Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

merhabalarr... Ben hayatımın en güzelll kararını vereli tam 6 ay oldu.yani meem küçültme ameliyatı geçirdimm çok çok memnunum arkadaşlar sormak istediğiniz birşey olursa cevaplarımm..
:KK42:

merhaba işallah bende 6 ay sonra böyle diyebilirim.birkac sorum olacak ben ameliyat olalı bir hafta oldu dün kontrolüm vardı ilk gördügümde bana gögüslerim büyük geldi biri digerinden biraz daha büyüktü doktorum daha cok yeni oldugunu şişlerin gececegini söylüyor bu safhaları gemiş biri olarak memelerin şekli ne zaman oturuyor birde izlerin ne alemde .cevabını bekliyorum

sevgili jelesec göğüslerinin şuan şiş olması çok normal arada büyüklük farkıda oluyor ameliyattan sonra ,henüz ameliyatın çok yeni, inan bana 1. ayın sonunda daha farklı olacaklar şekillerini almaya başlayacaklar, izler konusunda bişey diyemicem ,ben izler ve dikişler konusunda sınıfta kaldım:) şuan merak etmen çok normal seni çok ii anlıyorum:)

Inanılmaz sinirlendim terbiyesiz bagırmaya ne hakkı var tabi işi bitti aldı parayı. Ya arkadaşım o dr hakkında nette olumsuz cok yazı vardı keşke önceden okumuş olsaydın .takma artık kafanı olan oldu kendi hastanesi ya orası kazansın diye yapılıyor bunlar

İşte salaklık bende :KK43: hele beni görsen :KK43: çıkarken iyi günler bile diyemedim :KK43: demedim :KK43: gözlerimden yaşlar akıverdi :KK43: allah bildiği gibi yapsın artık yorum yapamayacağım :KK43:

merhaba bayanlar nasılsınız??.. ben bugün daha iyiyim göğsüme fuat beyin dediği gibi sabah-akşam batikonla panduman yapıyorum:) görüntü bugün gözüme ilk günkü kadar kötü gelmiyor artık, sanırım insan durumlara çabuk alışıyor.. ben benim yaşadığım durumun doktorumla alakalı olduğunu düşünmüyorum, ha baştan aklımdan geçmedi değil ama kendisi ilgili bir doktor ve her zaman pozitif bir insan , zaten bu yaşadıklarım bu tür ameliyatlarda olabilecek komplikasyonların arasında bunları kabul edip giriyoruz bu ameliyat sürecine.. bir arkadaş ameliyattan sonra ne zaman şekillerini alır diye sormuş benim yaklaşık 2 ay olacak ameliyat olalım ve 1. ayında yukarda olan göğüslerimaşağıya inmişti ve şuana artık daha inmeyeceklerini umarak şekillerini aldığını söyleyebilirim, ayrıca ben şekillerinden çokkkk çokk memnunum tam istediğim şekildeler,tek pişmanlığım keşke 80-85 beden yaptırsaydım, bide şu meme başında ki sorunu hallettim mi sanırım herşey mükemmele yakın olacak:)

birbusecim, yaşadıkların inan çok üzücü, hasta olduğuna mı yanarsın, problemin ne olduğunu bilememek mi,yoksa sana yapılan hakarete varan sözler ve davranışlar mı insana ağır gelen.. doktorunun yaptıkları kesinlikle yanına kar kalmamalıdır.. eğer artık doktoruna gitmeyi düşünmüyorsan kendisini şikayet edebileceğin biryerler olmalı.. ya hastanesine ya tabipler odasına bir şekilde, zaten bu foruma giren kişiler az çok doktorlar hakkında bilgi sahibi oluyor bizlerin yorumlarıyla.. doktorun adının sitede geçmesini istemiyor olabilir ama insanları uyarmak için direk isminiyazmana gerek yok ipuçları vererekte o kişinin kim olduğunu anlatabiliriz.. kendisini buradan kınıyor ve sanada acil şifalar diliyorum.. eğer dilersen haftaya cumartesi fuat beye dikişlerimi aldırmaya gideceğim , benimle gelip doktora sonuçlarınıda gösterip durumunu anlatabiliriz.. aklım sende, hepinizde,kendimde..yanımda olduğunuz için güzel yanaklarınızdan öpüyorum, hepimize geçmişler olsun canlarım..

