Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Merhaba muna,
cok tesekkur ederım, saol cnm..darısı basına dıyeyım o zaman
tabıkı ıkı aml. bır arada olabılırsın canım, dr.ler buna kombine aml. dıyor yanı aynı anda daha dogrusu aynı narkoz ve ameliyathane ortamında bırkac operasyon yapılabılıyor
meme-karın-bel liposakşını yada bunun gıbı... nereden-nelerden sıkayetcıysen dr. ile konusup karar verebılırsın
oncelıkle alınacak doku mıktarı, yag mıktarı cok onemlı kı zaten buna dr. ıle bırlıkte karar verırsınız, yanı aynı aml. alınabılecek doku ve yag mıktarını gecmemek lazım zaten duzgun dr. ise abartıp kendını rıske atmaz,
maddı-manevı hazırsan kesınlıkle ıkısını bırden ol, gereksız yere ıkı kere narkoz, amelıyat stresı yasamamıs olursun..
sevgıler

tesekkur edrim bilgiler için, merak ettiğim şey ameliyat sonrası çok zorlanmadın mı? agrı sızı falan... birde benim sezeryan kesim var. karın germe sırasında kesi izi ne kadar ölçüde oluyor? ne olur beni aydınlat. çok merak ediyorum. ikisini aynı anda olmak beni çok mutlu eder. seviler...

Arkadaşlar doktorum ömer özkan ın bu hafta yüz nakli falan derken çok yoğun olmasından dolayı ameliyatım ertelendi. Bu hafta içinde yapabilirse yapacakmış ama olmazsa haftaya sanırım .Benim aciliyetim yok gerçi ama kendimi hazırlamıştım üzüldüm :KK43:

Selam maatra, gec olsun ama hayirli olsun, vardir onda birsey bosuna ertelenmemistir.
Sana daha cok vakit ayirabilecek belki bir hafta sonra, ameliyatla is bitmiyor ameliyattan sonra takibi de cok önemli.
Insallah hersey yolunda gider.

Selam maatra, gec olsun ama hayirli olsun, vardir onda birsey bosuna ertelenmemistir.
Sana daha cok vakit ayirabilecek belki bir hafta sonra, ameliyatla is bitmiyor ameliyattan sonra takibi de cok önemli.
Insallah hersey yolunda gider.

haklısınız ben biraz acele ediyorum geçen yıl okul yüzünden olamadım . Şimdi de bir an önce bitsin istiyorum merak ediyorum sanırım :KK70:

tesekkur edrim bilgiler için, merak ettiğim şey ameliyat sonrası çok zorlanmadın mı? agrı sızı falan... birde benim sezeryan kesim var. karın germe sırasında kesi izi ne kadar ölçüde oluyor? ne olur beni aydınlat. çok merak ediyorum. ikisini aynı anda olmak beni çok mutlu eder. seviler...

gogus ve karın germe aml. bırlıkte olacaksan benım gıbı, gogus ıle ılgılı hıcbır agrı hıssetmedım ben,yanı karın da oldugu ıcın herhalde:))onun ıcın ıkısını bır arada olmanı tavsıye ederım ıllakı olacaksan
ayaga kalkarken kı karnın yere dusecekmıs ve karnını tutma hıssıyatı oluyor, ve one dogru egılerek yuruyorsun bır sure.. ilk 10-15 gun sancılı donem,soylıyım, ama zaten bu donemde sureklı agrı kesıcı ve antıbıyotık kullanıyorsun ve korse takıyorsun
ve ınan her gun bır oncekı gunden daha ıyı hıssedıyorsun yanı ıyılesme surecınde guzel bakılırsan ve kendını yormassan daha kolay atlatırsın
ıstersen vucut estetıgı bolumunde karın germe topıgıne gel,ordan da faydalanırsın, sezeryan ızı sorun degıl,ıcınde kalıyor zaten ama aml. ızı ıcın elınce karnının sarktıgı ıkı ıkı noktaya elını koy o kadar oluyor, ama gıttıkce ıncelıyor mesela su anda benım..zamanla bakalım ne olacak..kolay gelsın sevgıler

Sevgili jeselec,ogltkn,sarap 38 ve diğer tüm arkadaşlar merhaba,

ameliyatım işyerimdeki yoğunluk nedeni ile 14 nisan a ertelendi,bu süre zarfında en az 5kg vermeyi planlıyorum ama bu boğazı tutamıyorum:)
dukan diyetimi yapsam acep...

