Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

siteye yeni üye oldum.yazılanlara bir göz attım ve çok umutlandım kendi adıma.Ülkemizde meme küçütme ameliyatları çok başarılı bir şekilde yapılıyor ve korkacak birşey yok..darısı benim de başıma..Bu yıl ben de niyetlendim.5 yıldır bekliyorum.çocuklarımı doğurdum ve emzirdim artık zamanı geldi bu ağırlıklardan kurtulmanın..
Sizden Bursada doktor tavsiyesi rica ediyorum..memnun kalmış kişinin tavsiyesi çok önemli..Yoksa çok doktor var..yazarsanız çok sevinirim..şimdiden teşekkürler...

Hakkında hayırlısı olsun,evet korkulacak birşey yok...hele ki bu işi iyi yapan bir hekim bulduğun da bal kaymak tadından yenmez ...sende çocuklarını emzirmiş süreci tamamlamış sın...topikleri gez mutlaka vardır birileri,sana kolay gelsin

Arkadaşlar Selam,

cuma sabahı ameliyatımı oldum, edber,bentoprak ve jeselec ziyaretime geldiler,ogltkn de telefonda güzel dileklerini iletti, hepinize çok teşekkür ediyorum..
Forumda benim için iyi dilek gönderen tüm arkadaşlara da sevgilerimi gönderiyorum..

Kısaca sürecimi anlayatım;
narkozdan çok güzel uyandım,ne mide bulantısı, ne baş dönmesi ne de kusma oldu,

ameliyattan uyanır uyanmaz ciddi bir acı ve sızlama yaşadım, tekrar bir ağrı kesici yapılmasını istedim ve kalçadan iğne yapıldı,ağrılar dayanılmayacak ve kontrol altına alınmayacak türden değil,biraz sabır istiyor o kadar,ameliyattan bir kaç saat sonra hiç ağrım yoktu, gece çok güzel uyudum

ameliyat gününün akşamı dr sütyeni giydirdi,haliyle drenlerim de vardı ve aynı gün 60 cc kadar kanamam oldu,bu nedenle şunu düşündüm; bazı doktorlar nasıl oluyor da dren kullanmıyor..drenler sevimsiz ve konforsuz ama inanın şart arkadaşlar, içinizde kalmamalı o kadar kan..gece 12 de hemşire gelip drenleri boşalttı ki sabaha kadar ne kadar kan gelecek takip edilsin diye

ameliyatın olduğu günün gecesini hastanede geçirdim,ertesi sabah dr gelip kontrol etti,drenlerle beni eve uğurladı,evde geceyi çok hafif sızlama ve sırt üstü yatmanın verdiği rahatsızlıkla geçirdim ve bu sabah dr a gittim ,drenlerim alındı..

drenler alınırken biraz acıdı ama çok değil ,korkmayın.dr bandajlarımı çıkarttı.meme başı etrafında ve mememin altına doğru dikey inen dikiş izi ve üstünde minik bantlar var. bu arada mememin şeklini iyice görmüş oldum,çok değişmiş,şaştım kaldım:)750 gr çıkarılmış..
dr tekrar sütyenimi giydirerek beni uğurladı.Şimdi iyileşme dönemim başlıyor, Allah ın izniyle kazasız belasız atlatırım inşallah.İşe 1 hafta sonra döneceğim.

2 kg ve fazlasını kaldırmak,kolları havaya kaldırmak yasak.zaten siz kollarınızın nereye ne kadar hareket ettirilmesi gerektiğini anlıyorsunuz/hissediyorsunuz..

dr 4.gün duş alabileceğimi söyledi ama korkudan sanırım alamayacağım..:)

dikişlerim ise 2 hafta sonra alınacak..

iyileşme sürecimi sizlerle paylaşmaya devam edeceğim..:nazar:

sevgiler..

