Görümcemi çok severdim whatsaptan o mesaj gelene kadar..

Hanımlar hani demişsiniz ya samimi olmasa yazamazdi ben size örnek vereyim eşimle sevgiliyken yengesi beni arayıp kapanacak misin diye sordu benle daha önce iletişim kurmayan bir kadın ilkinde gerçekten tecrübesizlikten cevap veremedim. Düşünmüyorum dedim o an sadece. Yani hiç kimse benimle ilgili böyle özel bir konuyaa müdahil olma cesareti gostermemisti o ana kadar . Yani anlayacağınız insanlar yerini bazen hiç bilemiyor. Kendini bir b.. zannederek her soruyu sorabilecegini düşünüyor . O yüzden şaşırmayın

Şimdi buradaki arkadaşlara göre senin yengenin de hiçbir kötü niyeti yok! Kadın çok medenice bir soru sormuş "kapanacak misin?"diye bir soru sormuş..kendince doğru olan bir şeyi iyi niyetlice senle paylaşmak istemiş .. Ya zaten gelip seni zorla kapandıracak hali mi var?Çok saçma ve abartılı bir tepki donup kalman Ha beğenmiyorsan da nişanlından ayrılabilirsin sonuçta yenge kendini değiştirecek değil ya..hem o kadarcık da aranızda samimiyet olmuştur ama şimdi. Bu mahalle baskısı denilen şey değil.. bu kişisel alana müdahale değil.. bu sınırını bilmezlik hiç değil.Kişisel alana müdahale için yengenin hatta belki evinizin eşyasını almak zorunda kalan eş ailesinin size "çalışmayı düşünüyor musun?" sorusunu sorması gerekirdi !! Mesela o çok fena..kabul edilemez birşey olurdu

Abla sen kimin görümcesisin allah askına bütün konularda görümceleri korumaya geçmişsin

Ya ama iki konuda da görümceler haklı be gkgjgk
Konu sahibi arkadaşım şimdiden kendini doldurman ileride sorun olarak karşına gelir.
Görümcenin söylediğinden rahatsizsan ben bu konulari konusmak istemiyorum de bir daha.
Artik konuyu açma ama arana mesafe koy madem rahatsızsın.
Bana gore abartılı bisey yok. Evet arkadaşlarım varken ne gerek var görümcemle konuşayım ama abartı da bulamadım.
Benimde abim var evlenirse gelinimize böyle seyler atmam tabiki. Kendince samimiyet belirtisi olarak görmüş görümceniz bence. Cunku ben neden atmam? Çok seveceğim biri bile olsa arada mesafe olmali diye ınanıyorum o yuzden kişisel alanına girmem.
Mesafe için uygun şartlar oluşmuş ama kaçırmışsın maalesef.

Çocuk olduktan sonra çalışma da dediler
Yani ne samimiyet kurduk ne samimiyet ikinci dakikada kadın kapanacak mısin diye sordu ahaha hayatımda hiç kişisel alanıma bu kadar saldırı yaşadığımi hatırlamıyorum
Birde neden sevgilimden bu sebeple ayrilayim beni üniversitede tanımış nasıl giyindigimi fikirlerimi biliyor . Bana bu soruyu dört yıl olacak ilişkimiz bir kere sormadı. Her kendini bilmez konuştu diye bırakirsak Türkiye de evlenmememiz lazım . Bu soruların iyi niyeti olamaz en başında kaldı ki bu kadın sonra her şeye burnunu sokmaya da çalıştı . Bu soruyu soran insanların amacı ki kendi ağzından açık açık duydum erkeklerin bir adım önde olduğunu düşünen onların evde sözünün geçmesi gerektiğini düşünen insanlardır. Nerden oraya kadar geldik hemen açıklayayım ;

Evlenirken insan belirli bir yaşa gelmiştir artık dini ,siyasi ,hayat hakkındaki görüşleri oturmuş ve bu görüşlere uygun eşi kendine seçmiştir. Genellikle erkek ailesinden çıkan bir çok bilmiste kendini yeni gelen kadını yontma konusunda görevli azleder ve bu işe başlar . Muhafazakarlik mi dersiniz yardımcı olmaya çalışmak mı dersiniz iyi niyetli olmak mı dersiniz bunlar altında kadına şekil vermek ister. Neden çünkü o ailenin erkeğini mutlu etmelidir.

Bu tabiki kişisel alana müdahaledir bana göre. Sanane kardeşim belki ben başka bi dine mensubum, ya da inançsızım, ya da namaz kılmak benim için bir tercih değil., sanane yani. Bana böyle bişeyi sormadığım sürece kimse öneremez. Öneren de ağzının payını alır. Sen bizim yerimize kılarsın der geçerim. İnsan çocuğuna bile söyleyemez böyle bişey, eğer reşitse. Bu kadar basit.

Herkes inanılmaz derecede çifte standart mı yapıyor yoksa bana mı öyle geliyor… başka bir konuda da gördüm şimdi yani inşallah benim çevremden kadınlar değildir onlar

Enişteyle gelip uygulamalı gösterirsiniz yazacaktım geri dçnüşü olmayan bir yola girmek iatemedim o yizden sadece tamam diyebildim
Görümcenin konuyu okumasından korkmuşsun ya, inşallah görümce şu mesajını görür. Nişanlına da iletir bir güzel.

Normalde attığı mesaja tamam demenin dışında birşey yazamayıp, arkasından ettiğin lafa bak.

Ahahaha bana da böyle sacma sapan 'iyi niyetli' tavsiyeler geldiginde
-ben 27 yasindayim
Demistim
Keske '21. Yuzyildayiz' deseymisim, ne diye yaşımı seyediyorsam, kacinci yuzyilda oldugumuz daha bariz bilinmesi gereken bir gerçek çünkü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…