Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Yaptım vallahi zorla içirdim...çok mersi arkadaşım...bende gün saymaya başladım heyecan yok ama yeni bikiniler alma hevesi fazlaca var

Bak yaptığın karışımı bir kerede bitirmesine gerek yok.Öksürdükçe azar azar yudum yudum içir.En azından öksürüp daha fazla tahriş olmaz boğazı.

Bak sen karın ameliyatını ol.Beraber gidip zevkimize göre bikini alalım:) Söz mü?

Sen edbeer...bentoprak...serap38 den sonra tamam o iş.... nisan sonu Allah kısmet ederse...benim ağustos ilk haftası tatilim var...3 ay sonra yüzüp güneşlenebilirmiyim?

Son düzenleme:
Sen edbeer...bentoprak...serap38 den sonra tamam o işi nisan sonu Allah kısmet ederse...benim ağustos ilk haftası tatilim var...3 ay sonra yüzüp güneşlenebilirmiyim?

Tabiiki yüzüp güneşlenirsin.Nisan sonundan Ağustos a 4 koca ay var.Benim ilk sorduğum sorulardan biriydi güneşlenme deniz olayı.Hiç bir sakınca olmadığını yüksek faktörlü krem sürüp güneşlenebileceğimi söylemişti.Biz hersene bir Haziran bir de Eylül mavitur a çıkarız.Malum teknede güneşlenip denize girmekten başka bir şey yapılmıyor.Program ve tekne kiralama işimizi Şubat ayı gibi rez. yaptırırız.Bu yüzden hemen sormuştum bir mahsuru olup olmadığını.Sorun yok yani.

Canım 3 ay oluyor mayıs haziran temmuz...ağustos ilk haftasından itibaren

3 ay varmış evet.Ama 3 aya hiçbirşeyin kalmayacak merak etme sen.İyileşme süreci Göğüsle aynı.Şuanda göğüslerin ne durumdaysa o zaman da karnın aynı durumda olacak.

Kızlar, muhabbete doyum olmaz ama benim çok uykum geldi ...açık görünen arkadaşlar tatlı uykular..iyi geceler.

Öksürüğü ne keser? benim minik öksürüyor...ogltkne seni aradım açmadın...ara müsait olunca...bilen varmı ilacın dışında ne iyi gelir

Büyük geçmiş olsun,soğan suyu bal gıcık öksürüğü için birebir,zencefil bal bronşlar ve öksürük için.

Büyük geçmiş olsun,soğan suyu bal gıcık öksürüğü için birebir,zencefil bal bronşlar ve öksürük için.

Canım günaydın nasılsın?Ağrı durumun artık hafiflemiştir umarım...çok mersi arkadaşım....soğan suyu ve balı,duymamıştım,tamam 2 tarifi de not aldım...kütüphane gibi kadınsın maşallah...her türlü bilgiyi bulabiliyorum sende,öptüm seni..iyi pazarlar.

Hayırlı pazarlar herkese.Ağrım yok çok şükür.Her geçen gün daha iyiye gidiyor.Sosyal yaşantıma da döndüm.Kütüphane gibi kadınmıyım çok yaşa emi teşekkürler.
Bakalım şu ansiklopedi de neler var.
Soğanı ortadan böl avucunun içinde sık kaşıkla suyunu al biraz bal koy yada hiç koymadan direk içir gıcık öksürüğü (hep gece tutar zaten uyutmaz) için birebir dir keser hemen.
Zencefil bal bronşit için birebir.
Deniz kadayıfı da çok kullandım.Balgamı söktürür.Tadı kötü ama.Onuda çok az cezveye koy sütle kaynat.Çok kaynatma katılaşır.
Siyah turp başını kesip ortasını dolma yapacak gibi oy.İçine turbun büyüklüğüne göre bir çay kaşığı veya tatlı kaşığı bal yoksa şekerde olur koy.Kestiğin başı kapa.Poşete dökülmicek şekilde bağla gece balkona ayaza as.Sabah çıkan suyu çay bardağına al akşama kadar aralıklı ver zaten az su çıkar hepsini birden verme çocuğa.Çay kaşığı veya tatlı kaşığı ver.
Yazdıklarım büyükler içinde geçerli unutma.İlaç kullanmasını çok sevmedğim ve çocuklarımın hastalıklarla kendi vucutları savaşması için kullandığım yöntemlerden bazıları.İnşallah okuyan herkes faydalanır. Çabuk atlatır merak etme.

