Görümce sorunsalı

Bence profil fotoğrafınızı kaldırın. Tanıdık çıkarsa ifşa olursunuz. Görümceyi de takmayacaksın. Başka seçenek yok.

Ben konuşmam prensip meselesi

İnsanlar konuşarak anlaşırlar. Konuşmaz, eşiniz üzerinden laf söyletirseniz, sonra şaşırmayın "Bana kocamı dolduruyor diyorlar" diye. Ha bu kadar basit şeyleri bile kendi ağzınız dilinizle söylemekten imtina eden bir yapınız varsa da, hiç konuşmayın koparın ipleri temelli madem. Çünkü diğer türlüsü çok ikiyüzlü görünüyor.

Ben konuşmam prensip meselesi
O zaman dönüp kocana da konuşmayacaksın. He konuştun. O gidip azarladı. “ ay görümcem ortalığı karıştırıyor yaa “diye ağlanmayacaksın. Kendin yapıyorsun.

Karsındakinin de art niyeti yok bu arada. Samimiyetine güvenmiş demiş. Hoşuna gider gitmez. Söylersin. Uzatmaz o da biter konu. Ama bugun parkta bile cocuklu birini gören kadınlar “ e bu buyumuş 2.yi yapın artık” tarzında konuşmalar yapıyor. Her kadın illaki duymuştur bu cocuk muhabbetini yani. Doğru mu, değil. Ama bu kadar rahat herkes herkese derken samimi olduğun birinin demesi çok da absurt gelmedi bana. Aynı seyi yakın arkadasın dese gidip kocana şikayet etmezdin muhtemelen.

İnsanlar konuşarak anlaşırlar. Konuşmaz, eşiniz üzerinden laf söyletirseniz, sonra şaşırmayın "Bana kocamı dolduruyor diyorlar" diye. Ha bu kadar basit şeyleri bile kendi ağzınız dilinizle söylemekten imtina eden bir yapınız varsa da, hiç konuşmayın koparın ipleri temelli madem. Çünkü diğer türlüsü çok ikiyüzlü görünüyor.
Hayır bana sürekli çocuk doğur diye dayatma yapıyor bende bilirim doğurmayı ben fizik tedavi görüyorum şu an nasıl çocuk doğurabilirim hatta bana sordu fizik tedavi pahalıdır abim mi ödeyecek diye !!

O zaman dönüp kocana da konuşmayacaksın. He konuştun. O gidip azarladı. “ ay görümcem ortalığı karıştırıyor yaa “diye ağlanmayacaksın. Kendin yapıyorsun.

Karsındakinin de art niyeti yok bu arada. Samimiyetine güvenmiş demiş. Hoşuna gider gitmez. Söylersin. Uzatmaz o da biter konu. Ama bugun parkta bile cocuklu birini gören kadınlar “ e bu buyumuş 2.yi yapın artık” tarzında konuşmalar yapıyor. Her kadın illaki duymuştur bu cocuk muhabbetini yani. Doğru mu, değil. Ama bu kadar rahat herkes herkese derken samimi olduğun birinin demesi çok da absurt gelmedi bana. Aynı seyi yakın arkadasın dese gidip kocana şikayet etmezdin muhtemelen.
İlk gecemi konuşan görümceye böyle tepki verilir kusura bakmayın

Hayır bana sürekli çocuk doğur diye dayatma yapıyor bende bilirim doğurmayı ben fizik tedavi görüyorum şu an nasıl çocuk doğurabilirim hatta bana sordu fizik tedavi pahalıdır abim mi ödeyecek diye !!

Bir önceki yorumumda bunun da cevabı var. Daha diyecek bir şeyim yok sizin için.

Bir görümcem var tripli her şeye nazlanan bilmiyorum annesiz büyüdüğü için üzüldüm açıkçası ama önceden çok iyiydik sürekli arardık birbirimizi laf arasında senin yaşın geçmiş sen bir tane doğur demesin bende şarteller attı bir şey diyemedim eşime söyledim gitmiş o da azar vermiş bu da babasonu arayıp eşimin benim doldurduğumu söylemiş öyle bir şey asla yapmadım kayınbabam beni aradı benim kızım hastanede yattı 1 yıl lütfen alttan al diye bende suçluluk duygusu oluştu tabi sonradan olanlar netliğe kavuşunca babası neden tartıştığımızı anlayınca yine suçsuz olduğumu anladılar hatır ben anlamıyorum ben bu kıza bir sürü iyilik yaptım kendi kızına elbise aldım kendisine de aynı şekilde sırf durumları yok diye ama bu kız sürekli ortalık karıştırma derdinde laf getirip laf götüreyim şu an zaten engelledim her yerden ama kardeşi nereye kadar sürecek bilmiyorum 😕

Görümcenizle yaşadığınız herşeye neden tüm sülale dahil oluyor? Ailecek drama queenlik var sanırım.

