Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

kızlar moralim çok bozuk kendimi o kadar kötü hissediyorum ki dokunsalar deli gibi ağlarım sanırım sağ meme ucumu kaybetmek üzereyim.. ameliyattan beri iki mememin ucuda yaraydı ve sol memem düzelmiş ama alt kısmında açıklık vardı o açıklık şuan daha da büyük.. sağ mememin ucunuda doktorum temizledi yani kabukları ve geriye kocaman bir çukur oluştu üstelik iğrenç görünüyor.. ameliyat olduğuma şuan çok pişmanım hemde deli gibi..doktorum haftaya kadar biraz toparlasın dikiş atıp toparlıcaz dedi.. ve ben yolda eve gelene kadar kahroldum şimdi açıp açıp bakıp ağlıyorum.. ne olucak bunun sonu? ben ne yapıcam şimdi ? benim gibi bu durumda olan varmı aranızda? şimdi ben meme başımı kaybedecek miyim?

merhaba yesimay, daha önce yazma fırsatı bulamadım. bende paylaşmak için biraz geç kaldım ama senin durumuna yakın şeyler yaşadım.. sevgili Ker'in yorumlarıyla Fuat Beyi tanıdım ve iki ay önce kendisine ameliyat oldum öncelikle şunu söyleyeyim şu an gayet iyi durumdayım:) ameliyatımdan 15 gün sonra dikişlerim alındı ve birkaç hafta içinde sağ göğsümün altındaki büzüşük yer açılmaya başladı. sürekli sarı bir akıntı vardı ve açıklık büyüyordu doktorum içerideki dikişlerin erimesinden dolayı bunun olduğunu söyledi. açıklık çok fazla olduğu için de tekrar dikiş atıldı. 10 gün sonra o dikişlerde alındı ve çok şükür ondan sonra bir sorun yaşamadım. bir süre daha bepanten kullandım şimdi de izler için jel sürüyorum. o sıralarda meme ucunda oluşan kabukları doktorum temizledi bende küçük delikler oluşmuştu ve ben onların bile açılmasından korkuyodum ama iki günde bir krem sürmeye devam ettim o deliklerde kendiliğinden kapandı. şimdi izleride silikleşmeye başladı. umarım sende bu zamanları bir an önce atlatırsın ben annemin desteğiyle moral buldum sende moralini yüksek tutmaya çalış hepsi geçince küçük göğüslerin mutluluğu kalıyo insana:))

Ben de küçülttürmek istiyorum, taaa genç kızlığımdan beri kocamanlar, şimdi 31 yaşındayım iki çocuğum var ve iyice büyüyük iyice sarkmış durumdalar. Sırtım, belim, boynum, omuzlarım nası ağrıyo... çeken bilir. Ben aslında üç sene önce düşünmeye başlamıştım ameliyat olmayı. Ama ikinci çocuğu yapmaya karar verince,hamileliğimi atlatayım, çocuğumu da emzireyim ondan sonra ameliyat olurum diye düşündüm. Oğlum şu an 15 aylık ve hala emziriyorum (memeyi bırakmaya pek niyeti yok gibi ) Bu arada kilo veriyorum hala vermem gereken kilolarım var. İdeal kiloma indikten sonra ve tabiki emzirme işi de bittikten sonra ilk işim ameliyat olmak olucak. Hiç korkmuyorum nasıl olur diye, Ne olursa olsun kurtulmak istiyorum şu halimden. Askılı hiç bişi giyemiyorum, bırak askılı giymeyi bedenime olan o güzelim elbiseleri göğüslerim yüzünden alamıyorum. gömleklerin düğmeleri birleşmiyor, bırak koşmayı yürürken bile rahatsız oluyorum. Bir sütyene 100 küsur TL veriyorum, onu da bulmak için saatlerimi harcıyorum. istediğim bikiniyi alamıyorum, bikiniden de geçtim mayoların bile göğüs kısmı aslaa olmuyor. Olduğumdan şişman görünüyorum. Allah kısmet ederse önümüzdeki sonbahar falan (malum emzirme devam ediyor, bittikten sonra da süre gerekiyor) bu ameliyatı yaptırıcam.
Sizlere bişi sormak istiyorum, SSK ameliyat ücretinin bir kısmını ya da tamamını ya da azıcığını karşılıyor mu? Üniversite ya da devlet hastanelerinde bu ameliyatı olan ve bu şekilde yaptıran var mı? Şartları varsa neler? (varsa eğer bütün şartları taşıdığımdan eminim -gerçekten çok büyük göğüslerim- )
LÜTFEN:
Bilgisi olanlar benimle paylaşabilir mi???

