Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Çok güzel anlatmışsın teşekkür ederim canım, darısı benim başıma inşallah.

Bende heyet diyince bi tedirgin olmuştum ne olduğunu nasıl olduğunu kestiremediğim için ama öyle bi durum yok normal muayane odasında tek tek hastaları içeri alıp kontrol etmeleriymiş birşey falanda sormuyorlar öyle sadece ameliyat sonrası bilinen şeyleri söylüyorlar o kadar. Bence gerçekten ihtiyacın varsa hiç düşünme yeniden doğmuş gibi oluyor insan. Öyle korkulacak çok birşey de yok ilk aylarda sadece biraz dikkat gerektiriyor. İnşallah sende en kısa zamanda kurtulursun diyelim o zaman..:)

Sevgiler...

selam arkadaşlar,

haftaya c.tesi günkü buluşma için herkes ok dimi? şehir dışından geleceğim için, otobüs bileti, çocuklar için annemi ve bakıcıyı ayarlamam gerekiyor..
Ataşehirde buluşalım diye konuşmuştuk ya, jelesecçigim sen oraları biliyorsun gidebileceğimiz, bize uygun yer var mı aklında?

canım sen ben birde birbuse galiba geliyor kimseden ses yok ,ataşehirde cok yer var yer sorun olmaz

Yeşimay
ekim68
ker

sizler gelebilecek misiniz?
Bakın ben taaa nerelerden geliyorum, siz istanbul içindesiniz en azından ayarlayın da görüşelim olur mu?

Yeşimay
ekim68
ker

sizler gelebilecek misiniz?
Bakın ben taaa nerelerden geliyorum, siz istanbul içindesiniz en azından ayarlayın da görüşelim olur mu?

Canım ben gelmeyi cok isterdim ama o tarihte kısmetse yeni ameliyatlı olacağım....(Tırsıp kaçmazsam) Dışarı cıkamam..
ama söz veriyorum 2. bir buluşmada mutlaka bulunacağım. Hepinizle, seninle, yeşimay,jelesec, ker , ekim,birbuse (ve ismini unuttuğum diğer arkadaşlar) ..bir arada olmayı gerçekten cok isterim...
sevgiyle kucakladım hepinizi....
(bu arada sen de cok acele etme canım..doğru zaman ve doğru yeri bekle derim :)))

merhaba arkadaşlar,

araya haftasonu girdi... birde eşim cuma ve pazartesi izinliydi evdeydi. evden işlerini yürüttüğü için b.sayarıma el koydu. arada bir girip yazdıklarınızı okudum ama yorum yazacak kadar fazla takılamadım forumda... birde ameliyattan birkaç ay önce başlamıştım forumu takip etmeye habire bununla ilgili sitelere girip çıktım aylarca şimdi elimde laptopu görünce çoluk çocuk dalga geçiyor benimle yeter artık ameliyatta oldun hala ne araştırıyorsun diye:))))
neyse arkadaşlar ben gayet iyiyim arada sırada ufak batmalar (anlık) oluyor.. şişlikler azaldı bugün 12.gün gece sırtüstü yatmanın zorluğu haricinde pek fazla sıkıntım yok... cuma gününden beri fazlaca dışarı çıktım yürüyüş yaptım ama sonrada korktum hata mı yapıyorum diye???? ufak tefek ev işleride yapmaya başladım ama süpürge çamaşır asma vs gibi ağır işler yapmıyorum tabii. sabahları şişlikler daha az oluyor akşamüzeri biraz fazlalaşıyor sanıyorum hareketli olduğum için... özellikle kol altımdan sırtıma doğru göğüs yanlarımda şişlik var... bu arada bugün regl oldum... 1 2 gündür göğüslerimde ondan kaynaklanan bir gerginlik ve baskı var... bu arada geçen gün ip askılı dikişsiz agrafsız hafif bir sütyen aldım.(hayatımda ilk kez denemeden göz kararı sütyen alıyorum:)))) ) doktorun taktığı medikal sütyeni 1 geceliğine yıkayıp kuruyana kadar yeni sütyeni taktım. aman allahım ne rahatlıkmış meğerse hayatımda ilk kez bir sütyenle rahat uyudum sanki sütyen yok gibi:))) düşünün kalın askı yok etime gömülen demir balenler yok sırtıma batan agraf yok süperdi anlatamam... içimden renk renk sütyenler almak geliyor ama kendimi tutuyorum daha beden ölçüm tam oturmadı tabiiki. bu arada aldığım en ucuz sütyendi (10 tl) ben 16 senedir en ucuz sütyene 50 tl veriyodum:))))

ameliyattan önce fotomu çekmiştim. normalde her önüme gelene gösteremem utanırım tabii ama artık o eski göğüsler bana ait olmadığı için bir iki arkadaşıma eski halimi ve yeni halimi gösterdim. gözlerine inanamıyorlar. çünkü eskiden toparlayıcı sütyenlerle kamufle ediyodum kendimi onlar benim çıplak göğsümün okadar itici olduğunu farkedemiyorlardı hatta ameliyat olduğumu söylediğimde ne gerek vardı diyenler fotomu görünce haklymışsın seni tebrik ediyoruz bu cesaretinden diyorlar şimdi...
yani şuan çok mutluyum iyiki olmuşum diyenlerdenim.

