Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Merhaba Arkadaşlar
13 Nisanda Ercan Demiray'a ameliyatımı oldum :) benimkinde ilk gün biraz ağrım oldu ama sonrası çok rahatdı.Ameliyat günü çok heyecanlıydım erkenden hastaneye gittim doktorum ercan bey çizim için gelince çok heyecanlandım biraz ağladım hatta ama doktorum beni sakinleştirdi daha sonra ameliyat hazırlıkları tamamlandı ve ameliyatdan çıkınca inanamadım ben ne ara ameliyat oldum dedim.Ameliyata 15.30da girdim 19.30 da çıkdım :)Bir gece hastanede kaldım ertesi günü doktorumla görüşdükden sonra hastaneden çıkdım direnimle birlikte. Diren gerekli bir şey olsada çok rahatsız edici oyüzden dün çıkarılınca çook rahatladım :) Şuanlık tek sorunum kendi başıma kalkamıyorum arkadan birinin desteklemesi gerekiyor ve kollarımı rahatça kullanamıyorum ve sırt üstü yatmakdan sırtım ağrıdı artık ama genede iyiki ameliyat oldum şimdi oturup ameliyat sonrası olanları burada yazdığıma inanamıyorum çünkü daha geçen gün 2 gün kaldı 1 gün kaldı diye gün sayıyodum :) Benim gögslerden yaklaşık 2 kilo çıkardı doktorum ve inanamadım görünce çok güzel olmuşlar tam istediğim gibiydi sürekli aynada kendime bakıyorum ve çok mutlu oluyorum :) Bir an önce yeni sütyenler yeni kıyafetler alacağım zamanı bekliyorum :) Bana ameliyat öncesi destek ve yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim :) Allah bu ameliyatı olmak isteyenlere kolaylık versin ama tereddüt etmeyin bence doğru doktoru bulunca hemen olun ve kurtulun..

Çok geçmiş olsun canım. 2 kg bayağı bir doku... eminim rahatlamışsınıdr :)) sırtüstü yatmak ilk günlerde gerçekten cok sıkıcı...ama bir mmüddet sonra başarıyorsun hafif yan dönmeyi....hepsi bir anda geçiyor inan.. hatta insan ameliyat olduğunu bile unutuyor...
iyileşme sürecinin sorunsuz, sağlıkı geçmesini dilerim, sevgiler...

Ne :KK52::KK53:14.000 tl mi?Amanın araba parası...Sakın bizim doktor duymasın bu fiyatı:KK50:

Çok alemsin :)))

Fethi Orak Profesör biliyorsun.. Ve de ameliyat sonuçları cok iyi olan doktorlardan birisi...

Senin ki duymasın walla :)))

Gerci ben başarının parayla doğru orantılı olduğuna inanmıyorum ama bazı doktorların ününü boşuna yapmadığına inanıyorum...
Ercan bey de sırada sanırsam :) Prof olduğunda o da bu kadar parayı ister walla.....

öptüm

geçmiş olsun arkadaşım. çok geçmiş olsun zor olan kısmı atlattın inşallah iyileşme sürecinde böyle sorunsuz geçicek,sizi böyle görünce biraz korkum hafifliyor. inşallah beni,m ameliyatımda iyi geçer bende burdan ,iyi haberlerimi yazarım. tekrar çok geçmiş olsun.

Seninki de iyi geçecek :) buradan alıcaz iyi haberlerini...
sevgiler

Herkese Merhaba,
ben aranıza yeni katıldım. meme küçültme ameliyatıyla ilgili internette araştırma yaparken buraya rastladım ve diyebilirim ki en verimli paylaşımları burada gördüm. bütün gece sabaha kadar yorumları okudum =) anladığım kadarıyla bu ameliyat öyle sanılan kadar çok ağrılı, tehlikeli bir ameliyat değil. sadece her ameliyat sonrasında yaşanan bazı durumlar söz konusu. ben de bu ameliyatı olmak istiyorum. henüz bekarım. ama yine de olmak istiyorum çünkü ameliyat olan veya olmak isteyen herkesin problemleriyle aynı şeyleri yaşıyorum. bu konuda doktor ve hastane tavsiyesinde bulunabilirseniz çok sevinirim. ameliyat olan herkes doktorundan memnun kalmış okuduğum kadarıyla. ben istanbulda oturuyorum.
yardımlar için şimdiden teşekkür ederim.

