Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Sevgili ogltkn bugün doktora gidecek haberlerini bekliyorum heyecanlaİnşallah her şey yolundadır

canım seninle telefonlastık zaten, burdan da paylasayım hemen. p.tesi günü drenlerim alındı. biliyorsunuz ercan beyin amerikaya gitmesi nedeniyle 3-4 gün fazladan kaldılar benimle. Drenler alınırken acıdan ziyade çıkışlarını hissettim. hepsi o kadar. sonra bandajlarımı da söktü. dikişlerin kontrolünü yaptı ve çamaşırımı giydirdi. camaşırımı giydirmeden önce boy aynasında kendimi inceledim. Ameliyatın olup bittiğine full B cup memelerim olduguna hala inanamıyorum. Sizde böylemiydiniz bilmiyorum? isteyen herkesin doktorunu bulup bu ameliyatı olmasını gönülden diliyorum. Gittiğimde patoloji sonucunun da belli oldugunu ögrendim. Sonuçlarım da temiz çıkmış. Hatta alınan parçaların fotografını bile gördüm :) ve dosya seklinde tüm hastane işlemlerim bana teslim edildi. yine aklıma gelen detaylar olursa yazarım, ufaklık rahat vermiyor. hepinizi öpüyorum, sevgilerimi gönderiyorum.

Canım her şeyin iyi gitmesine çok sevindimİnan inan onlar senin memeler Ercan beyin de dediği gibi taş gibiler.Aman sen nasıl orayı burayı incelemiş sindir var mı bir şey diye,neyse atlattın şükürler olsun, darısı diğer arkadaşların başına. Patoloji sonucunun temiz çıkmasına da çok sevindimBu konuda doktor ve hastane çok hassas davranıyor raporunu sakla.

canım incelemezmiyim hiç :) rabbime binlerce şükür herşey cok iyi maşallah, saglıkla atlattım, şimdi önümde dikkat edecegim 1 ayım daha var. sonra hersey cok daha keyifli olacak. darısı isteyenlerin başına.

desencim, eski sayfada ufaklılgı sormussun, yanında mutlaka sana yardım edecek birinin olması lazım, tek basına yapman mümkün degil canım. kapı kolu acmak bile ilk günler için kolay olmuyor :)

Mesajını aldım canım. İlgine çok teşekkür ederim. Haklısın bu aralar foruma pek giremiyorum. Girsem de yazamıyorum. Aml. sonrası çok yoğun bir iş temposu içinde buldum kendimi. Anlık şöyle bir göz atabiliyorum maalesef. Bugün evdeyim. Hava ve yol muhalefeti,okullar tatil. Benim tam iki ay oldu. Memeler de iyi. Pazartesi doktoruma gittim. Hala düşmeyen bir kaç kabuk parçası vardı. İç dikişler erirken vücut atmaya çalışmış dedi temizledi. Sorun yok yani. Dikişlerimin kabarma yapmadan iyileşeceğini söyledi.Dikey inen dikişlerim bayağı kayboldu aslında. Alt bölgedeki yatay dikişler pembe. Yaralar iyileşip hassasiyet ortadan kalkınca daha bi titiz gözle incelemeye başladım.Acaba biraz daha mı küçük olsaydı diyorum bazen. Sonra ufak tefek biri olmadığım için vazgeçiyorum.

Bandları henüz alamadım. Eczanede yoktu. Getirteceklerdi. Ne yazık ki ben tekrar gidemedim.Sürekli bir şeyleri yetiştirmeye çalışıyorum bu aralar. Sanırım yaza kadar böyle sürecek. Bu arada bu hafta spora başladım. 3 ay ara vermiştim. Her yerim ağrıyo...Memeler spor yaparken sıkıntı yaratmadı çok şükür. Tek sıkıntım inatçı göbeğim doğrusu... Sevgiler...

