Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

cnm ya çok geçmişolsun üzüldüm
ama çok dert etme ilk zamanlar görüntü gerçekten çok kötü oluyor bende ilk görünce dayanamayıp ağlamıştım hiç düzelmicek gibi gelmişti bana ama şimdi eser yok .. umarım en kısa zamanda iyi olursun..,
aradım seni ama teli duymadın çok merak ettim seni
öptüm cnm kendine iyi bak..

yeşimaycığım,

canım sabah ilk iş seni düşünerek girdim foruma...güzel bi haber görmeyi umarak...ama ne yazık ki umduğum gibi olmadı...ne yazık ki derken, ben dikişe bile gerek kalmadı diye yazman için hep dua ettim düne kadar.

şu an eminim çok canın sıkkın, ve yazdıklarımız seni rahatlatıyormu bilmiyorum ama dua ve sabır diliyorum sana...
geçecek, sen çok iyi bakacaksın yarana, yapman gereken ne ise zaten yapıyorsun, yapacaksın da, doktorun da yapacak ve bu süreç de geçecek..Biraz sıkıntılı olacak belki ama "öldürmeyen güçlendirir" unutma...Sen zaten güçlü olmasan böyle bir ameliyatı düşünmezdin bile ben eminim....Burda yazan hepimiz gerçekten güçlü kadınlarız....Çoluğumuzu, çocuğumuzu, paramızı, sağlığımızı, kocamızı, herşeyimizi bize güven veren doktora emanet ederek aslında zor olan bir ameliyat sürecine "evet" diyoruz... nedeni de özgüvenimizi geri kazanmak....hepsi bu...bu yüzden doktorlar aldıkları sorumlulukların fazlasıyla farkında olmalı diye düşünüyorum...Umarım Fuat bey de bu sorumluluğun farkında olan bir hekimdir ve senin biran önce toparlanman için ne gerekiyorsa fazlasıyla yapacaktır....Sen içini ferah tut...için sıkıldığında evlatlarına bak, onların huzurunu içinde hisset ve bu da geçecek diye düşünerek üzülmemeye çalış....

biz zaten sen ne zaman istersen senin yanındayız, desteğimizle her daim arkandayız..

Canım, çok çok geçmiş olsun, inşallah kısa zamanda normale döner herşey. Ruh halini tahmin edebiliyorum. Önce sen inanmalısın canım, bir kaç ay sonra geriye dönüp baktığında sadece bir anı olarak kalacak bu yaşadıkların. Ne yazık ki bazen önüne geçemediğimiz şeyler yaşıyoruz hayatta, herşey bizim için. Acısı tatlısıyla yaşıyoruz hayatı. Bir an önce güzelliklerin olduğu günlere kavuşman dileğiyle... Seni seviyoruz canım.

sevgili yeşimay
tekrar geçmiş olsun hayatım... seni herkes merak ediyor umarım iyisindir. az önce doktorumuzla görüştüm. ameliyat öncesi sormam gereken birşey vardı. affına sığınarak seninde durumunu sordum yanlış anlama burnumu sokmak için değil senin adına üzüldüğüm için... sorun olmadığını bu tür durumlarla karşılaşıldığını zamanla iyileşeceğini, dünkü müdahaleden sonra iyi olacağını söyledi... hastanın bünyesine ve göğüs büyüklük ve yapısına bağlı olarak bunların yaşanmasının olası olduğunu belirtti. yeşimaycım fazla stres yapıp takıntı yapma ve doktorun önerdiği şeyleri özenle yap. kendimi iyi hissediyorum ağrım sızım yok diye ağır işler yapma bir süre bence. muhakkak düzeleceksin.. belki senin iyileşme sürecin biraz daha uzun sürecek ama sonucun iyi olacağını ve mutlu olacağını düşünüyorum. ben bu konuda internette sağlık sitelerindende çok araştırma yaptım kendine dikkat edersen bunu atalatacağına eminim. sağlıklı ve mutlu günler diliyorum sevgiler....

