Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Yeşimay'a acil şifalar diliyorumm :KK43:

Çok zor bir süreç ve sabır istiyor gerçekten ama işte dayanmakta güç oluyor. Benimde sağ göğsümde hiç bişey yokken con....ex ilaçtan ötürü bi sıkıntı oluştu bir haftadır geçmiyor pazartesi tekrar doktora gideceğim doktor korkulacak asla bişey yok diyor( kendisi üniv. hast. anabilim dalı başkanı aynı zamanda prof. ) öyle diyorsa illaki öyledir ama insanın içi rahat etmiyor ki :KK43:sürekli irtibat halindeyim zaten. Bende yan etki yaptı hassas bir bünyeye sahip olduğum içinmiş çok büyük bişey değil küçücük bişey ama intihap gibi oldu sonra patladı :KK43: şimdi yanıda sanki öyle oluyor dokunduğumda yumuşacık sadece o bölge kan toplamış gibi :KK43:tek sıkıntım bu bir daha o kremi kullanmak mı aslaaaaaa. Kimseyi yanlış yönlendirmek değil niyetim sadece bu süreçte herşeyi paylaşıyorken sıkıntıları da yazıyorum ki bilinsin. Ameliyat olduğuma pişman değilim ama böyle sıkıntılar olunca insan sabırsız oluyor. Tek dileğim biran önce geçmesi...

canım çok çok geçmiş olsun. yüreğini ferah tut eminim geçici bir problemdir. en iyisini yapıp doktoruna danışmışsın zaten.. arada durumun hakkında bilgilendirirsen seviniriz çok öptüm...

35. günüm bugün canım. Dikiş yerlerim çoktan kapandı kabuklar gitti o konuda bi sıkıntım yok sadece yan tarafta ufak bi sorun oldu onun dışında bi problemim yok oda geçecek inş. Özelden atarsan çok sevinirim sevgiler...

özelden attım canım biraz pahalı ama olsun bende dün sipariş verdim eczaneme akşam uyguladım kolay uygulaması

dün öğleden sonra saçlarımı boyatmaya gittim eve dönünce yemek falan, gecede eşim eve iş getirmiş ona yardım ettim. foruma giremedim. sabahta biraz evi toparlayıp öyle açayım forumu dedim. aman ne görüyim herkesde bi çene bi çene... cevap yazıcam her yorumu okuycam diye 1 saattir cebelleşiyorum valla.....

neyse arkadaşlar herkes genelde sorunsuz görünüyor çok sevindim... bende de bir sıkıntı yok... artık yeni aml. olacak arkadaşların haberlerini bekliyoruz... herkese güzel keyifli bir gün diliyorum(hava kapalı ama) çalışan arkadaşlarım yılbaşı üstü yoğunluğundalar biliyorum onlarada allah kolaylık versin herkesi öpüyorum....

evet bu hafta sonu artık yatağa transfer oluyorum. zaten yarın 1 ay dolacak....
ben doktora giderken yanımda farklı bir sütyen götürdüm bunu arada gerek olursa giyebilirmiyim diye (ince askılı) aynen yüzünde komik bir ifadeyle tabi dedi. bide her gittiğimde soruyorum zaten medikal sütyenden sonra ne yapmalıyım nasıl sütyen kullanmalıyım spor yaparsam sarkmayı önlermiyim??? adam sabırla her seferinde merak etmeyin bundan böyle hiç sütyen giymeden dolaşabilirsiniz yapısal olarak sarkacağı varsa buna giyeceğiniz sütyen engel olmaz diye açıklıyor:)))) ama bi dahaki kontrolde emin ol yine sorucam:))))

:))super
her turlu elleme:),carpma vs. durumuna gore tedbırlı olmakda fayda var yınede..

:))super
her turlu elleme:),carpma vs. durumuna gore tedbırlı olmakda fayda var yınede..

bunca seneden sonra bu kadar eziyet çekip yaptırmışım genç kız memesi elletirmiyim???? bodyguardla dolaşıcam artık:)))))) bide ilk heves çok yakınlarıma açıp gösteriyodum tabii ama artık yok öyle nazar mazar değer:))))

Arkadaslar ameliyat öncesi mamografi veya ultrason isteniyormu?Ben sadece ultrason yaptirdim yeterlimidir?

Evet isteniyor. Gerçi benim doktorum yaşım daha genç olsaydı ki 41 yaşındayım mamagrafiyi elzem olarak görmediğini söyledi. Zira radyasyon alındığı için erken yaşlardaki hastanın tercihine bırakıyor. Ultrason da istiyor. Zaten 40 yaşından sonra her kadından isteniyor.