Mrb.canım,
Forumumuz paylaşım acısından zengin :))
Evet meme ameliyatları genelde konforlu ameliyatlar.. Konforlu oldğu kadar da konfor veren ameliyatlar..
Ama unutmamak gerek yapılan işlem cerrahi olduğu için her zaman risk var, bu nedenle doktorunu, cok iyi seçmelisin. Ben Aralık ayında Dr. Tuğrul Turan'a ameliyat oldum. İyileşme sürecim sorunsuz geçti, cok memnunum. Bu forumdan epey bir arkadaş da Dr. Ercan Karacaoğlu'na ameliyat oldu,,onlar da sonuçtan memnun. Başka arkadaşlarımız da var doktorundan cok memnun olan..
forumu biraz geriye giderek öğrenebilirsin...memnun olanlar yazdı doktorların adını.... Sorun yaşayan arkadaşlarımız da oldu ama onlar da sorunlarını çözdüler ya da cözmek üzereler...
İnşallah sen de gönlüne göre,güvenebileceğin doktorunu bulursun, hayal ettiğin memelere kavuşursun :)

sevgiler,

Canımm..Meme küçültme topiginin MEMETÖRÜÜ....Nasılsın bakalımm..İyi hafta sonları...:KK34::KK54:

Sizi de meme büyütme topiğinde gördüm :) Jeselec gibi oraların ablası da sizsiniz galiba...

süpersiniz walla... :)

Jeselec'e ben Bu forumun meleği diyorum. sevgiler...

Merhaba Arkadaşlar
13 Nisanda Ercan Demiray'a ameliyatımı oldum :) benimkinde ilk gün biraz ağrım oldu ama sonrası çok rahatdı.Ameliyat günü çok heyecanlıydım erkenden hastaneye gittim doktorum ercan bey çizim için gelince çok heyecanlandım biraz ağladım hatta ama doktorum beni sakinleştirdi daha sonra ameliyat hazırlıkları tamamlandı ve ameliyatdan çıkınca inanamadım ben ne ara ameliyat oldum dedim.Ameliyata 15.30da girdim 19.30 da çıkdım :)Bir gece hastanede kaldım ertesi günü doktorumla görüşdükden sonra hastaneden çıkdım direnimle birlikte. Diren gerekli bir şey olsada çok rahatsız edici oyüzden dün çıkarılınca çook rahatladım :) Şuanlık tek sorunum kendi başıma kalkamıyorum arkadan birinin desteklemesi gerekiyor ve kollarımı rahatça kullanamıyorum ve sırt üstü yatmakdan sırtım ağrıdı artık ama genede iyiki ameliyat oldum şimdi oturup ameliyat sonrası olanları burada yazdığıma inanamıyorum çünkü daha geçen gün 2 gün kaldı 1 gün kaldı diye gün sayıyodum :) Benim gögslerden yaklaşık 2 kilo çıkardı doktorum ve inanamadım görünce çok güzel olmuşlar tam istediğim gibiydi sürekli aynada kendime bakıyorum ve çok mutlu oluyorum :) Bir an önce yeni sütyenler yeni kıyafetler alacağım zamanı bekliyorum :) Bana ameliyat öncesi destek ve yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim :) Allah bu ameliyatı olmak isteyenlere kolaylık versin ama tereddüt etmeyin bence doğru doktoru bulunca hemen olun ve kurtulun..

Maşallah arkadaşım:nazar:iyi olmana ve sonucundan mutlu olmana sevindim

benide unutmayın bende geliyorum perşembe günü ama ben oraları bilmiyorum. şimdiden nasıl gelicem diye düşünüyorum.:KK76:

Edber ve bentoprak yarın bu tarafa geçecekler zaten...kontrolleri var.Sende aldın iznini ameliyat öncesi kontrolün var,oralarda buluşacağız hastaneye yakın tamam yarın telefonlaşırız.Unutmam ben seni merak etme :nazar:

jelesec ve ogltkn sizlere yardımınızdan dolayı teşekkür ederim doktoru henüz aramadım aramayı düşünüyorum artık kısmette varsa revizyonumu ona yaptırmak isterim kısmette yoksa başka doktor arayacağım..
hepinize sağlık ve mutluluk dolu bir ömür diliyorum,

Yazını bayağı kısalttım kusura bakma(eski konunun gündeme gelmemesi için)umarım iyisindir...doktorla görüşmüşsün inan çok mutlu oldum senin adına... Allahım, sana mutlu olacağın sonu yaşatsın inşallah bunu tüm kalbimle diliyorum.İyi geceler kendini üzme seni öpüyorum:KK54:

Hepsi toplu halde olsun diye ilk mesajımı aşağıya kopyaladım :)
Bu pazartesi yani ameliyatımın 7. gününde sargılardan kurtuldum arkadaşlar. Benim doktorum dren kullanmadığı için tam 7 gündür sarılıydılar. Bandajı çıkarmak sir ağda benzeri bir işlemdi :) 2 çekiş. 3 dakika sürüyor. Benim cildim hassastır banyo sonrası bile kızarır. Evde saf su üzerine bepanten krem ile sabaha kızarık yerler tamamen geçmişti. Bu arada dren konusunu doktoruma sordum arkadaşlar. Kanama ve sıvı birikimi söz konusu değilse dren kullanmam dedi. Benim için sonuç süper. Morarma ya da göğüslerde bir gariplik yok. Doktorunuza bu konuda güvenmek en doğrusu.