sevgili yesimay nasılsın senin icin yapabilecegim birşey varmı bunlar gececek biraz sabır canım

benim bir tane oğulum var 2 buçuk yaşında onu bırakıcam onun içi üzülüyorum birde sonrasında kucaklıyamıyoruz galiba bu düşündürüyo beni ne kadar süre sarılamıycağım acaba açıkçası ameliyat stresi çok yok ama sonrasını düşündükçe stres oluyorum evde kimse olmayacak bana yardımcı acaba çok problem olurmu ben çalışıyorum çocugun bakıcısı var her gün yine bakıcıya gidecek oğlum ben evde yanlız kalacağım çok problem olacağını düşünmüyorum ama sen bu süreci yaşayan biri olarak ne desin çok da gereklimi yanında biri doğumum sezeryan yapmışyım iki gün hastanede kaldık ama ben ikinci gün hep ayaktaydım çok yatmadım nedense ondan daha kolay bir ameliyat gibi geliyor tamam birazcık canım acıyacak ama çok değil en azından kendi kendime lavaboya gidebileceğim gibi kendimi böyle teselli ediyorum umarım herşey düşündüğüm gibi olur

birbuse ve yeşimay,
aklım sizde...umarım ikiniz de iyisinizdir..
bir iki satır bile olsa yazın olur mu...

ameliyat sonrası en az 2 3 hafta cocugu kucagına almaman lazım canım ben oturuyorum babası öyle kucagıma veriyor benim kide seninki kadar anlamıyorlar bu arada sen severken kolla memene vurmasın.Bende hemen ayaklandım ama dikkat etmek lazım dikişler cok hareket ettikce genişler iz kötü durur sonra kolay ameliyat ben kombine oldugum halde 2 3 gün sonra iyiydim bende hastanede 2 gün kendim kalktım lavaboya öylede devam ettim ev işi yapma cocuguna eve geldiginde kocaman sarıl öp sadece kucagına alma.herşey gönlünce olsun ameliyat tarihin ne hangi hastanede oluyorsun

Herkeze iyi akşamlar bugün ilk kontrolüm vardı dikişleri göremedim ama alt tarafta potluk yoktu dikişlerin üzeri bantlıydı 80 beden diyor doktorum ama bana kocaman geldi ve şekilleri tam düzgün degil doktorum bir haftaya göre çok iyi olduklarını söylüyor arkadaşlar sizin ameliyattan ne kadar sonra şekilleri tam oturdu bana doktor 1 ay-3ay arası zaman diyor

İyi akşamlar arkadaşlar

Bugün özel hastande ultrason çektirdim 55 tl.ye hemen ameliyat olduğum hastaneye gittim.
Mamografi sonucumu şişli etfal çarşamba günü verceğini söyledi bende şişlik var diye çarşamba gününü beklemeden hastanenin yolunu tuttum
Önce dr bey nasılsın fln sordu aa dedim içimden adamda bi değişme var baktı gayet güzel dedi şişlikler için ise olur böyle dedi şırınga ile içinden sıvı aldı
Ultrason sonucumu verdim baktı !!! bişey yok ama bu benim için bi anlam ifade etmiyor biliyorsun dimi? dedi
bende şu an sizde çektiremem durumum buna müsait değil ama 1-2 ay'a çektiririm dedim mamografiyi çarşamba size gösteririm dedim
bu arada o benden 600 tl istiyor ( yorum yapmadı ama suratı asıktı bir okadarda ukala
pansuman odasına beni aldı orada beni aşağlamaya ( başladı yanımda ayrıca 2 asistanı vardı
Aynen şöyle : ya bu kadınları ben hiç anlamıyorum doktor ilaç verir kullanmazlar film ister çektirmezler nebiçim insansınız siz ((
bende dedimki : ilacımı hiç aksatmadan kullandım ama filmlerimi dışarıda çektirmek zorundaydım kusura bakmayın ama size anlattım durumumu
olmaz dedi burada çektireceksin bisey varmı diye bakcam bunu kabul etmiyorum ama bunları söylerken bağırarak konuşuyor
zor tuttum kendimi ağlamamak için tamam dedim bukadar istiyorsunuz 600 tl. wercem çekin dedim
yok dedi gerek yok istemiyorum geçti artık diye bağırdı artık çenem titriyordu usulca kalktım giyindim bişey yok tamam diye ekledi gerizekalı beni beleşe ameliyat etmedi kızlar bana böyle davranmamalıydı : ( 6 milyar verdim ben o hastaneye ve okadar pişmanımki anlatamam KAHRETSİN (( ALLAH KAHRETSİN (( ocakta gelirsin mamografiye bakarım dedi
büyük konuşmak istemiyorum artık gögüslerimi incelemeyi bırakacaım o sertliklere bakmayacağım ve asla o hastaneye gitmeyeceğim (( allah onu bildiği gibi yapsın
O PARAYIDA HELAL ETMİYORUM
Böyle işte
Demek neymiş ? ben salağım araştırmadan gittim ve aman ha asla o hastaneye gitmeyin aman diyorum ((

