Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

canım bnm sağol :)) iyiyim çok şükür atlattım doktorum son zamanların en güzel ama en zor ameliyatını geçirdin dedi bnm kitle vardı o biraz zorlamış 80 D den 80 B ye düştüm daha aynadan bakmadım doktorum çok beğeneceksin bir aya kadar dedi 6 aya kadarda asıl şeklini alacak dedi öyle şimdilik gene ayrıntılaarı yazarımm şimdi pek bakamıyorumda

çok geçmiş olsun istediğin gibi olmuştur inşallah :))

merhaba arkadaşlar zaman bulunca hemen ayrıntılardan bahsedeyim dedim :)))
herşey ameliyata girene kadarmış :) insan heyecanlanıyor tabii herkes etrafında dönüyor ben artık bayıltsalar allahım diyorum ve derken bi bakmışım ayılmaya çalışıyorum ilk uyandığımda çok üşüdüğümü hatrlıyorum ve biraz yanma vardı ama sonra öyle çok ağrılarım olmadı şimdi ise hiç yok diyebilirim benim kitle olduğu için biraz sorunlu olmuş ama sonuç güzel dedi doktorum şimdi bile çok güzel görünüyor ama daha da hoşuna gidecek hale gelecek dedii bende bekliyorum o günleri bir hafta sonra kontrollerim var izler içinde yurtdışından kendi ilaç getirtecekmiş onu kullanacakmışım patoloji sonuçlarımda önemli onları bekliyorum ona göre tekrar bi kitle oluşur mu oluşmazmı onları konuşucaz dedi çok fazla yatmamamı hareket etmemi söyledi göğsümün altında hafif bi şişlik var ama o zamanla gececekmiş göğsün asıl yerine oturacak dedi onun içinde zaman gerekmiş şimdi dinlenmeye çalışıyorum umarım bundan sonraki süreçte yolunda gider yine herhangi bir sorunuz oolursa cevaplarım...

ben de ilk kokrkmuştum forum da bazı yazıları okuduğumda çok ağrım oldu yazanları görünce vazgeçmek bile istedim ama herşey dediğin gibi ameliyata girene kadar :) sadece ilk uyandığında hafif yanma oluyor onu da zaten ağrı kesici verdikleri için hemen atlatıyorsun onun dışında da hiç ağrım olmadı inş olmaz :) Fazla hareket etmemeye çalış bir kaç gün daha zaten 5. 6. günü kollarının daha rahat olduğunu hissedersin ama sakın kollarını yukarı kaldırma :)

Göğüs küçültme ameliyatımın bugün 16. günü. Normal hayatıma döndüm fakat zaman zaman bıçak saplanır gibi sancılarım oluyor. Adet dönemimin yaklaşmasının da etkisi vardır eminim. İzlerim çok moralimi bozuyor :KK43: Keşke hemen geçse diyorum. Hala sırt üstü yatıyorum. Yüz üstü yatmaya resmen hasret kaldım, normalde sırt üstü yatmam bile çünkü.
Bu Ameliyatın tek kötü yanı dikiş izlerinin bu çağda olmamıza rağmen hala estetik atılamaması, yanı silikon takılınca izler hiç belli olmuyor da nedense bu ameliyatta fazla fazla belli oluyor. Fark ne acaba bu ameliyatı da belirgin olmadan yapamıyolar mı ki.. Doktorum henüz öle bir teknik yok diyor tabi ki, ama olmalı artık sonuçta silikon için varsa küçültme içinde olmalı. Ameliyat olan herkese çok geçmiş olsun.. :KK16:

Benim doktorum tüm dikişleri estetik dikiş attı arkadaşım demişti ben ameliyat olmadan önce dikişlerimi aldılar falan diye ben doktoruma sormuştum ameliyattan çıkınca dikişlerin kendisi eriyecek estetik hepsi rahat ol dedi.

