Göz Makyajı Gözüm şişti, makyaj malzemesinden olabilir mi?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

mavikus

Kınalı Kuzuu :)
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2009
1.372
39
Merhaba

Konu başlığı çok açıklayıcı sanırım. Toza karşı alrejik birisiyim ve çalıştığım ortam çok tozlu, ilk başta bundan dolayı sol gözümün şiştiğini düşündüm. Fakat aylardır aynı ortamdayım

Pek fazla makyaj yapmam, dolayısıyla bir yılı aşkın süredir aynı göz kalemi ve rimeli kullanıyorum. Bu sakıcalı mıdır ve gözüm bu yüzden kaşınıp şişmiş olabilir mi sizce?

Eğer makyaj malzemesinden dolayıdır diyorsanız, bitmese dahi malzemeyi ne zaman yenilemeliyiz?

benimde öyle oluyor yaa bnde pek fazla yapmıyorum şişyor ve kaışınıyorum ılık suyla yıkayorum daha iyi geliyor :)

viva sende sürekli mi oluyor? bende sürekli olmuyordu yeni oldu. Malzemelerin tarihi mi geçti diye düşündüm

viva sende sürekli mi oluyor? bende sürekli olmuyordu yeni oldu. Malzemelerin tarihi mi geçti diye düşündüm

benimde şu 1 aydır var göz kalemim ve imelim 1 senleik hemen hemen tahminim ondan dolayı sanırım

Anladım, bana ondan gibi geliyor. Kimyasal madde sonuçta üzerinde yazmasa bile vardır bozuldğu bir tarih

rimellerin 3 ayda bir yenilenmesi gerekiyor ama ben çok seyrek makyaj yaptığım için en fazla 8-9 ay ürünü kullanıyorum.zaten kokusu değişiyor oradan bile anlaşılabilir.rimelin ağzı sıkı ve hava almayacak şekilde kapatıldığı için ürünün bozulma hızı her gün kullanımla aynı olmuyor.göz kaleminin kullanım süresi daha uzun ama tabi bu kalemin markasına,gözün hangi kısmına sürüldüğüne ve kalemi hangi sıklıkla açtığına da bağlı.göz çok hassas bir bölge onun için kullanılan ürünlere çok dikkat edilmeli.

Anlıyorum. ben de çok seyrek makyaj yapıyorum. Bu demek oluyor ki rimelin çeyreği ile bitmeden yenisini almam lazım

Öyle yaparım artık sağlık önemli olan

birkaç hafta önce sol gözümde benim kan oturmuş gibi kızarmıştı ve şişmişti. Dışarı çıkmaya utanıyordum ben. Lensten diye düşünmüştüm 3 farklı doktora gittim ilk 2si hiçbirşey yapamadı zaten 3. doktorum alerji olabileceğini birde makyaj malzemesinden olabileceğini söyledi. damla verdi. Bende rimelimi kalemimi falan değiştirdim. 2 haftadır da hiç rahatsızlığım kalmadı bu konuda.
doktora git canım ve alerjik yapıda olduğunu belirt damla versin hemen geçiyor. ama rimelini falan da değiştir , 6aydan uzun süre kullanılmamalıymış aslında açılan ürünler

3aymış meğerse ben 6 ay diye duymuştum yanlış olabilir belki ama 3 ayda ben bitiremiyorum ürünleri.

Son düzenleme:
6 ay mantıklı geldi çünkü diğer türlü 6-7 kullanışta atmam lazım,

ürün markasına göre son kullanım tarihleri değişir.rimel topaklanma yapıyor,sürmesi zorlaşıyor,kuruyor ve kırılıp yada ufalanır şekilde dökülüyorsa,makyajı temizlerken kirpiklerin 3-5 dökülüyorsa,kokusu ve dokusu değişiyorsa atılmalıdır.bunların hepsinin birden olmasına gerek yok yazdığım belirtilerin biri bile varsa o rimel kullanılmamalıdır.göz kalemleri daha dayanıklıdır.kullanım şekline göre 2 yıl sağlıkla dayanabilir.ama kızarıklık,yanma,sürerken parçalanma,sürdükten sonra renk değişimi oluyorsa onunda sonu çöptür.
hassas cilt tipindekiler özel ürünler kullanmalı ve kozmetikleri uzun süre vucutlarında tutmamalıdır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…