gonal f kullananlar

hituci

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2007
1.932
31
arkadaşlar merhaba.gonal f ilacının fiyatı hakkında bi sorum olacak sizlere.ilgilenirseniz çok memnun olurum.ben iki tüp bebek denemsi yaptım.her ikisindede lucrin,900lük 3 kalem gonal f,ovitrelle çatlatma iğnesi ve crinone jel kullandım.ilaç yüzdesi olarak 350ytl ödedim her iki tedavimdede.üçüncü için yine aynı ilaçları aldım fakat yüzdesi 900 ytl tuttu.aynı yada yakın tutarı ödeyen varmı?gonal f in fiyatının büyük bir kısmını devlet karşılamıyor diyorlar bilginiz varmı?herkese sevgiler ve şimdiden teşekkürler...

canım ben tüp bebek degilde aşılama için rapor çıkarttıgım halde 5 tane 300mm kalem şeklinde gonalf çatlatma ignesi ve 2 kutuda jel yazdı dr reçereme yüzde olarak670 ytl ödedim canım
ssk ilacın 105 ytl ödiyor geri kalan130 ytl biz ödüyoruz tek bir kalem igne için canım umarım yardımcı olmuşumdur

hituci arkadasım aynı sey benımde basıma geldı eylul ayında tüp bebek yaptırdık bızde aynı senınkı gıbı benım ılaclarımda lucrın gonal f ve jel ılk recetede sorun yoktu ılaclarım yetmedı 2 recetede 1.200 ytl ılac farkı cıktı eczacıda sasırdı fırmaları aradı meger o gun saglık bakanlıgı gonal f le daha ucuz baska bır ılacı denk tutuyormus ıkısının arasındakı ucret farkınıda hasta karsılamak zorunda kalıyormus 2 ay ıcınde yada ocakta eskısı gıbı olabılırmıs ama su an degısıklık yokmus cunkı bızde kasımda tekrar tup bebek yaptırıcaz yakından takıp edıyorum ama bu konu henuz cozumlenmedı

başak 35 ve ada67 cevaplarınız için teşekkür ederim.Allah bu yolda emek verenlerin yar ve yardımcısı olsun.herkese hayırlı geceler.

Tedavin hayırlı olsun canım.

Hituci eskiden biz yüzde 20 ödüyorduk sanırım şimdi yüzde 50 ödeniyor.
Ay canım sen de Aksaraydaydın, benim elimde 2 kutu 300 lük vardı.

Lazım olan yakın illerdeki arkadaşlar varsa uygun bir fiyata verebilirim ben.

Aslında kendime saklamak isterim bu zamlardan sonra ama benim kullanmam için biraz erken olur.İnşallah kızım bi doğsunda bikaç yıl sonra yeniden denerim ben de.

Gonal f i in ödeyeceği katkı payı yüzdesi arttırılmış..Dr reçerete teşhise anca hipogonandik hipogonadizm diye yazarsa bir kısmını ödemeyi kabul ediyormuş sigorta..

Tüp bebek tedavisinden çıkarılmış gonal f ...:bbo:

arkadaşlar şimdi devlet yeni bir karar çıkarmış gonolf ilacını ödemiyormuş hatta son kalan hakkımı aldım bende sizinde dediğiniz gibi o zaman 300 ytl ödemiştim şimdi 450 lik aldım 600 ytl ödedim maalesef öyle yakında korkarım gonolf hiç ödemeyecekler

eczacım birde bu ilacın benzeri var dedi onu ssk başa baş ödiyor ama önermedi piyasadada bulunması zor imiş gonal f ithal oldugu için en etkilisiymiş.
yeni kanunlara göre bütün haklarımız elimizden alınmış gibi aşılamada hakkımızda 2 inmiş ne yapacagız bilmem kızlar

Haklisin ayni sorun bendede oldu.Ilac farki olarak 235ytl odedim iki denemede.Son denemede eczaci ayni sekilde fark kesti onbes gun sonra haber geldi 15 agustosta yeni bir karar cikarmis devlet+490 daha odemeniz lazim dedi eczaci.Simdi ikiyuz ikiyuz o borcu oduyorum sagolsun eczaci idare ediyor ekstra bir masraf oldugu icin.Simdi hakta kalmadi kayiran Allah bizi kayirsin insallah.

aynı sorunu maalesef bende yaşadım canımcım 1 ekim 2008 den sonra yapılan tedavilerde devlet katkı payı ilk denemede %30 ikinci denemede %25 katkı payı alıyor her reçetede eczaneye ilaç tutarının 1. siklus da %50 ni 2. siklusda %45 ni alıyor. bende şok olmuştum eczaneye gittiğimizde 5 kutu gonalf 450 lucrin 3 kutu menegon ve çatlatma iğnesi için 961 ytl istedi yanımızda o kadar para olmadığı için 2 kutu gonalf i almadan 600 ytl ödeyerek çıktık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…