Gül hastalığı olan var mı? Yardım lütfen...

valla bende şoktayım,bende sabah öğrendım,gitgide yüzüm çok kızarmaya başladı,bır doktor var onu arıyorum 3 yıldır,iyi bir cildiye bulmak lazım,yazılanları okuyunca şok oldum,çokda moralım bozuldu,eczane bioderma tavsiye etti,

bendede bu hastalıktan vardı kac dok. gittiysem geçmez dediler ama ist şafak hastanesinde şehriyar bey ben bunu 5 aylık tedavi sonucunda geçiririm dedi ve başladım bu tedaviye sonuç mükemmel gecti hiç kalmadı geçmez diyenlere inanmayın bu doktoru tavsiye ederim

özel tedavimi gördün enteresan benim doktorum bu hastalik kendiliginden geciyor belirli bir tedavisi yok demisti bana, kasinmasin yada sonradan iz kalmasin diye kortizon vermisti.. ve bana 1 ay sonra sen hic birsey yapmasanda gecicek demisti ve dedigide oldu.. sadece kortizon kullandim bir ay sonunda cildim bebek gibi oldu gecti gitti.. ama tabi bide kalici olanlar varmis.. strese girdikce cikiyormus onlara belki tedavi gerektirir dicem ama yinede tuhaf, eger zaten kalici ise tedaviye yine gerek yok diye düsünyorum..

bu hastalığı iki defa yasadım ,ilki korkunçtu karnım sırtım bacaklarım resmen dehşet ötesiydi ve kaşınıyordu kaşınmaktan kanatıyordum artık .oksiti diye bir krem ve antibiyotik verdi dr .
bu ilacları kullanmasan da kendiliğinden geçer ve iz kalmaz demişti dr . 2 ay içinde yok oldu ve gerçekten de hiç leke kalmadı .

2. si ise hamileleğimde karnımda çıkmıştı ilac kullanmadım o da kendiliğinden geçti .

Bakalım 3. ziyareti nezmaan olacak hastalığın :)

SEVGİLİ ARKADAŞLAR kızım henüz 8 yaşında ve bu hastalığa yakalandı.umutla bir doktordan diğerine koşturdum .netice alamadım. hızla ilerlemeye yayılmaya devam etti.bir arkadaşım almanyadan getirttiği bir kremi denememi istedi.denedim ve sonuç süper.Kızım kısa sürede beneklerinden kurtuldu.Bu krem bildiğimiz bebekler için pişik kremi.hastalığa yakalananların neler çektiğini bildiğim için bunu paylaşmak istedim.türkiyede satılmıyor . ama internettende temin edilebiliyor.Hepinize çok geçmiş olsun.en kısa sürede şifa bulmanızı yürekten dilerim.

SEVGİLİ ARKADAŞLAR kızım henüz 8 yaşında ve bu hastalığa yakalandı.umutla bir doktordan diğerine koşturdum .netice alamadım. hızla ilerlemeye yayılmaya devam etti.bir arkadaşım almanyadan getirttiği bir kremi denememi istedi.denedim ve sonuç süper.Kızım kısa sürede beneklerinden kurtuldu.Bu krem bildiğimiz bebekler için pişik kremi.hastalığa yakalananların neler çektiğini bildiğim için bunu paylaşmak istedim.türkiyede satılmıyor . ama internettende temin edilebiliyor.Hepinize çok geçmiş olsun.en kısa sürede şifa bulmanızı yürekten dilerim.[/QUOT

ilacın ismini verebilirmisiniz?

SEVGİLİ ARKADAŞLAR kızım henüz 8 yaşında ve bu hastalığa yakalandı.umutla bir doktordan diğerine koşturdum .netice alamadım. hızla ilerlemeye yayılmaya devam etti.bir arkadaşım almanyadan getirttiği bir kremi denememi istedi.denedim ve sonuç süper.Kızım kısa sürede beneklerinden kurtuldu.Bu krem bildiğimiz bebekler için pişik kremi.hastalığa yakalananların neler çektiğini bildiğim için bunu paylaşmak istedim.türkiyede satılmıyor . ama internettende temin edilebiliyor.Hepinize çok geçmiş olsun.en kısa sürede şifa bulmanızı yürekten dilerim.

ilacın ismini verirmisin lütfen

bende de gül hastalığı var daha önce vücudumda da çıkmıstı hatta vücudumdan hiç kaybolmadı ama sadece 1 tane çıkıyor o gidiyor başka yerdeki çıkıyor fln.ama yanaklarımdakiler hiç geçmiyor.yanaklarımın üst kısmı sürekli pütür pütür ve kırmızı bazen tüm yüzüm kıpkırmızı oluyor deli oluyorum cildimin diger kısımlarında sivilceler oldugu için çok da nemlendirici vs kullanamıyorum.doktor hap vermişti sadece bidahaki gidişimde krem isticem yüzüm için.bana yüzdeki gül hastalığına ii gelen bir ilaç tavsiyesi verir misiniz doktora sorayım bana da oluosa onu yazsın????????:KK59:

