Gül hastalığı olan var mı? Yardım lütfen...

bende bugün gül hastası olduğumu öğrendim sadece vücudumda çıktı ama sizce yüzüme de sıçrar mı
yada vücutta çıkan ile yüzde çıkan farklı mı ayrıca B vitamini eksikliğinede dayandığını duydum bilgisi olan varsa lütfen yazsın

merhaba kızlar,
bu hatalığı bir buçuk yıldır yüzümde taşıyorum. gitmediğim doktor kalmadı diyebilirim. kullanmadığım krem ve ilaçta...
en son bir tanıdık vasıtası ile Altunizade yakınlarında yıldız eczanesinin bu ve buna benzer cilt sorunları için karışım yaptığını duydum. koşa koşa gittim. Eczanedeki amca yüzümü inceledikten sonra temizlemem için hazırlanmış sıvı, kendi hazırladığı karışımı, ve 2 hapla beraber 10 gün içinde hiçbir şeyimin kalmayacağını söyledi.
verdiği karışım cildimi yeniledi sanki kırmızılıklar soldu cildim pürüzsüzleşti... ilaçlarım bitince sonucu mutlaka yazarım.
eczane bilgisini isteyenler mesaj atabilirler. yada buradan duyurmam da sakınca var mı bilemiyorum :)

arkadaşlar ben bu hastalığı çocukluğumdan beri yaşıyorum yani 10-15 yıldır
ama biliyor musunuz daha dün öğrendim gül hastalığı olduğunu.. :1shok:
cerrahpaşa araştırma hast. gittim bi bakışta hemen teşhis koydu..
şimdiye kadar nasıl anlamadılar hayret doğrusu :sm_confused:
stresten de kaynaklı olabiliyormuş demek bunu örendiğim iyi oldu :nazar:

verdiğin bildiler için çok tşk.
bana da dr. anlattığın krem karışımdan verdi.. ve bu hastalığı şu veya bu tetikliyor diyemem dedi. henüz tespit edilemedi dedi.. ama senin dediğin gibi bunu kendin yediklerinden ölçebilirsin dedi..
bir de ayrıca verdiği şampuan ve kremden bahsetmişsiniz.. bununla ilgili bilgi verebilirseniz sevinirim a.s.
http://www.truthinaging.com/wp/wp-content/plugins/simple-post-thumbnails/timthumb.php%3Fsrc%3D/wp-content/thumbnails/27402.jpg%26w%3D250%26h%3D250%26zc%3D1%26ft%3Djpg için Google Görsel Sonuçları cildnz bu linkteki gibi ve hafif sivilcelimi?

Öncelikle merhaba,
Daha önceden de bu hastalık ile ilgili yazmıştım şimdi tedavimden sonra yazıyorum. En son ünlü bir cildiyeciye gittim. Bana neden çıktığını ne zaman geçeceğinin bilinmediğini söyledi. Muayene ücreti 400 tl tutsada ilaçlarım 12 tl tuttu. Verdiği ilaçları yazmayı uygun buluyorum ama genede doktorunuzla konuşsanız iyi olur. Nidazol 500 mg lik hapı 15 gün sabah akşam ikikez daha sonradan 1.5ay günde bir tane almamı söyledi. Krem olarak mucizevi bepanthen verdi :) şaka gibi ve çok iyi geldi cildime. Ara bir de aven' nin kızarıklıklar için olan kremini sürüyorum. Cildim yumuşacık ve pürüzzsüz oldu. Sadece seyrek olarak kırmızı noktalar var. Çok zor olduğunu biliyorum. Yüzünüzde çıkmasının daha üzücü olduğunun farkındayım. Siz en iyisi stresten uzak durun en iyi ilaç bu!

merhaba kızlar,
bu hatalığı bir buçuk yıldır yüzümde taşıyorum. gitmediğim doktor kalmadı diyebilirim. kullanmadığım krem ve ilaçta...
en son bir tanıdık vasıtası ile Altunizade yakınlarında yıldız eczanesinin bu ve buna benzer cilt sorunları için karışım yaptığını duydum. koşa koşa gittim. Eczanedeki amca yüzümü inceledikten sonra temizlemem için hazırlanmış sıvı, kendi hazırladığı karışımı, ve 2 hapla beraber 10 gün içinde hiçbir şeyimin kalmayacağını söyledi.
verdiği karışım cildimi yeniledi sanki kırmızılıklar soldu cildim pürüzsüzleşti... ilaçlarım bitince sonucu mutlaka yazarım.
eczane bilgisini isteyenler mesaj atabilirler. yada buradan duyurmam da sakınca var mı bilemiyorum :)

Merhaba esin_esinn, eczane bilgisini bana özelden yazabilir misin, özel mesaj atamıyorum henüz.. yaklaşık iki yıldır yüzümde bu kızarıkla geziyorum..

arkadaşlar allah hepinizin yardımcısı olsun.bende geçirdim bu hastalığı moralinizi sakın bozmayın geçiyor en azından benimki geçti tamamen. göğüslerim o kadar kötü olmuştuki bir daha o bölgeler hiç deri tutmayakmış gibi duruyordu ama en ufak izi bile kalmadı.eğer vücudunuzdaysa banyo yaparken kafanızı öne eğip saçınızı şampuanlayın vücuda kesinlikle şampuan,vücut şampuanı vs..değdirmeyin.vücudu sadece su ile yıkayın.benimkiler 3 ayda geçti çok şükür umarım bi daha çıkmaz hepinize acil şifalar diliyorum.

