Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Benim oğlanı sütten kestim, bugün ikinci günüm bitti. Göğüslerim iyice doldu ve gerginleşti, emzirmemek için kendimi zor tutuyorum, geceleri çok ağlıyor. Vicdan azabı çekiyorum erken mi bıraktırdım acaba diye, şu an 17 aylık. Yaza doğru ameliyat olmak istiyorum, bu işi bir an önce halletmek istiyorum artık. Normalde belki 2 yaşına kadar emzirirdim.Sanırım bu konuda vicdanımı rahatlatmaya ihtiyacım var. Her neyse esas yardıma ihtiyacım olan konu şu:

Aranızda benim yaşadıklarımı yaşayanlar vardır mutlaka. Göğüslerim süt dolmaya devam ediyor, iyice şişti. Ne yapmam gerekiyor, doktora gitmeli miyim? Sütün kesilmesi için ilaç almak gerekir mi? Yoksa kendi kendine kesilir mi? Zaten son zaman sadece geceleri emziriyordum. Sizler bu dönemi nasıl atlattınız?

merhaba desendesen,
emzirme ile ilgili olarak sana uyguladığım yöntemden bahsedebilirim. canım bu öyle bişey ki annenin yorgunluğu, tahammül gücü çok önemli, sen kararını vermişsen ve artık "emzirmek istemiyorum" diyorsan, öncelik senin tercihin. ama ben meme konusunda biraz hassasım...sebebi de bebeklerin doğdukları ilk andan beri tek bildikleri anne memesi oluyor uzun süre boyunca, ve aniden onsuz kalmak çocukları hakikaten yoruyor....biz boya, acı, limon gibi memeye birşeyler sürmeden ve ağlamadan bıraktık memeyi (her iki oğlumda da aynı yöntemle bıraktık ve ağlamadılar hiç) buna rağmen, küçük oğlum, bıraktıktan sonraki 1 ay boyunca "meme" dedi, açıp mememi teklif ettiğimde ise emmeye teşebbüs etmedi, sadece başını göğsüme dayayıp öyle 1-2dk duruyordu. özlüyordu kuzum....dediğim gibi 1 ay falan böyle sürdü, sonra onu da bıraktı....bu konuda "anadolu pedogojisi" ne uygun yorumlar yapan Adem Güneş'in yorumlarını okumanı/dinlemeni tavsiye ederim. Ben bilmeden, içgüdüsel olarak onun önerdiği yöntemle bırakmışım...Sonradan bu konuyla ilgili görüşlerini dinlediğimde farkettim aynı yöntem olduğunu...Anne sütü öğünlerini azaltarak gittik hep, önce gündüzleri yavaş yavaş kaldırdık, (senin de birtek gece emmelerin kalmış zaten) sonra da 10-15 gün aralıklarla gece öğünlerini, sırayla birer birer kaldırmaya başladık...hiç acele etmedik ve aniden kesmedik....en son sabaha karşı 5:00 gibi olan öğün kalmıştı...ve bu öğün için 1 ay kadar sabrettik, o saatte uyandığında her seferinde onu oyalamaya çalıştım...kucağıma aldım...."annecim ben buradayım, memede süt kalmamış, gelince ben sana vericem" diyerek güven verdim, bazen ikna oldu, uykuya daldı, bazen de ısrar etti, bastırdı, bende ağlamaması için "süt şimdi gelmeye başlıyor, şimdi içebilirsin" gibi şeyler söyleyerek emmesine izin verdim...yavaş yavaş ikna oluşları arttı ve böyle böyle o öğünde kalktı ortadan...
kolay olmayan bir süreç, "başlamışsın devam et" de diyemem, "geri adım atıp, emzir" de....bu tamamen senin kararın, ama memelerin için eğer hassasiyet rahatsız edecek boyutta ise, bu süreçte belki 1-2 kez olacak şekilde ve tamamını olmamak şartıyla sütünü boşaltabilirsin. benim en sona günde 1 ögüne düştüğümüzden dolayı belki hiç hassaslığım olmadı. umarım yardımcı olabilmişimdir. hem sana hem de oğluşa kolaylıklar diliyorum.

