Gün boyunca kin ve nefret hissetmek

NedirYani

Kalbindeki Endişeleri Yavaşlat
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2019
4.670
11.160
Kizlar merhaba iyi haftasonlariniz olsun.
Uzun zamandır bir problem yaşıyorum.
Mesela nefret ettiğim bir insan ya da insanlar var ve hala görüşmek zorundayım.
O kişilerle yaşadığım problemler, sıkıntılar sürekli gün içinde gündemimde.
Her an aklımda yüreğimi sıkıyor.
Bu durumdan hiç memnun değilim çünkü bana çok zarar veriyor.
Hem psikolojik olarak sonrasındaysa hastalıklara dönüşeceği için bedensel olarak.
Hasta ediyor beni artık.
Ne yapacağımı bilemiyorum.
Az önce düşündüm bana kötülüğü dokunmuş insanları hayatımdan gerçekten çıkardıysam artık onları düşünmüyorum ama hala görüşmek zorunda olduğum insanlar olunca öylece bir kenara bırakamıyorum bu düşünceleri.
Kendime mantıklı bütün açıklamaları yapıyorum ama yok olmuyor.
Bir türlü gerçekten kafamda bu konuları halledipte huzur bulamıyorum.
Affedeyim diyorum yok o da olmuyor affettim desem de içimde sürekli bir zehir akıyor onlara karşı. Bu da bir işe yaramıyor.
Sevmeye çalışayım desem asla sevebileceğim karakterde insanlar değiller.

Belli bir kişi üzerinden gibi olsa da aslında hayatımın her döneminde manyak gibi bir insana sarıp sürekli onu düşünüp kendimi doldurduğumu fark ettim.
Yani kişiler ve olaylar değişse bile ben değişmiyorum.
Artık kronik hale geldi sanki.
Beynim sürekli kin kusacak birilerini arıyor gibi.
Olmayınca canı mı sıkılıyor nedir
Sizlere bu noktada ihtiyacım var.
Bana önerebileceğiniz ne var acaba?
Psikoloğa gitmeyi çok isterim fakat şuan bebeğimle pek mümkün olmuyor bırakacak kimse olmadığından dolayı.
Videolar olur, çalışmalar olur, yazı olur, kitap olur artık ne olursa.
İçimdeki bu takıntılı kin kusmayı artık bırakmak istiyorum.
Böyle bir insan olmak istemiyorum.
Gün içinde keyif aldığım her şeyi mahvediyor malesef.
Kendimi sürekli agresif, bağıran çağıran, kaşları çatık birisi olarak görmekten çok sıkıldım
Lütfen yardım edin

Normalde değildim ama galiba artık negatif olmaya başladım
Teşekkür ederim inşallah

Aslında neden nefret ettiğinizi ve neden hala görmek zorunda olduğunuzu yazsanız daha çok yardımcı olacak yorumlar gelirdi.

Size her ne yaptılarsa bunu kişisel almayın, aslında çoğu insanın olaylara ve size tepkisi kendi duygusal gelişimi, kendi yapısı ile alakalı. Mesela bu kişi anneniz diyelim aslında onun davranışları da kendi anne babasının ona davranış şeklinden, genetik faktörlerden, yaşadıklarından dolayı. Bu demek değil ki herkesi sevip barışıp iyi olalım, size zarar veren insanlardan her şekilde uzak olmak daha iyi çünkü bu dediğim faktörler yaptıklarını tekrarlamasına sebep olacaktır.

Bu dediklerim size zarar veren insanlarla alakalı, eğer ortada sebep yokken nefret ediyorsanız zaten kendi içinizde çözmeniz gereken problemler var demek içten içe mutsuzsunuz demek, herkesten nefret etmek de bunun yansıması.

Mesela ben kendim mutluyken kimseyi kolay kolay takmıyorum ama stresli olduğumda her şey batıyor.

Ben de belirli dönemlerde böyle oluyorum ama kindar değilim genelde akrabalarıma karşı belirli dönemlerde inanılmaz dolar uzaklaşırım ama mecbur ortak yerlerde görüşülüyor. Ben kendimi meşgul ederek unutuyorum film falan izlerim sonra İzzet güllü videolarına bakıyorum onun dışında frekans sesleri dinleyebilir günlük tutabilirsiniz instagram vs yerlerde pozitif sayfaları takip edin baya bu tür şeyler çoğaldı. Maalesef insan ilişkileri çok zor olduğundan mesafeli olmaya özen göstererek kendimizi pozitif enerjiyle doldurarak bu saçma insanları unutabiliriz

Tek bir kişiyle ilgili olsa olayları yazabilirdim ama genel bir problemim olduğu için yazmaya gerek duymadım açıkçası.
Bir laf sokma olabilir, bir anlayışsızlık olabilir, bir bencillik olabilir. Her türlü şeyi bir aman kendi kötülüğü deyip bırakabilmek ve unutmak var birde sürekli beyninde dönmedi var. Ben birinciyi yapamıyorum.
Yazdığınız ikinci paragrafı kopyalayıp sürekli okumaya çalışacağım. Bunları kendim de söylüyorum ama belki de başkasının yazdığı bir şeyi okumak iyi gelebilir.

