Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

jujumuz ameliyattan çıkmış..kendisiyle konuşamadım ama arkadaşıyla konuştum.. biraz ağrısı varmış..onun dışında herşey yolundaymış şimdilik..
geçmiş olsun jujum:KK16:

Hayırlısı ile oda atlattı çok şükür....aklım ondaydı...ağrılar geçer mutlu son kalır...geçmiş olsun iyi bir iyileşme süreci yaşarsın inşallah.

benim ufaklık, anaokulu alıştırmasında, bu gün 2 hafta.. almaya gittim...öğretmeni hasta biraz, sürekli burnu aktı keyifsiz dedi.Eve geldik yemek yedirdim,hemen yatırdım ilaç verdim 1 sat önce yatak yorgan battı kusmuş....al işte bizim eve de geldi salgın:KK14:moralim sıfır arkadaşlar of hemen geçer inşallah

Geçmiş olsun dileklerimi buradan'da iletmek istedim....telefonda'da söyledim üzme kendini en kısa zamanda düzelir inşallah.Diğer konu zaten seninde söylediğin gibi önemsiz...gülüp geçelim.

Geçmiş olsun dileklerimi buradan'da iletmek istedim....telefonda'da söyledim üzme kendini en kısa zamanda düzelir inşallah.Diğer konu zaten seninde söylediğin gibi önemsiz...gülüp geçelim.

Teli kapattık buraya geldik:KK1:ay senle...ogltkneye...boşa maaş veriyorlar..sürekli arazi durumundasınız.Bak ben işe başladığımda nasıl çalışacağım arazi durumu hiç olmaz bende:KK19:Ay ben o konuya hiç takılmıyorum bebeğim:KK8:Sana da dediğim gibi ödem tam insin bekle başta bana da büyük gelmişti...ogltkne..en son gördügünde,dahada küçülmüş bunlar dedi..düşün artık

Teli kapattık buraya geldik:KK1:ay senle...ogltkneye...boşa maaş veriyorlar..sürekli arazi durumundasınız.Bak ben işe başladığımda nasıl çalışacağım arazi durumu hiç olmaz bende:KK19:Ay ben o konuya hiç takılmıyorum bebeğim:KK8:Sana da dediğim gibi ödem tam insin bekle başta bana da büyük gelmişti...ogltkne..en son gördügünde,dahada küçülmüş bunlar dedi..düşün artık

Çok iyi görünüyordu ağrısı geçmiş...gayet rahat konuşup sohbet edebiliyordu:nazar:Edbeerle...bentoprak da uğramış gündüz ziyaret etmişlerdi....Forumda iyi yürekli insanlar çok... güzel arkadaşlıklar kuruldu...umarım bu arkadaşlıklar uzun süreli güzel arkadaşlıklar olur:KK34:

Çok iyi görünüyordu ağrısı geçmiş...gayet rahat konuşup sohbet edebiliyordu:nazar:Edbeerle...bentoprak da uğramış gündüz ziyaret etmişlerdi....Forumda iyi yürekli insanlar çok... güzel arkadaşlıklar kuruldu...umarım bu arkadaşlıklar uzun süreli güzel arkadaşlıklar olur:KK34:

Geçmiş oldu bile.Hadi bakalım darısı iyileşme sürecinde inşallah.Güzel haberlerini aldık Juju.Resmen fadıl takipde gibiyiz:) Ben de biraz önce Edbeer ile konuştum havadisleri aldım ondan.

sevimliii,gözün aydın canım bizimkide 3 günde düzelir inşallah.Doktora götürdüm zaten aynısını söyledi yemezse çok zorlama sıvı ver dedi...bakalım bekliyeceğiz artık.

Ogltknem,bahar ayları dikkat dedi doktor....salgında varmış aynen dediğin gibi böyle büyüyorlar...geçmiş olsun senin kuzuyada

Kızlar ikinizin kuzusuna da geçmiş olsun.Etrafda herkes büyük küçük dökülüyor nezle grip had safhada.Bahar ın bir oyunu olsa gerek.

Geçmiş oldu bile.Hadi bakalım darısı iyileşme sürecinde inşallah.Güzel haberlerini aldık Juju.Resmen fadıl takipde gibiyiz:) Ben de biraz önce Edbeer ile konuştum havadisleri aldım ondan.

Vallahi ne güzel ya:KK8: tam fadıl takipteyiz.. herkes samimi içten,ben jujunun yanına girdiğimde teli yeni kapatmıştı... kankası ...ogltkneyle ,konuşuyorlarmış.Durumlardan herkes birbirinden haberdar

Çok gecmis olsun ,umarım iyileşme süreci de super olur.darısı basıma yarabbim .ziyarete gitmişsiniz jelesec .haftaya bana da beklerim.haberin olsun.