Merhabalar,

Ben ameliyat olalı bugün 14. günüm. İnanın ki hayatımın en doğru kararlarından biri. Açıkcası ilk zamanlar bende korktum. Benim bu ameliyata karar verme aşamam şöyle gelişti. 2009 yılında sağ göğsümde bir kist farkettim. Hemen ultrason çektirdim. Doktorum zararsız bir kist olduğunu ve rütin kontrolleri atlamadan takip etmemi istedi. Ve sağlık konusunda biraz pimpirikli olan ben tabi ki bu tarihe kadar düzenli gittim kontrollerime. Yoğun bir göğüs yapım var. Bedenime göre de malesef ki büyüklerdi(75D). Göğsümde bu kistin haricinde biçok ufak kist daha vardı. Kist 3 cme ulaştığından doktorum alınması gerektiğini ve aynı zamanda neden küçültme düşünmediğimi sordu.Kistlerden dolayı aşırı ağrılarım vardı. Büyüklüğünden dolayı çektiğim sırt ve boyun ağrılarım da hariç...

Doktorumun tavsiyesi üzerine Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Güner ile tanıştım. Doktoruma güvenim sonsuzdur. Bu konuda söylediği tek isim Hüseyin Güner oldu. Ben de hiç tereddütsüz muayeneye gittim. Doktorum sonuna kadar haklıymış. Muayene olduktan sonra ameliyat olmaya karar verdim fakat Hüseyin Bey bu şekilde ameliyat yapamayacağını, öncelikle biopsi yapılıp kistin iyi huylu mu kötü huylu mu olduğunu öğrenmemiz gerektiğini söyledi. Ve bu hasta için çok büyük bir artı bence. Biopsi yapıldı ve şükürler olsun ki sonuç temiz çıktı. Hüseyin Bey hemen ameliyat günü verdi ve güle oynaya ameliyata girdim. Hüseyin Bey'e güvenim sonsuzdu bu nedenle ameliyata hiç korkusuz girdim. Ne ameliyat öncesi ne de sonrası hiçbir zorluk yaşamadım. Bu ameliyata karar vermenin en temel aşaması kesinlikle doktora güvenmekten geçiyor arkadaşlar. Hüseyin Güner'e muayene olmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Muhteşem göğüslerim oldu:)) Muayene olmak isteyenler için öncelikle muayene ücretsiz. Muayene randevusu için Superplastı arayabilirsiniz. Muayene olacağınız semtler Bağdat Caddesi veya Nişantaşı. Size neresi uygun olursa orası için randevu alabiliyorsunuz.

bugünlerde sayfamız bayaa reklam almaya başladı, maşallahh maşallahhh:KK1::KK1::KK1::KK1:

bugünlerde sayfamız bayaa reklam almaya başladı, maşallahh maşallahhh:KK1::KK1::KK1::KK1:

:)))
gunaydınn

Bugun 62.gunum...
az once karın-germe sayfasında daha once aml. olmus ve 3.ayındakı arkadasları okudum, hala ıyılesme surecı devam edıyor yazmıslar...
hala vucut kendını onarmaya devam edıyor, kılo da vermeye devam edıyorum bu arada, su yılbasında en mın. sevıyede sapıtsamda toparladım cok sukur
c.tesı kontrolum var, memıslerde ara sıra sızlamalar oluyor, sınırlerın yada bısılerın kaynasması, ıyılesme ıle alakalı sanırım, gelıp gecıyor anlık.
ya bırde bende regl olamadım hala?bu sıkayetı olan bırkac kısı daha vardı? aml. sonra sapıtıyor mu bu duzen? bu arada benım zaten duzenlı adet gordugum bakı degıldır? o yuzden cok onemsemedım ama bıde jınekoya gıtmek lazım en kısa zamanda? bılgısı olan varsa paylasırsanız sevınırım.

