gonal-f kullananlar............

3MELEKANNESI

ikinci çiçeğimiz yolda. .sağlıkla gel inşallah♥
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2008
6.511
59
kizlar bugün doktor gonal-f ve Ovitrelle yazdı raporu çıkarttık.yanlız bir sorum var bunları gelecek ay adetin ikinci günü gel dedi doktor.o zaman mı vuracak?bir de iğne olurken çalışmakta bir sorun yok herhalde?bir de bu ilaçları şimdi alıp dolaptamı saklayacağım yoksa gelecek ay mı alayım?sevkin günü geçse de alabiliyor muyum raporla?bir de 1 ay süreyle diye yazmış ilaçları bu ay almayıp gelecek ay alırsam beim süremden mi gitmiş oluyor?yani sonuç olarak şimdi alıp saklayacak mıyım dolapta?öf be amma uzattım ha........

Son düzenleme:
birşey daha soracam gonal-f kullanıldığı zaman aşılama mı yapılıyor illaki?ama doktorum hiç aşılamadan bahsetmedi.sadece iğneyi al adetinin 1. ya da 2. günü gel dedi.ondan sonra neler gelecek başıma bir anlatır mısınız Allah rızası için...................İğne olurken çalışabilecek miyim?

öncelikle geçmiş olsun canım allah şifanı versin.
bahsettiğin iğne bir aylık raporla veriliyor ve rapor tarihiyle aynı gün alabiliyorsun.
dolapta saklaman gerekiyor. çalışmana engel olan birşey değil ben kendim yapmıştım iğnemi
vurma şeklide çok basit. can acıtmıyor. iğneleri kaç ay devam edeceksen eğer her ay rapor çıkması lazımmış. aşılamada kullanılıyormuş bildiğim kadarıyla fakat ben yumurtalarımı büyütmek amaçlı kullandım. eğer hamile kalmsaydım başka bir tedavi yönetmiyle aşılamaya yönlendiriyor doktor.

neyseki ben iğneleri kullanmayı yarıda bıraktım dört ay sonra kendiliğinden hamile kaldım. umarım inşallah sende bir an önce müjdeli haberlerle gelirsin. sevgiler.

teşekkür ederim canım allah yavrunu bağışlasın.bana da yumurtaları büyütmek için verdi doktor bakalım.bu arada acıtmaması şaşırtıyor beni ya nasıl vuruyosun peki ya yanlış yerden vurursam da iğne boşa giderse diye düşünmedin mi hiç?hiç mi acıtmıyor bir de?a.s.

iğnenin şekli daha önceden gördünmü bilmiyorum ama insilün iğnesinin ucuna benziyor.
yani çok ince zaten doktotun eğer sen vur derse öğretiyor. ama bazı doktorlar kendileri yapıyor. önemli olan göbek deliğine yakın bir yerlerden vuruyorsun. hiç düşünmedim dozajını doktorun belirliyor numaraları var numaraya göre vuruyorsun. hiç acı hissetmiyorsun buna emin olabilrsin.
a.s.

amin canım allah sanada nasip etsin tatlım. bak iğnenin fotosunu sana göndereyim ama uçları tek kullanımlık olduğu için atmıştım.

evet kötü değil tatlım kendinde çok kolay uyguluyabilirsin.
inşallah en kısa zamanda sonuç alırsın canım sevgiler

bende heyet raporuyla ilaçlarımı bir ay önceden aldım
dolapta sakladım. eylülde aşılama yapılacak.ama benim iğnem puregon sanırım ikisininde işlevi aynı.
bence doktorunla ayrıntılı konuşmalısın aşılamamı yapacak* yumurta takibimi ona göre kendini hazırlarsın canım.

benim bildiğim kadarıyla iğne çalışmana engel olmuyor.bende öğretmenim.tam okulların açılmasına denk gelecek ama kullanacağım tabii.

kızlar birde mümkünse akşam 5 te her gün vurun.ben her akşam 5 demişti dr bana.bi tüp bebek merkezide öyle yazmış akşam 5 bi saat önce veya 1 saat sonrada olabilir de diyorlar

ben 75 ten başkladım en düşük dozdan çünkü benim yumurtalık rezervim çok iyiymiş günde 1 klomenle bile 15 yumrta oluyot-rdu.fazla yumurtlamayı kontrol altına almak için en düşük dozda başlandı benim 75 ile 20 yumurta oluştu 3 tanesi iyydi 18 15 13 dü .

hadi ya demek ben bayağı kötü durumdayım.hem gonal f 450 verdi hem de ovitrelle.o da yumurta yeterli olgunluğa geldikten sonra destekliyormuş yumurtayı.of yaaaaaaaaa.allah büyük ne diyeyim.bu arada yanlış hatırlamıyorsam sen hamileydin değil mi canım?a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…