Kızlar kesinliklee öneriyorum bildiğiniz kocaman bir yük bu göğüsler ben ameliyat oldum çokta memnunum.Dr olarakta Amerikan Hastanesi Reha Yavuzeri öneririm((= Herkese mutlu günler:-)

ben de ilk kokrkmuştum forum da bazı yazıları okuduğumda çok ağrım oldu yazanları görünce vazgeçmek bile istedim ama herşey dediğin gibi ameliyata girene kadar :) sadece ilk uyandığında hafif yanma oluyor onu da zaten ağrı kesici verdikleri için hemen atlatıyorsun onun dışında da hiç ağrım olmadı inş olmaz :) Fazla hareket etmemeye çalış bir kaç gün daha zaten 5. 6. günü kollarının daha rahat olduğunu hissedersin ama sakın kollarını yukarı kaldırma :)

çok sağol canım benim kollarım zaten çok rahat yani hareket ettiğimde falan hiç zorlanmıyorum neden anlamadım ama:)) genede tabi ani hareketler yapmamaya çalışıyorum dikkat ediyorum

çok geçmiş olsun istediğin gibi olmuştur inşallah :))

büyüklüğü istediğim gibi oldu aslında ama aynaya ilk bakınca korktum aslında altında potluk olacağını ve zamanla göğüs yerine oturunca geçeceğini söylemişti doktorum ama benim potluk anlayışım biraz farklıymış :)) ilk görünce morelim bozuldu ama bunun için çok erken biliyorum bir aya kadar çok beğeneceksin dedi çok güzel oldu dedi doktorum bende bir ay sonra bakmayı düşünüyorum umarım herşey güzel olur hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum :/

çok sağol canım benim kollarım zaten çok rahat yani hareket ettiğimde falan hiç zorlanmıyorum neden anlamadım ama:)) genede tabi ani hareketler yapmamaya çalışıyorum dikkat ediyorum

bende de zorlanma olmuyor da doktorum yine de kollarını 2 hafta daha kaldırma dedi :KK70: vardır bildikleri

büyüklüğü istediğim gibi oldu aslında ama aynaya ilk bakınca korktum aslında altında potluk olacağını ve zamanla göğüs yerine oturunca geçeceğini söylemişti doktorum ama benim potluk anlayışım biraz farklıymış :)) ilk görünce morelim bozuldu ama bunun için çok erken biliyorum bir aya kadar çok beğeneceksin dedi çok güzel oldu dedi doktorum bende bir ay sonra bakmayı düşünüyorum umarım herşey güzel olur hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum :/

Moralini hiç bozma düzeliyormuş hepsi ama sende demişsin aynaya bakma seni etkiliyorsa bir süre daha :)

arkadaşlar herkese merhaba,

internette bu ameliyatla ilgili bilgi ararken en iyisi ameliyatı olmuş birine sormak düşüncesinden hareketle bu siteyi buldum...

aranızda bu ameliyatı olmuş (yakınlarınızda birisi de olabilir) ve bana hem ameliyatla ilgili (ameliyatın kendisi, sonrası, kalan izler vs.) bilgi, hem de doktor tavsiyesi verebilecek birileri var midir acaba?

şimdiden hepinize teşekkür ediyorum yardımlarınız için...

Lily

Merhaba yeni olduğum için özel mesaj atamadım ama sana bu konuda yardımcı olabilirim arkadaşımın bağdat cad. estetik kliniği var hemde çok ünlü doktorlarla çalışıyor özellikle birtanesi meme konusunda uzman

Merhaba yeni olduğum için özel mesaj atamadım ama sana bu konuda yardımcı olabilirim arkadaşımın bağdat cad. estetik kliniği var hemde çok ünlü doktorlarla çalışıyor özellikle birtanesi meme konusunda uzman

Yanlış yeri yere yazmışsın lili rumuzlu arkadaş bu forumda degil cevabını okuyamaz

merhaba ayten ablacığım.öncelikle evine beni kabul ettiğin için teşekkür ederim.seni tanıdığıma çok memnun oldum.
güzel hatunsun.valla göğüslerin için tek kelime mükemmel olmuş,maşallah.doktorunun eline sağlık.görüşürüz...

Benim doktorum tüm dikişleri estetik dikiş attı arkadaşım demişti ben ameliyat olmadan önce dikişlerimi aldılar falan diye ben doktoruma sormuştum ameliyattan çıkınca dikişlerin kendisi eriyecek estetik hepsi rahat ol dedi.