Çok gecmis olsun ,umarım iyileşme süreci de super olur.darısı basıma yarabbim .ziyarete gitmişsiniz jelesec .haftaya bana da beklerim.haberin olsun.

Hepinizde bana geleceksiniz ona göre... parti yaparız artık odada....İnşallah canım aksilik çıkmazsa yanına gelirim tabi

Öksürüğü ne keser? benim minik öksürüyor...ogltkne seni aradım açmadın...ara müsait olunca...bilen varmı ilacın dışında ne iyi gelir

öncelikle selamlar, bir haftadır kendi ailem misafirliğe bana geldiler o yüzden topiğe giremedim o yüzden yazılanları az önce okudum, silinen mesajlarıda bilemiyorum..
sevgili jelesec oğlum daha iyi antibiyotik içince ( maalesef) iyileşti umarım senin miniğinde biran önce iyileşir geçmişler olsun..
eski tartışmaların tekrar alevlenmesine sebebiyet verdiğim için, topiğin tadını-tuzunu kaçırdığım için gerçekten saygıyla özür diliyorum zaten bu mesajıda son mesajım olarak atıyorum, bugüne kadar ameliyat olmuş ve bundan sonra olacak arkadaşlara da geçmişler olsun umarım sonuçlarınız tam istediğiniz gibi olur, hayal kırıklıkları yaşamazsınız ama bu ameliyatı olmanız kendimize verdiğimiz en iyi hediyedir belirtmeden geçemiyeceğim..
jelesec seni arıcam demiştim kusura bakma inan hiç kendimi toparlayıp zamanım olmadı arayamadım:KK43:
gelelim tatsız meseleye; ben kimseye doktor tavsiyesinde bulunmadım, doktorumu övdüm, güvendim, durumumu baştan sona kadar ayrıntısıyla da anlattım iyisiyle-kötüsüyle, revizyon olmam gerekiyor tercihimlede kendi doktoruma yine aynı sıkıntıları yaşamaktan korktuğum içinde olmak istemedim bunuda belirttim.. elifidil arkadaşla aranızda neler geçtiğini ne gibi konuşmalarda bulunulduğunuda bilemiyorum ancak kendisiyle aynı doktorda ameliyat olmamızdan dolayı ortak bir noktamız var yinede benim görüşüm ama doğru ama yanlış üzerine fazla gidildiğini ve bu durumdan dolayıda oda kendisini savunma durumuna geçtiğini düşünüyorum, kendi psikolojimden de biliyorum yanlış seçim yapıp bunu kabul edememe durumuda var yaşadıklarını birde empati yaparak düşünmenizi istiyorum, düşünceme katılıp katılmamak size kalmış.. ki eğer gerçekten onun, benim yada benim gibi revizyon olacaklar ( ayrıca topikte pek çok revizyon olayı var bir tek bizim doktor için geçerli değil revizyon) için biraz olsun psikolojisini düşünebiliyorsanız artık imalardan, dokundurmalardan vazgeçmenizi diliyorum, büyüklük sadece allaha mahsustur..
jelesec ve ogltkn sizlere yardımınızdan dolayı teşekkür ederim doktoru henüz aramadım aramayı düşünüyorum artık kısmette varsa revizyonumu ona yaptırmak isterim kısmette yoksa başka doktor arayacağım..
hepinize sağlık ve mutluluk dolu bir ömür diliyorum, bu konunuz artık tartışılmaması ve tatsız bir topik olmaması ve hatta ve hatta bu yüzden yeni bir başlık demiş bi arkadaş açılmaması için herkesi alçakgönüllülüğe davet ediyorum.. saygılar..

Öksürüğü ne keser? benim minik öksürüyor...ogltkne seni aradım açmadın...ara müsait olunca...bilen varmı ilacın dışında ne iyi gelir

1- 1 çay bardağı sıcak suyun içine yarım limon suyu,1 çorba kaşığı dolusu bal.

2- Bir çay bardağının yarısı süt yarısı çay içine çok az karabiber.karıştırılıp içilir.

3- İçebilirse nişasta ile süt biraz şeker sahlep gibi pişirilip ılık içirilir.Üzerine tarçın tabii:)

4-Göğsünün üstüne viks sürüp sıcak havlu ile hemen ört bayağı yararı oluyor.

5-Ihlamur u unutmayalım tabiiki.