sorma yeşim'ciğim sorma :KK43:(( Hiç bakmadı değil ama bağırıp beni aşağlaması çok gücüme gitti :KK43:
Baktı işte :KK43: göz ucuyla :KK43: ama bu konuda neler yapılır nereye şikayet edilir bilmiyorumki ??? :KK43:
haklısın çok .... bir şekilde kim olduğunu belirteceğim insanlara bilsin... öğrensinlerde benim düştüğüm hataya düşmesinler :KK43:
canım çok isterim gelmeyide :KK43: bakarmı bana :KK43: ya bakmazsa ??? :KK43: bu durumu birdaha kaldıramam :KK43:
yinede beni düşündüğün için çok tşk.ederim birtanem :KK43:
eğer sorupta gidersek :KK43: tabiki gelmeyi çook isterim :KK43:(( c.tesi müsaitim bu arada :KK43:(
bende çok öptüm canım tekrar tşk.ederim ...

İyi akşamlar arkadaşlar

Bugün özel hastande ultrason çektirdim 55 tl.ye hemen ameliyat olduğum hastaneye gittim.
Mamografi sonucumu şişli etfal çarşamba günü verceğini söyledi :KK43: bende şişlik var diye çarşamba gününü beklemeden hastanenin yolunu tuttum :KK43:
Önce dr bey nasılsın fln sordu :KK43: aa dedim içimden adamda bi değişme var :KK43: baktı gayet güzel dedi şişlikler için ise olur böyle dedi şırınga ile içinden sıvı aldı :KK43:
Ultrason sonucumu verdim baktı !!! bişey yok ama bu benim için bi anlam ifade etmiyor biliyorsun dimi? dedi :KK43:
bende şu an sizde çektiremem durumum buna müsait değil ama 1-2 ay'a çektiririm dedim :KK43: mamografiyi çarşamba size gösteririm dedim :KK43:
bu arada o benden 600 tl istiyor :KK43:( yorum yapmadı ama suratı asıktı :KK43: bir okadarda ukala :KK43:
pansuman odasına beni aldı orada beni aşağlamaya :KK43:( başladı :KK43: yanımda ayrıca 2 asistanı vardı :KK43:
Aynen şöyle : ya bu kadınları ben hiç anlamıyorum doktor ilaç verir kullanmazlar :KK43: film ister çektirmezler nebiçim insansınız siz :KK43:((
bende dedimki :KK43: : ilacımı hiç aksatmadan kullandım ama filmlerimi dışarıda çektirmek zorundaydım kusura bakmayın :KK43: ama size anlattım durumumu :KK43:
olmaz dedi burada çektireceksin bisey varmı diye bakcam bunu kabul etmiyorum :KK43: ama bunları söylerken bağırarak konuşuyor :KK43:
zor tuttum kendimi ağlamamak için :KK43: tamam dedim bukadar istiyorsunuz 600 tl. wercem çekin dedim :KK43:
yok dedi gerek yok :KK43: istemiyorum geçti artık diye bağırdı :KK43: artık çenem titriyordu :KK43: usulca kalktım giyindim :KK43: bişey yok tamam diye ekledi :KK43: gerizekalı beni beleşe ameliyat etmedi kızlar bana böyle davranmamalıydı : ( 6 milyar verdim ben o hastaneye :KK43: ve okadar pişmanımki anlatamam KAHRETSİN :KK43:(( ALLAH KAHRETSİN :KK43:(( ocakta gelirsin mamografiye bakarım dedi :KK43:
büyük konuşmak istemiyorum artık gögüslerimi incelemeyi bırakacaım o sertliklere bakmayacağım ve asla o hastaneye gitmeyeceğim :KK43:(( allah onu bildiği gibi yapsın :KK43:
O PARAYIDA HELAL ETMİYORUM :KK43:
Böyle işte :KK43:
Demek neymiş ? ben salağım :KK43: araştırmadan gittim ve aman ha asla o hastaneye gitmeyin :KK43: aman diyorum :KK43:((

