Görümceler neden sevilmiyor?

deligorumce

Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2022
13
8
27
Görümceler neden sevilmiyor?

Hayirlisiyla abim en yakin bir zamanda evliliğe adim atacaktır.
Abim benden yardim istemişti evlilik teklifi konusunda. Ben hiç bir şekilde karışmak istememiştim o yüzden tamamen abime birakmiştim. Zaman ilerledikçe gördümki abim işin içinden çıkamadı. Bende kıyamadım ve yardim etmeye karar verdim. Abim hayalindeki teklif organize edebilmek icin elimden gelenin fazlasını yaptım. Bu yaptıklarıma Annem ve kuzenlerim şahit oldular. Evlilik teklifi maalesef hava durumu sebebiyle hayalindeki gibi olmadı ve moreli bozuldu. Tekliften sonra ciğaran sarayinda aksam yemeği ayarladıki hep birlikte bunu kutlayabilmek icin.
Maalesef gelin hanim abimi bana karsi dolduruyor. Ve diyorki senin kiz kardeşin bütün gece surat asip ve butun gece telefondan kuzenleriyle birlikte benim hakkımda mesajlaştılar. Bunun dışında birde bazı fotoğraflarda arkada bende çıkışım ve ben bunun farkında değildim. Ayni zamanda butun organizasyon güzel bir şekilde devam etsin diye herkes yönetiyordum. Fotoğraflarda bile gözükmem rahatsız etmiş.
Bu sebebten gelin hanimin annesi 1 hafta sonra bütün bu olayları konuşmak icin kahveye çağırıyor. O an bu şekilde düşündüklerini bilmiyorduk. Bu konuşmada gelin hanımın annesi lafı dolandırarak annemin beni iyi yetiştirmediğini söylüyor ve hersey senin kızının olduğunu diye ifade etmiş.Bu konuşmadan sonra annem ile abim eve geldiğinde her konu ile ilgili birlik olup beni suçluyorlar. Evlilik teklifi yapıldığı gün gelin hanımın kardeşleri yabacılık çekmesinler diye sohbetlerimle güldüm ve herkesi güldürdüm. Bir tek maymunluk yapmadığım kaldı. Telefon konusuna gelince. Bütün konuşmalarımı gösterdim ve suçsuz oldugunu kanıtladım. Buna rağmen annem ve abim bana karşı tavırlılar.

Düşünüyorum acaba ben yanlış ne yapmış olabilirim diye. Benim aklıma doğru düzgün bir sebeb gelmiyor. Çünkü benim yaptığım tek şey herseyin onların gönlünce olması.

Suan ne yapacağımı bilmiyorum.
Tek bildiğim kalbimin paramparça olması!

Yaptığınız iyilikler görülmüyorsa ve size cephe aliniyorsa mesafeli olun ama yazdiklariniz taraflı gibi geldi bana abiniz demedi mi ben yardım istedim kardeşim organize etti yada mesajları gösterince ki tepkileri hala tavırlı miydi. Belki iyilik yapicam derken gerçekten öne çıkma gayreti gibi durmuş olabilir davranislarin. Ben gorumcemi sevmem bikac yalanını yakaladım mesafeliyimdir kendisine karşı

Gelin ve annesinin annenize sizi çekiştirme cesaretinde bulunmaları çok iyi olmadıklarının kanıtı
O kısım cepte
Abiniz de hadi kolay dolduruşa geldi
O da tamam
Anneniz de size tavırlıysa mutlaka bi şey yapmış olmalısınız
Hadi dediğiniz gibi orada sorun çıkmasın diye evet mevet dedi de eve gelince size niye kızsın kadın gerçekten ortada bi şey olmasa?
Hem de itham edilen şey sizin iyi yetiştirilmemiş olmanız yani
Bi anne buna kolay kolay susamaz bence
Yanlarında sussan çıkınca söylenirsin valla

Mesela okuduğum yorumlardan anladım kİ siz özeleştiri yapamıyorsunuz
Belki teklif gününde de fark etmeden yaptığınız şeyler olmuştur
Annenize sorun işte ne yapmışsınız da kızıyor size
Gelinle ilişkinin artık oluru olmadığı için boşuna ona sormayın
Ama annenize söylemişlerdir illa ki şu oldu diye

Anaa konuya geç kalmışım.
Hoş geldin kıazz bu önemli müesseseye.
Gel kardeş benim derneğe kayıt ol. Jxjdjd
Adımız yeter ayoool. Benden sana deneyimli görümce olarak tek tavsiye var ; sakın ha sakın yüz göz olma.
Sakın sözünü geri çekme.
Ve sakın onu aileden görme. Kimse kimsenin ne anası olur ne bacısı.
Kardeşlerim ben olmasam evlenemezdi. Bunu hep söylüyorlar. O değer bilmez karılarının doğum günü hediyelerini bile ben alırdım.
Sonuç nollllduuu hiiiçç
Gelinlerin en büyük hobisi görümceyi istedikleri zaman kullanmaktır. Sakın kullandırma kendini
Tek tavsiye dedim ama ben daha rahat 50 tane sayarım hdjdjd