Benim şimdilik aklıma gelenler bunlar.Bu arada benim ameliyattan sonra feci şekilde öksürük krizlerim olmuştu.Sanırım takılan narkoz hortumundan.Karın germe de olduğumdan öksüremiyordum.24 saat başucumda 1 nolu su,bal,limon karışımını tutuyordum.Çok yararı olmuştu.Öksürüğü hissettiğim anda hoop lüpletiyordum:)

Çok geçmiş olsun jelesec.

1- 1 çay bardağı sıcak suyun içine yarım limon suyu,1 çorba kaşığı dolusu bal.

2- Bir çay bardağının yarısı süt yarısı çay içine çok az karabiber.karıştırılıp içilir.

3- İçebilirse nişasta ile süt biraz şeker sahlep gibi pişirilip ılık içirilir.Üzerine tarçın tabii:)

4-Göğsünün üstüne viks sürüp sıcak havlu ile hemen ört bayağı yararı oluyor.

5-Ihlamur u unutmayalım tabiiki.

Benim şimdilik aklıma gelenler bunlar.Bu arada benim ameliyattan sonra feci şekilde öksürük krizlerim olmuştu.Sanırım takılan narkoz hortumundan.Karın germe de olduğumdan öksüremiyordum.24 saat başucumda 1 nolu su,bal,limon karışımını tutuyordum.Çok yararı olmuştu.Öksürüğü hissettiğim anda hoop lüpletiyordum:)

Çok geçmiş olsun jelesec.

çok mersi arkadaşım...hemen deneyeçeğim:KK16:Galiba kişiden kişiye değişiyor bu durum...edberde ve bentoprak sanırım bu sıkıntıyı yaşamadı.

canım ben bu konuyla ilgili artık konuşmak da yazışmak da istemiyorum...bunun bi faydası da yok...sana en mutlu olacağın sonucu yaşamanı dilerim.Bu konuyu sevgili yağmurluğun uyarısıyla kapattık.Tekrar gündeme getirmenin kimseye faydası yok....seninle ilgili bir durum değil zaten senin özür dilemene de gerek yok canım..sevgiler

Son düzenleme:
çok mersi arkadaşım...hemen deneyeçeğim:KK16:Galiba kişiden kişiye değişiyor bu durum...edberde ve bentoprak sanırım bu sıkıntıyı yaşamadı.

Benim boğazım hep başıma beladır:KK43: Mesela yemek yerken birden boğazıma kaçırırım.Zor yutarım,tükürüğümü kaçırır öksürükten mahvolurum.Çok hassasdır anlayacağın:KK43:

Selam Arkadaşlar,
Aranıza yeni katıldım ve benimde acil yardıma ihtiyacım var):Çünkü bu yaz desteksiz bikini giymek istiyorum:) Ankarada ameliyat olan arkadaşlar lütfen doktor ve hastane isimlerini,memnuniyet yada aksi tecrübelerini paylaşabilirmi?

Foruma Hoşgeldin... 31 Aralıkta Prof.Ruşen Kapucu'ya meme küçültme aml. oldum. Memelerim kocaman olduğu için ters T tekniği uyguladı. 2150 gr. alındı. Dikişlerim fazla ve pembe. Ancak ameliyatın oldukça konforlu olduğunu söyleyebilirim. Ağrı,şişme,morarma,akıntı vs. sıkıntılarım olmadı. Ertesi sabah drenlerim çıkarıldı ve taburcu edildim. 2 ay sonra pilatese bile başladım. Şu an pembe dikiş izleri dışında sıkıntım yok. O da 6 ay sonra solmaya başlayacak... Umarım faydalı olmuşumdur....