şuan tek sıkıntım sigarayı bıraktığım için ve hareketsizlikten 1 2 kilo aldım biran evvel iyileşip spor yapmam lazım....şuan dikişler iyileşinceye kadar iyi beslenmemiz gerekiyormuş zaten bende kansızlık olduğu için kan yapıcı şeyler yiyiyorum bu aralar rejimde sakıncalı olduğu için inşallah fazla kilo almadan atlatırım bu süreci....

bu arada 15 aralık'ta oğlumun konseri var (benim iki oğlumda konservatuvarda okuyor) bu yüzden belki şehir dışından annem gelecek. eğer o birkaç günlüğüne gelirse 17 aralık buluşmasına küçük ihtimalde olsa katılamayabilirim. ama katılma ihtimalim %90.....

hepinizi çok öptüm.....

canım sen ben birde birbuse galiba geliyor kimseden ses yok ,ataşehirde cok yer var yer sorun olmaz

canım bende %90 gelicem inş. küçük ihtimal gelemeyebilirim annem şehir dışında o tarihlerde gelme ihtimali var o yüzden....

iyi olduğunu okudum yorumlardan çok memnun oldum inş. böyle devam eder. çok öptüm

canım çok geçmiş olsun bende 24 kasımda oldum.. sanırım senden 1 hafta sonra benim 12.günüm. aynı yazdığın süreci yaşadım bende şu ana kadar... ben henüz iz geçirme kremi sürecine girmedim kontrolüm 14 aralıkta şu an hala kabuklu yaralarım gün aşırı yıkanıp pansuman yapıyorum. bende de şimdilik yara sızıntı vs. olmadı.

neyse canım tekrar geçmiş olsun....

Merhaba canım sanada çok çok büyük geçmiş olsun.. Bu kadarını başardık ya İnşallah biran önce geçer gerisi de :) Benden 6 gün sonra olmuşsun iz geçirme kremi özellikle tazeyken kullanmak faydalıymış bilemiyorum ne kadar doğru olduğunu ama benim kesim lolipop şeklinde zaten rahat atlatıcağımı düşünüyorum. Con..... diye başlayan bir silikonlu jel kullanıyorum gün aşırı da yıkıyorum. Pansuman derken ne yapıyrsun tam olarak canım sen ? Kabuklu yaralar yani kesi yerindeki ince çizgi halinde olanlar bi kaç güne düşmeye başlayacak göreceksin benimde hemen hemen iki gündür gidiyor az kaldı. Bu sureçi atlatınca zaten herşey çok güzel olacak Allah'ın izniyle :)

benimde kabuklar ufak ufak dökülmeye başladı 1 2 gündür. tekniğimiz aynı lolipop yani. sanırım benim doktorda aynı jelden verecek ama kabuklar geçince galiba...
ben gün aşırı banyo yapıp baticon sürüyorum sonrada bepanten krem.. ama her ikiside çok bol sürülüyor sonra üstünü gazlıbezle(steril) kapatıp medikal sütyeni takıyorum. 14 aralıkta kontrole çağırdı doktorum herhalde ozaman iz için krem verir. 14 ünde 3.haftam doluyor zaten.... tekrar geçmiş olsun canım görüşmek üzere

Benim pansumanım ilk hafta yapıldı sadece sonra doktorum(prof.) gün aşırı yıkayıp bu kullandığım kremi de günde üç kere sürüp üzerine yumuşak bir peçeteyle(her yaptığımda yenisini koyuyorum enfeksiyon kapmaması için) kapatıp medikal sütyenimi giyimemi söyledi. Her doktorun tekniği farklıdır illaki önemli olan iyi olan neyse kişiye göre onu yapmak. Sanada geçmiş olsun tatlım acil şifalar dilerim...