İlk gecemi konuşan görümceye böyle tepki verilir kusura bakmayın
Bunu yeni yapmadı değil mi ? Yeni evliyken yaptı. Gördün mü böyle patavatsızlığını. Samimiyeti kesersin. Merhaba merhaba nasılsın iyi misin der bitirirsin. Sen her gün birbirimizi arıyorduk diyorsun. Ne yapmaya arıyordun o zaman ilk gecenin ayrıntılarını anlatmaya mı ? Şimdiye aklın neredeydi?

Bunu yeni yapmadı değil mi ? Yeni evliyken yaptı. Gördün mü böyle patavatsızlığını. Samimiyeti kesersin. Merhaba merhaba nasılsın iyi misin der bitirirsin. Sen her gün birbirimizi arıyorduk diyorsun. Ne yapmaya arıyordun o zaman ilk gecenin ayrıntılarını anlatmaya mı ? Şimdiye aklın neredeydi?
Biz evlenmeden önce bahsediyordu tabiki evlendikten sonra özel hayatımdan kimse bahsedemez evet bu patavatsizlıktan önce arıyordum onu ama bitti yani şu an görüşmüyorum

Profil fotografinizdaki sizseniz ya 27 yasinda degilsiniz ya da korkunc kalitesiz bir makyaj yapilmis yuzunuze, gelin halinizle bayaği kotu bir iscilige maruz kalmissiniz.

Biz evlenmeden önce bahsediyordu tabiki evlendikten sonra özel hayatımdan kimse bahsedemez evet bu patavatsizlıktan önce arıyordum onu ama bitti yani şu an görüşmüyorum
Ya ne kadar sabit fikirli bir insansın. Güzelim, canım, tatlım. Diyorum kii, önceden bahsetmiş ya hani ilk gecenden falan, sonra sen konuşmaya devam etmişsin. O zaman niye bitirmedin de şimdi bitiriyorsun diyorum? O zaman bitirseydin haklı olarak bitirecektin. Şimdi haksız konumuna düşürdün kendini. Ayrıca profil fotoğrafını kaldır. Bir yakının görür eder hoş olmaz

Profil fotografinizdaki sizseniz ya 27 yasinda degilsiniz ya da korkunc kalitesiz bir makyaj yapilmis yuzunuze, gelin halinizle bayaği kotu bir iscilige maruz kalmissiniz.
Evet minyon bir yüzüm var maalesef kuaför kurbanı oldum gelinlik yanıkları oldu vücudumda 1 hafta yatamadım

Ya ne kadar sabit fikirli bir insansın. Güzelim, canım, tatlım. Diyorum kii, önceden bahsetmiş ya hani ilk gecenden falan, sonra sen konuşmaya devam etmişsin. O zaman niye bitirmedin de şimdi bitiriyorsun diyorum? O zaman bitirseydin haklı olarak bitirecektin. Şimdi haksız konumuna düşürdün kendini. Ayrıca profil fotoğrafını kaldır. Bir yakının görür eder hoş olmaz
Evet düğünüm vardı samimi olmak zorundaydım maalesef

Bende bilirim çocuk dogurmayı belimden uzunan bir kuyruk sokumu ağrım var anlatamam ölüm gibi kemiğim kırılmıştı ben hamile kalsam iki ağırlıkla nasıl başa cıkacagım eşim fizik tedaviye götürüyor beni şu an
Hanımefendi mevzu sizin çocuk doğurmanız vs. değil. İster doğurun ister doğurmayın bu ne beni, ne görümcenizi alakadar eden bir durum değil.
Sizin yorumumdaki ısrarla anlamak istemediğiniz nokta davranışınızın yanlış olduğu.
Ortaya sunduğunuz tüm bahaneler bu yanlış davranışı değiştirmiyor.
Siz kardeşinin beğenmediğiniz bir yorumunu eşinize şikayet etmiş ve azarlatmışsınız/buna sebep olmuşsunuz.
Normalde yapılması gereken görümceye bunu söylediği anda ya da daha sonra düzgün ve net bir üslup ile bu söyleminden hoşlanmadığınızı ve bu kararı kendinizin vereceğini gerekliyse bana sıraladığınız sağlık sebeplerini vs kendisine iletmenizdi.
He bana fikrimi sorarsanız ben olsaydım şayet sebep bile belirtmeksizin bu konu benimle alakalı, tavsiye istemiyorum derdim.
Ama bunu ben derdim ve konuyu orada noktalardım.
Ben taraf değilim, tamamen sizin anlattıklarınıza dayalı olarak gördüğüm doğruyu, yanlışı iletiyorum.

Bundan kendinize pay çıkarıp çıkarmamak size kalmış.
Not: Görümce falanda değilim tek bir kız kardeşim var :)

X