Göz Çevresi Bakımı Gözlerimin altındaki damarlar:(

garipbirhayat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2017
3.451
1.922
Merhaba kızlar,

Size bir konuda danışmak istiyorum. Genel olarak insanlar tarafından güzel bulunan biriyim, fakat Benim kafama taktığım bir sorun var kendimle ilgili..
Çok beyaz tenliyim, ve bundan dolayı gözlerimin altında mavi damarlar görünüyor, yani hani koyu halka, siyahlık değil, aksine gözlerimin altı beyaz, ve damarlar yüzeye çok yakın görünüyor..
Bileklerde görünen damarlar gibi aynı.
Ve ben concealer kullanmadan dışarı çıkamıyorum
Ve zaman zaman o da tam anlamıyla kapatmaya yetmiyor..
Normalde gözlerimin çok güzel olduğunu söylerler , ama o kusurdan dolayı bana hiç öyle gelmiyor
Geçenlerde markette geziyordum, bir kadın beni durdurdu, daha önce ben seni bir yerde gördüm mü dedi? Bilmem ben haritırlayamadım dedim, gözlerinin altındaki şeyden dolayı öyle hatırladım dedi ve o an çok üzüldüm..

Sormak istediğim, konu hakkında bilgisi olan var mı? Dolgu vs , bir çözümü var mı kalıcı olarak böyle bir sorunun, bilen var mıdır ,ömür boyu kapatıcı kullanmak istemiyorum

Sanırım ameliyat gibi bir çözüm var ama gerek var mı bilmem. Aklına bile gelmesin bence, herkesin bir özelliği var sonuçta. Göze yakın yapılan her operasyondan korkarım ben

Sanırım ameliyat gibi bir çözüm var ama gerek var mı bilmem. Aklına bile gelmesin bence, herkesin bir özelliği var sonuçta. Göze yakın yapılan her operasyondan korkarım ben

Ameliyat olarak bilmiyorum ama dolgu vs onlar da riskli midir
Ne kadar kafama takmasam da bir yerde bir soran çıkıyor, markette anlattığım olay gibi..
Çok su içerim, alkol sigara hiç kullanmadım, ama böyle bir sorunum var

Hayir dolgu falan sakin yapma
Čok pišman olursun sonra
Gerek yok zaten bunun ičin olmaz dolgu

Genetik özelliğin bu, takılma bence. Kiminin burnu büyük, kıminin göz cevresı koyu, kıminin kulağı büyük, cenesı çıkık, yanağı çökük ,,,, liste uzar gider, takılma o yüzden. Bence abartı değildir, sen sadece o kısma takıldığın ıcın herkesin dikkatını cekıyor sanıyorsun. Gel renklerimizi karıştıralım, ıkımızın rengının karıştırırsak örta renk sayesinde senin damarlar yok olur benim de hyperpimgentation yaparak iyileşen yara ve sivilcelerim

Haklısınız, herkesin farklı farklı beğenmediği bir yönü var.
Onun dışında simetrik bir suratım var, burnumdan çenemden vs. memnunum şükür :)
Ama bu durum dediğim gibi
İsterdim biraz buğday, ya da esmere dönük olmayı, ben de çok beyazım maalesef

Benim gözaltlarım o kadar koyu halkalı ki concealer sürmeden önce 72 saat uykusuz gibi görünüyorum yani beyaz ama kılcal damarlı gözaltlarını tercih ederdim

Benimkinde koyuluk yok, işte dediğim gibi, Kılcal damarlar görünmese beyaz göz altlarım, ama göründüğü İçin bazen pembemsi gibi ,genelde mavi damarların göründüğü bir görüntü var doğal halimde

Hatta biraz araştırdım, Samsun’da hayati Akbaş diye bir dr var, bu alanda çok iyiymiş , bilmiyorum
Ya bak bu sorun kapaticalarla gizlenecek bir sey
Dolgu yaptin diyelim,begenmezsen donušu olmayacak,gozalti čok hassas biyer
Bu arada yazim ičin kusura bakma
Ešimin telinden yaziyorum turkče karakter yok

Ya bak bu sorun kapaticalarla gizlenecek bir sey
Dolgu yaptin diyelim,begenmezsen donušu olmayacak,gozalti čok hassas biyer
Bu arada yazim ičin kusura bakma
Ešimin telinden yaziyorum turkče karakter yok

Yok ne kusuru, teşekkür ederim saolun.
Ama ben kapatıcı sürmekten bıktım artık, sabah hemen sürüyorum ama akşam yatarken silmem gerekiyor, ve göz altı temizleyici su ile ve pamuk ile silerken daha da tahriş ediyormuşum gibi hissediyorum

Elbette hergun surup tum gun kaliyor
Tahriš oluyor ve yoruluyor.goz bolgesi en hassas yerimiz
Merak ettim,suyu az mi ičiyorsun?

Marketteki olaya takınmayın. Hatta yalnız değilmişim diye düşünün. Kesinlikle de operasyon yaptırmayın, hassas yer çünkü. Kapatıcı bile kullanmayın bence. O sizin kusurunuz değil, özelliğiniz :)

Elbette hergun surup tum gun kaliyor
Tahriš oluyor ve yoruluyor.goz bolgesi en hassas yerimiz
Merak ettim,suyu az mi ičiyorsun?

Günde 3 tl su içerim en az :)
Sigara alkol de kullanmam..
Gözlerimde de herhangi bir problem yok, geçen yıl kontrole gitmiştim, dr pilot gözü gibi gözlerin var demişti :)

İnan’ın her kapatıcı sürüşümde istemeyerek sürüyorum..sürmek hiç ama hiç istemiyorum, ama sürmeyince kendimi kötü hissediyorum, çünkü bileklerimizdeki damarlar gibi görünüyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…