Anladım canım. Benmde aynı eriyen dikişten ama estetik mi onu bilemem. Tabiki en az hasarla dikip en güzel görüntüyü vermeye çalışıyolar fakat yinede azda olsa iz kalıyor.
Yani doktorlara sorsan her attıkları dikiş estetik ama dikiş sonuçta..

uzun zamandır foruma giremiyordum...nedenini bazı arkadaşlarım biliyorlar... jelesec, ogltkn,elif idil, glorys ilginiz ve desteğiniz için çok teşekkür ediyorum. o kadar yoğun bir telefon trafiği yaşadım ki bazılarınıza dönemedim çok özür dilerim.. jelesec canım telden mesajını gördüm telefona çıkan eşimdi sanırım... senden özellikle özür diliyorum... en kısa zamanda hepinizi arayacağim. genel anlamda toparlandık herşey yolunda şimdilik hastaneden çıktık ancak ablama ben bakıyorum bende kalıyor..bana gelince hergün gün sayarken aynada göğüslerimi incelerken şimdi gözüm hiçbirşey görmüyor.. inanın on gündür alıcı gözle bakmıyorum bile.. ancak bir sıkıntım yok herşey yolunda... herşeyin başı sağlık arkadaşlar düne kadar izlerim azalacak mı diye kaygılanırken şimdi hiçbirşey umrumda değil...

yeni aml. olan arkadaşlar hepinize çok çok geçmiş olsun...

sevgili arkadaşlarım hepinize kucak dolusu sevgilerimi yolluyorum sağlıklı ve mutlu günler dileklerimle hepinizi çok çok öptüm.....

Anladım canım. Benmde aynı eriyen dikişten ama estetik mi onu bilemem. Tabiki en az hasarla dikip en güzel görüntüyü vermeye çalışıyolar fakat yinede azda olsa iz kalıyor.
Yani doktorlara sorsan her attıkları dikiş estetik ama dikiş sonuçta..

evet biraz iz kalıyor ama onu zaten kremle yok edebiliyorlar onun harici şeylerde varmış diye duydum birde beyaz tenliysen hiç yok denecek kadar az kalıyormuş

herkese merhabalar... çokkkkkk uzun zamandır foruma girmiyorum, giremiyorum:KK43: yoğunluk,stress... buradan hepinizi kucaklamak istiyorum. çok kaynatmışsınız hanımlar oku oku bitiremedim msjmı atıp okumaya devam edicem,umarım hepiniz mükemmelsinizdir.. canım jeleseccim özelden aldım msjını ama henüz msj atamıyorum burdan seni çok öptüm canım.
ben daha iyiyim izler azaldı potluklar azaldı( şunu anladım ki beyaz tenliyim ama cildim yavaş iyileşiyor, biliyorum biliyorum sigaraaaaa:KK43: meme başım daha iyi ama diğeriyle çok farklı sol göğsüm çok güzel şekli ve başında hiç sorun yok, eskiler bilir sol meme başında doku kaybı yaşamıştım şuan çöküklük yok ama farklılık var , hisler iki göğsümde de geri geldi..
gelelim sonuca enson 20 gün önce doktora gittim ve memebaşımın daha fazla kendini toparlayamayacağını ve küçük bir operasyonla düzeltilmesi gerektiğini söyledi doktorum ve eğer büyüklüklerinden de memnun değilsem tekrar biraz daha küçültülecek, zaten ben en başından beri büyüklüklerinden şikayet ediyordum şimdi bu daha küçülmesi için bir fırsat oldu, herşeyde vardır bir hayır diyorum, eğer göğsümde böyle bir sorun olmasaydı ikinci bir ameliyat olamazdım..operasyon nisan ayında yapılacak 7.ayım dolucak o ay, şuan 90 b olan memişlerimi 80 yaptırıcam :) olmuşken küçücük olsun bari:) ne yazıkki bu arada çok kilo aldım pazartesi hemen bir spor salonuna yazılıcam diyet yapamıyorum bari spor yapayım(inşallah:) allahım bu diyet ömrümü yedi resmen yaptıkça kilo alıyorum.. bütün ameliyat olanlara ve olacak arkadaşlara geçmişler olsun diliyorum, herşey gönlünüzce olsun..kucak dolusu öpücükler..

Arkadaşım vallahi bizi cooook ihmal ettin neyse haberini almak beni inanılmaz mutlu etti.Bilmiyorum seninle konuşmadık özelden yazışmadık ama kendimi sana yakın görüyorum, belki bana hep destek olman ve dogru yolu göstermendir buna neden,bende seni cok öpüyorum gelişmelere cok sevindim inan 2 ameliyatı olman gerekiyorsa ol hem istedigin ölcü olacak hemde gögüs ucun düzelecek ben senin yerin de olsam aynı kararı verirdim.Hakkın da hayırlısı arkadaşım

X