Mutlu kal....

selam hanımlar,
benim bugün ameliyat olalı tam 8.gün.ameliyatımı sayın prof.dr fuat yüksel hoca yaptı.
kısaca şöyle açıklayayım yaklaşık 6 aydır bu siteyi takip ediyorum,çünkü öncesi kızımı emziriyordum böyle bi düşüncem yoktu
kızımı sütten kestikten sonra bu operasyonu geçirmeye karar verdim ve bunu bir araştırma hastanelerinin yapacağını düşünüyordum ve
böylelikle şişli etfal hastenesinden randevu almıştım ve 1 ay sonraya gün vermişlerdi ancak bu 1 aylık süre içersinde yaptığım araştırmalar
sonucu enaz 6 ay beklemem gerektiğini öğrendim ve şişli hastanesi randevumu 1 kasıma iptal etmişti ama ben bu araştırmalar sonucu
bu siteyle tanıştım ve okuduğum yorumlarla bu iş hastane işi olmadığını ve iyi bir cerrah işi olduğunu öğrendim.doktor seçimi bu iş için
çok önemli.ve ben de hakkında iyi yorumlarını okuduğum fuat beye amaliyat olmaya karar vermiştim.ilk kez muayanesine gittiğimde herşeyi net olarak anlattım ve kendisi görüştüğüm ilk doktordu.çok efendi bir insan samimiyetle beni dinledi ve 1 hafta sonraya amaliyat günü aldım 28 kasımda kadıköyde özel bir hastanede amaliyatım oldu.koluma yapılan ağrı kesici ve narkozun etkisi ile amaliyata sadece girdiğimi hayal mayel hatırlıyorum ve gözümü açtığımda amaliyat oldu mu diye sormuşum doktorum başarılı bir amaliyat geçirdiğimi söyledi ve ikinci soru olarakta ne kadar doku alındığı 370 ve 400 olmak üzere 770 gram doku alındı doktorum istediğim kadar küçüleceğini ve ikinci çocukta emzirebileceğimi söyledi ve 75 gibi istedim.şuan şişler ama baya güzel gözüküyorlar.
amaliyat ağrısız geçti çok abartılacak bir amaliyat değil ama iyileşme süreci biraz zaman alan bir amaliyat.bugün 8 gün oldu hayatımda çok şey değişti pişman değilim ve kararımda yanılmadığım için fuat yüksel beye teşekkür ederim....

Çok geçmiş olsun canım, önemli olan nerede olduğundan ziyade cerrahın ne kadar iyi olduğu dilerim sıkıntısız bir süreç yaşarsın.. Herşey umduğumuz gibi olur inşallah :)

Merhaba gecmiş olsun. fuat beyi bende düşünüyordum ama, ameliyat sonrası bazı hastalarında, komplikasyon olmasından dolayı vazgecmiştim.tabi birazda şans meselesi umarım sorunsuz bir iyileşme süreci gecirirsiniz

canım çok geçmiş olsun benden 4 gün sonra olmuşsun ameliyat. benimde ameliyatımı Fuat bey yaptı. seninle aynı fikirdeyim... ameliyat sonrası süreç çok önemli. doktorun söylediklerini dikkatlice uygularsak sorun suz geçiririz bu dönemi diye düşünüyorum kendine iyi bak

sagol canım nerelerdesin. gel bu işlemi yaptıranlarınkine, bakmak istiyorum benim şiş hala, bakalım şimdilik problem yok ,olur, olmaz zaman gösterecek. seni tanımayı isterim KER galiba akrabandı onada söyle hepimiz toplanalım

canım buralardayım 1,2 sayfa önce yazdım niye yok olduğumu. evet inşallah gelirsem göğüs düellosu yaparız hep birlikte:)))) evet Ker benim yeğenim ama çok uzakta oturuyor maalesef fazla görüşemiyoruz bu sıralar. birde okulu başladı üniversite öğrencisi çok yoğun bu aralar. onada haber veririm yinede.... öptüm görüşürüz

selam ozdy,
sana şimdiden geçmiş olsun, doktorun kimdi bu arada?
benim acele etmem zaten mümkün değil, emzirme yeni bittiği için bekleme sürecindeyim ben

canım %90 gelicem... az önce yazdım nedenlerini bir önceki yorumumu okursun çok öptüm seni

yazdıklarını okudum ekimcim,
Fuat bey, en başından beri görüşmeyi düşündüğüm doktorlar arasında, ancak yeşimay ve forumda birkaç kişinin daha ameliyat sonrası süreçte başına gelenlerden dolayı artık tereddütteyim...sen gelirsen tüm tereddütlerim silinebilir :) Zaten buluşma bütün günümüzü almayacak, bir-iki saatliğine anneni bırakabileceğini umuyorum. Farzet ki dr. kontorlüne gidiyorsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…