Selam jujuuu senin bu gidişle, seneye kalır korkarım, iş bitmez hayırlısı olsun.Dukan yap verirsin hemen az kg 5 kg zorlamaz seni

siteye yeni üye oldum... gögüslerimin büyüklüğünden dolayı sırt boyun ve pişik şikayetlerimden dolayı bende küçültme ameliytı olmayı düşünüyorum...kiloluyum ve bekarım görüntü kirlilğinden kendime bakamıyorum bu yğzden istiyorum...fakat sigorta ameliyatı karşılıyormu bilmiyorum özelde yaptırmaya maddi olanaklarım elverişli değil bu yüzden bilgilendirirseniz sevinirm beni...izmirden yaşıyorumm uygun şartlarda bilinen doktorlarda varsa tavsiyelere açığım...tşkler

siteye yeni üye oldum... gögüslerimin büyüklüğünden dolayı sırt boyun ve pişik şikayetlerimden dolayı bende küçültme ameliytı olmayı düşünüyorum...kiloluyum ve bekarım görüntü kirlilğinden kendime bakamıyorum bu yğzden istiyorum...fakat sigorta ameliyatı karşılıyormu bilmiyorum özelde yaptırmaya maddi olanaklarım elverişli değil bu yüzden bilgilendirirseniz sevinirm beni...izmirden yaşıyorumm uygun şartlarda bilinen doktorlarda varsa tavsiyelere açığım...tşkler

Merhaba sigorta bir kısmını karşılıyor ama bu heyet raporu ile oluyor doktorunun onay vermesi gerekiyor. Bir de şu aralar doktorlar için çıkan tam gün yasası nedeniyle devlet de oluyor mu aaştırma yapmak lazım . Ben geçen yıl gittiğimde 105 dim benimkinin sadece %50 sini karşılyordu ama yaptıramadım şimdi de tam gün yasası var ve doktorun da güüvendiğim bir doktor olmasını istediğim için Özel de yaptıracağım

Kiloyu da düşünme ben geçen yıl 68 kiloydum bu yıl bazı nedenlerden dolayı 80 kilo oldum doktorum önceki halimi bildiği için ona göre ayalayacak ve ben daha sonra kilo vereceğim

Merhaba sigorta bir kısmını karşılıyor ama bu heyet raporu ile oluyor doktorunun onay vermesi gerekiyor. Bir de şu aralar doktorlar için çıkan tam gün yasası nedeniyle devlet de oluyor mu aaştırma yapmak lazım . Ben geçen yıl gittiğimde 105 dim benimkinin sadece %50 sini karşılyordu ama yaptıramadım şimdi de tam gün yasası var ve doktorun da güüvendiğim bir doktor olmasını istediğim için Özel de yaptıracağım

ilgin için tşkler ...benimde ölçüm 105 ayrın baya kilolu bi bayanım 115 kg kadar boyum olduğu ve genç olduğum için pek dikkat çekmiyo ama bir yerden başlamam lazım kendime dikkat etmeye ilk etapta gögüslerden başlayayım belki motive olur kilo sorunumu da çözerim diye düşüyüyorumm...

ilgin için tşkler ...benimde ölçüm 105 ayrın baya kilolu bi bayanım 115 kg kadar boyum olduğu ve genç olduğum için pek dikkat çekmiyo ama bir yerden başlamam lazım kendime dikkat etmeye ilk etapta gögüslerden başlayayım belki motive olur kilo sorunumu da çözerim diye düşüyüyorumm...

benim 24 ünde ameliyatım vardı ama doktorum un yoğunluğundan dolayı ertelendi. Bakalım bu hafta ya da haftaya olur diye tahmin ediyorum daha sonra iyileşince de spor yapmaya başlayacağım . Sana tavsiyem doktoru devlette ameliyat olsan bile çok iyi araştır ki sonra problem çıkmasın.

Dün 6. hafta kontrolüme gittim. Yara iyileşmem 6. haftanın önünde gidiyormuş,
bu nedenle doktor iz için bir krem ya da jel başlamadı. Meme başından aşağıya inen dikişler oldukça iyi durumda, zaten öncelikle de bu dikey inen dikişler iyileşirmiş. Benim ters t kesi olduğu için meme altı dikişlerimin iyileşmesini biraz beklemem gerekiyormuş....Kabarıklık ve kızarıklıklar İç dikişlerin uyumuyla ilgiliymiş.. Hergün duş ve bepanthene devam... 3 hafta sonra tekrar kontrol var :)