şafak hastanesinde 5 ayda tedavi olup iyleştim diyen arkadaş ,
tedav sürecini anlatabilir misin?
temmuz ayında tüp bebek tedavisine başlıycam .
devam edebilirmiyim.?

arkadaşlar benim de vücudm çok sık alerjik reaksiyonlar gösteriyo, gül hastalığına da yakalandım zamanında. zyrtec diye bir ilaç verdi doktor, minik haplar. o günden beri bütün alerjk problemlerime bunu kullanıyorum, hiçbi zararını görmedim. geçmiş olsn..

ben de geçirdim, 3 yıl oldu sanırım, dr iğne vermişti 1 tane, ilaç verdi mi hatırlamıyorum ama geçene kadar ılık suyla banyo yapıp, lif kullanmamıştım. erken gittiğim için herhalde çok yayılmadan geçti.

Ne iğrenç bir hastalıkmış bu.

İlk başta minik bir kızarıklıktı kaşıntı çok arttı. Üzerinde durmasam da cildiyeye gittim.
2 krem 1 hap verdi. Aynen tatbik ettim fakat 2 hafta oldu gitgide daha da artıyor.

Sıcak çok kötü yapıyor bu nedenle kışın bu ayında camı açıp yatıyorum. Bazı geceler kaşıntıdan uyuyamıyorum. Tıpkı bu geceki gibi.

Ben elbet bir gün geçer diye umuyordum ki buradaki yorumları gördüm dünya başıma yıkıldı. Demek geçse de tekrar çıkabiliyormuş :KK43:

İşin kötüsü 1,5 ay sonra düğünüm var. Ben bu beneklerle mi gelin olacağım. Hadi onu da geçtim. Ben kaşıntıdan duramıyorum :'(

Endişelenecek bir hastalık değil.Ben 21 yaşındayım.4 hafta önce yaşadığım yoğun sitresten dolayı geçirdim bu hastalığı.Genellikle karın bölgemde,kol ve bacaklarımın üst kısımlarında vardı.Sırtımda da çok az sayıda.ilk başlarda çok azdı.Sonra gittikçe yayılmaya ve şiddetlenmeye başladı.Dermatolağa gittim.Bir krem ve bir hap verdi.Bir de ışın tedavisi gördüm.Bir kere girdim. İki hafta sonra hiç iz kalmadan geçti.Krem gerçekten çok işe yaradı.

Endişelenecek bir hastalık değil.Ben 21 yaşındayım.4 hafta önce yaşadığım yoğun sitresten dolayı geçirdim bu hastalığı.Genellikle karın bölgemde,kol ve bacaklarımın üst kısımlarında vardı.Sırtımda da çok az sayıda.ilk başlarda çok azdı.Sonra gittikçe yayılmaya ve şiddetlenmeye başladı.Dermatolağa gittim.Bir krem ve bir hap verdi.Bir de ışın tedavisi gördüm.Bir kere girdim. İki hafta sonra hiç iz kalmadan geçti.Krem gerçekten çok işe yaradı.

merhaba bende de çıktı güller pazartesi doktora gittim,korkulcak bi şey yok dedi,sadece krem verdi hangi kremi kullandınız hatırlıyor musunuz

Merhaba.Öncelikle size de çok geçmiş olsun.Benim kullandığım krem Betnovate C- Krem di.Tam olarak böyle yazılıyor.Sabah ve akşam olmak üzere iki kere doktorumun önerdiği şekilde hiç aksatmadan kullandım ve iki haftada geçti.Hatta 1 ay oldu.Sizden de güzel haberler almak dileğiyle.Tekrar geçmiş olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar benimde kolumda karnımda göğüs altımda ve bacaklarımda çıktı bi kaç tane
egzama zannettim ve çok korktum gül hastalığı imiş
Şükrediyorum inanın egzama olmadığına ama bununda egzama gibi bir illet olduğunu yorumlardan anladım
doktor bna losyon ve hap yazdı bakalım deniyicem umarım faydalı olur

arkadaşlar bende gül hastasıyım.doktora gittim hastalık 8 hafta sürüyormuş.liflenmemem konusunda da beni uyardı ve sadece kaşıntı için hap verdi o kadar.hastalıkta bütün vücudumu sardı.bir tek yüzüm ellerim ve ayaklarım kaldı.şimdi yüzümde de çıkmaya başladı.ilerlemeyi durduracak ilaçlar kullanıyor musunuz arkadaşlar.çalıştığım içinde kolay kolay doktora gidemiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

ya arkadaşlar bende bugün gittim cildiyeye bana da roza teşhisi koydu.novadermin bi kremini bi jel bide çarpıntı hapı yazdı bana.işte damarların genişlemesinden falan olur dedi ama ben bu çarpıntı hapını kullanmaya korkuyorum yan etkileri çok ağır ne yapsam sizede böle bi ilaç verdi mi doktorunuz?yardım edin lütfen.yüzüm mahvoldu :KK43:

X