Ne güzel anlatmışsın eskiye döndüm....bu arada nazar değmesin :nazar:süper olmuşlar...ama biraz minik sanki:KK1:seneye de büyütme ameliyatı olursun:KK1:dren mevzusunda sana sonuna kadar katılıyorum.Seni seviyorum kendine iyi bak..ne zaman istersen ara öptüm

İnşallah beklerim.zaman yaklaştıkça durumlar fena .forumda 6 Nisan'da ameliyat olan bir arkadas kendi basına yataktan kalkamadigini söylüyor bu kaç gün süren bir durum.yardımcı derken evde sadece bakicimiz olacak mümkün mertebe evde olmak taraftarı değilim oğlum rahat bırakmaz çünkü .şimdi kalkamiyorsun falan deyince iyice endişelendim.ilk zamanlar kollarını hiç mı oynatamiyorsun?cevap verebilirmisiniz?stresten kolum ayırmaya başladı.zaman yaklaştıkça benim gibi vazgeçmeyi düşünen arkadaslar oldu mü normal mı yardımcı olunuz arkadaslar...

Seray merhaba,inanki ameliyattan 2 yada 3 gün sonra her işini kendin yapabilirsin.Çok fazla yormadan tabiiki.Çok fazla uzanmak ve ağır kaldırmak haricinde günlük işini rahatlıkla yapabileceksin.Bir kaç gün tabiiki dikkat etmek şart.Ama geçici bir durum bu.Jelesec demiş ki'' güle oynaya'' gittim.Aynen katılıyorum resmen memelerim küçülecek diye sevinçten ne ameliyatın heyecanını ne de stresini düşündüm.Rahat ol bak heyecanlanma sakın.Sana söz o gün mutlaka geleceğim yanına:))

Sevgili jujuu ve jaws03 çok mutlu oldum güzel haberlerinize.Sağlıklı çok güzel günlere...

Seray14.....heyecanlı ufak çocuğu var,onun içinde endişe duyuyor tabi çok normal...2 günde bir ben ve ogltkne uzun uzun terapiler yapıyoruz ona...bugün jujuunun telini verdim onunla da konuşsun bakalım birde ondan duysun korkulacak bir durum olmadığını.

Sende yazdın iyice rahatlamıştır canım

arkadaşlar yeniden merhaba ameliyatımı oldum ve şuan evdeyim sadece 1 gece kaldım hastanede ve dün sabah taburcu oldum.En başından başlıyorum anlatmaya doktorum 6 nisan cuma günü saat 8de hastanede olmam gerektiğini söyledi ve geldiğinde ilk olarak ameliyatla ilgili göğsümüm üzerinde çizimler yaptı daha sonra beni odama aldılar ve beklemeye başladım,ameliyat sırasında giymem gereken gömleğimi giydim son hazırlıklarımı yaptım ve beni ameliyathaneye indirdiler orada beni anestezi ekibi ve doktorum çok neşeli bi şekilde karşıladılar ameliyat masasına yattım anesteji doktoru nasılsın dedi biraz korktuğumu söyledim bana biraz moral verdi iyi uykular dedi ve gerisini hatırlamıyorum :) uyandığımda beni ameliyatttan çıkan hastaların bekletildiği bir yere almışlardı başımda bi hemşire bekliyodu çok hafif ağrım vardı daha sonra beni odama çıkardılar bu arada kendime gelir gelmez üstüme örttükleri örtüyü kaldırıp göğüslerime baktım :) sonuç gerçekten güzeldi,ameliyat öncesi yaşadığım tüm strese değdiğini anladım.Hastanede 1 gece kaldım.Ameliyata 9 bibi girdim ve uyandığımda 12:30 du yaklaşık 3 buçuk saat sürdü.Saat 4 gibi yemek yemeye başladım tuvalete çıkmak için ayağa kalktığımda aynanın önünden geçtikçe vücudumdaki güzel değişimi gördükçe mutlu oldum.Gece boyunca dayanılmaz ağrılarım olmadı 2 sefer kalçadan ağrı kesici yapıldı.Ara ara koridora çıktım yürüdüm,sabahta çıktım evime geldim şuan için tek başıma yataktan kalkıp yatamıyorum saolsun annemin çok yardımı oluyor,tek sıkıntım sürekli sırt üstü yatmak ama sonucu gördükçe inanın bana motive oluyorum :) yarın sabah bandajlarımı aldırmaya gidicem.Doktorum ağrı kesici ve antibiyotik verdi bir de krem var ona bandajları çıkartınca başlıcam,bu arada doktorum ameliyatın nasıl geçtiğini anlattı normalde kendi meme yapımın ideal ölçüde olduğunu,aldıkları parçaların tamamen yağ tabakası olduğunu süt kanallarıma kesinlikle dokunmadıklarını anlattı,iykide bu ameliyatı yaptırmışım-bilmiyorum yinede erken konuşmuyumda-şuan memnunum.İlerde oluşan bu yağ tabakasının meme kanseri tehlikesini ciddi anlamda yükselttiğini söyledi doktorum.Şimdilik aklımdakiler bunlar sorularınız olursa severek cevaplayabilirim.Ameliyat olmayı düşünen arkadaşlar varsa korkmasınlar derim ,tabiki bunda iyi bir hastane ve doktorun çok büyük payı var,ben Ankarada 29 mayıs hastanesinde Fulya Fındıkçıoğlu tarafından ameliyat edildim.Şimdilik görüşmek üzere diyorum arkadaşlar :)