Bebtoprak vallahi süpersin....hepsini yazdım arkadaşım....senin yavrular çok şanslı,hem güçlü hemde her konuda bilgi sahibi anne zor bulunur.Böyle faydalı bilgiyi paylaştığın için teşekkürler canım

arkadaşlar yeniden merhaba ameliyatımı oldum ve şuan evdeyim sadece 1 gece kaldım hastanede ve dün sabah taburcu oldum.En başından başlıyorum anlatmaya doktorum 6 nisan cuma günü saat 8de hastanede olmam gerektiğini söyledi ve geldiğinde ilk olarak ameliyatla ilgili göğsümüm üzerinde çizimler yaptı daha sonra beni odama aldılar ve beklemeye başladım,ameliyat sırasında giymem gereken gömleğimi giydim son hazırlıklarımı yaptım ve beni ameliyathaneye indirdiler orada beni anestezi ekibi ve doktorum çok neşeli bi şekilde karşıladılar ameliyat masasına yattım anesteji doktoru nasılsın dedi biraz korktuğumu söyledim bana biraz moral verdi iyi uykular dedi ve gerisini hatırlamıyorum :) uyandığımda beni ameliyatttan çıkan hastaların bekletildiği bir yere almışlardı başımda bi hemşire bekliyodu çok hafif ağrım vardı daha sonra beni odama çıkardılar bu arada kendime gelir gelmez üstüme örttükleri örtüyü kaldırıp göğüslerime baktım :) sonuç gerçekten güzeldi,ameliyat öncesi yaşadığım tüm strese değdiğini anladım.Hastanede 1 gece kaldım.Ameliyata 9 bibi girdim ve uyandığımda 12:30 du yaklaşık 3 buçuk saat sürdü.Saat 4 gibi yemek yemeye başladım tuvalete çıkmak için ayağa kalktığımda aynanın önünden geçtikçe vücudumdaki güzel değişimi gördükçe mutlu oldum.Gece boyunca dayanılmaz ağrılarım olmadı 2 sefer kalçadan ağrı kesici yapıldı.Ara ara koridora çıktım yürüdüm,sabahta çıktım evime geldim şuan için tek başıma yataktan kalkıp yatamıyorum saolsun annemin çok yardımı oluyor,tek sıkıntım sürekli sırt üstü yatmak ama sonucu gördükçe inanın bana motive oluyorum :) yarın sabah bandajlarımı aldırmaya gidicem.Doktorum ağrı kesici ve antibiyotik verdi bir de krem var ona bandajları çıkartınca başlıcam,bu arada doktorum ameliyatın nasıl geçtiğini anlattı normalde kendi meme yapımın ideal ölçüde olduğunu,aldıkları parçaların tamamen yağ tabakası olduğunu süt kanallarıma kesinlikle dokunmadıklarını anlattı,iykide bu ameliyatı yaptırmışım-bilmiyorum yinede erken konuşmuyumda-şuan memnunum.İlerde oluşan bu yağ tabakasının meme kanseri tehlikesini ciddi anlamda yükselttiğini söyledi doktorum.Şimdilik aklımdakiler bunlar sorularınız olursa severek cevaplayabilirim.Ameliyat olmayı düşünen arkadaşlar varsa korkmasınlar derim ,tabiki bunda iyi bir hastane ve doktorun çok büyük payı var,ben Ankarada 29 mayıs hastanesinde Fulya Fındıkçıoğlu tarafından ameliyat edildim.Şimdilik görüşmek üzere diyorum arkadaşlar :)

İnşallah beklerim.zaman yaklaştıkça durumlar fena .forumda 6 Nisan'da ameliyat olan bir arkadas kendi basına yataktan kalkamadigini söylüyor bu kaç gün süren bir durum.yardımcı derken evde sadece bakicimiz olacak mümkün mertebe evde olmak taraftarı değilim oğlum rahat bırakmaz çünkü .şimdi kalkamiyorsun falan deyince iyice endişelendim.ilk zamanlar kollarını hiç mı oynatamiyorsun?cevap verebilirmisiniz?stresten kolum ayırmaya başladı.zaman yaklaştıkça benim gibi vazgeçmeyi düşünen arkadaslar oldu mü normal mı yardımcı olunuz arkadaslar...

Agri ve yataktan kalkma zorluğu ne durumda gerçi bugün daha 2.gunün ama cevaplarsan sevinirim.umarım hersey hep iyi olur..

Agri ve yataktan kalkma zorluğu ne durumda gerçi bugün daha 2.gunün ama cevaplarsan sevinirim.umarım hersey hep iyi olur..

Seraycım...bu kadar endişelenecek bir durum yok...bentoprak... karıngerme ameliyatı oldu 4 gün sonra ayaktaydı...ve 1 hafta sonra avrupa yakasından anadolu yakasına gelip edberi ziyaret etti.Ama şunu yazmadan geçmeyeyim ..tam kendini hazır hissetmiyorsan,bence iptal et vazgeç...ben kendi adıma uçarak gitmiştim ameliyata

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…