Düşündüm de sebep yokken nefret ettiğim kimse yok şuan galiba ya.
Aklıma gelmedi o tarz bir şey.
Anı mi yaşamıyorum acaba ben? Anı yaşayabilsem belki de böyle olmayacak

İşte bu belirli donemler sizi ne tetikliyor mesela?
Neden her zaman değil de belirli donemler.
Benim de belli ki böyle bir problemim var.
Hobilerime uğraştığım zaman o gün bunları çok dusunmedigimi ben de fark ettim ama bebeğim olduğundan sürekli hobilerime vakit ayıramıyorum ve direkt beynim yine dolup taşıyor.
O yüzden daha kalıcı bir çözüm bulmaya çalışıyorum
Günlük tutuyorum. Acaba nefretimi yazsam işe yarar mı daha mı kötü olurum .
İzzet güllü'yü biliyorum direkt görüşme şansım olmuştu seneler önce. Yeniden bir videolarina bakmak iyi bir fikir olabilir.
Bu frekans seslerinden hep korkmusumdur ya başka şeyi değiştirirse diye paranoyak miyim neyim bilemedim .

Teşekkür ederim

Meleklerle gücünüzü keşfedin diye bir kanal var oradaki frekanslar çok güzel bakabilirsiniz

Olayları bireysel algılamamaya çalışıyorum . Diyelim biri hoşuma gitmeyen bir şey yaptı . Bu davranışı ben değil x kişisine de yapardı benle ne sorunu olabilir diye düşünüyorum. Onun kötülüğü benle ilgisi yok diyorum.Ya da kötü davranışları sınırlandırdığım da oluyor kindar olmamak adına . İşte hırsızlık yalancılık vs büyük suçlardan değilse o kadar kötü bir davranış değil diyorum . Aman ne bileyim biraz da fıtrat meselesi . Herkesi de önemsememek lazım .

İnşallah ben de bunu başarabilirim

Insan bir kere nefret beslediği zaman şeytan onu boş bırakmaz surekli kafanizda kurarsınız konuyu tam açmamıssınız anladığım kadariyla yüz yüze bakmak zorunda olduğunuz kişilerle bu sorunu yaşıyorsunuz örnek veriyorum eşinin ailesini sevmiyor nefren kin duyuyorsunuz bu sadece sizi yer bitirir nefret oyle bir sey ki kalbinizi kinle beslersiniz en çok zararida siz görursunuz evet nefrek ettigin kisiyi sevmek cok zor bir adım atmaniz lazim başarirsiniz insan bir kere kotu dusununce karsidakinin yaptigi iyliği bile yanliş algılarsın kesinlikle psikoloğa gitmenizi öneririm bir süre sonra affetmeyide öğreniceksiniz kisa zamanda ayni sorunu yaşadim baktim tek yara alan benim o zaman benim kendimi düşuncelerimi değiştirmem lazim dedim Allah kalbinize ferahlık versin

Amin amin çok sağ olun.
Bebekten dolayı günleri ayarlayipta gitmek şuan zor görünüyor. İlk fırsatta ayarlamaya çalışacağım.
Gerçekten öyle tek zararı bana bu yüzden değişmek istiyorum.

Ben ayyynen bunun için terapi aldım. Başka şeylerde işe yarasa da bunda yaramadı.

Kimseyi affetmek zorunda değilsiniz.
Hayatınızdan çıkarma imkanınız yoksa bu duygy geçmeyecek.

Çünkü adalet duygunuz çok yüksek.

Onların başına kötü bi şey gelince de rahatlamayacaksınız.

Çözüm bulamadım ben.

Kişi kim bilmiyorum ama ben eşimin ailesine böyle hissederdim. Çok zaman sonra asıl sorunun eşim olduğunu anladım. Onu da çıkardım.

Yerinde zamanında verilmemiş tepki uğranmış haksızlık..

Ben genelde şoyle diyorum.bunun problemi seninle degil kendisiyle yani senin yerinde baskasi olsa ona da aynisini yapacakti.bu sekilde rahatliyorum ve hic dusunmuyorum.

O kadar doğru ki.
Terapide bununla ilgili özel olarak bir şey yapıldı mı acaba?

Tülay kökün YouTube kanalını incelemenizi tavsiye ederim, kendisi iyi bir psikolog ve her derde deva videoları var. Ben de bu tarz sıkıntılar yaşayan bir insanım ve ne zaman içim sıkılsa açar izlerim iyi gelir birinin beni anlaması, sıkıntılarımın açılımını yapması

Tipki ben. Ustelik bu nefret ve zihnimde bitmeyen onlarla olan kavgam gerektgnde gerektigi gibi agizlarinin payini verememis olmam

Günlerdir bir fırsat bulsamda bır konu acsam kızlardan fıkır alsam dıye dusunuyordum aynen bırebır bu konu ıle ılgılı . Bende öfke ve kin doluyum ne yaparsam yapayım gitmiyor. Manevıyat biraz sakinleştiriyor ama bazende tavan yapıyor şu aralar tavan yapmış durumda ve cok huzursuzum.

Aslında çoğu kişiyi çıkartttım hayatımdan görüşnüyorum . mesela kız kardeşlerime çok öfkeleniyorum . Evın en kucuguydum guya ama her zaman hastalık hastane bakım temızlık ...bunları benım uzerıme attılar . Annemden sonra babam 11 yıl yaşadı ve ıkı kız kardeşim olmasına rağmen onlar keyflerine baktılar yedı ıctı gezdıler ne bayram ne seyran asla babamın kapısını calmadılar bır kere bıle bır bardak su vermedıler diyorumki belkide babamın bakımı konusunda bana azıcık destek olsalardı benımde evım yuvam dağılmazdı .Sonrada dıyorumkı senın eskı esın karaktersızse yıne aynı sey olurdu kaderın buymuş demekkı dıyorum .

Çok doğru yazmışssınız adalet duygunuz cok fazla dıye ...Ne kadar doğru

Haksızlık , fazla fedakarlık, kıymetinin bilinmememsi değer görmeme nasıl başa çıkacam kendimle şaşırdım kaldım .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…