Bandaj çıkarıldığında sütyeni giymeden önce bir sürü havalansın diye bekledim. Muhteşem görünüyorlardı. Biliyorum herkesin beğenisi farklıdır. Benim için doktor gezerken eski memelerime benzer meme olması da mühimdi. Yani yuvarlak ve simetrik memeler. Bu doktorumun resimleri bu nedenle beni daha çok tatmin etmişti. Doktorum şu an hala daha şiş dedi ama bu şişler inmese de olur. Bence çok iyi görünüyorlar :) Dik olduğu dönemdeki bedenim 36 B-C arası birşeydi. Ameliyat sonrası sütyenimi ise 38-C aldım. Ameliyat olmadan önce de dolu dolu bir 38-D idi sonuç. Yani forumlarda bazen okuduğum istediğim kadar küçülmediler korkusunu da aşmış oldum böylece.

Yara iyileşmem çok iyiymiş. Benim doktorumun sigara konusunda bir zorunluluğu yok ama yine internette okuduğum kadarıyla hiç içmemiş olmam işe yaradı sanırım. Bir de çinko ağırlık beslenmenin yara iyileşmesine fayda sağladığını okumuştum. Bu süreçte çinko ağırlıklı beslendiğimi söyleyebilirim.

1 hafta sütyenimi hiç çıkarmayacağım. Haftaya alınacak az sayıda dikişim var :) Onun da sonucunu paylaşırım buradan. Bu arada bu hafta içinde de doktorum ara sıra sancı girebilir dediği halde hiçbir sıkıntım olmadı. Yani tam zamanlı çalışıyor olsaydım 3. günden sonra çok rahat iş hayatına dönülürmüş bunu anladım. İlk 3 gün de sanıyorum daha çok bizlerin psikolojik tedirginliği oluyor acaba birşey olacak mı diye yoksa kol oynatmakta gene hiçbir sıkıntı yok.
Ameliyat olacaklara bol şans diliyorum.

Göğüs küçültme ameliyat olmak için gerekli cesareti bu forumda bulduğum için şu ana kadar olan tecrübelerimi paylaşma ihtiyacı duydum.

85 D cupdan biraz daha büyükçe meme başı 34 cm uzamış yani sınırda bulunan göğüslere sahiptim. Ters T tekniği ile pazartesi günü ameliyat oldum. 12 saatlik açlık sonrası kan tahlilimi yaptılar. Sonra doktorum çizimlerimi yaptı ve odamda uyuyup, odamda uyandım. Yaklaşık 4 saat sürdü operasyonum. Operasyon sonrası 2 saat kadar sonra ayağa kalktım. Bazı bünyelerde baş dönmesi ya da miğde bulantısı yapabiliyormuş narkoz ama bende olmadı. En büyük yaşadığım sıkıntı ayağa kalktığım an hissettiğim ağırlıktı. Kollarımı çok rahat hareket ettirebiliyordum. Dolayısıyla gelen arkadaşların hepsini eve yollayıp tek başıma geceyi geçirdim.

Böyle bir ameliyat için çanta hazırlarken bence önden düğmeli ve fermuarlı bolca bir üst mümkünse bir eşofman takımı çantaya koymak doğru tercih olur kanısındayım. Levent Estetica'da ameliyat oldum. Hastanede terlik ve ameliyat öncesi ve sonrası önlük türü kıyafetleri temin edebildim ama önlükler şahsen beni çok terletti ve kokusu da hiç hoşuma gitmedi :)

12 saat aralıkla antibiyotik ve ağrı kesici iğnelerimi ameliyat günü ve ertesi gün taburcu etmeden önce vurdular. Evdeyken antibiyotiğime devam ediyorum ihtiyaç hissedersem de ağrı kesici kullanıyorum. Ben gündüz sızlamalara ve kas ağrısına dayanabiliyorum bu nedenle gündüz ağrı kesici almayıp gece yatarken almayı tercih ediyorum. Aslında genel olarak hissedilen kas ağrısı. Tıpkı spor sonrası kas ağrısına benziyor. Mesela ben plates yaparken fazla göğüs çalıştığımda da bu tip ağrılar hissetmiştim. Yatarken şişlikler için iyi olur düşüncesiyle dik yatmaya ve yan yatacaksam sırtımı destekleyerek yatmayı tercih ediyorum.
Benim doktorum diren koymadan ameliyat yaptı. 7. gün sargılarım çıkacak ve ameliyat sonrası sütyenimi takacağım.