Canım seni çok iyi anlıyorum. Bende aynı durumdaydım. 1 sütyen'e 100 tl. çoook verdim istediğim kıyafetleri giyemedim Özel hastanede ameliyat olmaya karar vermeden önce şişli etfal'e gittim plastik cerrah ile görüştüm. Bana 1.500 tl. karşılığında hemen ameliyat edebileceğini söyledi. Onun dışında birşey istemiyordu. Belki yanlış düşünüyorum ama ssk gelişi güzel keser, biçer diye güvenip gidemedim. Özel dr. gittim.. Buda ondan aşağı değildi.. Etraftan duyduklarıma göre ssk dr.larıda iyiymiş.. Yinede karar senin canım.
Hakkında hayırlısı olsun. Bence kestir süper oluyor

Canım yaa üzme nolur kendini.. Düzelecek elbette ama biraz sabır gerekiyor işte.
Senin gibi bende olmadı ama benim T kesildiği için meme ucumun en altta birleşen yerde fındık büyüklüğünde bir açılma vardı oradan devamlı iltihap akıyordu. 3 ay boyunca her hafta veya 2 günde bir dr. gidip pansuman yaptırdım. Kapanacak dediler inanmadım. İz kalacak diye çok korktum. Batikon sürüp devamlı kapattılar. Bu durumda iken su geçirmeyen bantlar kullanarak denize bile girdim. Annem bile kesin iz kalır dedi. Şu anda delik küçüldü artık yok iz konusuna gelince orada biraz iz var ama iğrenç bir görüntüsü yok. Hatta izlerim artık silinikleşti bile.. Dün akşam annem gördü inanamadı. Maşallah diyor.. Çok iyisin baya iyileşmişsin diyor. Önceden bakamıyorlardı bile
Fuat bey'e ameliyat olmayı çok isterdim işte bir hata yaptım gittim salak birine ameliyat oldum adam eminim işini biliyordur. Ufak bir dikişle orayı halleder ve inşallah en kısa zamanda iyi olursun birtanem. Bukadar kendine vesvese etme güzelim noolur bende ara ara göğüslerimi inceleyip bazı yerlere kafa takıyorum ama kafayı takmakla kalıyor işte herşey gönlünce olsun birtanem.
Kendine iyi bak..
öptüm çok

Canım Arkadaşlarım...Son dönemde yaşanan ve hepimizi derinden yaralayan üzücü olayların geride kaldığı, birlik ve beraberlik duygularımızın artarak devam ettiği, sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir bayram diliyorum.

Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...​

yeşimaycım..
yazdığını okuyunca ne diyeceğimi bilemedim....cok üzüldüm..
hemen ümitsizliğe kapılma canım nolur...dr. meme başını kaybedebilirsin dememiş anladığım kadarıyla ? yoktur öyle bişi...olsa derdi muhakkak...umarım sadece senin vesvesenden ibaret bi durumdur, ve doktorun dediği gibi dikiş atılınca düzelir...gelişmelerden nolur bizi haberdar et...dualarım seninle....umarım çok kısa süre içinde dikişlerini iyileşir canım....

hal böyle olunca fuat beyi tekrar gözden geçirmem mi lazım acaba diye düşündüm bende....
belki de ameliyat kararımı tekrar gözden geçirmeliyim
anlaşılan o ki. ameliyat ortalama 3 saat sürüyor ancak iyileşme süreci aylar alıyor :s
yazıldığı gibi ameliyattan çıktım, gezdim dolaştım, ev temizledim, araba kullandım gibi cümleler ender insanlar için geçerli oluyor...

Canım bence bünye meselesi ve hassasiyet diyelim.
Ben çok korkak, çok hassas biri olarak.......
Ameliyat'dan 2 saat sonra kalkıp makyajımı yaptım. Saçımı taradım. 1 Ağrı kesici bile vurdurmadım <MAŞALLAH>
2.Günü araba kullandım.
1 hafta dolduğunda ağır olmamak şartıyla temizliğimi yaptım.
Evde 1 gün bile durmadım hep dışarılarda gezdim (şükürler olsunki)
Dr.um söylemişti yağlı bölge olduğundan ağrı, sızı, acı olmaz diye.. Doğruymuş..
Ben şuna karar verdim. Bilgimiz olmadığı için merak edip birbirimize soruyoruz doğal olarak.
Zamanla doktorumun dedikleri harfiyen çıktı ve doğru.. Geçer diyorlar geçiyor. Ağrımaz diyorlar ağrımıyor.. Bilmiyorum belkide bende böyle oldu..