Inanılmaz sinirlendim terbiyesiz bagırmaya ne hakkı var tabi işi bitti aldı parayı. Ya arkadaşım o dr hakkında nette olumsuz cok yazı vardı keşke önceden okumuş olsaydın .takma artık kafanı olan oldu kendi hastanesi ya orası kazansın diye yapılıyor bunlar

memeni ihmal etme bakmak zorunda.parayı aldım iş bitti mantıgıyla calışan doktorlar bunlar yazık

merhaba bayanlar nasılsınız??.. ben bugün daha iyiyim göğsüme fuat beyin dediği gibi sabah-akşam batikonla panduman yapıyorum:) görüntü bugün gözüme ilk günkü kadar kötü gelmiyor artık, sanırım insan durumlara çabuk alışıyor.. ben benim yaşadığım durumun doktorumla alakalı olduğunu düşünmüyorum, ha baştan aklımdan geçmedi değil ama kendisi ilgili bir doktor ve her zaman pozitif bir insan , zaten bu yaşadıklarım bu tür ameliyatlarda olabilecek komplikasyonların arasında bunları kabul edip giriyoruz bu ameliyat sürecine.. bir arkadaş ameliyattan sonra ne zaman şekillerini alır diye sormuş benim yaklaşık 2 ay olacak ameliyat olalım ve 1. ayında yukarda olan göğüslerimaşağıya inmişti ve şuana artık daha inmeyeceklerini umarak şekillerini aldığını söyleyebilirim, ayrıca ben şekillerinden çokkkk çokk memnunum tam istediğim şekildeler,tek pişmanlığım keşke 80-85 beden yaptırsaydım, bide şu meme başında ki sorunu hallettim mi sanırım herşey mükemmele yakın olacak:)

birbusecim, yaşadıkların inan çok üzücü, hasta olduğuna mı yanarsın, problemin ne olduğunu bilememek mi,yoksa sana yapılan hakarete varan sözler ve davranışlar mı insana ağır gelen.. doktorunun yaptıkları kesinlikle yanına kar kalmamalıdır.. eğer artık doktoruna gitmeyi düşünmüyorsan kendisini şikayet edebileceğin biryerler olmalı.. ya hastanesine ya tabipler odasına bir şekilde, zaten bu foruma giren kişiler az çok doktorlar hakkında bilgi sahibi oluyor bizlerin yorumlarıyla.. doktorun adının sitede geçmesini istemiyor olabilir ama insanları uyarmak için direk isminiyazmana gerek yok ipuçları vererekte o kişinin kim olduğunu anlatabiliriz.. kendisini buradan kınıyor ve sanada acil şifalar diliyorum.. eğer dilersen haftaya cumartesi fuat beye dikişlerimi aldırmaya gideceğim , benimle gelip doktora sonuçlarınıda gösterip durumunu anlatabiliriz.. aklım sende, hepinizde,kendimde..yanımda olduğunuz için güzel yanaklarınızdan öpüyorum, hepimize geçmişler olsun canlarım..

merhabalarr... ben hayatımın en güzelll kararını vereli tam 6 ay oldu.yani meem küçültme ameliyatı geçirdimm çok çok memnunum arkadaşlar sormak istediğiniz birşey olursa cevaplarımm..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…