Güçlü-yakışıklı ama...

Yurtta büyüyenler, ailesiz tek başına hayata tutanlar sevgiye aç olur, kıymet bilir gibi genellemeleri saçma buluyorum, çünkü tersine de şahit oldum. Sevmemiş, sevilmemiş insanların sevmeyi-sahiplenmeyi bilmediği durumlar da oluyor.

Tipinden ve yurt mevzusundan bağımsız olarak adamı tanıyın. 6 ay- 1 sene zaman verin en az, ondan sonra biraz anlarsınız fıtratını.

Ailesi yok yetiştirme yurdunda büyümüş, aman ne harika. Bayıldım.
Kaynana yoh görümce yoh elti yoh.
Havada kap bu oğlanı. Aferin kız :)

Şaka bir yana, eğer güvenirsen başarırsanız neden olmasın?
Çünkü evlilikler artık sütoğlan aileleri yüzünden yıkılıyor.

Yurtta buyumus biri ailenin kiymetini daha cok bilir demis arkadaslar genelde ama ben aksinin de cok fazla oldugu durumlar gordum ve duydum.. Aile olmayi, aile kavramini bilemiyor bazisi, evet aile kurup onu yasamak istiyorlar fakat yapı, bilincalti, olusan kisilik buna izin vermiyor.. Kisiyi cok iyi tanimak lazim diye dusunuyorum, hemen evlilik karari almak dogru degil..
Ayrica, benim icin de dinî hassasiyetler önemlidir ama oncelik kisilik, karakterdir.. Namaz kilan her insan cok duzgun kisilikte olacak diye bir kaide yok.. Tartmak, anlamak lazim..

Hemen hemen ayni seyleri yazmışız Samsonn'um

Ailesiyle büyüyenleride gördük.Bu değerlendirebileceğin bir konu değil bence tecrübe etmek lazım ama ben olumsuz düşünmedim.zaten yeni tanışmışsınız bunu düşünmek için erken.Onu tanıdıkça bu sorunun cevabını kendin vereceksin

Benim eşimde ilk.okuldan sonra akrabalarında ve yurtlarda sürdürmüş hayatını. Biz öyle bir sorun yaşamadık şükür

Öncelikle bu kişi için acele etmemelisin.
Çünkü yetiştirme yurdunda büyüdüyse çocukluktan gelen çözemediği psikolojik sorunları olabilir.
İyi, sevgi dolu biri çıkarsa ne güzel ama aksi çıkarsa çok yıpranırsın.

Bir de konuşmalardaki terbiyeli, namazında niyazında, çok akıllı uslu adam laflarına ben artık pek güvenmiyorum.
Benim bi sevgilim olmuştu aile arasında adı geçince aman ne terbiyeli, içkisi bilmem nesi yoktur, akıllı uslu demişlerdi
Sonra teklif edince sevgili olduk dedim efendi adam hiç kaçırmayım ben bunu
Sonra adamın sürülerce kızların olduğu mail adresini yakaladım, içki desen içiyordu zaten, yalan desen kaç kere söylemiştir sayamadım bile efendi adam dediklerinde yok yoktu yani ama kimse bilmeyince.
Yani siz dikkatli olun hemen aceleye getirmeyin, bi tanıyın zaman verin.

Ilk defa manevi yönden denğimle karşılaştım, şimdiye kadar kimseyle paylaşmadıklarımı sana anlattım dedi. (Manevi rüyaları, hisseleri...) Ben etkilendim, o da güzel cümleler kurdu sağolsun
Manevi rüyalar ve hisler açıkçası bana düşündürücü geldi ve bu şekilde sizi etkilemiş dikkatli olun bir süre gözlemleyin derim.Manevi duygularınızı da kullanıyor olabilir yada bir psikolojik sorunu.Belki hiç biridir ama yinede gozlemleyin

Yetiştirme yurdunda büyüyen insanlar maalesef bazen psikolojk sıkıntılar taşıyor olabilirler. Ne yazık ki oralarda suistimal kötü muamele ve terk edilmislik hissi psikolojiyi çok olumsuz etkileyebiliyor. Ha bu insanlar yuva kurmasin mi? Kursun elbette. Ancak acele etmemenizi iyice tanımaya zaman ayırmanızı varsa psikolojik problemeleri gerekli destekleri almadan evlilik adimi atmamanizi tavsiye ederim

Her ilişkide olması gerektiği gibi tanımaya çalış. yurtta büyümesinin aile sevgisi tatmamasının üzerinde muhakkak etkileri olmuştur. Ama nasıl ne kadar? Sonuçta ailesiyle büyüyen çocuklarda illaki sağlıklı bi psikolojiye sahip olmuyor. Tanımak gerekiyor.

Ailesiz büyüdüğü için bunun özlemini çekebilir ama ailenin ne demek olduğunu öğrenmediği için yurtta büyümesi sorun olabilir.

Daha önce görüştüklerim oldu onlar çok sakin mizaçlı, kendi hallerinde yaşayan. Bastırılmış insanlardı. Bu öyle olmadığı için hem çok etkilendim hem de biraz korktum. Dediğiniz gibi özgüveni çok fazla. Ertelemeyi hiç sevmiyor ve bazı şeyler hemen olsun istiyor. Bende yapı olarak daha temkinli biriyim. Bu sebeple biraz afalladım

“Uzun yıllar beklediğim ve sevdiğim kişi nişanlanınca kendi yoluma bakmaya karar verdim”

Bu ayrıntı niye ben buna takıldım
yurtta yaşamış olduğu olumsuz durumlardan bahsetti. Bu olayları psikolojik olarak nasıl atlattığını sorduğumda maneviyatla dedi. Evlilik konusunda aceleci davranıyor. Uzun süreli görüşmeyi onaylamıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…