Güçlü-yakışıklı ama...

3-4 günde evlilik fikrinin e sinin bile aklınızdan geçmesi çok garip.Yangından mal kacirir gibi.
Şuan bunları düşünmek için aşırı erken
3-4 gunde sana anlattysa herkese anlatmistir

Manevi dünyaları insanların kendinedir. Bundan bağımsız olarak değerlendirin karşınızdakini.
Manevi dünyalarında bariz rotalar çizmiş kişilerin muhakkak birbirlerinin bahsi geçen dünyalarını yakından tanımaları gerekiyor. Ki taraflar ne gibi hassasiyetlere muhatap olacağını, görüştüğü kişinin hangi görüşe ne denli bağlı olup kararlarını ne ölçüde bu görüşlere göre aldığını bilmelidir. Ben tam tersi manevi dünyaların evlilik görüşmesinde çok önemli bir alan işgal etmesi gerektiğine inananlardanım.

Arkadaşım diyordu ki yurtta kalınca liseden beri üç gün fasulye koysam bile bir şey demiyordu her işini kendi hallediyor ama aile mefhumu biraz garip geliyor öyle aile içinde oturmaktan hoşlanmıyor dışarıda çay içmeyi teklif ediyor sürekli diye..
Her kişilikte farklı cereyan eder.

Benim kuzenim de yetiştirme yurdunda büyümüş birisiyle evlendi. Gayet mutlular, çocuğun kardeşleri falan da yurtta büyümüş. İyi bir eş, sorumlu bir baba oldu. Ama şans meselesi olduğuna inanıyorum çünkü sıkıntılı tipler de çıkabiliyor. Sonuçta aileden ayrı yaşamanın verdiği bi psikolojik etki var..
Çok yeni tanışmışsınız, iyice ölçün tartın. Her yönden incelemeye çalışın. Fazla zaman geçirmek lehinize yarayabilir..
Teşekkür ederim yorumunuz için. Zamanla tanımak en doğrusu

Yurtta büyümüş olması aileye daha fazla ihtiyaç duyduğu daha fazla sahipleneceğini düşündürüyor ama yurtta büyüyen psikilojik sorunu olan çok fazla kişi var iyice tanımaya çalışın. Manevi rüyalarından vs bahsetmesi ilginç geldi bana. Sizin bu konuyla ilginiz olduğu için söylemiş olabilir mi diye düşündüm açıkçası. İnşallah gönlünüze göre biridir..

Bu arada dini hassasiyetler konuşulmali, manevi haller ( rüyalar) ayrı bir alan..

Bu arada Bir arkadaşımin esi yetiştirme yurdu'nda büyümüş çok mutlular..

Arkadaşım diyordu ki yurtta kalınca liseden beri üç gün fasulye koysam bile bir şey demiyordu her işini kendi hallediyor ama aile mefhumu biraz garip geliyor öyle aile içinde oturmaktan hoşlanmıyor dışarıda çay içmeyi teklif ediyor sürekli diye..
Her kişilikte farklı cereyan eder.
Aile sevgisi ve bağı nedir bilmiyorum demişti. Benimde annem vefat etti yakın zamanda. Çok şanslıın en azından tanıdın ben hiç görmedim dedi. Ailemin içine girince nasıl tepkiler verir bilmiyorum.

Yurtta büyümüş olması aileye daha fazla ihtiyaç duyduğu daha fazla sahipleneceğini düşündürüyor ama yurtta büyüyen psikilojik sorunu olan çok fazla kişi var iyice tanımaya çalışın. Manevi rüyalarından vs bahsetmesi ilginç geldi bana. Sizin bu konuyla ilginiz olduğu için söylemiş olabilir mi diye düşündüm açıkçası. İnşallah gönlünüze göre biridir..
Güzel şeyler olacak diye umut ediyorum. Tabi sonradan değişmezse. Haller ve rüyalar konusunu ben açtım. Hiç manevi rüyalar ve haller yaşadınız mi diye? Hatta o şaşırdı bunları nerden biliyorsunuz diye. Direk konuyu o açmadı.

Manevi dünyalarında bariz rotalar çizmiş kişilerin muhakkak birbirlerinin bahsi geçen dünyalarını yakından tanımaları gerekiyor. Ki taraflar ne gibi hassasiyetlere muhatap olacağını, görüştüğü kişinin hangi görüşe ne denli bağlı olup kararlarını ne ölçüde bu görüşlere göre aldığını bilmelidir. Ben tam tersi manevi dünyaların evlilik görüşmesinde çok önemli bir alan işgal etmesi gerektiğine inananlardanım.
Konuda söz edilen manevi görüş, rüya görme vs yi ahlak, inanış ve hayat görüşünden ayrı tutuyorum ben.

X