Çook geçmiş olsun darısı başıma inşallah benimde 13 nisanda ameliyatım çok heyecanlı ve stresliyim.Çok sevindim ameliyatının iyi geçmesine inşallah çabucak iyileşirsin ve istediklerini giyersin ben bunun hayaliyle kendimi rahatlatıyorum ve birde boyun ağrılarım geçeçek umuduyla :) doktorun ameliyatdan sonra dikkat etmen gerekenlerle ilgili ne dedi ve ağrıların oluyormu hareket ettikçe ?

Çook geçmiş olsun darısı başıma inşallah benimde 13 nisanda ameliyatım çok heyecanlı ve stresliyim.Çok sevindim ameliyatının iyi geçmesine inşallah çabucak iyileşirsin ve istediklerini giyersin ben bunun hayaliyle kendimi rahatlatıyorum ve birde boyun ağrılarım geçeçek umuduyla :) doktorun ameliyatdan sonra dikkat etmen gerekenlerle ilgili ne dedi ve ağrıların oluyormu hareket ettikçe ?

Teşekkür ederim,öncelikle gerçekten sakin ol benim gibi stresli heyecanlı bi insan bu ameliyatı olduysa herkes olur emin ol :) hiç bişey korktuğun gibi olmayacak,herşey çok güzel olacak buna inan aynaya baktıkça gördüğün güzellik herşeye değer :) ben şimdiden bile çok rahatladım.Bu gün bantlarım çıktı pansumanım yapıldı doktor çarşamba günü duş alabileceğimi söyledi kollarını çok zorlama yükseğe uzanma dedi onun dışında bişey yok yürüyüş yapabilirsin dedi,hafif ağrılarım oluyo ama dayanılmıcak şekilde değil.Sanada şimdiden geçmiş olsun diyorum.

Nasılsınız? Benim biraz canım sıkkın. Göğüs ucunu sıktığımda süt damlası geliyor hala... Ogltkn; canım sen de benim gibi emzirmeyi bıraktıktan sonra bekleme dönemi geçirmiştin. Sende de böyle bir durum var mıydı ameliyat öncesi? Daha çok beklemem gerekecek sanırım...

Jelesec; canım ufaklık nasıl oldu, daha iyidir umarım...

Nasılsınız? Benim biraz canım sıkkın. Göğüs ucunu sıktığımda süt damlası geliyor hala... Ogltkn; canım sen de benim gibi emzirmeyi bıraktıktan sonra bekleme dönemi geçirmiştin. Sende de böyle bir durum var mıydı ameliyat öncesi? Daha çok beklemem gerekecek sanırım...

desenim,

benim ilk başlarda geliyordu ama sonra gelmedi...özellikle duşta kontrol ediyordum, sıcak suyu göğüslerime tutup, sonra gelip gelmediğini kontrol ediyordum. Sen emmeyi bıraktıralı ne kadar oldu tam olarak?

bende aynı durumdayım canım,emzirmeyi sonlandırdığın 6. ayın sonunda ameliyat edilir dedi birçok dr. ben ercan beye mart ayında ameliyat olmak istediğimi sözylediğimde 4,5 ay olmuştu emzirmeyi bırakalı banyoda çok uğraştığım halde çok az süt geliyordu. ercan bey 1 yada 1,5 ay bekleyelim dedi bu ayın 20 sinde 6 ayım bitmiş oluyo senin ne kadar oldu emzirmeyi bırakalı. Benim dr.f.o'ya ameliyat olan arkadaşım 2,5 sene emzirmiş buraktığı ay ameliyat etti dr. kesilmesini beklemedi.Tuğrul bey 4-4,5 aydan sonra ameliyat ediyoruz problem olmaz demişti görüştüğümde,zannediyorum 6. aydan sonra problem olmuyor.

