Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Maalesef canım liderlik Zonguldak'tan bir arkadaşımızda. Yanılmıyorsam 3 kg. kadar doku almıştı doktoru ve "memelerinde bir bebek taşımızsın nerdeyse" şeklinde espiriler yapıldığından bahsetmişti... Ama ilk üçteyiz sanırım...Hastane dönüşü basküle çıktığımda 2 kg. eksildiğimi görmek çok etkileyiciydi doğrusu...Straplez giyebilmek eskiden fantazi gibi bir şeydi. Evet ne mutlu bize...

3 kilo mu dedin?? Biz karnımızda zor taşıyoruz 3 kiloyu... Hamileliğin son aylarında bilhassa nasıl zorlanıyoruz? Sizinki de yabana atılır cinsten değil hani. Bravo kızlar size, ağırlıklarınızdan kurtulup yepyeni bir görüntüye kavuştunuz, üstelik sağlığınızı da geri kazandınız. Biri straplez mi dediiii.... En sevdiğim şeydir. malesef ben de giyemiyorum, en büyük hayalim güzel ve diri memelere kavuşup sıkıcı sütyenlerden kurtulmak ve yazın straplez giyebilmek...

Canım benim üç ay bitti daha. Bir an önce ameliyat olmak istiyorum ama sanırım biraz daha beklemem gerekecek. Benim de korktuğum şimdi doktora gidicem ve bana üç ay sonra gel diyecek. O yüzden en iyisi biraz daha bekleyip de doktora gitmek olucak, garanti olsun. gittiğimde gün almak istiyorum artık çok sıkıldım bu memelerle yaşamaktan... Demek ki doktordan doktora ve kişiden kişiye değişiyor durum. en garantisi 6 ay beklemek bence de, en azından beş ay. Seninki kaç aylıkken kestin sütten? Benim ki 16 aylıktı.

bencede bekle bu kadar sabrettin birkaç ay daha sık dişini.en azından yaz ayları geçmiş ben şubat sonu en geç mart başı ameliyat olmayı istedim ama dr. 1,5 ay bekleyelim diyince bu tarihe kaldım. benim bebiş 8 ay kadar emdi sonra işe başladım biraz daha emdi ama dişleri çıkınca ısırmaya başladı resmen kanatıyordu. ısırmayı bıraktıramadık emmedi ondan sonra en azından 1 yaşına kadar emzirmek istiyordum ama abiside 9 ay emmişti.

3 kilo mu dedin?? Biz karnımızda zor taşıyoruz 3 kiloyu... Hamileliğin son aylarında bilhassa nasıl zorlanıyoruz? Sizinki de yabana atılır cinsten değil hani. Bravo kızlar size, ağırlıklarınızdan kurtulup yepyeni bir görüntüye kavuştunuz, üstelik sağlığınızı da geri kazandınız. Biri straplez mi dediiii.... En sevdiğim şeydir. malesef ben de giyemiyorum, en büyük hayalim güzel ve diri memelere kavuşup sıkıcı sütyenlerden kurtulmak ve yazın straplez giyebilmek...

Evet şaka gibi alınan dokuları kg. olarak ifade etmek...Üstelik benimkilerde yağ dokusu da azdı bu yüzden pek sarkmamıştı. Sanki bir metre önümden gidiyordu. Ayaklarımı göremiyordum.Sırt, boyun ve kol ağrılarından bahsetmiyorum bile. İyi ki aml. olmuşum diyorum. Benim için tıbbi bir zorunluluktu. Umarım herkes mutlu olur.

Arkadaşlar Selam,

cuma sabahı ameliyatımı oldum, edber,bentoprak ve jeselec ziyaretime geldiler,ogltkn de telefonda güzel dileklerini iletti, hepinize çok teşekkür ediyorum..
Forumda benim için iyi dilek gönderen tüm arkadaşlara da sevgilerimi gönderiyorum..

