Görümcemi çok severdim whatsaptan o mesaj gelene kadar..

nişanlıyım 3 ay sonra düğünüm var nişanlımın ablasını çok severdim. Taaaki o mesaj gelene kdar. Bir gün whatsaptan baktım mesaj
Bana kuran sayfası atmış sayfada ilk gece eşlerin yapması gereken namazlar vs yazıyor.
Birde altına yazmış x'cim ilk gecenizde bunları yaparsınız diye
Dondum kaldım
Sadece tamam demekle yetinebildim
sanane be kadın
Kötü niyetli oldugunu düşünmüyorum ama sogudum eskisi gibi arayıp sormuyorum hatta hiç aramıyorum ama birazda abarttıgımı düşünüyorum
Ama sınır koymam gerektiğinide düşünüyorum off kafam karısık nasıl davranıcam bilmiyorum
çüşşş bırşşş höööööhhhhhh deseydin asdfg Yalnız başlıkta A Haber mübarek olayları abartma seviyem :KK70:

Yok artık daha neler insanın ablası bile karışmaz iki insan için en özel an deseydiniz ya bu bizim özelimiz namahremmmm saygılı olalım sınırı aşmayalim benim bu tür insanlara tahammülüm yok

Abla dediğinize göre sizden yaşça büyük sanırım çok ayıp ya belki siz evlenmeden cinsellik yaşadınız bilmeden etmeden kendinde bunu söyleme hakkı bulması tuhaf bu sizin özeliniz ama sizin tamam diye cevap vermeniz daha tuhaf …bu bizim özelimiz yazsanız kafi bence

Eski konulara bakın, daha neler var. Anne oğul gittikleri nişana/düğüne konu sahibi goturmediler diye bir olay cikaracakti.
Biliyorum, annnesiyle annesinin akrabasının düğününe gitmesi yakışmazmış o artık nişanlı bir adammış, üffff milletin dertlerine bak ya

nişanlıyım 3 ay sonra düğünüm var nişanlımın ablasını çok severdim. Taaaki o mesaj gelene kdar. Bir gün whatsaptan baktım mesaj
Bana kuran sayfası atmış sayfada ilk gece eşlerin yapması gereken namazlar vs yazıyor.
Dondum kaldım
sanane be kadın
Kötü niyetli oldugunu düşünmüyorum ama sogudum eskisi gibi arayıp sormuyorum hatta hiç aramıyorum ama birazda abarttıgımı düşünüyorum
Ama sınır koymam gerektiğinide düşünüyorum off kafam karısık nasıl davranıcam bilmiyorum
Ne varki bunda..bence abartmissiniz. Elbette saygi duyuyorum size ama belliki görüşleriniz farkli. Oda sizin ayni seyleri dusuneceginizi dusunup yada en azından iyi niyetiyle bilgi paylasiminda bulunmus. Kiz kiza daha rahat konusma olur diye direk size atmis olabilir ki zaten erkek kardeşine bunlari soylemekte ablaya düşmez, oda ayri. Evet o gece cok ozel ve "ne yani ne yapacagimizi senmi soyliceksin" yada "sen sanki duygusuz bi durum gibi kurallari siralamissin" gibi gorumcenize karsi itici bi his ve duygu olusmus sanirim. Bu anlasilir ama olgun dusunmeye calisin. Kotu niyet yok diye hissettiginizi sizde yazmissiniz. Bu sebeple mesafe koymak yerine sizi ne rahatsiz ettiyse acik acik ben dili ile anlatin gorumcenize bence ki bir daha benzeri bi durum araniza girmesin.

Biz 2-3 ay sonra nişanlanacak arkadaşımıza elbise linki falan atıyoruz ya, bu da gerdek linki atmış :rolleyes: başıma gelse iki saat gülerim “sen raaad ol bana bırak” derim ahaksja

Başlığı görünce korku filmi hikayesi sandım bir gerildim, karanlıkta ve odada yalnız okuyordum Aman Tanrım Didim bir an 😱😂Bu eltiler ve görümceler genelleme yapmayacam ama bazen işsizliği mi tutuyor, yapacak başka işleri, bu hayatta bir dertlerimi yok anlamıyorum😂 Benim ex eltimde öyle şeyler atıyordu birşey demiyordum böyle kocanıza sahip çıkın dışarı gözü kaymasın Allah muhafaza bla bla. Yani çokta şey yapmamak lazım diyorum🤭Yani herşeyi kafaya takarsak dert edersek ooo 😂😂

Boş bulunduğu birşey yok ki hususi görev bilmiş ..gidip internetten ilgili bölümleri göndermiş...insanların biraz kendi kişisel alanını bilmesi ve bu alanın dışına çıkmamayı öğrenmesi gerekiyor artık.Gidipte nişanlısıyla olmayan bir sorundan dolayı neden nişanlısından ayrılsın ki konu sahibi?!
Nişanlısından ayrılmasın tabi ki ama dini kültürler çatışıyorsa karşı tarafın bu tarz şeylerde müdahaleci olduğunu düşünüyorsa rahatsız oluyorsa böyle şoklardan şoklara giriyorsa kendini bi sorgulamalı mutlu olur muyum diye bu konudan yola çıkarak.
Bir de biz konu sahibinin ablayla olan yakınlığını bilmiyoruz ki, demekki çok samimi oldular ve kendinde bunu hak bildi. Eğer ki samimi olunmasa ben sanmıyorum bu tarz bir konuyu açabileceğini. Ucu açık bir konu size göre sorundur bir başkasına göre kulak arkası edilecek bir konudur. Bana göre kulak arkası bi konu mesela umurumda bile olmaz o gece namaz kılın dedi diye oha özelime saldırıyor deyip sorun haline getirmem, o öyle dedi diye de kılmam gece yanımızda olacak değil sonuçta. ☺️

Enişteyle gelip uygulamalı gösterirsiniz yazacaktım geri dçnüşü olmayan bir yola girmek iatemedim o yizden sadece tamam diyebildim
Şu yazdığınızdan sonra ne desem bilemedim ne kadar bayağı bir düşünce bu böyle bir cevap vermeyi düşünmek bile çok edepsizce
Dondum kaldım
sanane be kadın

Siz gorumceyle arayı açmak için bahane arıyorsunuz ama o bahane bu olamaz bence. Kadın yol göstermek istemiş ha gerek var mı yok orası ayrı bir konu ama bu kadar da abartip vay söyle soğudum vay böyle utandım diyecek kadar bişey yok abartmayın.

Namaz tavsiye etmesi bana çok mahrem gelmedi. 🤔🤔🤔 Rahatsız edici bulmadım.

Ama siz bulduysanız; iki yüzlülüğe gerek yok, rahatsız eden bir konuysa, kendisine tamam yazmayıp rahatsızlığınızı dile getirseydiniz. Kadına gık demeyip burada esmek gürlemek komik oluyor.

Namaz tavsiye etmesi bana çok mahrem gelmedi. 🤔🤔🤔 Rahatsız edici bulmadım.

Ama siz bulduysanız; iki yüzlülüğe gerek yok, rahatsız eden bir konuysa, kendisine tamam yazmayıp rahatsızlığınızı dile getirseydiniz. Kadına gık demeyip burada esmek gürlemek komik oluyor.
Abla sen kimin görümcesisin allah askına bütün konularda görümceleri korumaya geçmişsin :KK70:

X