canım oncelıkle sana cok gecmıs olsun demek ıstıyorum.lutfen kontrollerını yaptır ve sakın ıhmal etme.doktorun tavrı hıcccc hos degıl.burada cok fazla yorum yapmak ıstemıyorum ama buna benzer bır durum bende yasamıstım.ben ıkıncı burun revızyon amelıyatımı 1,5sene once bır profesore ozel bı hastande oldum.vakıf hastanesı oluyor.neyse burnum rezalet oldu.koydugu kıkırdaklar kaydı burnum yamuk yumuk gorunuyor.cok uzuluyordum cunku ıkıncı amelıyatımdı ve 5.500 lıra saydım bu amelıyata.bana gel goreyım ona gore karar verırırz napcamıza dedı.gıttıgımde benden 150 lıra tekrardan muayene ucretı almak ıstedıler.hastaneye vermek ıstemedıgımı cunku oncekı amelıyatın kontrolu oldugunu soyledım.neyse eger para alıcaksanız gorusmeye gelmem dedım.neyse akabınınde bana ucret almayacaklarını telden bıldırdıler cunku baska bır sehırden gelıcekttım.hastaneye gıttım,sekretere tekrar sordum ucret konusunu ve bana odemeyecegımı konfırme ettı.her neyse doktor ıle 5dk.lık gorusmemızde amelıyat problem konusmak yerıne bana tekrar mudehale etmeyecegını,dahada kotu olacagını,bı psıkologa gıtmemı hatta ılac kullanmamı tavsıye ederek benı yolladı haaa bu arada dedıkı eger ısrar edersen o cıkıntı yerı torpulerım ama 1 sene bekle ve ucretınıde alırım dedı.cıkısta sekreterı pesımden gelerek lutfen vezneye ucretınızı yatırın dıye bır ıstek arkasından doktor cıktı odadan bızı takıp edıyor.bu nasıl bır soygun???hiçççççç sesimi çıkarmadan kuzu kuzu o parayı ödedim,cunkukavga cıkarıp haklıyken haksız olmamak ıcın.suan zaten gereklı mercılere sıkayet etmeye hazırlanıyorum o yuzden fazla ayrıntıya gırmıyorum benım de sana rıcam bu soyguncu terbıyesızlerı gereklı mercılere sıkayet etmen.ayıppppp yaaaa cok ayıpppppp işi ticarete döküp ınsanları magdur etmek neden? hipokrat yemini nerde?

birbusecim doktorumun adına konuşmak doğru olmaz ama kendisine sormaya çalışıcam ve yeşil ışık görürsem seninle beraber gideriz cumartesi sana haber vericem, yoksa bu şişliklerin bir şekilde tedavisinin yapılması lazım böyle belirsizlik insanın içini kemirir, bitirir.. full77 de başından kötü bir deneyim geçirmiş, allah şifa versin hepimize ve doğru doktoru seçmek için yol göstericimiz olsun..:)amin..:)

haaa.. bu arada ben doktorumu seviyorum yaa.. profesör olmasına rağmen çok mütevazi bir insan, onun yanındayken memebaşında ki problemim gözüme kötü gelmiyor, doktorun yanından ayrılınca bütün moralim sıfıra iniyor:)

haaa.. bu arada ben doktorumu seviyorum yaa.. profesör olmasına rağmen çok mütevazi bir insan, onun yanındayken memebaşında ki problemim gözüme kötü gelmiyor, doktorun yanından ayrılınca bütün moralim sıfıra iniyor:)

yesimay toparlanmana sevindim doktorunu sevmen de güzel.Ben sorunla karşılaşsam doktorum hakkında bu kadar olumlu olamazdım ben daha, ameliyat olalı 1 hafta olmasına ragmen şekli ne zaman oturur burası ne zaman düzelir diye söylenmeye başladım.

