Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Bu arada ben de kendi durumumu aktarayım....ameliyat öncesi tedirginlik evrem ;

buluşma günü erkenden Memorial'ın önünde olacağım belli olunca, 2. doğumdan beri kontrole gitmediğim için, daha otobüste kadın doğumda boş yer bulursam, giderim diye düşünmeye başlamıştım....şans benden yanaydı...ilk randevuya girip rutin muayene oldum ve smear verdim. Az önce de doktorumu aradım, smear sonucu için..oldukça konuşkan bi kadın....sonucumu ararken telefonda biraz muhabbet ettik....ben de sohbete güvenip ercan beyi sordum ona...dediği şey "eğer memeyse hiç düşünmeyin bile, ben de botoxumu ona yaptırıyorum, yüz ve meme konusunda aşırı titiz çalışan bir arkadaşımız, burun deseydiniz ozaman başka birini önerirdim, ama mademki meme diyorsunuz, o zaman gönül rahatlıyla güvenin" dedi...bi hastasından ve üstelik de bir hekimden bunu duymak içimi bi kez daha rahatladı..rabbim bu yolda olan herkesin yanında olsun...

Canım, doktora güven duyunca bütün iş bitiyor :)
bak bundan sonra garip bir rahatlama duyacaksın.... emin ol....
sevgiler

inan ozdycim, o kadar rahatladım ki,
zaten jelesec'i gördüğümde tamam deyip, dr. dan emin olmuştum ama üstüne bi de böyle bir referans almak, inan benim için çok iyi oldu..
pazartesi gününden beri, düne kadar çok gergindim...ama bu sabahtan itibaren inan üstümden yük kalktı :)
darısı dr. arayışında olan herkesin başına..
sen nasılsın? umarım herşey yolundadır.

zaten jelesec'i gördüğümde tamam deyip, dr. dan emin olmuştum ama üstüne bi de böyle bir referans almak, inan benim için çok iyi oldu..
pazartesi gününden beri, düne kadar çok gergindim...ama bu sabahtan itibaren inan üstümden yük kalktı :)

Demek öyle sana süper gögüslerimi actım gösterdim ama yine acabaların vardı öylemi şaka şaka. canım tabi araştır sor allah korusun bir yorgancıya düşseydin cok üzülürdüm.Senin sürecininde sorunsuz gecmesi icin dua edecegim

Haklısın canım. kısa aralıklarla mamografi istemiyorlar. Sana daha 8 ay olmuş neden tekrar istesinler ki. Benden ilk olarak jinekoloğum istemişti. Ben de meme ameliyatı olmayı planladığımı söylediğimde ikiyi birlersin iyi olur dedi. Bu arada mamaografiden memelerimin ileri derecede meme dokusuna sahip olduğunu öğrendim. Yani yağ dokusu azmış ve zayıflasam dahi formu pek bozulmazmış...

Ameliyat olan hanımlar tecrübelerini anlatmışlar ne güzel. Benim merek ettiğim bir konu var. Eşlerinizin ilk tepkisi ne oldu ? Beğeni ve eleştiri getirdiler mi? Ne bileyim önceki hali daha iyiydi gibi mesela. Benimki şimdilik bunu tıbbi bir problemin giderilmesi olarak görüyor. Sonrasını bilemem valla.

eşim aml. öncesi çok yorum yapmamıştı kararı bana bırakmıştı. benim göğüslerim çok aşırı büyük değildi (fiziğime göre büyüktü çünkü alt bedenim zayıf) ancak aşırı sarkıktı yani karnımın hemen üstünde.... bide duruş bozukluğu ve kamburluk vardı sadece eşim beni hep dik durmam için uyarırdı bende ona derdimi anlatamızdım.. dik durunca sırtım ağrıyordu... neyse aml.tan sonra ilk kez göğüslerimi çıplak gördüğümüzde (3.gün) eşim seni böyle bir karar verdiğin için tebrik ediyorum dedi. (Ki 3.gün göğsüm bana göre dikişlerden dolayı çok iticiydi) geçen haftada eski kıyafetlerimi denerken sırtımın şimdiden düzleşmeye başladığını söyledi ve ne kadar eziyet çekmişsin bu yaşına kadar neden bu aml. daha önce düşünmedik çok yazık yorumu yaptı. ayrıca ilk zamanlar rahatsız edici görüntüye sahip dikiş izleri ki zamanla toparlanıyor olmasına rağmen ben takıntı yapıp bu izler çok kalırsa naparım diye hayıflandıkça merak etme geçicek iz kalsa bile şuan gençkız gibi oldun sıkıntılardan kurtuldun daha ne istiyorsun yorumu yaptı...yani eşim daha çok benim mutlu olduğumu ve bazı sağlık sorunlarımdan kurtulduğumu ve özgüvenimin yerine geldiğini gördükçe güzel yorumlar yapıyor... aml.tan sonra benimle gerçekten (tahmin etmediğim kadar) çok ilgilendi. ve eminimki bu benim estetik yeni görüntümle beni kadın olarak değerlendirdiği için değil tamamen benim fiziksel ve ruhsal sağlığımla ilgiliydi... bu konuda nazar değmesin ama çok şanslıyım ....

elbette herkesin beklentileri ve bakış açısı farklıdır.. bence içinin rahat olması adına (eğer tedirginliğin varsa) aml. öncesi eşinle konuşmalısın çünkü bence eşlerin desteği ve yardımı aml. sonrası çok önemli.... umarım sıkıntısız bir süreç yaşarsın sen ve eşin sonuçtan memnun kalırsınız çok öptüm...