Kısaca sürecimi anlayatım;
narkozdan çok güzel uyandım,ne mide bulantısı, ne baş dönmesi ne de kusma oldu,

ameliyattan uyanır uyanmaz ciddi bir acı ve sızlama yaşadım, tekrar bir ağrı kesici yapılmasını istedim ve kalçadan iğne yapıldı,ağrılar dayanılmayacak ve kontrol altına alınmayacak türden değil,biraz sabır istiyor o kadar,ameliyattan bir kaç saat sonra hiç ağrım yoktu, gece çok güzel uyudum

ameliyat gününün akşamı dr sütyeni giydirdi,haliyle drenlerim de vardı ve aynı gün 60 cc kadar kanamam oldu,bu nedenle şunu düşündüm; bazı doktorlar nasıl oluyor da dren kullanmıyor..drenler sevimsiz ve konforsuz ama inanın şart arkadaşlar, içinizde kalmamalı o kadar kan..gece 12 de hemşire gelip drenleri boşalttı ki sabaha kadar ne kadar kan gelecek takip edilsin diye

ameliyatın olduğu günün gecesini hastanede geçirdim,ertesi sabah dr gelip kontrol etti,drenlerle beni eve uğurladı,evde geceyi çok hafif sızlama ve sırt üstü yatmanın verdiği rahatsızlıkla geçirdim ve bu sabah dr a gittim ,drenlerim alındı..

drenler alınırken biraz acıdı ama çok değil ,korkmayın.dr bandajlarımı çıkarttı.meme başı etrafında ve mememin altına doğru dikey inen dikiş izi ve üstünde minik bantlar var. bu arada mememin şeklini iyice görmüş oldum,çok değişmiş,şaştım kaldım:)750 gr çıkarılmış..
dr tekrar sütyenimi giydirerek beni uğurladı.Şimdi iyileşme dönemim başlıyor, Allah ın izniyle kazasız belasız atlatırım inşallah.İşe 1 hafta sonra döneceğim.

2 kg ve fazlasını kaldırmak,kolları havaya kaldırmak yasak.zaten siz kollarınızın nereye ne kadar hareket ettirilmesi gerektiğini anlıyorsunuz/hissediyorsunuz..

dr 4.gün duş alabileceğimi söyledi ama korkudan sanırım alamayacağım..:)

dikişlerim ise 2 hafta sonra alınacak..

iyileşme sürecimi sizlerle paylaşmaya devam edeceğim..:nazar:

sevgiler..

Selam jujuuu,gözün aydın arkadaşım çok şükür atlattın ameliyatı.Özetleyerek yaşadıklarını çok iyi anlatmışsın...bir bakmışsın bir ay geçecek zaman çok hızlı ilerliyor.Sana iyi toparlanmalar,sevgiler.

hepinize merhaba ve cok geçmiş olsun,inşallah hepiniz sorunsuz bir iyileşme süreci geçirirsiniz..
ben cok giremiyorum foruma, bu nedenle adını unuttuklarım varsa kusura bakmasınlar:)
sevgiler

Sagol jelesec seninle konuşmak iyi geldi...doktoru bulduğun yetmedi birde cesaret veriyorsun .sevgiler

Onunla konuşmak dertleşmek...bana da iyi geliyor...Allah razı olsun ondan...benden de sevgiler.Ogltkne,sen nasılsın arkadaşım?Arazi oldum sana sonra özelden yazarım,sevgiler.

selamlar,

Sizlere de şimdiden geçmiş olsun diyorum :)
Heyecanlanmakta cok haklısınız, insan bir sürü endişe duyuyor ...ama meme ameliyatları genelde konforlu ameliyatlar.. sizinki de konforlu ve iyi geçecek :)

Sevgiler...

Sevgili Desendesen
Seninle hiç konuşmadık şimdiye kadar sanırım denk düşmedi ama seni takip ediyorum ve yaptığın diyetle verdiğin kiloları görünce küçük dilimi yutuyorum :) Azim bu kadar olur yani, tek kelimeyle bravo !
Seni kutluyorum, sevgiyle kucaklıyorum:)

Seni de memecanların arasına alıcaz artık :)

sevgiler

Evet şaka gibi alınan dokuları kg. olarak ifade etmek...Üstelik benimkilerde yağ dokusu da azdı bu yüzden pek sarkmamıştı. Sanki bir metre önümden gidiyordu. Ayaklarımı göremiyordum.Sırt, boyun ve kol ağrılarından bahsetmiyorum bile. İyi ki aml. olmuşum diyorum. Benim için tıbbi bir zorunluluktu. Umarım herkes mutlu olur.

