Gül hastalığı olan var mı? Yardım lütfen...

bende hamileyim canım gül hastalığı bende de var .karnımda ve bacağımda çıktı büyükçe hemde.
geçen yılda bu mevsimde çıkmıştı iz bırakmadan geçti .

Canim gecmis olsun cok sevindim ama benim yuzumde var yuzdeki vucuda gore daha inatci sivilceler gecmek bilmiyor insallah gecer doktor antibiyotik ve merhem verdi ama hamilelikten dolayi korkumdan kullanmadim dogumdan sonrada sutum gelirse emzirmeyi dusunuyorum aradan bayagi bir zaman gececek o yuzden korkuyorum basinda onlem alinmazsa ileri safhalari var bu hastaligin.Allah buyuk insallah o kadar kotuye gitmez.

bende roza hastasıyım 3 yıldır hemde
strese bağlı kesinlikle
bazen kendi kendine geçiyor
sonra yine tekrarlıyor
her doktor farklı yorumda bulunuyor ama gittiğim doktarların hemen hemen hepsi bu seninle mezara gider dedi
allahtan ümit kesilmez tabi
kansere bile ilaç bulunuyor şimdi
herkese acil şifalar diliyorum
çok geçmiş olsun

Gecmis olsun canim senin de yuzundemi var sivilce seklindemi yoksa kirmiziliklarmi var

Gecmis olsun canim senin de yuzundemi var sivilce seklindemi yoksa kirmiziliklarmi var

canım çok teşşekür ederim
sivilce değildi ama sivilceye benzer küçük küçük pürüzler vardı
onlar geçti çok şükür
ama kızarıklık ve kuruluk hala mevcut senağlama
bi cildime uygun nemlendirici bulamadım senağlama

Evet canim aynen bende de kirmizi sivilceye benzer putur putur seyler var alnimdakiler ve cenemdekiler gecti burnum kizarikti sukur o da gecti ancak yanagimdakiler gecmiyor cok inatci.

Kizarikliklar icin sana bir tonik onerebilirim ama Turkiyede varmi bilmiyorum.
Ben kullaniyorum kizarikliklari gideriyor markasi Good Skin (tonik ismi:all callm soothing toner)

baktım canım ama türkiyede yok sanırım bulamadım
bende noviderm'in ürünlerini araştırıyorum şuan
aldığımda bi faydasını görürsem yazarım burda

kızlar bende de vardı. ama benimki farklı. suratım sankiyüze maske sürülmüş gibi kıp kırmızıydı. boynum beyaz surat kırmızı. doktor rozasea dedi. zoretanin isimli çok kuvvetli ve yan etkileri çooook fazla ve insanı çatlatan bir ilaç verdi. 5 ay kullandım. şimdi iyi sayılır. eskiye oranla yüzde 90 düzeldi. ama yüzüm çok hassas. hemen kızarıyor. terlersem, yemek yersem, gülersem bile. inşallah düzelir. herkese acil şifalar...

Gecmis olsun canim ne guzel %90 azalmis umarim bir daha tekrarlamaz bu cok sinsi bir hastalik cunku o yuzden dikkat et aci baharatli seyler yeme guneste durma cikarken koruyucu sur.

geçen sene konuyu ben açmıştım yaz biterken bu hastalık geçmişti bu yaz yeniden nüksetme belirtileri göstermeye başladı yüzümde yanak,çene ve alın kısmında kızarıklıklar oluyor ve kılcal damarlarım iyice belirginleşiyor asla güneşte kalmamam lazım 50+ faktorlü güneş koruyucu sürüyorum doktor her 2 saatde bir dışarda olduğunda yenileyeceksin once yüzünü bir mendille sil ve üstüne tekrar sür kremini dedi bende faktorlü kremler ve şapkayla geziyorum artık... estetisyenimde bir krem verdi cutivate isminde vazelin kıvamında bir merhem gece yatmadan onu surüyorum sabaha kızarıklıklarım tamamen gidiyor...

Meraba arkadaşlar benim eşimin alnında özellikle güneşe çıktığında kırmızılıklar oluyo uzun zamandan beri var bu yaklaşık bir senedir. Kırmızı kırmızı lekeler ama sadece alnında, geçen sene doktora gitti doktor ruboril diye bir krem verdi ama hiçbir işe yaramadı. Dün tekrar gitti doktora, doktor gülleme hastalığı olduğunu söylemiş 2 tane krem verdi Sensoriol DS Foarmating gel BİODERMA nın ürünü bugün kullanmaya başlıcak eşim bunun ve bu hastalık hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa beni bilgilendirimisiniz...

bu hatsalığı ben de geçiriyorum şu an... benimki 3. haftasında ve sönmüş gibi, yani çok az görülüyor... ama 3 gün önce doruk noktasına ulaşmıştı. o gün uçağa binmem gerekiyordu ve yüzüme sıçramıştı hastalık iğrençti (( o yüzden ipek bir eşarbı boynuma sarıp saçlarımı da salmak zorunda kaldım bu sıcakta, böylece gizledim. ailemin yanına vardığımdaysa beni gördüklerinde şok oldular :))) ben başka bir şehirde yaşadığım için bartıyorum sandılar heralde telefonda ahahahaha :))) neyseki annem hemşire ve bunu daha önce o da geçirmiş, bana hemen bir ampul "avil" iğne vurdu. boynuma ve yüzüme de elecon kreö sürdürdü. ertesi sabah uyandığımda izler belli belirsiz olmuştu... dün de ıstanbul Devlet Hastanesinde bir doktora gittim. Nurdan hn.dı sanırım. Mersinde doktorun tamamen yanlış tedavi uyguladığını öğrendm kendisinden. Mersinde bana jel vermişlerdi, böyle saç jölesi gibi kaskatı oluyordu sürünce ve beni acaip gerioyordu. ama aksine nemlendirici bir ürün kullanmam gerekiyormuş. bana advantan krem, exipial lipo nemlendirici ve xyzal diye bir antihistaminik hap verdi. şu an hiç bir şeyim kalmadı.. yani işi bilen doktor 1 haftada geçirmeyi başarıyor. Mersinde de doktora gittiğim halde tam 2 hafta insan içine böyle her yanıma parmak basılmış çıkmak zorunda kaldım. bu arada bir daha çıkmaz diyen arkadaşlara söyliim, bir daha çıkabilirmiş. atakları normalde 1,5-2 ay sürermiş ilaç kullanılmazsa. tamamen strese bağlı, yiyecekelrle ilgisi yokmuş... bir de önemli bir unsur da çıktığında kesinlikle liflenilmicek ve kaşınmıcak :))) herkese geçmiş olsuuunnnn....