Bu süreçte sıkıntı yaşadığım tek durum bu şişlikler ve başlayan kaşıntılar:) Mesela forumda önü kapanmayan paltosunun önünü kapatarak hastaneden çıkıldığından bahsedilmişti. Ben de tam tersi oldu. Çünkü şişlik ve diklik fermuarımı zor çekmemi sağladı. Bu nedenle yukarıda önden düğmelenen ve iliklenen "bolca" bir üstü önerdim.
Şimdilerde de eşimin tişörtleri dışında birşey giyemiyorum. Planlama yaparken şişliklerin ineceği güne kadar dışarı çıkmama ihtimalinin düşünülmesi gerekiyor sanırım. Çünkü kış ayları olsa belki kalın kazakla bu füze gibi durumlar kamufle edilebilir ama bahar tişörtleri ile bunu saklamak zor :) Kanımca bu ameliyat sohbahar, kış aylarında yapılırsa daha doğru olur.

Ev işleri konusunda da kollarımı rahat hareket ettirdiğim için rutin işleri yapmak konusunda sıkıntı çekmiyorum. Fakat ameliyat öncesi bir haftayı düşünerek deepfreze'e yemek stoklamamın iyi bir karar olduğunu da belirtmeliyim. Çünkü uzanmaların ve ağır kaldırmanın sıkıntı yaratacağını belirtmişti doktorum. Zaten ağrı kesici kullanmadan gün geçirilince çok yoracak işleri yapmaya insanın cesareti olmuyor. Özellikle ağrı kesici kullanmıyorum çünkü fazla hareketli bir insanım ağrı kesici ile olan sızıları da kesersem yapmaman gereken şeyleri dalgınlıkla yapacağımı biliyorum :)

Kısacası kimsenin desteği olmadan iki 5-6 yaş çocuğu ile bu süreci rahat idare edebiliyorum. En büyük korkum ameliyat sonrası süreçte çocuklarla yeterince ilgilenemeyecek kadar sıkıntım olmasıydı ama olmadı.

Deneyimli olanlardan da cevap bekliyorum :) Ne zaman iner bu şişlikler?

Buradan deneyimleri ile yol gösteren, destek olan herkese de teşekkürler...

Sizi de meme büyütme topiğinde gördüm :) Jeselec gibi oraların ablası da sizsiniz galiba...

süpersiniz walla... :)

Jeselec'e ben Bu forumun meleği diyorum. sevgiler...

Evet evet o meme büyütme topiğin den, tanımayan yok kendisini...sende süpersin barbim:21:Sana da sevgiler

merhaba :)
ben 13 nisanda ameliyat oldum doktorum ercan demiray ve çok memnunum doktor arayışında ben birsürü doktora gittim ve en son ercan beye karar verdim, iyikide öyle yapmışım şuan çok rahatım inşallah sende bir an önce olur ve kurtulursun.Bir süre sıkıntı yaşasanda emin ol çok kısa zamanda çok rahatlayacaksın ben ameliyatdan çıkınca ağrım olmasına rağmen sırıtıyodum :)

geçmiş olsun. ameliyatının iyi geçmesine sevindim :) hele şu 'sırıtıyordum' ifadesi çok hoşuma gitti umarım benim için ve diğer düşünen herkes için de aynı durum olur :) ben de ercan beyden ön görüşme için pazartesine randevu aldım. henüz kendisini tanımıyorum ama içim kıpır kıpır. burdaki çoğunluğun ona gitmesi ve memnun olması beni çok mutlu ediyor. ALLAHın izniyle ben de en iyi şekilde kurtulmak istiyorum :)

geçmiş olsun. ameliyatının iyi geçmesine sevindim :) hele şu 'sırıtıyordum' ifadesi çok hoşuma gitti umarım benim için ve diğer düşünen herkes için de aynı durum olur :) ben de ercan beyden ön görüşme için pazartesine randevu aldım. henüz kendisini tanımıyorum ama içim kıpır kıpır. burdaki çoğunluğun ona gitmesi ve memnun olması beni çok mutlu ediyor. ALLAHın izniyle ben de en iyi şekilde kurtulmak istiyorum :)

İnşallah isteyen herkes çok güzel memelere kavuşur.