sevgili jelesec göğüslerinin şuan şiş olması çok normal arada büyüklük farkıda oluyor ameliyattan sonra ,henüz ameliyatın çok yeni, inan bana 1. Ayın sonunda daha farklı olacaklar şekillerini almaya başlayacaklar, izler konusunda bişey diyemicem ,ben izler ve dikişler konusunda sınıfta kaldım:) şuan merak etmen çok normal seni çok ii anlıyorum:)

sagol verdigin bilgiler beni rahatlattı.umarım sorunların hızlı bir şekilde cözülür istedigin görüntüye kavuşursun

canım oncelıkle sana cok gecmıs olsun demek ıstıyorum.lutfen kontrollerını yaptır ve sakın ıhmal etme.doktorun tavrı hıcccc hos degıl.burada cok fazla yorum yapmak ıstemıyorum ama buna benzer bır durum bende yasamıstım.ben ıkıncı burun revızyon amelıyatımı 1,5sene once bır profesore ozel bı hastande oldum.vakıf hastanesı oluyor.neyse burnum rezalet oldu.koydugu kıkırdaklar kaydı burnum yamuk yumuk gorunuyor.cok uzuluyordum cunku ıkıncı amelıyatımdı ve 5.500 lıra saydım bu amelıyata.bana gel goreyım ona gore karar verırırz napcamıza dedı.gıttıgımde benden 150 lıra tekrardan muayene ucretı almak ıstedıler.hastaneye vermek ıstemedıgımı cunku oncekı amelıyatın kontrolu oldugunu soyledım.neyse eger para alıcaksanız gorusmeye gelmem dedım.neyse akabınınde bana ucret almayacaklarını telden bıldırdıler cunku baska bır sehırden gelıcekttım.hastaneye gıttım,sekretere tekrar sordum ucret konusunu ve bana odemeyecegımı konfırme ettı.her neyse doktor ıle 5dk.lık gorusmemızde amelıyat problem konusmak yerıne bana tekrar mudehale etmeyecegını,dahada kotu olacagını,bı psıkologa gıtmemı hatta ılac kullanmamı tavsıye ederek benı yolladı haaa bu arada dedıkı eger ısrar edersen o cıkıntı yerı torpulerım ama 1 sene bekle ve ucretınıde alırım dedı.cıkısta sekreterı pesımden gelerek lutfen vezneye ucretınızı yatırın dıye bır ıstek arkasından doktor cıktı odadan bızı takıp edıyor.bu nasıl bır soygun???hiçççççç sesimi çıkarmadan kuzu kuzu o parayı ödedim,cunkukavga cıkarıp haklıyken haksız olmamak ıcın.suan zaten gereklı mercılere sıkayet etmeye hazırlanıyorum o yuzden fazla ayrıntıya gırmıyorum benım de sana rıcam bu soyguncu terbıyesızlerı gereklı mercılere sıkayet etmen.ayıppppp yaaaa cok ayıpppppp işi ticarete döküp ınsanları magdur etmek neden? hipokrat yemini nerde?

aman tanrim resmen soygunculuk ahlaksizlik bu ama.. hem birbusenin hem de sizin basiniza gelenler. ben de onumuzdeki sene gogus kucultmeyi planliyorum ama inanin gozum korktu bu ornekleri okuya okuya.. ikinize de cok gecmis olsun arkadaslar o doktor(!)lari da allah bildigi gibi yapsin

Kızlar, hepinize günaydın;:KK3:
Ayy bi rüya gördüm akşam inşallah gerçek olur. Rüyamda göğüs küçültme ameliyatımı olmuşum, hastaneden çıkmak üzereydim, doktorumun önerilerini dinliyordum, işte şöyle yap, böyle yap gibisinden. :KK1: Hatta bi krem yazdı bir kaç saat sonra bunu sürmeye başlayabilirsin falan dedi, ağrı kesici antibiyotik bi kremmiş (adını bile hatırlıyorum, hayatımda hiç duymadığım bi adı var) Doktorum da bayanmış. Ki daha hiç bir doktorla görüşmüş değilim, (Bu hafta görüşmeyi düşünüyorum, o da erkek yani)
O kadar güzel ve iyi hissediyordum ki kendimi, hafif ağrı ve sızıyı bile hissettiğimi çok net hatırlıyorum. :KK1: Allahım ne kadar güzel bi duyguydu bu. Allahım isteyen herkese sağlıkla nasip etsin inşallah. Ahhh bu rüya gerçekleşir inşallah kızlar, bu işin uzamasını istemiyorum ve bir an önce kurtulmak istiyorum.

