Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Göz çizdirme..

Dolunay2018

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2016
7.098
26.047
Merhaba kızlar konunun yeri belki burası değildir ama daha çok emin olmak adına sormak istedim.
Gözlerimi cizdirmek istiyorum. Ama sonrasında pişman olurmuyum emin değilim. Aranızda yaptıranlar ve herhangi bi sorunla karşılaşan varmıdır ?? Yaptırıpta pişman olan yada.

Çok yakın bir arkadaşım 1 sene oldu yaptıralı.
Neden daha önce yapmadım diye çok pişman.
İlk birkaç gün aşırı hassasiyet oluştu, sonrasında ise netlikte azalma olunca göz kuruluğu olduğu anlaşıldı ve damlalarına aralıksız devam edince dünyası aydınlandı.

Çok yakın bir arkadaşım 1 sene oldu yaptıralı.
Neden daha önce yapmadım diye çok pişman.
İlk birkaç gün aşırı hassasiyet oluştu, sonrasında ise netlikte azalma olunca göz kuruluğu olduğu anlaşıldı ve damlalarına aralıksız devam edince dünyası aydınlandı.
Ya ne güzel darısı bize inşallah.

Yaptırdım hiç pişman olmadım. Hatta neden daha önce yaptırmadım diye düşünüyorum. Doktor seçimi çok önemli iyice araştırın en iyisine gidin ve hayat kalitenizi arttırın. Kesinlikle çok farkediyor tavsiye ediyorum. Ama dediğim gibi doktor çok önemli
Evet özelde ve iyi bı yerde olmayı düşünüyorum hastane kafamda belli ama yinede insan sonrası için biraz korkuyo. Ama cesaretim gelmeye başladı ☺️☺️

Ben de excimer lazer le 3-4 sene önce cizdirdim acibademde, doktorum son 1senedir gözünde hiç ilerleme oldu mu diye özellikle.sormustu sanırım numara artışı olmazsa daha iyi sonuç alınıyor.
Ameliyat çok kısa sürdü sağ göz 5 dk sol göz de öyle 10 dk sonunda nerde okudun vs muhabbetleri ile geçip bitmişti çok şaşırdım hatta ben öncesinde araştırmadan olmuştum korkup vazgecersem diye. Baktım benden önce odadan 4 5 kişi çıktı gayet iyiler. Rahatlamıştım. Yalnız çıkınca bikac gün göz hassasiyeti oluyor ışığa bakamama vs ama çabuk iyilestim

Cizdirdikten sonra numaramda hiçbir ilerleme olmadı numaram 5 miyop, düşük de bulanık görme vardı, şuan HD 😊

Yaptırmak istiyorsanız öncelikle gidip göz doktoruna muayene olun.Her göz uygun olmayabiliyor korna kalınlığı önemli.Göz numaranızın da 1-2 yıldır ilerlememiş olması gerekiyor bildiğim kadarıyla.Geçmiş olsun

Ben de excimer lazer le 3-4 sene önce cizdirdim acibademde, doktorum son 1senedir gözünde hiç ilerleme oldu mu diye özellikle.sormustu sanırım numara artışı olmazsa daha iyi sonuç alınıyor.
Ameliyat çok kısa sürdü sağ göz 5 dk sol göz de öyle 10 dk sonunda nerde okudun vs muhabbetleri ile geçip bitmişti çok şaşırdım hatta ben öncesinde araştırmadan olmuştum korkup vazgecersem diye. Baktım benden önce odadan 4 5 kişi çıktı gayet iyiler. Rahatlamıştım. Yalnız çıkınca bikac gün göz hassasiyeti oluyor ışığa bakamama vs ama çabuk iyilestim

Cizdirdikten sonra numaramda hiçbir ilerleme olmadı numaram 5 miyop, düşük de bulanık görme vardı, şuan HD 😊
Çok iyi bı haber bende olucam inşallah ama buda göz insan korkuyo daha sonra batma yanma olur mu falan bide kimi yerde okudum araba kullanırken akşamları zor oluyormuş umarım böyle bişey yaşamam.
Bı hafta acıya bende razıyım yeterki su gözlükten kurtulayım. Arada lens kullanıyorum oda ayrı bıktırdı.

Yaptırmak istiyorsanız öncelikle gidip göz doktoruna muayene olun.Her göz uygun olmayabiliyor korna kalınlığı önemli.Göz numaranızın da 1-2 yıldır ilerlememiş olması gerekiyor bildiğim kadarıyla.Geçmiş olsun
Teşekkür ederim. Tabiki önce gerekli muayene neyse onu yaptiricam belki uygun çıkmayabilir gözüm. Yani göz numaram ilerlediğini düşünmüyorum ama en son 2.25 ti umarım ilerlememistir. Arada lens takıyorum oda numaralı.

Ben 20 yıl önce yaptırdım. Babam “Deli misin kızım. Daha yeni geldi Türkiye’ye. Teknolojisi biraz ilerlesin” demişti. Lensten nefret ediyordum. Donuk bakıyorsun. Toz kaçıyor, batıyor. Benim zamanımda lazerle değildi, bıçakla çizdiler. İlk gün acıdan ağlayarak uyumuştum. Sonrasında güneşe hassasiyet oldu ve göz kuruluğu problemi yaşadım. Onun dışında iyi ki yaptırmışım diyorum.

X