Güçlü-yakışıklı ama...

Yetiştirme yurdunda büyüyen insanlar maalesef bazen psikolojk sıkıntılar taşıyor olabilirler. Ne yazık ki oralarda suistimal kötü muamele ve terk edilmislik hissi psikolojiyi çok olumsuz etkileyebiliyor. Ha bu insanlar yuva kurmasin mi? Kursun elbette. Ancak acele etmemenizi iyice tanımaya zaman ayırmanızı varsa psikolojik problemeleri gerekli destekleri almadan evlilik adimi atmamanizi tavsiye ederim
Anlatmak istediğim şey tam da buydu teşekkür ederim. Yuvanın psikolojik etkilerinin üzerinde kalmadığını söyledi. Aile sıcaklığını elimizden geldiği ölçüde ona veririz, kıymetini bilirse çok da mutlu olacağımıza inanıyorum ama fazla olan özgüveni beni düşündürüyor

Bence tanımaya devam edin. Anlattığınız kadarıyla kafalar uyuşuyor. Yurtta büyüdüyse sizin ailenizi de kendi ailesi gibi benimser hem belki. Daha ne olsun.

Aceleye getirmeden tanımaya devam et bence. Anladığım kadarıyla karşı taraf ilişkiler konusunda deneyimsiz. Çünkü hem anne figürü yok hem aceleci olduğunu, flört sevmediğini söylediğine göre hayatına fazla insan girmemiş. Böyle insanların ilişkiler ve karşı cins konusundaki beklentileri uçuk olur. Nasıl hiç uzun ilişki yaşamamış genç kızlar evliliği dizilerdeki gibi hayal eder, kocalarının beyaz romanlardaki jönler gibi olacağını düşünürlerse erkekler de aynı şekilde stepford kadınları tarzı birşey hayal eder.

Sen görüşme ya da nişan aşamasını uzun tut. Eğer dini yönden hassasiyetleri varsa yanınıza bir yakınınızı alarak görüşebileceğini söyle. Görüşmelerinizde bol bol evlilik beklentileriyle ilgili sorular sor. İnternette bu konuyla ilgili hazır sorular ya da kitaplar var. Mesela çocukları nasıl yetiştirmeyi planlıyor, ona göre evlilikte bütçe nasıl olmalı? Ailesiyle iletişime geçmeyi hiç düşünmüş mü? Ona göre ideal tatil nasıl olur? Vs.ilk aklıma gelenler bu tarz konuları öğrenmeden hayatını nasıl birleştirebilir ki iki insan.

Anlatmak istediğim şey tam da buydu teşekkür ederim. Yuvanın psikolojik etkilerinin üzerinde kalmadığını söyledi. Aile sıcaklığını elimizden geldiği ölçüde ona veririz, kıymetini bilirse çok da mutlu olacağımıza inanıyorum ama fazla olan özgüveni beni düşündürüyor

ya kimse dememiş mi inanamıyorum ama
daha 4 gün önce görüşmüşsünüz muhtemelen bir kere yüzyüze görüştünüz.
Buradan kim nasıl bir karakter analizi yapabiliriz ki?
belki çok iyi olacak belki çok kötü
elinizde bir liste var ve karşınıza çıkan herkesle direk evlilik olarak bakıp seçenekleri tikliyor gibisiniz.
biz bu insanla karakter olarak anlaşabilir miyiz diye düşünmüyorsunuz da bunu sorguluyorsunuz.
Belki adam sizi bir daha aramayacak bile, daha bismillah bunları sorgulamanız garip geldi bana.
Manevi rüyaları anlatma kısmı ise beni biraz ürküttü, çok enteresanmış

Böyle söylemesi normal. Bazen aşırı özgüven eksikleri örtmek için bir savunma mekanizması olabilir. Çünkü kendince size göre eksikleri fazla aile vs. Dediğim gibi arkadaşlık sürenizi uzun tutmaya iyi gözlem yapıp doğru tanımaya çalışın. Umarım ikiniz de mutlu olursunuz 🙂

Aceleye getirmeden tanımaya devam et bence. Anladığım kadarıyla karşı taraf ilişkiler konusunda deneyimsiz. Çünkü hem anne figürü yok hem aceleci olduğunu, flört sevmediğini söylediğine göre hayatına fazla insan girmemiş. Böyle insanların ilişkiler ve karşı cins konusundaki beklentileri uçuk olur. Nasıl hiç uzun ilişki yaşamamış genç kızlar evliliği dizilerdeki gibi hayal eder, kocalarının beyaz romanlardaki jönler gibi olacağını düşünürlerse erkekler de aynı şekilde stepford kadınları tarzı birşey hayal eder.