İyi akşamlar arkadaşlar

Bugün özel hastande ultrason çektirdim 55 tl.ye hemen ameliyat olduğum hastaneye gittim.
Mamografi sonucumu şişli etfal çarşamba günü verceğini söyledi :KK43: bende şişlik var diye çarşamba gününü beklemeden hastanenin yolunu tuttum :KK43:
Önce dr bey nasılsın fln sordu :KK43: aa dedim içimden adamda bi değişme var :KK43: baktı gayet güzel dedi şişlikler için ise olur böyle dedi şırınga ile içinden sıvı aldı :KK43:
Ultrason sonucumu verdim baktı !!! bişey yok ama bu benim için bi anlam ifade etmiyor biliyorsun dimi? dedi :KK43:
bende şu an sizde çektiremem durumum buna müsait değil ama 1-2 ay'a çektiririm dedim :KK43: mamografiyi çarşamba size gösteririm dedim :KK43:
bu arada o benden 600 tl istiyor :KK43:( yorum yapmadı ama suratı asıktı :KK43: bir okadarda ukala :KK43:
pansuman odasına beni aldı orada beni aşağlamaya :KK43:( başladı :KK43: yanımda ayrıca 2 asistanı vardı :KK43:
Aynen şöyle : ya bu kadınları ben hiç anlamıyorum doktor ilaç verir kullanmazlar :KK43: film ister çektirmezler nebiçim insansınız siz :KK43:((
bende dedimki :KK43: : ilacımı hiç aksatmadan kullandım ama filmlerimi dışarıda çektirmek zorundaydım kusura bakmayın :KK43: ama size anlattım durumumu :KK43:
olmaz dedi burada çektireceksin bisey varmı diye bakcam bunu kabul etmiyorum :KK43: ama bunları söylerken bağırarak konuşuyor :KK43:
zor tuttum kendimi ağlamamak için :KK43: tamam dedim bukadar istiyorsunuz 600 tl. wercem çekin dedim :KK43:
yok dedi gerek yok :KK43: istemiyorum geçti artık diye bağırdı :KK43: artık çenem titriyordu :KK43: usulca kalktım giyindim :KK43: bişey yok tamam diye ekledi :KK43: gerizekalı beni beleşe ameliyat etmedi kızlar bana böyle davranmamalıydı : ( 6 milyar verdim ben o hastaneye :KK43: ve okadar pişmanımki anlatamam KAHRETSİN :KK43:(( ALLAH KAHRETSİN :KK43:(( ocakta gelirsin mamografiye bakarım dedi :KK43:
büyük konuşmak istemiyorum artık gögüslerimi incelemeyi bırakacaım o sertliklere bakmayacağım ve asla o hastaneye gitmeyeceğim :KK43:(( allah onu bildiği gibi yapsın :KK43:
O PARAYIDA HELAL ETMİYORUM :KK43:
Böyle işte :KK43:
Demek neymiş ? ben salağım :KK43: araştırmadan gittim ve aman ha asla o hastaneye gitmeyin :KK43: aman diyorum :KK43:((

Canım, çok geçmiş olsun.
Yazını hayretler içerisinde okudum, insan denemez böylelerine, nedir bu yaa??? Nasıl bir şeydir. Bir kere ne olursa olsun hiçbir doktor hastasını bu şekilde aşağılayamaz, bağıramaz. O kim yaa kim. Üstelik de dünyanın parasını vermişsin ameliyat için, adamın yaptığına bak. Resmen para olarak görmüş seni. Ne kadar ayıp, yazıklar olsun ona... Ama n'oldu, kendi kaybetti sonuçta, onun hakkında iyi konuşmayacağını biliyor heralde. Halbuki adam gibi ilgilenseydi, sen de tavsiye etseydin benim doktorum şöyle, benim doktorum böyle diye, daha iyi olmuycak mıydı?? Ben burdan sinir oldum adama. Canım benim o anki halini tahmin edebiliyorum. Bu işler biraz da şans işiymiş. Nerden bilebilirdin ki böyle olcağını. Allaha havale ediyorum ben de o şahsı...

