Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Merhaba.. Bugün ve yaklaşık 15 gün beni forumda sürekli görebilirsiniz. Evdeyim ve vaktim var. Aml. ilgili pek bir sıkıntım yok. Alt dikişler biraz geriyor o kadar. Ağrım yok diyorum ama bu bir ölçü değil zira benim ağrı eşiğim yüksektir. Aml. hemen sonrasında dahi ağrı kesici istemedim. Hemşire ikide bir gelip ağrı kesici ister misin deyip durdu. Aml. hemen sonrasındaki tek sıkıntım tuvalete gidememekti. Zira sonda istemedim. Doktorum biraz sonda taraftarıydı. Aml. uzun süreceğini, sonrasında 2 saat daha kalkamayacağımı ve serum alacağımı söyleyerek sonda takalım rahat edersin dedi. Ben kabul etmeyince vazgeçti. Odaya çıkar çıkmaz ilk söylediğim tuvalete gitmem lazım oldu. Sadece antibiyotik kullanıyorum. Doktorum şimdilik krem ya da sutyenden bahsetmedi. Belki sonra söyler. ..

maşallah aman nazar degmesin tuvalet sorunu yüzünden banada takılmıştı gıcık birşey sonda olayı,iyiyim diye erkenden ayaklanma canım dinlen

Merhaba.. Bugün ve yaklaşık 15 gün beni forumda sürekli görebilirsiniz. Evdeyim ve vaktim var. Aml. ilgili pek bir sıkıntım yok. Alt dikişler biraz geriyor o kadar. Ağrım yok diyorum ama bu bir ölçü değil zira benim ağrı eşiğim yüksektir. Aml. hemen sonrasında dahi ağrı kesici istemedim. Hemşire ikide bir gelip ağrı kesici ister misin deyip durdu. Aml. hemen sonrasındaki tek sıkıntım tuvalete gidememekti. Zira sonda istemedim. Doktorum biraz sonda taraftarıydı. Aml. uzun süreceğini, sonrasında 2 saat daha kalkamayacağımı ve serum alacağımı söyleyerek sonda takalım rahat edersin dedi. Ben kabul etmeyince vazgeçti. Odaya çıkar çıkmaz ilk söylediğim tuvalete gitmem lazım oldu. Sadece antibiyotik kullanıyorum. Doktorum şimdilik krem ya da sutyenden bahsetmedi. Belki sonra söyler. ..

ne güzel seninle bol bol sohbet edebileceğiz demek :)
bir sıkıntın olmamasına çok sevindim canım, tüm sürecin böyle gidecek inşallah..
çocukları idare edebiliyor musun? küçük vardı sanırım senin de:44:

Bakıyorum , bir gelişme var mı diye ?
bazen forum kaynıyor, yakalıyamıyorum :))
buralardayım anlıycağınız..

canım sen nasılsın? bi miktar sıkıntıların vardı ? umarım herşey yolundadır. durumunla ilgili bize de bilgi ver olur mu...

Çok geçmiş olsun.Kısa zamanda toparlanırsın inşallah.Ağrı eşiğin de yüksekmiş ne güzel.İnşallah darısı başıma sevgiler..

ne güzel seninle bol bol sohbet edebileceğiz demek :)
bir sıkıntın olmamasına çok sevindim canım, tüm sürecin böyle gidecek inşallah..
çocukları idare edebiliyor musun? küçük vardı sanırım senin de:44:

Evet canım. Bol bol sohbet edebiliriz. Çocuklar okulda. Ufaklık kreşe gidiyor. 5 den sonra gelirler. Benim yeni halime alışamadılar daha. Sürekli aml. hakkında beni sorguya çekiyorlar. Bu arada yanılıyorsam düzelt lütfen sen daha aml. olmamıştın değil mi?

evet serap, benim dr. Ercan bey...ameliyatım kısmetse şubatta..daha zaman var yani...ama istersen sonrasında tabiki görürsün...
biz ocak ortası/sonu gibi buluşuruz diye konuşmuştuk kızlarla, istersen sen de gelirsin hem herkesle de tanışmış olursun...
bu kadar şeker insanı birarada görmeyi kaçırmak istemezsin bence :KK66:

Tarihi ve yeri verirseniz bende gelirim buluşmaya.Çok da iyi olur benim için.Hepinizin şeker insanlar olduğuna eminim :) Sen ne güzel karar vermişsin.Darısı benim başıma. :)

JELESECcim çok saol özelden iletini aldım.Bende senin gibi düşünüyorum.En kısa zamanda seni arayacağım sevgiler.