Bu arada Yeşim'ciğim umarım en kısa zamanda iyileşirsin. Çok geçmiş olsun tatlım.

Arkadaşlar merhaba,ben aranıza yeni katıldım yakın zamanda meme kücültme ve mini karın germe ameliyatım var doktorum ercan karacaoglu bu doktora ameliyat olan kimse varmı ?bana yardımcı olun lütfen.

Merhaba site sakinleri:)
Yaklaşık 3 senedir bu forumda ameliyat olanların yaşadıklarını okuyor, web sitelerinde fotoğraflara bakıyor, karar vermeye çalışıyordum.

Henüz evli değilim ve bebeğim de yok, ama yıllarca çektiğim sırt ve boyun ağrım bunlardan daha önemliydi. Belki çocuğum olduğunda emziremeyecektim, ya da sütüm aleri yapacaktı veya hiç çocuğum olmayacaktı. Bunları düşünüp kendime yeteri kadar eziyet ettiğime karar verip önceliği kendime verdim.

Salı günü ameliyat oldum ve Perşembe günü hastaneden drenlerim çıkartılarak taburcu oldum. İlk başta dedim ki acaba çok fazla mı ağrı kesici veriyorlar ondan mı hiç ağrım yok diye, hayır ilk günün sonunda antibiyotik dışında bir ilaç almadım. Şu anda antibiyotik ve ağrı kesici alıyorum ama öyle ağır ilaçlar değiller. Yani demem o ki ağrım yok, çok nadir ufak sızılar halinde o da ters bir hareket yaparsam oluyor ki çok normal.

Sırt üstü yatmak zorunda olmanız belki zor gelecek size, ki bana zor geliyordu ama alışılıyor ne var ki istediğim göğüslere sahip olmanın yanında...

His kaybım hiç yok, dikişler ters T şeklinde yapıldı, elbette şu anda şiş hafif mor ve hafif kanlılar, ama ben moralimi çok yüksek tutuyorum, hiçbir sıkıntı yaşamadan geçecek inanıyorum.

Her gün sabah akşam pansuman yapıyorum, henüz izler için filan bir krem kullanmıyorum, dikişler alındıktan sonra başlanır diye düşünüyorum.

Eğer merak edenler var ise eski hallerini ve en azından şu anki halinin fotoğraflarını paylaşabilirim.

Psikolojik değil sırt ağrılarım anında geçti. Düşünenler var ise yaptırmayı hiç tereddüt etmesinler.

merhaba zenn84 geçmiş olsun doktorunuzun adını yazabilirmisiniz ? birde öncesi ve sonrası ile ilgili resminizi gönderirseniz çok sevinirim.Bende bu konuda çok kararsızım izleriniz nasıl iyileşme süreciniz zormuydu bu sorularıma cevap verirseniz çok memnun olurum :)

Gecmis olsun canim ben de ayni sebeplerden surekli erteledim ama benim de sirt agrilarim var birkac yildir ciddi ciddi dusunmeme ragmen annemin de baskilari sonucu surekli erteledim. Tabi bu arada kilo aldim problemlerim iyice artti. Su an diyetteyim kilo verir vermez ben de cok istiyorum... Nerede ve ne kadara yaptirdigini ve fotograflarini paylasirsan cok mutlu olurum, bir de iyilesme surecin boyunca bilgi vermeye devam edebilirsen harika olur en azindan kac gunde ayaklandin islerini yapmaya basladin vs. Tesekkur ederim simdiden

Canım çok teşekkürler cevabın için. 1.500 tl.Ssk anlaşmalı fiyatı mıydı?. Sen özelde kaça yaptırdın?

ben doktoruma karar vermeden önce bir devlet hastanesine gidip şartları görüşmüştüm. konuştuğum doktor ssknın sadece boyun bitimiyle meme ucu arasındaki mesafenin 40 cm ve üstü olduğu durumlarda ameliyatı karşıladığını söylemişti. benimkini karşılamadı ama devleti düşünüyorsanız bildiğim tek şartı buydu:) inşallah sizde hayırlısıyla kurtulursunuz:)

merhaba Yeşimay ...n zaman ameliyat oldunuzu bilmiyorum ama amelıyat sonrası bir süreç geçicek moralinizi yüksek tutmaya çalışın ..... en azından bir 3 ay daha sonra 6 ay sonra herşey normale dönüyor ....birazcık sabır belki dikişe bile gerek kalmıyacak meme başını kaybedeceğini doktorunmu söyledi orasını anlayamadım ..üzülmen sadece iyileşmeni geciktirir ... 6 ay sonra çookkk mutlu olucaksın buna inan sevgilerr