öncelikle selamlar, bir haftadır kendi ailem misafirliğe bana geldiler o yüzden topiğe giremedim o yüzden yazılanları az önce okudum, silinen mesajlarıda bilemiyorum..
sevgili jelesec oğlum daha iyi antibiyotik içince ( maalesef) iyileşti umarım senin miniğinde biran önce iyileşir geçmişler olsun..
eski tartışmaların tekrar alevlenmesine sebebiyet verdiğim için, topiğin tadını-tuzunu kaçırdığım için gerçekten saygıyla özür diliyorum zaten bu mesajıda son mesajım olarak atıyorum, bugüne kadar ameliyat olmuş ve bundan sonra olacak arkadaşlara da geçmişler olsun umarım sonuçlarınız tam istediğiniz gibi olur, hayal kırıklıkları yaşamazsınız ama bu ameliyatı olmanız kendimize verdiğimiz en iyi hediyedir belirtmeden geçemiyeceğim..
jelesec seni arıcam demiştim kusura bakma inan hiç kendimi toparlayıp zamanım olmadı arayamadım:KK43:
gelelim tatsız meseleye; ben kimseye doktor tavsiyesinde bulunmadım, doktorumu övdüm, güvendim, durumumu baştan sona kadar ayrıntısıyla da anlattım iyisiyle-kötüsüyle, revizyon olmam gerekiyor tercihimlede kendi doktoruma yine aynı sıkıntıları yaşamaktan korktuğum içinde olmak istemedim bunuda belirttim.. elifidil arkadaşla aranızda neler geçtiğini ne gibi konuşmalarda bulunulduğunuda bilemiyorum ancak kendisiyle aynı doktorda ameliyat olmamızdan dolayı ortak bir noktamız var yinede benim görüşüm ama doğru ama yanlış üzerine fazla gidildiğini ve bu durumdan dolayıda oda kendisini savunma durumuna geçtiğini düşünüyorum, kendi psikolojimden de biliyorum yanlış seçim yapıp bunu kabul edememe durumuda var yaşadıklarını birde empati yaparak düşünmenizi istiyorum, düşünceme katılıp katılmamak size kalmış.. ki eğer gerçekten onun, benim yada benim gibi revizyon olacaklar ( ayrıca topikte pek çok revizyon olayı var bir tek bizim doktor için geçerli değil revizyon) için biraz olsun psikolojisini düşünebiliyorsanız artık imalardan, dokundurmalardan vazgeçmenizi diliyorum, büyüklük sadece allaha mahsustur..
jelesec ve ogltkn sizlere yardımınızdan dolayı teşekkür ederim doktoru henüz aramadım aramayı düşünüyorum artık kısmette varsa revizyonumu ona yaptırmak isterim kısmette yoksa başka doktor arayacağım..
hepinize sağlık ve mutluluk dolu bir ömür diliyorum, bu konunuz artık tartışılmaması ve tatsız bir topik olmaması ve hatta ve hatta bu yüzden yeni bir başlık demiş bi arkadaş açılmaması için herkesi alçakgönüllülüğe davet ediyorum.. saygılar..

öncelikle çok teşekkür ederim sevgili arkadaşım.
inan bu mesaj beni çok duygulandırdı.büyüklük allah'a mahsus.hata ise kullarına ait.hiç kimse mükemmel değildir....

ameliyat olalı 5 ay olacak.şimdiye kadar hep bu ameliyat için olumlu bakmaya çalıştım hiç pişman olduğumu belirtmek istemedim çünkü ne de olsa yıllardır arzuladığımız bir ameliyat.kimimiz için maddi olanakları ayarlamak,kimimiz için çevresine eşine dostuna bu ameliyatı olacağını ikna etmesi,kimisi için ne bileyim zamanını ayarlaması derken hepimiz bir mücadele ile başedip bu ameliyatı oluyoruz ki kendimiz mutlu olmak için...yaşanan olumsuzluklar,süreçler olunca da pozitif bakmaya çalışıyoruz ki güçlü olalım diye...yoksa kimin umrunda doktor reklamı yapmak...niye insanlar yanlış anlar ya da empati yapmak istemez anlamam...
şimdi 5 ay önce bu ameliyat olmadan önce ne kadar mutluydum.önce bunu çevreme alıştırmak ne de olsa 27 yaşında tek çocuğu olan bir insanın çevresi için bu ameliyat lüks sayılıyor.sonra olmak benim için ne mutluluktu...her zaman ilk aşklar güzeldir...işte bu da öyle bir duyguydu...ve ilk ameliyatımı ve doktorumuda insani olarak çok sevdiğim doğrudur...yaşanan olumsuzlukları bertaraf etmek ve olumlu bakmak istedim çünkü istediğim bir ameliyatı olmuştum..şimdi 2 hafta sonra tekrar ameliyat olacağım.. hiç ama hiç heyacanlı değilim çünkü ilki gibi değil ilkindeki heyacanım,hevesim yok...işte olay bundan ibaret...herşeyin ilki güzeldir.....
iyisiyle kötüsüyle bu forumda bir şeyler yaşadım..artık vedalaşma zamanı geldi...ikinci ameliyatıma dair hiç bir şey paylaşmayı düşünmüyorum çünkü hiç bir şey ilki gibi değil...gerçekten herşeyin ilki güzel o günlerdeki heyacanım,umutlarım.. şu an aynı umutlar yok artık içimde ...hepsi söndü..
benden bu kadar diyorum...ve büyüklük allah'a mahsus....geçen olumsuzlar için kendi adıma saygı ile özür dilerim...herkesin inşallah ilk ameliyatında güzel göğüslere kovuşması dileğimle...hoşçakalın...

X