sevgıler

.................................... tüm arkadaşlarıma kocaman günaydınlar...............................................

jelesec bildiğim kadarıyla sen ercan beye ameliyat olmuşsun ercan beyin normalde sadece meme küçültme ameliyatını ne kadara yaptığı ile ilgili bir fikrin var mı?Ya da bilen varsa yazabilir mi?

jelesec bildiğim kadarıyla sen ercan beye ameliyat olmuşsun ercan beyin normalde sadece meme küçültme ameliyatını ne kadara yaptığı ile ilgili bir fikrin var mı?Ya da bilen varsa yazabilir mi?

canım ogltkn arkadaşımız şubatta olacak ercan beye tek meme ona sor istersen benim lazer lipolizimde vardı

umarım gördüğünde cevaplar:) bende araştırma içerisindeyim açıkçası özelde olmak pahalıya geliyor ve şu an şişli etfali araştırıyorum ama yinede bilgi almak istiyorum avrupa yakası olması tercihim ama ercan beyle ilgili bilgilerini okuduğumda çok etkilendim kendisi meme üzerine uzmanlık yapmış bu da çok önemli..

umarım gördüğünde cevaplar:) bende araştırma içerisindeyim açıkçası özelde olmak pahalıya geliyor ve şu an şişli etfali araştırıyorum ama yinede bilgi almak istiyorum avrupa yakası olması tercihim ama ercan beyle ilgili bilgilerini okuduğumda çok etkilendim kendisi meme üzerine uzmanlık yapmış bu da çok önemli..

canım anadolu yakasında ercan bey ama avrupa yakasında tugrul bey ve teoman bey var onlarlada görüşebilirsin.Özel yada devlet arasında secimine karışamam ama evet benim doktorum meme konusunda gercekten başarılı bizzat ben yaşadım canım

Kızlar desteğiniz için teşekkürler...Zaman zaman neredeyse ağlamaklı oluyorum. Bu dönemi bir an önce atlatıp rahatlamak istiyorum. İşe başlamadan ameliyatımı olmam için bu işi bitirmem gerekiyordu. Bize kalsa 5 sene emziririz, kıyamayız onlara... Şimdi ya da altı ay sonra yine aynı duyguları yaşardım heralde, o yüzden kendimi telkin ediyorum. Yazdıklarınız bana moral oldu, sağolun kızlar...

Nasılsınız bu arada?? Diğer arkadaşlara da merhaba diyorum. :KK3:

Kızlar desteğiniz için teşekkürler...Zaman zaman neredeyse ağlamaklı oluyorum. Bu dönemi bir an önce atlatıp rahatlamak istiyorum. İşe başlamadan ameliyatımı olmam için bu işi bitirmem gerekiyordu. Bize kalsa 5 sene emziririz, kıyamayız onlara... Şimdi ya da altı ay sonra yine aynı duyguları yaşardım heralde, o yüzden kendimi telkin ediyorum. Yazdıklarınız bana moral oldu, sağolun kızlar...

Nasılsınız bu arada?? Diğer arkadaşlara da merhaba diyorum. :KK3:

ben iyiyim canım zor allah yardımcın olsun. evet canım ya sonucda öyle veya böyle unutuyorlar, eee anneside büyük memelerden kurtulacak bıraksın artık.

çok büyük bir yükü atlattınız o yüzden gerçekten tebrik ederim jelesec ama işte bir yerden başlamak gerekiyor herkes tabiki en iyi ilgiyi özelde göreceğini düşünüyor haklı olarak ama bence bunlar şans işi birazcık özel ya da devlette doktorun vicdanı ile alakalı diye düşünüyorum ben mesela ben safra kesesi taşı ameliyatı oldum 5 sene önce ve ssk eğitim ve araştırma hastnesinde çok şükür hiçbir problem yaşamadım hemde çocuğum daha 4 aylıktı kısmet kader diye düşünpyrum birazda allah kimseyi utandırmasın keşke dedirtmesin diyorum ..amin..

X