Katılmıyorum nooo.
Bizim gelinle bi tartışmamız olmuştu, ufak olan ile ( şeytandan 5 dk sonra doğmuş hxjdjd) kendini yerlere attı kıazz ayıldı bayıldı niye ? Sırf gerçekleri söyledim diye jxjdjdj
Annem o dönem bana epey kızmıştı evlilikleri bitecek yapma diye , şimdi ne mi oldu ? Annem keşke o gün ayrılsaydılar diyor

Ama bak annen diyor ki evlilikleri bitecek yapma
Yani sen haklısın ama devam edersen evlilikleri bitecek
Konu sahibinin annesine kızını iyi yetiştiremedin diyorlar sözde yok yere kadın dönüp kızına tavır alıyor

Senin annenin tavrıyla bu annenin tavrı farklı bence

Yok kıaz beni haklı görmedi.
Çünkü öyle güzel bayılıyordu ki bir sefer dedim ki bi gıdıklasanıza baygın insan gülemez sonra kendim yapmaya kalktım gelinin anası hemen sen napıyorsun dedi. E rolü iyi yapıyor mu bakıcam dedim
Şimdi kardeşim de anamda pişmanlar. Ha benim kendime de faydam dokanmadı o ayrı Sen de kaynana olacaksın dikkat et derim. Djjdjd
Çokta şaapma yani

Biraz sabit fikirlilik olacak ama ben konu sahibinin annesinin tavrına ikna olmadım hala
Çocuğunu iyi yetiştiremedin demek direkt anneye saldırı yani
Ortada iyi yetiştiremediğini gösteren bi şey olmasa hangi anne evet deyip susar

Sabah sabah enerjine de hayran kaldım
Çocuğun gece uyudu galiba

Tüm gün ağladı. Ağlamaktan yoruldu gece 7363663 kez kalktı. Onun kafası bu
Yani anneler biraz araya gelin girince saflaşıyor Benim anneme de gelinin annesi laf çakmıştı. Sen ne kadar hanım bir kadınsın , kime çekti diye. Bende sana çekmişimdir, bende siizn gibi üçkağıtçıyım demiştim naptıysammn harika yapmışım !

Bak sizinkiler anneni yücelterek sana anlam verememişler işte
Annene bi saldırı yok yani
Seni gömmüşler direkt

Akıllılarmış
Ben de laf sokarken iyinin arasına kaktırıyorum
Sadece sana denk gelebileceklerini kestirememişler

Kadın bi sefer bu ne ayol dedi çok kaliteli çizgisinden bi an kayma gafletinde bulundu hdhshd
Bende bak sizde hanımcık değilmişsiniz, nasıl anlaşacaksınız dünürünüzle deyip durdum. Sana bişi dicem benden aşırı çekinir ve yalakalık yaparlar
Beni milyon kez gelin evine çağırdı , işte getir kızı oynasınlar bizimkilerle diye. Hayatta gitmem Anası da hemen oradan ay gel tabi sen seviyorsun diye şunu bunu yaptım der yok abi beni hak etmiş bunlar. Rabbimde yollamış başlarına, aynısı kocam içinde geçerli

Bu derece cabaladiniz ama suclandiniz.Hadi abiniz kızı gördü şaşırdı diyelim annenize ne oluyor.Ayrica o nasıl kv adayı ki hemen sorgu sual için çağırmış sizinkileri.Bu hikayede eksik birşeyler var.

Ailenizde size tepki verdiyse önce bir düşünün derim

Ayrıca ne olursa olsun gelininizin annesinin sizin annenize iyi yetiştirememeişsin demesi bence çok ayıp herkesin çocuğu kendine

Bence insanların karakteri meselesi yaaa karşımdaki insan bana kötü davranmadığı müddetçe neden onu istemeyeyim ki sırf kocamın ailesi diye yani

sen gorumcesin cicek pembe olsun desen bile batar. Hic karisma en iyisi. Madem oyle hic birseye yardim etme. Yaptiklarinda yanlis bisey gormuyorum. Gelinzede olmusdun daha en basindan. Gelin daha bastan boyle yaptiysa ilerisi berbat soyliyim. Yok annen geliyor yok kardesin evime geliyor bilmemne. Cekilecek sey degil.

Benim görümcelerimle aram şöyle iyidir onlar kendi hayatlarını yaşarlar ben kendiminkini eşim bir ablasına çok düşkündür iyi anını kötü anını paylaşır ama görümcemin hiç aramızı bozmaya çalıştığına işimize karıştığına şahit olmadım bende onlara saygı duyar severim herkes kendi işiyle ilgilenir çünkü birbirimize karışmaz laf sokmayız .

Siz sanki biraz fazla ortalarda olmuşsunuz o gün belki onların gününü onlardan çok sahiplenmişsinizdir farkında olmadan
zamanı gelince sizin özel gününüzde sizde ön planda olmak isteyebilirsiniz böyle düşünün
bu kadar abartılı evlilik tekliflerini genel olarak anlamam arkada resimde çıktıysanız nolmuş gerçi ama bazıları o gün prenses ve prens gibi olmak istiyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…