Sen görüşme ya da nişan aşamasını uzun tut. Eğer dini yönden hassasiyetleri varsa yanınıza bir yakınınızı alarak görüşebileceğini söyle. Görüşmelerinizde bol bol evlilik beklentileriyle ilgili sorular sor. İnternette bu konuyla ilgili hazır sorular ya da kitaplar var. Mesela çocukları nasıl yetiştirmeyi planlıyor, ona göre evlilikte bütçe nasıl olmalı? Ailesiyle iletişime geçmeyi hiç düşünmüş mü? Ona göre ideal tatil nasıl olur? Vs.ilk aklıma gelenler bu tarz konuları öğrenmeden hayatını nasıl birleştirebilir ki iki insan.
Çok fazla kızla görüşmüş. Kendisinden 10-12 yaş büyük kadınlarla bile. Sporla uğraşıyor fiziksel olarak gerçekten dikkat çekici. Kadınların öncelikle kendisine düşünce yapısı ya da inançları için değilde farklı amaçlarla geldiğini sonrasında serbest ( cinsellik açısından) olmadığını anlattığında uzaklaştıklarını söyledi. Sınırları olmadan yaşamış bir insanın maneviyata yöneldikten sonra değiştiğini düşünebilirsiniz. Amacı bu yola girdikten sonra hayırlı bir yuva kurmak. Sorulara çok açık istediğini sorabilirsin diyor zaten. Yanında pasif kalan bendim
Çok soru soramadım.internetten araştırmak aklıma gelmemişti bunu yapacağım

Suan dini kullanip insanlari kandirmaya calismak moda biliyorsunuzki. Ha tabii ki bahsettiginiz kisi oyle olmayabilir ama acele etmemekte fayda var.

ya kimse dememiş mi inanamıyorum ama
daha 4 gün önce görüşmüşsünüz muhtemelen bir kere yüzyüze görüştünüz.
Buradan kim nasıl bir karakter analizi yapabiliriz ki?
belki çok iyi olacak belki çok kötü
elinizde bir liste var ve karşınıza çıkan herkesle direk evlilik olarak bakıp seçenekleri tikliyor gibisiniz.
biz bu insanla karakter olarak anlaşabilir miyiz diye düşünmüyorsunuz da bunu sorguluyorsunuz.
Belki adam sizi bir daha aramayacak bile, daha bismillah bunları sorgulamanız garip geldi bana.
Manevi rüyaları anlatma kısmı ise beni biraz ürküttü, çok enteresanmış
Birbirimizi anladık. Saatlerce konuştuk. Kimseye anlatamadığım şeyleri bir sana anlattım. Senin kadar edeplisiyle hiç karşılaşmadım. Manevi olarak ilk defa denk bir bayana geldim. Çok da olgunsun... gibi cümleleri kurdu. Anlaşmada sıkıntı yok, etkilendik de ama çok fazla cesur, çok güçlü... Sınırları olmadan yaşayıp maneviyatla dizginlenmiş. Bense hep sakin yaşamış, kurallara uymuş biriyim.

Yurtta büyümüş ve muhafazakar dediğiniz an benim aklıma direkt şu malum yurtlar geldi. Dikkat edin bence. Öyle biriyle evlenip hayatınızı karartmayın.

Yurtta buyumus biri ailenin kiymetini daha cok bilir demis arkadaslar genelde ama ben aksinin de cok fazla oldugu durumlar gordum ve duydum.. Aile olmayi, aile kavramini bilemiyor bazisi, evet aile kurup onu yasamak istiyorlar fakat yapı, bilincalti, olusan kisilik buna izin vermiyor.. Kisiyi cok iyi tanimak lazim diye dusunuyorum, hemen evlilik karari almak dogru degil..
Ayrica, benim icin de dinî hassasiyetler önemlidir ama oncelik kisilik, karakterdir.. Namaz kilan her insan cok duzgun kisilikte olacak diye bir kaide yok.. Tartmak, anlamak lazim..
+1

Ailesiyle büyüyende siddet uygulayıp aldatıp bosanabiliyor
Bu bi kıstas olmamalı

Biriyle evlenirken aslında ailesiyle evleniyor oluyorsun ne güzel böyle bi derdin olmayacak öyle düşün

Ama tabi ilk görüşmede rüyalarının anlatılması benim biraz düşündürdü iyice tanımadan bu yola bas koyma

Tanımadan kimse bilemez, söz vs yapar bu süreçte tanırsınız, bir yıldan önce de karar vermeyin

Benim kuzenim de yetiştirme yurdunda büyümüş birisiyle evlendi. Gayet mutlular, çocuğun kardeşleri falan da yurtta büyümüş. İyi bir eş, sorumlu bir baba oldu. Ama şans meselesi olduğuna inanıyorum çünkü sıkıntılı tipler de çıkabiliyor. Sonuçta aileden ayrı yaşamanın verdiği bi psikolojik etki var..
Çok yeni tanışmışsınız, iyice ölçün tartın. Her yönden incelemeye çalışın. Fazla zaman geçirmek lehinize yarayabilir..

Birbirimizi anladık. Saatlerce konuştuk. Kimseye anlatamadığım şeyleri bir sana anlattım. Senin kadar edeplisiyle hiç karşılaşmadım. Manevi olarak ilk defa denk bir bayana geldim. Çok da olgunsun... gibi cümleleri kurdu. Anlaşmada sıkıntı yok, etkilendik de ama çok fazla cesur, çok güçlü... Sınırları olmadan yaşayıp maneviyatla dizginlenmiş. Bense hep sakin yaşamış, kurallara uymuş biriyim.

Maneviyat ile dizginlenen insan ilk etapta manevi hallerini anlatmaz.. edeben böyledir manevi haller kişiye özel kalmalı..

Anlattığınız kişide açıkçası sadece bu beni rahatsız etti

X