ben de şüpheleniyorum; saçımı kafamı öne eğerek yıkıyorum

vucuduma da arada bir bebek şampuanı suyla iyice seyreltip kullanılıyorum

su katiyen ılıktan bile soguk olacak, yoksa çok fecileşiyor

aslında imkan olsa nuxe marka ballı duş jeli var şu ana kadar kullandığım en yumuşak ürün o ama pahalı 40 kusur tl idi

ama köpürmez pek

Pityriasis rosea : Pityriasis rosea

İlk başlarda duş sonrasında kaşıntılar meydana geliyordu. Ve ilk Pityriasis rosea (madalyon, gül hastalığı) vücudumda belirdi ve dermatoloğa gittim. Bir krem ve hap verdi, söylediği gibi de kullandım. Fakat ilaçları kullanalı 20 gün oldu, iyileşmesi gerekirken tam tersi arttıkça arttı. Sırtımda, göğsümde ve bacaklarımda çıktıkça çıktılar. Ta ki, Beklazon isimli kremi semptomların üzerine sürünceye kadar. Evet bu krem muhteşem bir şey, iki gün oldu kullanmaya başlayalı, inanın gülden eser kalmadı desem yalan olmaz. İnşallah deneyimim sizlerede yardımcı olur. Saygılarımla.

Not: Beklazonu tavsiye üzerine kullandığım için ilk başta sadece bir semptomun üzerine sürdüm ve geçerli iyileşmeyi görünce diğerlerine de sürdüm. Ayrıca tedavi süresince, her türlü şampuandan uzak durun. Allah herkese acil şifalar versin.

Son düzenleme:
AyTE="bluevalantine, post: 22594016, member: 350953"]Endişelenecek bir hastalık değil.Ben 21 yaşındayım.4 hafta önce yaşadığım yoğun sitresten dolayı geçirdim bu hastalığı.Genellikle karın bölgemde,kol ve bacaklarımın üst kısımlarında vardı.Sırtımda da çok az sayıda.ilk başlarda çok azdı.Sonra gittikçe yayılmaya ve şiddetlenmeye başladı.Dermatolağa gittim.Bir krem ve bir hap verdi.Bir de ışın tedavisi gördüm.Bir kere girdim. İki hafta sonra hiç iz kalmadan geçti.Krem gerçekten çok işe yaradı.[/QUOTE]
Aynı

[QUOTEhapluevalantine, post: 22594016, member: 350953"]Endişelenecek bir hastalık değil.Ben 21 yaşındayım.4 hafta önce yaşadığım yoğun sitresten dolayı geçirdim bu hastalığı.Genellikle karın bölgemde,kol ve bacaklarımın üst kısımlarında vardı.Sırtımda da çok az sayıda.ilk başlarda çok azdı.Sonra gittikçe yayılmaya ve şiddetlenmeye başladı.Dermatolağa gittim.Bir krem ve bir hap verdi.Bir de ışın tedavisi gördüm.Bir kere girdim. İki hafta sonra hiç iz kalmadan geçti.Krem gerçekten çok işe yaradı.[/QUOTE]
Canım hap

bagırsaklardakı bır bakterı sebep oluyormus :KK43:

Bende bu hastalığa yakalandım 2 aydır geçmedi cilt doktorum bi sürü ilaç denedi ama konu çok uzun süre önce açılmış sizin güller geçtimi bide sırtında garip garip sivilceler çıkıyor sanırım onlarda gül olucak l

yanlış hatırlamıyorsam..su çiçeği geçirenlerde çıkıyormuş..
ben ufakken su çiçeği geçirdim gül bende ilk önce göğüs altında çıktı bundan öncede folikülüt olmuştum güllerim her geçen gün artıyor dediğim gibi antibiotik antifungal hertürlü hapı ve kremi kullanmama rağmen sonuç sıfır :KK43: en son doktoruma gittiğimde boş boş yüzüme baktı ve vücudun geç reaksiyon veriyor dedi 2 aylık maaşım hastaneye yattı :KK43:

umarım çocuklarımda olmaz ..onlarda su çiçeği çıkardılar..tedavisi varmı bilimiyorum..çocukken su çiçeği çıkaranların bazıları büyüdüğünde gül hastılığı çıkacağını duymuştum..aynı virüs..

Merhaba bende de gul hastaligi geçirdim.
İstersen ulasabilrsin.tedavisi için soğan sarimsak aci baharat ve biber yeme luften. Çikan bölge İslak nemli kalmayacak.hap ve ilaçcçare değil.ari ürününde propolis (sıvı)denen ürünü günde iki kez olan bölgeye uygula luften.ben iyilestim boynum ve yüzündeki tamamen geçti.şifa Allahtan inşallah.kesinlikle denemenin tavsiye ediyorum.temin de edebilirim
cnm benım oglumun doguştan oldu yanlız gıt gıde buyuyor tamda boynunda emılmış gıbı duruyor çok kötu bı durum

X