Evet isteniyor. Gerçi benim doktorum yaşım daha genç olsaydı ki 41 yaşındayım mamagrafiyi elzem olarak görmediğini söyledi. Zira radyasyon alındığı için erken yaşlardaki hastanın tercihine bırakıyor. Ultrason da istiyor. Zaten 40 yaşından sonra her kadından isteniyor.

ben 8 ay önce ceheckup yaptırdığımda mamografi çektirmiştim (43 yaşındayım) ameliyat olmadan önce doktoruma sordum görmeniz gerekir mi? diye gerek yok dedi... zaten aml.esnasında biz çıplak gözle görüyoruz eğer ailede bir kanser hikayesi varsa yada daha önce kist kitle vb. sorun yaşadıysanız gerek duyuyoruz dedi....

selmacım merhaba
her doktorun dikiş tekniği önerdiği ilaçlar vs birbirinden farklı bepahanten krem yaralarda iyileştirme özelliği olan cildi yumuşatan hücre yenileyen bir krem diye biliyorum ki bu bilgiler kulaktan dolma... doktorum bana 3.ay sonuna kadar sadece bu kremi verdi. iz giderici kremi sanıyorum daha sonra gerek duyarsa verecek... ancak dediğim gibi herkesin dikiş şekli farklı eriyen dikiş, alınan dikiş vs birde kişinin iyileşme süreci, cilt tipi yani biz burda neler kullandığımızı falan paylaşıyoruz ama öyle kafamıza göre ilaç ve krem kullanamayız ve tavsiye edemeyiz... o yüzden kendi doktorumuza danışmadan buradaki yorumlara göre ilaç ve krem kullanmayalım. (sakın yanlış anlama ukalalık olsun diye söylemiyorum)... tekrar geçmiş olsun çok öptüm...

canım teşekkür edrim bu bilgiye neden yanlış anlacakmışım ki : )
bu iz giderici kren hakkında da çok kaşıntı yaptığı için iki gündür kullanmıyorum iyice iyileşeyim öyle başlayayım bari yoksa işte ellrim hep göğüslerimde dolaşıyorum :KK1:

ben 8 ay önce ceheckup yaptırdığımda mamografi çektirmiştim (43 yaşındayım) ameliyat olmadan önce doktoruma sordum görmeniz gerekir mi? diye gerek yok dedi... zaten aml.esnasında biz çıplak gözle görüyoruz eğer ailede bir kanser hikayesi varsa yada daha önce kist kitle vb. sorun yaşadıysanız gerek duyuyoruz dedi....

Haklısın canım. kısa aralıklarla mamografi istemiyorlar. Sana daha 8 ay olmuş neden tekrar istesinler ki. Benden ilk olarak jinekoloğum istemişti. Ben de meme ameliyatı olmayı planladığımı söylediğimde ikiyi birlersin iyi olur dedi. Bu arada mamaografiden memelerimin ileri derecede meme dokusuna sahip olduğunu öğrendim. Yani yağ dokusu azmış ve zayıflasam dahi formu pek bozulmazmış...

Ameliyat olan hanımlar tecrübelerini anlatmışlar ne güzel. Benim merek ettiğim bir konu var. Eşlerinizin ilk tepkisi ne oldu ? Beğeni ve eleştiri getirdiler mi? Ne bileyim önceki hali daha iyiydi gibi mesela. Benimki şimdilik bunu tıbbi bir problemin giderilmesi olarak görüyor. Sonrasını bilemem valla.

canım teşekkür edrim bu bilgiye neden yanlış anlacakmışım ki : )
bu iz giderici kren hakkında da çok kaşıntı yaptığı için iki gündür kullanmıyorum iyice iyileşeyim öyle başlayayım bari yoksa işte ellrim hep göğüslerimde dolaşıyorum :KK1:

evet canım genelde kaşıntı yaptığını söylüyorlar ama aşırı reaksiyonlarda doktora danışmakta fayda var tabii.. umarım kısa zamanda sıkıntın geçer geçmiş olsun...

Haklısın canım. kısa aralıklarla mamografi istemiyorlar. Sana daha 8 ay olmuş neden tekrar istesinler ki. Benden ilk olarak jinekoloğum istemişti. Ben de meme ameliyatı olmayı planladığımı söylediğimde ikiyi birlersin iyi olur dedi. Bu arada mamaografiden memelerimin ileri derecede meme dokusuna sahip olduğunu öğrendim. Yani yağ dokusu azmış ve zayıflasam dahi formu pek bozulmazmış...

Ameliyat olan hanımlar tecrübelerini anlatmışlar ne güzel. Benim merek ettiğim bir konu var. Eşlerinizin ilk tepkisi ne oldu ? Beğeni ve eleştiri getirdiler mi? Ne bileyim önceki hali daha iyiydi gibi mesela. Benimki şimdilik bunu tıbbi bir problemin giderilmesi olarak görüyor. Sonrasını bilemem valla.

benim eşimde başta senin eşin gibi düşünüyordu yazın pişik olması sırtımın hafif kamburlaşması vs ilk tepki sana harcadıgım parayla yeni hatun alırdım dedi tabi şaka canım inan eşim cok begendi

X