Bu arada yeni ameliyat olacak arkadaşlar var, ameliyat olana kadar cok zor bir süreç geçiyor, hepsine sağlık ve kolaylıklar dilerim...hepimiz bu heyecan ve korkuyu, endişeleri yaşadık...Bu süreç cok zor biliyorum ama inanın göz acıp kapayıncaya kadar geçiyor.

hepinize sevgiler

Dün 6. hafta kontrolüme gittim. Yara iyileşmem 6. haftanın önünde gidiyormuş,
bu nedenle doktor iz için bir krem ya da jel başlamadı. Meme başından aşağıya inen dikişler oldukça iyi durumda, zaten öncelikle de bu dikey inen dikişler iyileşirmiş. Benim ters t kesi olduğu için meme altı dikişlerimin iyileşmesini biraz beklemem gerekiyormuş....Kabarıklık ve kızarıklıklar İç dikişlerin uyumuyla ilgiliymiş.. Hergün duş ve bepanthene devam... 3 hafta sonra tekrar kontrol var :)

Bu arada yeni ameliyat olacak arkadaşlar var, ameliyat olana kadar cok zor bir süreç geçiyor, hepsine sağlık ve kolaylıklar dilerim...hepimiz bu heyecan ve korkuyu, endişeleri yaşadık...Bu süreç cok zor biliyorum ama inanın göz acıp kapayıncaya kadar geçiyor.

hepinize sevgiler

Çook sevindim, ne kadar güzel maşallah kırk bir kere :nazar: İnşallah ben ve benim gibi ameliyat olmayı bekleyenlerin de süreci böyle güzel geçer, sizler harikasınız :KK9: Desteğiniz bizlere moral oluyor. Meme altındaki dikişlerin seni rahatsız ediyor mu? (görüntü olarak değil)

Günaydın canım yeni montun hayırlı olsun kıskandım 38 beden maşallah

ooo almışsın haberleri :KK53: senden de bişi kaçmıyor şekerim.
Teşekkür ederim canım, o kadar kilo verdik yanii dimi. Aslında göğüslerim bile biraz küçüldü, ama sarkıklığı fazla, sütyenim bol geliyor, sanırım bir beden falan küçülmüştür. Ama yeni sütyen almayacağım almayacağım :KK37: Ameliyat olana kadar idare edeceğim.

ooo almışsın haberleri :KK53: senden de bişi kaçmıyor şekerim.
Teşekkür ederim canım, o kadar kilo verdik yanii dimi. Aslında göğüslerim bile biraz küçüldü, ama sarkıklığı fazla, sütyenim bol geliyor, sanırım bir beden falan küçülmüştür. Ama yeni sütyen almayacağım almayacağım :KK37: Ameliyat olana kadar idare edeceğim.

Arkadaşım cok sevindim helal olsun al vallahi,bu azimle sen o memeleride yukarıya toplarsın ameliyatsız

Yoğun iş temposu nedeniyle ancak şimdi foruma göz atma imkanım oldu. Maatra'nın aml. ertelenmiş. Canı sağolsun. Bir süre daha heyecan ve gerginlik yaşayacak...

Benim 28.günüm. 2 gün önce kontrolüm vardı. Sağ mememde ters T nin birleşim yerinde toplu iğne arkası kadar bir yere batikon sürmemi söyledi. Bunun dışında durumum çok iyi. Son bir kaç gündür batma ve sızlamalar da kalmadı diyebilirim. Artık yan yatmaya da başladım. Bazen aml. olduğumu unutuyorum doğrusu. Doktorum bana artık memelerin bozulmaz, sana rahatsızlık vermediği sürece her şeyi yapabilirsin, zayıflasan da bozulmaz dedi ( gerçi ben 5-6 kilo vermek istiyorum). 15 gün sonra tekrar kontrole gideceğim.

Aml. kararım hayatımda verdiğim en iyi kararlardan biri oldu benim için. Hatta geç bile kalmışım diye düşünüyorum. Hayat konforum çok olumlu yönde arttı. Sırt, bel ve boyun ağrılarım kalmadı çok şükür. Alışveriş keyfi de cabası...Özellikle kararsız ve korkan hanımlara tavsiye ederim. Aml. ağrılı zor bir operasyon değil... Sevgiler...

selam kızlar eşimi anca gönderdim işe açtım bilgisayarımı. yaşasın biraz şenlenmiş burası yaaa kızlar hepinizi öpüyorum bugün giremem herhalde akşama kadar şimdi cuma okumasına gidicem gelince yine görüşürüz bursa da harika bi kar manzarası var yolda olanlara allah kolaylık versin öpüyoruuuuum :KK54::KK54:

X