Mrb.canım,
Forumumuz paylaşım acısından zengin :))
Evet meme ameliyatları genelde konforlu ameliyatlar.. Konforlu oldğu kadar da konfor veren ameliyatlar..
Ama unutmamak gerek yapılan işlem cerrahi olduğu için her zaman risk var, bu nedenle doktorunu, cok iyi seçmelisin. Ben Aralık ayında Dr. Tuğrul Turan'a ameliyat oldum. İyileşme sürecim sorunsuz geçti, cok memnunum. Bu forumdan epey bir arkadaş da Dr. Ercan Karacaoğlu'na ameliyat oldu,,onlar da sonuçtan memnun. Başka arkadaşlarımız da var doktorundan cok memnun olan..
forumu biraz geriye giderek öğrenebilirsin...memnun olanlar yazdı doktorların adını.... Sorun yaşayan arkadaşlarımız da oldu ama onlar da sorunlarını çözdüler ya da cözmek üzereler...
İnşallah sen de gönlüne göre,güvenebileceğin doktorunu bulursun, hayal ettiğin memelere kavuşursun :)

sevgiler,

teşekkür ederim :) amin. herkes için en iyi olsun inşallah.
ben de araştırıyorum doktor. gerçi araştırdıkça bir yandan da geriliyorum ama neyse :)
tuğrul doktor ve ercan doktor şu ana kadar en çok isimleri geçen bu iki doktor ikisiyle de görüşücem inşallah. hatta ercan beyden pazartesi gününe öngörüşme alabildim. bu arada pazartesi günü orada olacak olanlar varsa görüşebiliriz :) sonuçları buradan bildiririm yine

teşekkür ederim :) amin. herkes için en iyi olsun inşallah.
ben de araştırıyorum doktor. gerçi araştırdıkça bir yandan da geriliyorum ama neyse :)
tuğrul doktor ve ercan doktor şu ana kadar en çok isimleri geçen bu iki doktor ikisiyle de görüşücem inşallah. hatta ercan beyden pazartesi gününe öngörüşme alabildim. bu arada pazartesi günü orada olacak olanlar varsa görüşebiliriz :) sonuçları buradan bildiririm yine

Görüş canım gönlün kime yatarsa ona olursun ...haberlerini bekliyoruz

Yazını bayağı kısalttım kusura bakma(eski konunun gündeme gelmemesi için)umarım iyisindir...doktorla görüşmüşsün inan çok mutlu oldum senin adına... Allahım, sana mutlu olacağın sonu yaşatsın inşallah bunu tüm kalbimle diliyorum.İyi geceler kendini üzme seni öpüyorum:KK54:

Ben Yeşimayı görmüyorm epeydir, kendisine revizyon ameliyatında sağlıklar, güzellikler diliyorum :)
sevgiler

Hepsi toplu halde olsun diye ilk mesajımı aşağıya kopyaladım :)
Bu pazartesi yani ameliyatımın 7. gününde sargılardan kurtuldum arkadaşlar. Benim doktorum dren kullanmadığı için tam 7 gündür sarılıydılar. Bandajı çıkarmak sir ağda benzeri bir işlemdi :) 2 çekiş. 3 dakika sürüyor. Benim cildim hassastır banyo sonrası bile kızarır. Evde saf su üzerine bepanten krem ile sabaha kızarık yerler tamamen geçmişti. Bu arada dren konusunu doktoruma sordum arkadaşlar. Kanama ve sıvı birikimi söz konusu değilse dren kullanmam dedi. Benim için sonuç süper. Morarma ya da göğüslerde bir gariplik yok. Doktorunuza bu konuda güvenmek en doğrusu.

Geçmiş olsun, Tuğrul beye ameliyat olduğunu sanıyorum :) ağrı yok,dren yok :)

Evet drensiz ameliyat olduğum için bir sorun yaşamadım. Bana da aynı şeyi söyledi, dokunuzu kesmiyeceğim, kanama ve sıvı akması olmayacak bu nedenle dren kullanmıyorum dedi. Ancak tabi her doktorun tarzı farklı....

aynı süreci ben de 4 ay önce yaşadım. ama sen benden daha da iyisin sanırım :)
Çünkü ben 5 gün ağrı kesici aldım, ağrımadan alayım dedim :) Ara ara sancı ve bıçak saplanması şeklinde kısa ağrılarım oldu 6 hafta kadar sürdü..
Şişlikler hemen geçmedi yaklaşık 2 ay kadar sürdü...

iyileşme herkesde farklı oluyor...sorunsuz bir iyileşme süreci geçirmeni dilerim

sevgiler..

X