ameliyat sonrası en az 2 3 hafta cocugu kucagına almaman lazım canım ben oturuyorum babası öyle kucagıma veriyor benim kide seninki kadar anlamıyorlar bu arada sen severken kolla memene vurmasın.Bende hemen ayaklandım ama dikkat etmek lazım dikişler cok hareket ettikce genişler iz kötü durur sonra kolay ameliyat ben kombine oldugum halde 2 3 gün sonra iyiydim bende hastanede 2 gün kendim kalktım lavaboya öylede devam ettim ev işi yapma cocuguna eve geldiginde kocaman sarıl öp sadece kucagına alma.herşey gönlünce olsun ameliyat tarihin ne hangi hastanede oluyorsun

24 kasımda yani bu perşembe oluyorum benim için zor bir karardı ama bu kararı verdim ikinci çocuğuda dşünüyorum ama şimdi değil ve bu ağrıyla yaşamak çok canımı yakıyor olucam herşey bitecek çok az kaldı heycanım çok artmaya başladı korkuyorum galiba üniversite hastanesinde olucam bulunduğum şehirde morale çok ihtiyacım var

24 kasımda yani bu perşembe oluyorum benim için zor bir karardı ama bu kararı verdim ikinci çocuğuda dşünüyorum ama şimdi değil ve bu ağrıyla yaşamak çok canımı yakıyor olucam herşey bitecek çok az kaldı heycanım çok artmaya başladı korkuyorum galiba üniversite hastanesinde olucam bulunduğum şehirde morale çok ihtiyacım var

Öncelikle hayırlısı olsun canım. Darısı başıma inşallah. Hiçbir şey düşünme, çektiğimiz ağrıların yanında hiç kalır.
Hangi şehirdesin?? Üniversite hastanesinde devlet karşılıyor mu ameliyat ücretini? Karşılamıyorsa ne kadar ücret ödeyeceksin?? Bana bilgi verir misin?

evettt aramıza yeni bir daha katılıyor, hiç korkma gerçekten korkacak hiç bir şey yok ameliyatta, umarım sorunsuz bir şekilde geçer. Üniversite hastanesinde oldum ben de 20 gün oluyor ve inan eğer doktoruna güvendiysen nerede olduğunun hiç önemi yok, yarım saatte bir odana gelip seni kontrol ediyorlar zaten. Hatta gelmeyin artık uyumak istiyorum, tansiyonum da çok iyi ateşim de yok lütfen gelmeyin bile diyebiliyorsun:)

göz açıp kapayıncaya kadar geçecek ve bunca yıldır neden yaptırmamışım diyeceksin:)

şimdiden hayırlı olsun:)

Ayy canım durumuna inan çok üzüldüm :KK43: Sanki kendim yaşamışım gibi :KK43:
keşke ödemeseydin o parayı etseydin kavganı :KK43: sonuçta telefon kayıtları dinleniyorsa poliste bunu anlıyacaktı.
Gerçekten soyguncu bunlar. Yenimi oluyor bu ? :KK43:
canım nereye nasıl şikayet edileceği konusunda hiçbir bilgim yok ??? bana neler yapacağım konusunda açıklama yaparsan elimden geleni yapacağım.
Bu adam benim piskolojimi çok bozdu :KK43: acaba bütün hastalarına böylemi davranıyor :KK43: ? yoksa ona para kazandırmadım diye bana özel muamelemi yapıyor tartışılır :KK43:((

birbusecim doktorumun adına konuşmak doğru olmaz ama kendisine sormaya çalışıcam ve yeşil ışık görürsem seninle beraber gideriz cumartesi sana haber vericem, yoksa bu şişliklerin bir şekilde tedavisinin yapılması lazım böyle belirsizlik insanın içini kemirir, bitirir.. full77 de başından kötü bir deneyim geçirmiş, allah şifa versin hepimize ve doğru doktoru seçmek için yol göstericimiz olsun..:)amin..:)

Tabiki canım çok haklısın.. Başkasının ameliyat ettiği hastaya bakmak zorunda değil sonuçta :KK43:( Sorun değil hiç olmadı şişli etfal'e giderim :KK43: ne yapalım..
Karın ameliyatı yaptırdığımda tecrübelerinize çok ihtiyacım olacak.. Bunun gibi birine aman aslaaaaaa düşmek istemiyorum :KK43:
Gerekirse tektek görüşmeye gideceğim...

X