Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

flzcim ve yalandünya lolipop tekniğinde biliyorsunuz meme başından meme altına doğru inen tek bir cizgi oluyor.
ve bazı vertikal scar (lolipop) tekniklerinde bu çizginin göğüs altındaki bitim yerinde fazlalık deri kalıyor ve o deri katlanarak, fazlalık olarak görünür şekilde oraya dikiliyor. doktorlar zamanla geçebileceğini söylüyorlar, geçmeyenlere de revizyon yapılıyor.

elifidil de potluklarım vardı demişti...şu an potlukların nasıl elifidil, belirgin bi azalma oldu mu?

potlukla ilgili resim aradım ama bulamadım, yine bakıyorum bulursam daha aydınlatıcı olması için ekleyeceğim.

flzcim ve yalandünya lolipop tekniğinde biliyorsunuz meme başından meme altına doğru inen tek bir cizgi oluyor.
ve bazı vertikal scar (lolipop) tekniklerinde bu çizginin göğüs altındaki bitim yerinde fazlalık deri kalıyor ve o deri katlanarak, fazlalık olarak görünür şekilde oraya dikiliyor. doktorlar zamanla geçebileceğini söylüyorlar, geçmeyenlere de revizyon yapılıyor.

elifidil de potluklarım vardı demişti...şu an potlukların nasıl elifidil, belirgin bi azalma oldu mu?

potlukla ilgili resim aradım ama bulamadım, yine bakıyorum bulursam daha aydınlatıcı olması için ekleyeceğim.

şuan potlukların var sol taraf daha az olmakla birlikte sağ taraf dikişlerin geç kaynamasından olsa gerek (orada açılma biraz daha fazlaydı)
daha belirgin.ama ben şuan kafaya takmamaya çalışıyorum çünkü doktorum geçeceğini söyledi daha da olmazsa küçük bir rötüşle düzelteceğini söylediği için beklemekteyim....

buradaki potluk olayı biraz abartı:KK30: ama önemli olan ne olduğunu anlatmak olduğu için bulabildiğim tek örneği eklemeyi uygun gördüm..

Son düzenleme:
şuan potlukların var sol taraf daha az olmakla birlikte sağ taraf dikişlerin geç kaynamasından olsa gerek (orada açılma biraz daha fazlaydı)
daha belirgin.ama ben şuan kafaya takmamaya çalışıyorum çünkü doktorum geçeceğini söyledi daha da olmazsa küçük bir rötüşle düzelteceğini söylediği için beklemekteyim....

Arkadaşım kafaya takmamaya calış tabi moralini bozma gecer ,olmadı revizyon olur .Sana krem vermiştir doktorun kremi kullanmaya başladıgından beri daha mı cok düzeldi yada faydası oldumu potluguna

Arkadaşım kafaya takmamaya calış tabi moralini bozma gecer ,olmadı revizyon olur .Sana krem vermiştir doktorun kremi kullanmaya başladıgından beri daha mı cok düzeldi yada faydası oldumu potluguna

yok canım o krem iz giderimi için potlukla alakalı değil,izler için bilmiyorum 1 haftadır kullanıyorum faydası hemen olur mu ki :)

Eki Görüntüle 337737

buradaki potluk olayı biraz abartı:KK30: ama önemli olan ne olduğunu anlatmak olduğu için bulabildiğim tek örneği eklemeyi uygun gördüm..

Anladım Canım teşekkür ederim. Ben de dikişlerimi inceleyip duruyordum valla... Şimdi anladım benimki ters T olduğu için potluk yok. Gerçi meme altı dikişlerim fazla ama düz çizgi şeklinde.. Hem resimdeki meme biraz da sarkık galiba ...

Anladım Canım teşekkür ederim. Ben de dikişlerimi inceleyip duruyordum valla... Şimdi anladım benimki ters T olduğu için potluk yok. Gerçi meme altı dikişlerim fazla ama düz çizgi şeklinde.. Hem resimdeki meme biraz da sarkık galiba ...

Vallahi böyle olucagına ters T olurum daha iyi dogru ya hem sarkık hemde kocaman

Evet çok moral bozucu bence de silmelisin...

filizcim evet, senin ters T olduğu için sende potluk yoktur..

bu koyduğum foto, söylediğim gibi oldukça büyük bir potluk örneği....bunun daha küçüğünü düşünebilirsiniz. dediğim gibi bu doktorun tekniğiyle alakalı.... kimi potluksuz olmaz derken, kimi potluk olmayacak diyor.

filizcim evet, senin ters T olduğu için sende potluk yoktur..

bu koyduğum foto, söylediğim gibi oldukça büyük bir potluk örneği....bunun daha küçüğünü düşünebilirsiniz. dediğim gibi bu doktorun tekniğiyle alakalı.... kimi potluksuz olmaz derken, kimi potluk olmayacak diyor.