desendesencim,
süreci merak etmeni o kadar iyi anlıyorum ki, bir kaç mesaj önceydi yanlış hatırlamıyorsam, sevgiili jelesec ona ameliyatından sonra yazdığım soruları alıntılayıp nostalji yaptı bana..ne kadar çok sormuşum :) o da sağolsun o zaman hiç bıkmadan cevap yazardı. şimdi sıra bende, sonra da sende olacak inşallah. Önce güzel dileklerin için çok teşekkür ederim canım. İnşallah bir kaç ay sonra biz de senin ameliyat sürecini burdan okuyor olacağız arkadaşım. Öncelikle söyleyim ki, ilk 2 gün biraz ağrısı olan ( o da ağrı kesicilerle kontrol altında tutulabilen ağrılar) bi ameliyat. Sonrasında ağrı sızı yok denecek kadar az. Ama kolları kullanmamayı öneriyorlar dikişlerin esnememesi için, bu yüzden de bir çok işte hep birilerinin yardımı gerekiyor. Şu an su içmek istiyorum mesela ama sürahi boşalmış ve damacadan dolduramıyorum :)) Daha öncede söylediğim gibi yanında mutlaka birisi olsun, hem çocuk için hem senin için. Ben ufaklığa sarılamıyorum ama değişik tekniklerle temas ediyoruz. Gelip saçımı öpüyor, arkadan sarılıyor, babası kucağına alınca ben de onların yanında bitiyorum vs...ilk 10 gün için krizlik bir durum yok o konuda. Yine merak ettiğin birşeyler olunca sorarsın canım, ben de elimden geldiğince anlatmaya çalışırım. Hem seni hem oğluşu çok öpüyorum...
Sevgiler..

Son düzenleme:
İyi olmana sevindim arkadaşım,sürecini sıkıntısız tamamlarsın inşallah.Memeler büyükmü kac beden olduki

Canım arkadaşım, ben seni anladım, sen de yeni olacak arkadaşları ne güzel dayanışma bu işte Desendesinin sordugu soruları zamanında bana sormuştunGeleyim doldurayım mı suyunu

İyi olmana sevindim arkadaşım,sürecini sıkıntısız tamamlarsın inşallah.Memeler büyükmü kac beden olduki

Aslında pek sıkıntım kalmadı. Pembe izlerin solması için en az altı ay lazım. Benimki sadece kuruntu. Balensiz sütyende 85 B takıyorum. Balenli modellerde B cup küçük geliyor. Metal çemberi tam sarmıyor. C cup olanların balenleri zar zor ancak oluyor. O da içime sinmiyor. Gerçi markadan markaya değişebiliyor...

Canım arkadaşım, ben seni anladım, sen de yeni olacak arkadaşları ne güzel dayanışma bu işte Desendesinin sordugu soruları zamanında bana sormuştunGeleyim doldurayım mı suyunu

aynen öyle kuşum...dayanışma, paylaşma birilerine bir parça bile olsa faydalı olabilme isteği..bizi bizden daha iyi kim anlar :) bu işin en zor kısmı doktor seçimi...ondan sonra inanılmaz bir rahatlama oluyor. Hele ben aml. sabahı çizimlerim yapılırken, ercan beyin o halini, milim milim ölçüp çizdiği, çizdiklerini tekrar ölçtüğü zaman, güvenim daha da arttı..o güne kadar hep çizimlerim sırasında çok utanır ve daha da kasılırım diye düşünüyorken aksine çizim esnasında ben inanılmaz rahatladım. doğru adamı seçtiğimi bir kez daha anladım

gel hem su ver hem de iki lafın belini kıralım ne güzel olur...çok öpüyorum senii..çok seviyorum seni :)):)))

slm arkadaslar.ben 6 ay önce memekücültme ameliyati oldum tecrübelerimide paylasmisdim.suan cok memnunum yaptiricak ve yaptirmayi düsünenler hic tereddüt etmeyin süper bir rahatlik.eger o memeleri tasidigim kadar hamallik yapsaydim zengin olurdumhepinize bol sans ve mutluluklar diliyorum

umarım keyifler iyidir? Sevgili ogltkne nasılsın canım? bir sıkıntın yoktur umarım? Dikişlerin alındıgın da daha iyi olacaksın arkadaşım.

Desendesen, naber canım iyimisin? Ben 6 kg verdim 1 haftadır tık yok bakalım sporla hızlanır umarım.Öptüm seni

kızlar nasılsınız? Benim ufaklığın burnu tıkalı gibi sanki, şurup vericem şimdi. off inşallah hastalanmaz.

Ogltkn, canım ne güzel yazmışsın. Dediğin gibi bi bakmışız ben de sizler gibi yardımcı oluyorum, sorulara cevap veriyorum. İnşallah o günler de gelecek Zaman çabuk geçiyor, bak atlattın bile canım. Yakınlarda olsan gelirdim yanına

İz konusuna takılma zamanla göz alışıyor rahatsız etmiyordur o zaman.Ölçü de bence iyi arkadaşım küçük, meme iri vucutta bence orantılı durmuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…