benim kullarımda küçük küçük pütürcük şeyler var sivilce değil ama.Ne olduğunu bilmiyorum yaklaşık 2 senedir vr.Doktorada gitmedim.Ne bu allah aşkına biri yardım etsin Sonra göğüs altımdada çıkmaya bşladı ama bunlar kızarıklıklar.Sivilce gibi çok farklı.Ne yapmam lazım ilaç adı verebilirmisiniz ?

arkadaşlar ilgimi çeken bir konuydu okudum çokta faygalandım Bu şekilde rahatsızlığı olanları görüyordum ama hastalığın adını bilmiyordum öğrenmiş oldum.
Hepinize geçmiş olsun

Benimde kollarımda gözdemde ve bacaklarımda kızarıklıklar çıktı doktor gül hastalığı tanısı koydu. 30 ay veilen krem , iğne ve hapları kullandım, geçer gibi oldu tekrar başladı. ilaçlarım bitince eczaneden aldığım HİTRİZİN adında alerji hapı çok işe yaradı şimdi lekelrde kaybolmaya başladı. kaşıntı ve yaralar kayboldu

cok cok gecmıs olsun benım eşimde oldu ben de korktum hatta bulasır falan dıye ama bulasıcı degıl korkma ayrıca kısa zamanda da geçiyor. stresden dolayı olurmus takma fazla kafana.

arkadaslar merhaba... gul hastalıgı benım de basıma musallat oldu karın ve bel bolgemde. doktora gıttım bı ılac ve krem verdı 1 hafta oldu bı gelısme goremedım. sızın kullandıgınız ve cabuk sonuc aldıgınız bı ılacı bana da onerırsenız cok sevınırım. hafta ya tatıle cıkıcam ve gunes gormesı sakıncalı malum bıldıgınız gıbı. hızlı sonuc veren bı tedavı onerısı verebılırsenız cok sevınırım

Arkadaşlar bu hastalık bende yok ama ablamda var aklınızda bulunsun bu hastalığı tetikleyen öncelikle stres. Tekrar olmaması için kolanya ve yünlü kıyafetlerden uzak durun, çünkü bunlar vücutta kaşıntı yapıyor ve tekrar olmasına neden olabiliyor. a.s. geçmiş olsun

bende bu hastalığa hamileyken yakalananlardanım...o dönemde ilaç da kullanamadığım için kremler de pek işe yaramadığı için kıpkırmızı bir suratla gezmiştm
gözlerinmin altı yanaklarımın üstündeydi ,
bide kızardımı çok kötü bi hal alıyodu ,keza insanların bakışı ....
bideyetmeyip nee o ne ç.ıktı yüzünde diye sölenmeleri beni dahada delirtiyodu ..
doğumdan ve emzirme döneminden sonra ilaç tedavisi gördüm kurudu ama kızarrıklık hala devam şimdi doktrum lazer tedv. diyor ama ben korkuyorum sonuçta yüz (
sizlerden lazer tedavisi olup şu kızarıklıklardan kurtulan var mı merak ediyorum bilgisi olan lütfen cvp yazsın :))
birde nette gül hstalığı için kremler varmış kullanan varmı ?
yada ne yaptıda kurtuldu şu kılcal damar kızarıklığı beni delirticek sıkıldım artık bu kırmızı surattan arkadaşlar ...

bende bundan 4 ay önce bu hastaligi gecirdim.. ilk birtane göbegimde sivilce gibi cikti sonra büyüdü plak gibi oldu.. cilt doktora gittim mantar dedi..sonra baktim tüm vücudumu sardi.. öyle psikolojim bozulmustuki hergün internetten arastriyordum.. hadi gecmezse ömür boyu kalirsa, sürekli strese girersem cikarsa durmadan diye.. doktor kortizon kremi verdi onu sürüyordum.. kasintim cok fazla olmuyrdu.. türkiyede bi doktora daha gittim önceden önlemimi aliyim önemli birsey varsa diye oda bana kortizon hapi verdi. ictim hep onu hic kasintim olmuyordu.. tam 1 ay sonra gecti. bana doktorum parfümlü kremler fln kullanma demisti.. bende hic krem sürmüyordum vücudum tamamen kuruyordu hergün dus alamiyordum..sonra internetten arastirdim nemlendirmek gerekiyormus.. vücudum pul pul dökülürken bi nemlendirici sürdüm. vücudum eskisindede terrrtemiz oldu :)) öyle mutlu oldumki kurtuldugum icin bi dahada cikmadi hic ..

bendede bu hastalıktan vardı kac dok. gittiysem geçmez dediler ama ist şafak hastanesinde şehriyar bey ben bunu 5 aylık tedavi sonucunda geçiririm dedi ve başladım bu tedaviye sonuç mükemmel gecti hiç kalmadı geçmez diyenlere inanmayın bu doktoru tavsiye ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…