Göz Makyajı Gözleri nasıl iri gösterebilirim,kirpiklerimi nasıl ortaya çıkarabilirim?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

Prennses

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2010
264
2
Gözleri nasıl iri gösterebiliriz kirpiklerim uzun aslında ama nasıl ortaya çıkaracam :KK59:

Gözleri nasıl iri gösterebiliriz kirpiklerim uzun aslında ama nasıl ortaya çıkaracam :KK59:

Benim gözlerim biraz küçük ama bende daha görünür olsun istiyorum. okula felan giderken makyaj yapmıyorum. ama başka bir yere giderken göz kalemini gözümün içine değil dışına sürüyorum. bilmem anlatabildim mi. bi dene derim benim kirpiklerimde kısa uzatmak için bi yağ varmış ama olsun çok da sorun etmiyorum.

Benim gözlerim biraz küçük ama bende daha görünür olsun istiyorum. okula felan giderken makyaj yapmıyorum. ama başka bir yere giderken göz kalemini gözümün içine değil dışına sürüyorum. bilmem anlatabildim mi. bi dene derim benim kirpiklerimde kısa uzatmak için bi yağ varmış ama olsun çok da sorun etmiyorum.

Tamam çok sağol denerim evet bencede sorun etme benimkide o kadar aşırı uzun değil sadece ortaya çıkarmak önemli yani her sürenin uzun değil zaten tekniğini bilmek lazım sorun etmemek en iyisi edince zararı olur

göz kapagina aydinlatici, sedefimsi renkler gözlerini ortaya cikarir

gölgelendirmeleri daha cok kuyruk kismina uygulamak

gözkapaginin üstüne kalem cekebilirsin ama ince (kalin cekersen gözlerin kücültürsün)

gözlerine siyah kalemi disina. gözlerinin ic kisminada beyaz kalem kullanabilirsin

daha yogun ve iri gözler icin ortadan disa dogru kalemini daha yogunlastirip gözlerine derinlik katabilirsin

gözlerini mümkün oldugunca yogun bir sekilde siyah kalemle cerveleme illa istiyorsan

gözlerini aydinlatip siyah kalemi sürdükden sonra kulak cibiginla siliklettirebilirsin daha soft bir görünümde saglamis olursun aklima gelen ip uclari bundan ibaret :KK34: kolay gelsin simdiden

Bu makyaj gözleri kocaman göstermek için ideal. Ama herkese yakışmaz.
Alt ve üst kirpiklere bol rimel, göz içine beyaz kalem olmazsa olmazı...

61682_BS_dio_fw08_14.jpg

ben makyajımı sadece rimel ve göz kalemiyle yapıyorum.siyah gibi koyu tonlar kullanıyorum.önce içine çekiyorum.sonra çok ince belli belirsiz ama düzgünce üstüne.Göz pınarının altını gözümün yarısına kadar,kalın başlayıp incelterek iyice belirginleştiriyorum düzgün ve ince bir şekilde.Sonra üst kapağa geçiyorum=)) Kuyruk kısmını yine kalemle daha koyu boyuyorum.Sonrada bolca rimel.bu şekilde gözler daha çekik ve bellirgin oluyo.tabiki düzgün sürmek şart.biri yüzümüze baktığında taşan kalem lekesi olmamalı:)Bu yüzden makyaj yaparken elimde bir ıslak mendil düzelte düzelte yapıyorum ve çok beğeniyorum=)

benim de kirpiklerim uzun ama açık renk olduğu için az ve kısa duruyor, rimel sürünce de gözlerim örümcek gibi oluyor. Bu beni rahatsız ediyor çünkü gözlerim, rimel sürünce daha yuvarlak duruyor. Ben de daha etkileyici ve badem şeklinde durmasını istiyorum. Nasıl yapabilirim bana da yardımcı olur musunuz? Yumuşak bir rimel sürdüm şimdi, resmini ekliyorum. Daha etkili bir rimel sürünce daha dolgun duruyor. Arkadaşlar bir de fotoğraflarda kirpiklerim olduğundan az ve kısa çıkıyor, bunu da anlamış değilim. Kamera beni sever ama kirpiklerimi sevmiyor sanırım... :)) Şimdi rimelli haline bakıp yorum ve öneride bulunabilirmisiniz?! Lütfen!
$Resim 023.jpg

X