Evet arkadaşım, darısı isteyen herkesin başına... Hayret senden 2 kilo alındı ve sarkık değil miydi göğüslerin? Benim büyüklüğünden ziyade sarkıklığı daha fazla. İçi boşalmış ve sarkmış bir görüntüsü var, üstelik normalden de büyük zaten. Bakalım benden ne kadar çıkacak, çok merak ediyorum...

Sevgili Desendesen
Seninle hiç konuşmadık şimdiye kadar sanırım denk düşmedi ama seni takip ediyorum ve yaptığın diyetle verdiğin kiloları görünce küçük dilimi yutuyorum :) Azim bu kadar olur yani, tek kelimeyle bravo !
Seni kutluyorum, sevgiyle kucaklıyorum:)

Seni de memecanların arasına alıcaz artık :)

sevgiler

Canım; çok teşekkür ederim. Evet denk gelemedik seninle sanırım. Sanki bir ara sana dikişlerini sormuştum, öyle hatırlıyorum. Senin nasıl gidiyor? Kaç ay olmuştu? İzler silikleşti mi iyice? Ben de beklemedeyim işte, artık bir an önce olup kurtulmak istiyorum, insan yıllarca bekliyor da yüzüp yüzüp kuyruğuna gelince beklemeye tahammülü olmuyor. Benden de sana kocaman sevgiler, öpüyorum...

Desenim...sen doktor gezmelerine başla olmadı eylülde yaptırırsın...doktor inceler sana süreyi söyler zaten,öptüm...unutmadan sınav nasıl geçti?

Doktorumu seçip hemen ameliyat olmak istiyordum. Senin dediğin gibi en azından doktor araştırmasını tamamlıyim bari. Benim iş eylüle kaldı gibi. Zaten oğlan da eylülde kreşe başlayacak, o yönden de daha rahat ederim.

2 ders süperdi, bir tanesinden çaktım sanki, bayaa zorladı beni. Bakalım artık hayırlısı, sonuçları sizlerle paylaşırım.

selamlar,

Sizlere de şimdiden geçmiş olsun diyorum :)
Heyecanlanmakta cok haklısınız, insan bir sürü endişe duyuyor ...ama meme ameliyatları genelde konforlu ameliyatlar.. sizinki de konforlu ve iyi geçecek :)

Sevgiler...

Çok teşekkür ederim ozdy iyi dileklerin İcin inşallah iyi olacak...

Seray merhaba,inanki ameliyattan 2 yada 3 gün sonra her işini kendin yapabilirsin.Çok fazla yormadan tabiiki.Çok fazla uzanmak ve ağır kaldırmak haricinde günlük işini rahatlıkla yapabileceksin.Bir kaç gün tabiiki dikkat etmek şart.Ama geçici bir durum bu.Jelesec demiş ki'' güle oynaya'' gittim.Aynen katılıyorum resmen memelerim küçülecek diye sevinçten ne ameliyatın heyecanını ne de stresini düşündüm.Rahat ol bak heyecanlanma sakın.Sana söz o gün mutlaka geleceğim yanına:))

Teşekkürler destek veren yorumlarınız beni rahatlatıyor juju ile de görüştüm oda memnuniyetini dile getirdi iyi olacak inşallah yanımda olmanız beni daha cesaretlendirecek sevgiler:)))

Teşekkürler destek veren yorumlarınız beni rahatlatıyor juju ile de görüştüm oda memnuniyetini dile getirdi iyi olacak inşallah yanımda olmanız beni daha cesaretlendirecek sevgiler:)))

Bende bir Allahın kulu yoktu:KK14:sende bak kaç kişi önünde örnek..yanındayız ben zaten hastaneyi su yolu yaptım:KK1:herşey çok güzel olacak merak etme

Doktorumu seçip hemen ameliyat olmak istiyordum. Senin dediğin gibi en azından doktor araştırmasını tamamlıyim bari. Benim iş eylüle kaldı gibi. Zaten oğlan da eylülde kreşe başlayacak, o yönden de daha rahat ederim.

2 ders süperdi, bir tanesinden çaktım sanki, bayaa zorladı beni. Bakalım artık hayırlısı, sonuçları sizlerle paylaşırım.

Her iki konuda da hakkında hayırlısı olsun canım...

X