Bu foto yu iyi ki daha önce görmemişim. Aml. öncesinde insanı vesveseye sürükler valla... Senin doktorun hangi tekniği uyguluyor.?

arkadaşım selam hangisini söylüyorsun iz var baktıklarımda

evet dikkatli bakınca bazı resimlerde yaygın iz olduğunu farkkettim. sanırım cok başarılı çalışmalar değil, biri hariç. hayırlısı artık... ince bir çizgiye razıyım. zamanla açılıyormuş falan. ama 100, 110 bedeni 80-85 e indirgemek bana korkunç ve zor geliyor. meraktan resim arıyorum...tesekkurler canım

slm arkadaşlar bugün muayene oldum hevesle gitmiştim denizlideki doktorlar hemen yapalım deyince izmirdeki doktorda amaliyat günü verir sanıyordum.ama moralim bozuldu.en az 5 kilo vermen lazım dedi doktor.daha sağlıklı ve iyi olurmuş.biranönce bitsin diyodum ama beklemem gerekiyor.yarından itibaren diyete girmem lazım.napayım bilmiyorum ama zayıflayıp mutlaka o amaliyatı olmalıyım.doktoru böyle diyen arkadaşlar varmı..???:KK43:

slm arkadaşlar bugün muayene oldum hevesle gitmiştim denizlideki doktorlar hemen yapalım deyince izmirdeki doktorda amaliyat günü verir sanıyordum.ama moralim bozuldu.en az 5 kilo vermen lazım dedi doktor.daha sağlıklı ve iyi olurmuş.biranönce bitsin diyodum ama beklemem gerekiyor.yarından itibaren diyete girmem lazım.napayım bilmiyorum ama zayıflayıp mutlaka o amaliyatı olmalıyım.doktoru böyle diyen arkadaşlar varmı..???:KK43:

çok mu kilolusun ben 80 kiloydum geçen yıl ilk muayenem olmuştum o zaman 68 kiloydum doktorum kilo almışsın istersen zayıfla öyle yapalım demiişti ama ilk ameliyat olup sonra zayıflamak istersen ona göre de yapabilirim dedi ve kilo vereceğimi hesaplayarak yaptı hiçte bir sorun yok bugün 5.günüm bitti ve gayet güzel oldular

Son düzenleme:
munamuna,
burası nazım çerkeşin sitesi (benim k.validemin meme küçültme ameliyatını nazım bey yapmıştı) ve burada birkaç foto var sadece...eğer yabancı sitelerde araştırma yaparsan daha çok örnek görme şansın olur. google 'da görsel olarak "breast reduction" yada "breast reduction scars" diye aratırsan çok daha farklı iz görüntülerine ulaşabilirsin.

slm, baktım tesekkur ederim bayağı bir resim inceledim. bir iki doktorun dışında çok kötü yapılmış memeler gördüm. kafam karıştı. cayacak gibi oluyorum. siz memnun musunuz?

evet dikkatli bakınca bazı resimlerde yaygın iz olduğunu farkkettim. sanırım cok başarılı çalışmalar değil, biri hariç. hayırlısı artık... ince bir çizgiye razıyım. zamanla açılıyormuş falan. ama 100, 110 bedeni 80-85 e indirgemek bana korkunç ve zor geliyor. meraktan resim arıyorum...tesekkurler canım

benim 5.günüm bugün bitiyor ilk 105-110 du şimdi sutyen aldım takmam gerekiyormuş 90 ı doldurmadı 85 olması lazım ama şuan bile görüntü mükemmel gizli dikiş var sadece çok kötü gözükmüyormuş ben bakmadım ama annem dedi . Bence doktor un büyük önemi var

kızlar bende meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı yaptırmayı düşünüyorum ama şuan sadece düşünmekle yetiniyorum. Öncelikle bekarım ve 87liyim. ben hem görüntü açısından, hem rahat giyinmek hem de sağlık açısından olmayı istiyorum. inanın bu memeler kamburumu çıkardı. annem dik dur diyor ama olmuyor ki çekiyor valla. merak ettiğim şu kızlar, acaba iz kalıyor mu ve ileride bebeğim olursa ona süt veremez miyim? şuan maddi olarak kendimi toparlama dönemimdeyim. eğer birikim yapabilirsem belki 1 sene içinde bende yaptırabilirim memeleri
ya bu arada hem küçültme hemde dikleştirme ameliyatı beraber oluyor mu? çünkü büyük memeler zamanla sarkıyor yani yer çekimi diye bişey var :) yoksa memeleri küçültünce zaten dikleşmiş mi oluyor?

Son düzenleme:
["QUOTE=maatra;22936957]çok mu kilolusun ben 80 kiloydum geçen yıl ilk muayenem olmuştum o zaman 68 kiloydum doktorum kilo almışsın istersen zayıfla öyle yapalım demiişti ama ilk ameliyat olup sonra zayıflamak istersen ona göre de yapabilirim dedi ve kilo vereceğimi hesaplayarak yaptı hiçte bir sorun yok bugün 5.günüm bitti ve gayet güzel oldular[/QUOTE]

80 kiloyum en az 5 kilo ver öyle yapalım dedi doktor.kilo veririsen yağlar eriyo göğüste eriyo bozulur dedi.bende tamam dedim.zaten zayıflayacaktım artık biranönce zayıflamalıyım.canım sen nerde oldun amaliyatını göğüslerin kaç bendedi.?

X