Kızlar çok geçmiş olsun ikinize de; gözünüzaydın. Allah mutluluğunuzu daim etsin. Sorunsuz iyileşme sürecini atlatır, yaza bomba gibi girersiniz inşallah. Dikiş teknikleriniz hakkında biraz bilgi verir misiniz?

Ogltkn; canım senin ufaklık da mı rahatsızlandı? Şimdi nasıl, çok geçmiş olsun...

desenim,

benim ilk başlarda geliyordu ama sonra gelmedi...özellikle duşta kontrol ediyordum, sıcak suyu göğüslerime tutup, sonra gelip gelmediğini kontrol ediyordum. Sen emmeyi bıraktıralı ne kadar oldu tam olarak?

Tam tamına üç ayı doldurdum, dördüncü aya girdim. Daha erken mi dersin...

bende aynı durumdayım canım,emzirmeyi sonlandırdığın 6. ayın sonunda ameliyat edilir dedi birçok dr. ben ercan beye mart ayında ameliyat olmak istediğimi sözylediğimde 4,5 ay olmuştu emzirmeyi bırakalı banyoda çok uğraştığım halde çok az süt geliyordu. ercan bey 1 yada 1,5 ay bekleyelim dedi bu ayın 20 sinde 6 ayım bitmiş oluyo senin ne kadar oldu emzirmeyi bırakalı. Benim dr.f.o'ya ameliyat olan arkadaşım 2,5 sene emzirmiş buraktığı ay ameliyat etti dr. kesilmesini beklemedi.Tuğrul bey 4-4,5 aydan sonra ameliyat ediyoruz problem olmaz demişti görüştüğümde,zannediyorum 6. aydan sonra problem olmuyor.

Canım benim üç ay bitti daha. Bir an önce ameliyat olmak istiyorum ama sanırım biraz daha beklemem gerekecek. Benim de korktuğum şimdi doktora gidicem ve bana üç ay sonra gel diyecek. O yüzden en iyisi biraz daha bekleyip de doktora gitmek olucak, garanti olsun. gittiğimde gün almak istiyorum artık çok sıkıldım bu memelerle yaşamaktan... Demek ki doktordan doktora ve kişiden kişiye değişiyor durum. en garantisi 6 ay beklemek bence de, en azından beş ay. Seninki kaç aylıkken kestin sütten? Benim ki 16 aylıktı.

Ehh senden 100 gr. farkla liderliği elimde tutuyorum:) Bu kadar büyük göğüse zaten ters t den başka bir şey yapılamıyor:KK43: Sen de memnun mes'ut bu kervanın yolcularındansın yani.

Havalar ısındı.Bugün dışarılardaydık eşimle.Eve geldik son hız üstümdekileri çıkarıp,straplez bir penye giyip,altıma da bir şort giydim.STRAPLEZ !!!düşünebiliyormusunuz 2.250 gr. yağı ve derisi alınmış şimdi fıstık gibi olmuş pampişlere nasıl yakıştı.Bir görmeniz lazımdı:KK66:)

flz06 ne mutlu bize di mi?

Maalesef canım liderlik Zonguldak'tan bir arkadaşımızda. Yanılmıyorsam 3 kg. kadar doku almıştı doktoru ve "memelerinde bir bebek taşımızsın nerdeyse" şeklinde espiriler yapıldığından bahsetmişti... Ama ilk üçteyiz sanırım...Hastane dönüşü basküle çıktığımda 2 kg. eksildiğimi görmek çok etkileyiciydi doğrusu...Straplez giyebilmek eskiden fantazi gibi bir şeydi. Evet ne mutlu bize...

X