarak yağları depolar!” Alıntı

Eski insanlarda günde iki öğün yerlermiş. Bende öyle yapıcam ve başlığı açtığınıza göre belki sizde şu an bunu düşünüyorsunuz. Her günümü sizinle paylaşıcam benim 23 günüm var (1 Aydı hani demeyin nedeni de bende kalsın :KK54:)
Sağlıksız diyen olursa da seni uygulamak zorunda bırakmıyorum :KK25:
Ayrıca 6 öğünlük besin piramidinin 2. dünya savaşı zamanından kaldığını duymuştum ayrıca Canan Karatay'da günde 2 öğün beslenmeyi tavsiye ediyor.:KK36:
Gelelim Planımıza:spor:
1-) Günde 2 öğün yemek var , ara öğünler yok:sinirli:
2-) Meyve abartmak yok , tercihen sabah.
3-) Günde en az 3 bardak yeşil çay. (Sade yeşilçayı bende sevmiyorum ama yaseminliyi ve tarçınlıyı denemenizi tavisye ederim)
4-) Karbonhidratı elimiden geldiğince azaltıyoruz , ekmek hiç yok
5-) Protein ağırlıklı ancak hayvansal sağlıklı yağları da ihmal etmek yok
6-) Evet klişe ama su bende günde yarım litreden fazla su içmeyen biriyim ama yapıcaz artık:KK47:
öpüldünüz:KK15:

Merhaba !
Sonuç ne ?

X