Gözlerime inanamadım

FERAYKANAL

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mart 2007
982
4
45
bir arkadaşım misafirliğe gelmişti oğlum toprağı birlikte banyo yaptırıyorduk bana bebeklerin sırtında diken olduğunu onları çıkarmak gerektiğini söyledi bebeği rahatsız edermiş gerçi zamanla elbiselerine sürtüne sürtüne çıkarmış neyse banyo yaptırırken sırtını avucunun topuğuyla ovalamaya başladı (tabii ki incitmeden) biraz sonra sırtında siyah siyah noktalar görülmeye başladı gözlerine inanamadım kıl gibi daha doğrusu kıl kökü gibi ovaladıkça çıktı sonra elimle temizledim bunu duyan yada deneyen var mı?

ilk defa duydum arkadaşım. hatta okurken bana kaşıntı geldi. banyo sırasındamı yapmak gerekiyormuş

Bence diken dediği şey kıl köküdür..Bebeklerdeki ince tüylerden bahsediyo heralde ama bunların bebeği rahatsız ettiğini hiç duymadım öyle birşey olsa mutlaka çocuk doktorları anneleri bu konuda bilgilendirirdi diye düşünüyorum..İnternette de araştırdım göremedim..Ayrıca o tüyler zamanla dökülüyo bence dokunmamak lazım..Belkide bebeği dökülene kadar koruyo bile olabilir..Öyle olmasa Allah bebekleri tüylü olarak yaratmazdı heralde dimi ?

bencede çok haklısın kardeşim bende böyle düşünüyorum :Saruboceq:

korkmayın arkadaş doğru söylüyor benim oğlumunda popo üstünden çıkardık biz belinin aşağısı inanın resmen diken gibi 2 aylık falandı rahatsız ediyor doğru ağlaması azalıyor bunda korkulacak ne var ki hiç mi masaj yapmıyorsunuz bebeğinize avuç içinizle hafifçe ovalayın görürsünüz

kızlar bosverın bu ıslerı bence. kıllar gozeneklerını kapalı tutar kendı dokuldukce dokulsun
feracım senınle alakalı degıl bıtanem ama bnce sende yapama bebısını zamanla vucut alsır tum kıllar onu rahatsız eder batma yapar unutma cnm

arkasdaslar bu öyle bişey değil kendiliğinden dökülmesi için görünmesi lazım bu kıllar ovalayıonca çıkıyor kerkes yapıp yapmamakta özgür ayrıca

bende duymuştum ama inanmamıstım demekki doğruymuş:1shok:. peki sadece hafif hafif ovalamaklamı çıkıyor bu kıllar? nasıl yapılacağını anlatabilirmisiniz??merak ettim şimdi:uhm:

banyoda masaj yapar gibi ovalıyorsun avuç içinle o zaman çıkıyor bence korkmayın tehlikeli birşey değil diyiyorumya geçen gün oğlumu yıkarken kendiliğindende çıktı

ben burada verilen bazı cevapları okuyunca şaşırdım açıkçası sırnaşık şey tabiki herkes benim şu anda yaptığım gibi düşündüğünü yazmakta serbesttir ama sanki bebeğe ağda yapılmış gibi verilen tepkileri anlayamadım gamyoncuiremsu her bebek sırtı kıllı doğmuyor ki masaj yaparken ortaya çıkmış sonuçta o da bizimle paylaşmış .. :1hug:

evt bende duydum hatta komsumun ıogluda 1.5 aylıkken bır tanıdıgı cıkarmıs sırtından dıken gıbı sıyah bısedy sok olmustuuu komsum bana soıyleyınce tabı bende sok oldum boyle bısey var canımhaklısın ve bununda bır zararı yokmus cocugu rahatlatııgı ıcın eskıler oyle yaparmısk

anlatılanlara göre erkek cocuklarında görülüyor sanki bu durum. kız cocuklarında banyo sırasında cıkartan yok mu.

dıkenmı bunun mantıgı bıle yok dr lar böyle önemlı bışeyı asla atlamazlar helede bebegın vucudundakı dıkense

kizlar bende dun bi arkadasima bebek gormeye gittim
onunda oglu bir aylik oldu .. bebegi surekli agliyormus bende doymuyormu ki dedim yok sirtindaki dikenler yuzunden dedi
cocugun sirti resmen simsiyah diken dolu bildigimiz gul dikeni gibi diken
dedim bu ne ben ilk defa goruyorum gozlerime inanamadim ilk oglumdada olmustu zamanla gidiyor dedi
bebek nasil yatiyo bu sekilde bi doktora goturseydin diyede kizdim
yarin doktora goturecek
ama benim aklimdan cikmiyo bebisin o sirti ilk defa goruyorum hayretler icindeyim hala
cok etkilendim
internetten arastirdim tek bu konuyu bulabildim
benimde ikiz oglusum var ama hic basima gelmedi bide ben bebeklikten beri yumusak bi sungerle hep ovarak yikarim bebeklerimi ama hic dikene mikene rastlamadim ...
daha neler gorucez allahim su hayatta ..

Oy anam ilk defa duydum şaşırdım.:) Bende merak ettim kızımın srtına yaptım bişi çıkmadı o neymişki nasıl diken bunlar. Ovalayıp diken çıkmasını beklicem diye de üşüdü bebişim:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…