Göz makyajınızı nasıl temizlersiniz?

:cool: ben göz makyajımı temizlemek için bir çok şey kullandım, kimyasal ürünlerden en çok memnun kaldığım ürünler lacome ve biotherm olmuştur açıkçası. Ama şimdi kendi keşfim olan yepyeni bi yöntem uyguluyorum ve inanılmaz memnunum. Waterproof makyaj için de aynı etkiyi gösterip göstermeyeceğini bilemiyorum yalnız, tek sorun o. Şimdi bu kadar hikayeden sonra gelelim sırrı açıklamaya: gül suyu ve zeytinyağını alıp daha önceden bitirmiş olduğunuz bir göz makyaj temizleme ürünü ambalajının içine koyun. Tıpkı çift fazlı makyaj temizleme ürünü gibi iki ayrı sıvı olarak şişede duruyor. Kullanmadan önce diğer ürünlerde yaptığınız gibi çalkalayıp ikisini birbirine karıştırın ve pamuğa dökün. Uygulamayı aynen kimyasal makyaj temizleyiciler gibi yapın ve gözünüzde tek bir damla makyaj bile kalmasın :KK66: gül suyunu şişenin üçte biri kadar doldurun, kalan kısma da zeytin yağı koyun. Bu kadar basit ve sonuç harika! Kolay gelsin şimdiden :KK70:

Benim de göz bölgem çok hassastır, her ürünü kullanamam çok sızlar. Ama vermiş olduğum tarif hem doğal hem sorunsuz. Üstelik kirpilere de zarar vermez zeytin yağı, aksine besler diye düşünüyorum. Diğer ürünlerle kıyaslayınca oldukça da ekonomik olduğunu düşünüyorum. Bir dene istersen.

Dalinin yanlış olduğunu düşünmüyorum, bir kaç yıl önce kirpik diplerimde kaşınma olduğu için doktora gitmiştim, makyaj kalıntısı da yapar demiş ve dalini (daha doğrusu herhangi bir bebe şampuanını) pamuğa döküp kullanmamı önermişti. Pamuğa dökebiliyorsak yıkamak haydi haydi olur bence. :KK66:

Kızlar pardon, şimdi dank etti kafama! Gül suyunu 2/3 yazacağıma 1/3 yazmışım. Yani gül suyu zeytinyağından daha fazla olacak şişede. Umarım daha denememişsinizdir :KK43: çok geç kalmamışımdır inşaallah düzeltme için. Matematiğim hep çok kötü olmuştur ya zaten :mad:

Kızlar pardon, şimdi dank etti kafama! Gül suyunu 2/3 yazacağıma 1/3 yazmışım. Yani gül suyu zeytinyağından daha fazla olacak şişede. Umarım daha denememişsinizdir :KK43: çok geç kalmamışımdır inşaallah düzeltme için. Matematiğim hep çok kötü olmuştur ya zaten :mad:

bunu bilmiyordum,,,çok teşekkürler arkadaşım:21:..evde malzeme var şuan ,,yapıcam...yanlız ana ölçek nedir?neyin 2/3..? miktarı bilirsem iyi olur çünki çabuk bozulan malzeme her n ekadar buzdolabında da tutulsa gülsuyu,,,,,ben doğal ürünler ve hayvan deneyi yapılmamış ürünleri kullanıyorum yalnızca....hayvan katliamına ve deneylerin kanlı rantını fonlamamak için...bu tarif tutarsa benim için altın değerinde,,,,HERKESİN DE ÖNYARGILI OLMADAN DENEMESİNİ TAVSİYE EDİYORUM!

merhaba,aldığım paketin üzerinde sağlık bakanlığı onaylı ve dermatolojik olarak test edildiği yazıyor.Bu ürün sadece eczanelerde satıldığı için bana güvenilir geldi .Siteyi de inceleyince içim açıkçası rahat .Umarım yardımcı olabilmişimdir.

slm:KK43: dermotolojik tetleri hayvanlar üzerinde yapıyorlar canım maalaef,,,,markayı inceledim ben de,,,ne yazık ki cruelty-free değil:KK43:....burda bir arkadaş doğal bir tarif vermiş,onu uygulucam.......gerizekalı gibi yıllarca lancome kullandım:KK43: ama artık asla hayvanlara deney adı altında envai çeşit işkence yapan markaları bir daha fonlamıcam.....:KK43: kasap LOREAL da bunların başında geliyor...

aynen katılıyorum. Loreal ve lancome, hatta biotherm aynı firmaya ait zaten bildiğim kadarıyla. Alakasız ama ben de çok beğenerek maybeline rimel almıştım sonra peta nın sitesinde animal testing yapan firmalardan olduğunu öğrendim. Bi daha da almam artık. Hatta mac de vardı listede, çok gıcık oldum :confused:

gül suyu şişenin üçte ikisi oranında olacak, geriye kalan üçte bire de zeytinyağı koyulacak canım. Rica ederim, iline yararsa ne mutlu bana. geç cevap yazdığım için de kusura bakma lütfen. Bugün yine makyajımı bu formüle temizlemedim ve acaip mutluyum, best makeup remover ever diyorum :rolleyes: :KK66:

bebek şampuanıyla burdan öğrenmiştim gayet güzel temizliyor üstünede gül suyuyla siliyorum..

Eğer kalıcı eyeliner ve suya dayanıklı rimel sürmüşsem badem yağıyla kabasını alıyorum. Bioderma sensibio h2o ile kalanını temizliyorum. Suyla duruluyorum. Temizleme jeliyle tüm yüzümü yıkadıktan sonra nemlendiricimi sürüyorum. Koyu makyaj yapmamışsam badem yağı kullanmıyorum.

Waterproof göz makyajı temizleyiciyle silerim...

Bunun için tek bir gözüme 2-3 pamuk kadar harcarım genelde... Pamukta eser miktarda rimel ve/veya far kalıntısı kalana kadar temizlerim... Bununla da yetinmem kulak pamuğu yardımıyla alt kirpik dibimden geçerim, yine eser miktarda kalem kalıntısı kalana dek...

Biraz takıntılıyımdır makyaj temizleme konusunda... Öyle "Yüzümü jelle yıkarsam da makyajımı temizlemiş olurum" anlayışı bana çok uzak, içim almaz...

Göz makyajımı tatmin edici düzeyde temizledikten sonra son faz olarak yüzümü yüz yıkama jeliyle yıkar, göz altı nemlendiricimi sürer ve işlemi tamamlarım.
:nazar:

Son düzenleme:
bende loreal göz makyaj temizleyicisini kullanıyorum. önce onunla silip sonra lorealin yüz temizleme jeliyle yıkıyorum. sonrada gülsuyu kullanıyorum. temizlikten sonra gülsuyunu tavsiye ederim çok faydalı ve doğal :)

maybelline makyaj temizleyici kullanıyorum, sonra da diadermin yüz temizleme jelini uyguluyorum , ikisinden de gayet memnunum

bende loreal göz makyaj temizleyicisini kullanıyorum. önce onunla silip sonra lorealin yüz temizleme jeliyle yıkıyorum. sonrada gülsuyu kullanıyorum. temizlikten sonra gülsuyunu tavsiye ederim çok faydalı ve doğal :)

loreal does test on animals:KK43: bence bi araştırın

niveanın göz makyajı temizleyicisini aldım
onu kullanıyorum şu sıralar

neotrogena makyaj temizleme losyonu kullanıyorum.ama lancome un bifacili ni de denemiştim basarılydı.

X