canım benim okudum yorumunu çok memnun oldum senin adına... doktor konusunda emin olmak ona güvenmek çok çok önemli ki bunları zaten paylaşmıştık daha önce... herşey gönlünce olsun bitanem....öptüm

kizlar hergun ben de burayi takip ediyorum cunku yazin ben de ameliyat olmak istiyorum artik biktim bu sirt agrisindan bu cileden yillardir :/ bir sorum olacak simdi ben surekli kilo alip verdim son 10 yildir, gogusler de haliyle buyuyup kuculup durdular (kucuk hali de buyuktu gerci ya neyse), bu arada catlaklar olustu ust ve hafif yana dogri olan kisimda beyaz beyaz. acaba onlar icin uygulayabilecekleri birsey var mi yoksa onlar kalacak mi? yani sizin basiniza geldi mi bilmiyorum ama sorayim dedim :KK43: cok belirgin degiller gitmeseler de cok uzulmem onemli olan kucuk ve dik (oldugu kadar ) olmalari, yine de sormak istedim. sanki o catlaklarin oldugu yerlerde artik doku da incelmis gibi sanki, yani hic toparlanamayacak diye korkuyorum. daha 28 yasindayim anne bile olmadim ama su cektigim cileye bakin :KK43:

Bu arada ben de kendi durumumu aktarayım....ameliyat öncesi tedirginlik evrem ;

buluşma günü erkenden Memorial'ın önünde olacağım belli olunca, 2. doğumdan beri kontrole gitmediğim için, daha otobüste kadın doğumda boş yer bulursam, giderim diye düşünmeye başlamıştım....şans benden yanaydı...ilk randevuya girip rutin muayene oldum ve smear verdim. Az önce de doktorumu aradım, smear sonucu için..oldukça konuşkan bi kadın....sonucumu ararken telefonda biraz muhabbet ettik....ben de sohbete güvenip ercan beyi sordum ona...dediği şey "eğer memeyse hiç düşünmeyin bile, ben de botoxumu ona yaptırıyorum, yüz ve meme konusunda aşırı titiz çalışan bir arkadaşımız, burun deseydiniz ozaman başka birini önerirdim, ama mademki meme diyorsunuz, o zaman gönül rahatlıyla güvenin" dedi...bi hastasından ve üstelik de bir hekimden bunu duymak içimi bi kez daha rahatladı..rabbim bu yolda olan herkesin yanında olsun...

Canım maşallah şanslısın .. Herzaman söylüyorum.. Hemde her konudaaaa :KK54:

haber almana çok sevindim bizimle paylaştığın için teşk. acaba niye artık foruma katılmıyor çok üzgün olduğunu tahmin edebiliyorum. inşallah çözümlenir sorunu ve kimselerde böyle sonuç almaz... itiraf edelim ki hepimiz ameliyat sonrası bu tür risk yaşayacağımızdan korktuk... ama arada bir forma katılsa destek olurduk kendini yalnız hissetmezdi en azından. lütfen görüştüğün zaman ona iyi dileklerimizi ilet ve onu hepimizin merak ettiğini bilsin... çok çok geçmiş olsun....

Rica ederim canım... Ama neden forma girmiyor bilmiyorum. Ancak merak ettiğinizi ve selamınızı söyledim canım.
Kendine iyi bak
öptümmmmmmmmm

kizlar hergun ben de burayi takip ediyorum cunku yazin ben de ameliyat olmak istiyorum artik biktim bu sirt agrisindan bu cileden yillardir :/ bir sorum olacak simdi ben surekli kilo alip verdim son 10 yildir, gogusler de haliyle buyuyup kuculup durdular (kucuk hali de buyuktu gerci ya neyse), bu arada catlaklar olustu ust ve hafif yana dogri olan kisimda beyaz beyaz. acaba onlar icin uygulayabilecekleri birsey var mi yoksa onlar kalacak mi? yani sizin basiniza geldi mi bilmiyorum ama sorayim dedim :KK43: cok belirgin degiller gitmeseler de cok uzulmem onemli olan kucuk ve dik (oldugu kadar ) olmalari, yine de sormak istedim. sanki o catlaklarin oldugu yerlerde artik doku da incelmis gibi sanki, yani hic toparlanamayacak diye korkuyorum. daha 28 yasindayim anne bile olmadim ama su cektigim cileye bakin :KK43:

canım ben anlamadım dikiş izinmi beyazladı neyi soruyorsun

canım benim tes t, ama sütyenin lastiği sadece 1 tarafımı rahatsız ediyor, diğeri iyi durumda...
cok dayanılmaz durumda değil..... sütyen zaten balensiz bu işler için dizayn edilmiş
ha bu arada benim alttai dikişim kısa bir cizgi
geçmiş olsun şimdiden

Sağol canım benim, bakalım hayırlısıyla atlatsak şu işi offff ne zormuş yaaa...

çok teşekkür ederim umarım bulabilirim

Merhaba, ben de İzmir deyim canım. Sen kime ameliyat olucaksın??

Benim de çatlaklarım var dediğin gibi üst kısımda doku da incelmiş, sönmüş gibi. 2 çocuk emzirdim, süt doldu boşaldı haliyle göğüsler deforme oldu, çok sarktı. inşallah en kısa sürede kurtuluruz, herşey istediğimiz gibi olur.

X