Evet canım. Bol bol sohbet edebiliriz. Çocuklar okulda. Ufaklık kreşe gidiyor. 5 den sonra gelirler. Benim yeni halime alışamadılar daha. Sürekli aml. hakkında beni sorguya çekiyorlar. Bu arada yanılıyorsam düzelt lütfen sen daha aml. olmamıştın değil mi?

doğru hatırlıyorsun flz cim, daha olmadım. 10 şubat kısmetse.

Çok geçmiş olsun.Kısa zamanda toparlanırsın inşallah.Ağrı eşiğin de yüksekmiş ne güzel.İnşallah darısı başıma sevgiler..

Evet darısı başına canım. Sen ne zamana planlıyorsun? Doktoruma ve tarihe karar verdikten sonra biraz rahatlamıştım. En azından kafamdaki soruların bir kısmında kurtulmuştum.

Evet darısı başına canım. Sen ne zamana planlıyorsun? Doktoruma ve tarihe karar verdikten sonra biraz rahatlamıştım. En azından kafamdaki soruların bir kısmında kurtulmuştum.

Bir aksilik çıkmazsa şubat mart gibi planlıyorum.Daha erken de olabilir.Evet en zor süreç doktora karar vermek.Umarım kendim için en doğru kararı verebilirim.

doğru hatırlıyorsun flz cim, daha olmadım. 10 şubat kısmetse.

Umarım kolay ve sıkıntısız bir aml. süreci geçirirsin canım. Benden alınan doku miktarı fazla olduğu için dikişlerim de fazla. Sezeryan dikişlerim tamamen yokolmuş durumda. Buna güvenerek cildimin dikişleri tolare edeceğini umuyorum. Hoş izler kalsa bile pek kafaya takmıyorum. Bana sağladığı konfor daha ön planda. Büyük memeler yaşam standartımı çok olumsuz etkiliyorlardı. Senin daha zamanın var ama yüreğini ferah tut. Herkesin tercih ve beklentileri farklıdır biliyorum...

Bir aksilik çıkmazsa şubat mart gibi planlıyorum.Daha erken de olabilir.Evet en zor süreç doktora karar vermek.Umarım kendim için en doğru kararı verebilirim.

Evet en zoru dr.a karar verebilmek. Benim nihai kararı vermemdeki en önemli etken son görüştüğüm cerrahın aml. sürecinde olabilecek olumsuzlukları her hangi bir kaygı taşımadan anlatmış olmasıydı. ..

arkadaşım sen ameliyatdayken vallahi ben yakının gibi burda heyecanlıydım sag salim atlatmış olman cok iyi.Öyle bir bag oluşuyorki zamanla burda birimizin sıkıntısı hepimizin sıkıntısı oluyor sıkıntısız gecirir isteyen herkes umarım bu süreci

Umarım kolay ve sıkıntısız bir aml. süreci geçirirsin canım. Benden alınan doku miktarı fazla olduğu için dikişlerim de fazla. Sezeryan dikişlerim tamamen yokolmuş durumda. Buna güvenerek cildimin dikişleri tolare edeceğini umuyorum. Hoş izler kalsa bile pek kafaya takmıyorum. Bana sağladığı konfor daha ön planda. Büyük memeler yaşam standartımı çok olumsuz etkiliyorlardı. Senin daha zamanın var ama yüreğini ferah tut. Herkesin tercih ve beklentileri farklıdır biliyorum...

umarım flzcim, bu süreçte olan herkese sağlık sıhhat diliyorum ben de..senin dikiş iyileşmen oldukça iyiymiş, kısa zaman sonra dikişlerinin silikleşmeye başlayacağını yazacağından eminim ben :KK66:

X