Çok teşekkür ederim canım verdiğin bilgiler için. Sen bu ameliyatı oldun sanırım... Şu an memnun musun? Ne kadar zaman geçti? özele ne kadar ücret ödedin? Bilgilendirir misin beni?
İnşallah kurtulurum bu dertten en kısa zamanda.

kızlar hepinize iyi akşamlar.. bugün biraz daha iyiyim hepinize bana verdiğiniz destek için ayrı ayrı teşekkür ederim.. göğüs ucuma hergün pansuman yapıyorum ve şuan biraz kabuklanmaya başladı ama çukurda bir küçülme yok, doktorum düzeleceğini ve eskisi gibi olacağını söyledi böyle durumlar bindebir de olsaq olabiliyormuş ve çok doğal birşeymiş bize kötü geliyormuş.. doktoruma güveniyorum ancak son gittiğimde gerçekten moralim çok bozulmuştu şuan daha sakinim ve pozitif düşünmeye çalışıyorum :) bayramdan sonra perşembe gidicez ve sanırım tekrar dikiş atılıcak hem meme başına hemde sol göğsümün altında ki açıklığa sanırım.. sizlere daha sonra yine bilgi vericem.. ogltkn cimm, doktor seçimi elbette çok önemli birkaç doktorla görüşmelisin fuat bey benim 2. görüştüğüm doktordu, ilk gittiğim doktorunda gösterdiği resimler hoşuma gitmemişti fuat beyinkilerde ama bu daha çok yapılan işlerden değil, hiçbir estetik ameliyatın orjinal gibi olmamasından kaynaklanıyordu.. ben, keşke memelerim normal ölçülerde olsaydı da hiç yaptırmasaydım ama maalesef yapılması gereken sağlık problemleri ve görüntü kirliliği yarattığı için yaptırdım, pişman mıyım:? aslında ağrılarımdan kurtulduğum için asla değil, keşke iyileşme sürecinde böyle problemlerle karşılaşmasaydım.. sen yine de fuat beyle birebir görüş, başka doktorlarla da görüş sonra karar ver derim.. doktorların çalıştığı hastanelerde senin onlar hakkında ki görüşlerini şekillendirecektir, ben fuat beyi biraz da çalıştığı hastanelerden ötürü şeçtim.. son karar senin canım belki bu yaşadığım benim şansımdır, kötü bir şans ama fuat bey kafana takma hepsi düzelicek diyor.. görüşmek üzere, sizleri bilgilendireceğim.. hepinize mutlu bayramalar..

Teşekkür ederim, ben İnönü Üniversitesi hastanesinde ameliyat oldum, bir ücret ödemedim yani sgk karşılıyor, çok ama çok memnunum şimdilik. Önemli olanın doktorunuzun daha önce yaptığı işler ve size verdiği güvenle alakalı olduğunu düşünüyorum.
Henüz ameliyat olalı 4 gün oldu ve şimdiden yara izlerim çok yavaş da olsa düzelmeye başlıyor ama bir anda iyileşeceğini sanmıyorum, sabah akşam pansuman yapıyorum şu anda.
fotoğrafları çeker çekmez ilk fırsatta paylaşacağım.

Ben de ilk başta kilo verip öyle ameliyat olmayı düşünüyordum ama bildiğim tek bir şey vardı, ben zayıfken de onlar iriydi:)
Fotoğrafları ilk fırsatta paylaşacağım, ve bilgi vermeye de devam edeceğim çünkü adım adım takip ederek gerçekten hangi aşamalardan geçildiğini paylaşmak ve destek olmak arzusundayım.

Ameliyatın ertesi günü eğer ayağa kalkarsam drenlerimi çıkaracaklarını çünkü temiz olduklarını söylediler ve ben kalkıp direkt yürümeye başladım. Evet çok fazla dikiş var ama şaşırtıcı derece acı çok çok az. Hastaneden eve dönerken arabada çukurlara filan girdikçe korumaya çalıştım biraz sızıladı ki çok normal, şu anda ağır kaldırmıyorum ev işi yapmıyorum filan ama giyinme soyunma eğilip kalkma gibi hareketleri çok rahat yapıyorum, yani şu an için tek başıma gayet iyiyim. Dikkat etmek zorundayım ki sonradan sıkıntı olmasın. Sürekli yatar pozisyonda filan değilim yani dışarıdan bakan biri ameliyat olduğumu hiçbir şekilde anlamaz:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…