Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Yesimaycim bana yardim etdigin icin sana cok cok cok tesekkur ederim. Amma dogrusunu soylemek gerekirse bence buyukler. Cunku benim kilom 52-53 boyum 155, beden olculerim 104-70-96 azacik soyle hayal et nasil gorunuyom diye? mesela ben her istedigimi giyinemiyorum istedigim her sutyenide alamiyorum inanki her defa bisey almaya gitdigimde saatlerce agliyorum. hemde bakiyorum hepisinde kucuk kucuk bir ben boyleyim(((((( 104sm bence cok buyuk! sence? biliyorum cok zor ameliyyat oldugunu ve izlerin kaldigini. en cokda izlerden korkuyorum ya kocam beyenmezse? tiksenirse? izler belli oluyo mu? cokmu? benim ailemde hepisi doktor ve bana izin vermiyolar hergun kavga ediyoruz. Ve ben Azerbaycanda yasiyorum burada iyi doktorlar yok ben Turkiyeden gelen doktorlara yaptirmak istiyorum. Teyzem diyoki sadece gidib konusalim amma doktorlar onay vermezlerse yapmayacaksin. ben eyer olursa sana resimlerimi yollarim bakarsin buyuk olup olmadigina. Birde kac aya sende iyilesdi?> sen durumundan memnunmusun? beni bir kizin olarak gor ve bana yardim et cok rica ederim.

kızlar ben yaklaşık 45-46 kiloyum göğüslerim 95ten daha fazla. kendime uygun sütyen bulamıyorum asla. ağrısı sızısı çok fena. ameliyat olmak istiyorum ama bunu karşılayamabilirim, lütfen yardımcı olun, devletin ödemesi gibi durumlar war mı, böyle ameliyat olanlar söyleyebilir mi?

Teşekkür ederim. Korkacak bir şey yok inan. Ağrı çeken arkadaşlar da var ama ben olduğuma bile inanmamıştım. Büzüklere gelince iyileşecek mi bilmiyorum, doktorum geçeceğini söyledi ama baya da azaldılar zaten. Bende çukur yok evet doktor oraya dikiyor ama henüz çukur göremiyorum :)

bana yardımcı olabilirmisiniz samsunlu olan arkadaşlar ben bu amaliyatı olmaya kesin karar verdim samsunda hastane araştırıyorum medikal parkta ayhan turhan diye bir doktor varmış bu ameliyatı yapıyormuş bu konuda yardımcı olcak birileri varmı lütfen yardım edin ayhan turhanı araştırıyorum :44:

göğüslerım berbat sureklı dusunup cesaret edemedıgım bır konu.istanbul ıcın ıyı bır doktor ve uygun fıyat önerısı olan lutfen yardım etsınartık bu agrılara dayanamıyorum cunku

merhaba.cok heyecanlıyım.çunku annem 28 ekımde amelıyat olacak.cogu yorumu okudum.ama hala kafam cok karısık.annemın en buyuk destekcısı olarak kendımı cok sorumlu hıssedıyorum.umarım guler yuzle cıkarız bu işten.amelıyat sonrasında agır kaldırmama,sırt ustu yatma,raflara uzanmamanın harıcınde dıkkat etmemızı tavsıye edecegınız bırsey var mıı?

annem de yaklaşık 1buçuk sene önce göğüs küçültme ameliyatı oldu.. şuan çok mutlu. ameliyatında bir problem olmadı. hatta refakatçisi olduğum sıralarda sırt üstü yatamadı. hiç sevmez yatmayı:)) yataktan kalktı ve koltukta uzandı bende hasta yatağında mışıl mşıl uyudum. annem hastaneden çıktığı gün pazara alışverişe gittik. çok soğuktu ama sıkıntıdan patlamıştı o yüzden götürdüm onu. elleriyle korudu. bir güzel gezmiştik:)) hiç bir sıkıntısı olmuyor. aa hata annem ameliyat olduktan iki ay sonra ananem de ameliyat oldu. ananemin dikişleri daha güzeldi. sanırım okumuşsundur. gençlikteki beslenmeye bağlı dikişlerin geçmesi. ananemin bünyesi çok sağlam maşallah. dikişleri tertemiz şimdi.
tek tavsiyem kilo almamaya çalış. annem 6 kilo aldı. tabiiki onlarda da biraz biraz büyüme oldu. birde bizde ırsi bir durum var kitleleri oluşmuş ama o seni korkutmasın ananeminde kitle dokuları mevcuttu öncesinde. şimdi ikisi de çok memnun. inan bi beden hatta yarım beden bile küçültse o özgüven paha biçilmez. iki hafta sürecek olan sırt üstü yatmaların haricinde bir zorluğu olmadığını belirteyim. içini rahat tut=)) mis gibi ol ameliyatını sonuclarını anlatırsın ) şimdiden geçmiş olsun=)

sevgili sevcik; sen sanırım bu operasyonu kafana koymuşsun, evet ölçülerinde göğüs ölçün fazla anladığım kadarıyla.. o zaman şöyle yap madem ailende çok doktor var annen yada teyzen ile birlikte gidin iki doktorlada görüşün şuan estetik cerrahıyla görüşmeden herşeyi ezberden söylüyoruz, senin için yapılacak en iyi şey ne ise buna hepberaber karar verirsiniz.. bakarsın doktora gidince aileninde görüşleri değişir, bakarsın sen fotoları görünce senin fikirlerinde değişebilir, keşke ameliyat olmadan memişleri küçültecek birşey olsa ama maalesef canım benim hadi sıkma artık kendini bukadar da kafana takma onları bak ben 36 yaşındayım kendimi bildim bileli kocamanlar bende senin gibiydim alışveriş kabus gibiydi, evlendim çocuklarım oldu ve sonunda yaptırdım çünkü artık taşıyamıyordum, keşke bizimde en başından normal ölçülerde olsaydı ama herşeyin bir çaresi var, önce sabır ve doğru kararla herşey yoluna girer.. hadi gülümse bakıyım, güzel yüzün aydınlansın

cnm bence niye dert ediyorsunuz anlamiyorum 80 ile 95 arsinda ise sorun yok bence

yeşimay, ve Ker,
sizlerin ameliyat süreçlerini başından beri takip ediyorum. Çünkü Ker'in dr.'dan olan memnuniyetini samimi bir şekilde yazmasıyla ben de Fuat Bey'i listeme dahil ettim...Oğlum 2 yaşına geldi ve geçen hafta emmeyi sonlandırdı. Ve dolayısıyla benim açımdan ameliyat için bekleme süreci başlamış oldu. Ve sanırım ameliyata yaklaşmak bende biraz panik yarattı...bana fikir verir, hissetiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

yeşimay,
yukarıda sevgik'e yazdığın mesaj beni çok etkiledi...Ben uzun zamandır bu ameliyat istiyor olmakla birlikte, izler konusunda hep tereddüt yaşıyorum. yurtdışı sitelerde, ameliyat öncesi ve sonrası fotolar mevcut....yüzlerce fotograf gördüm, inceledim fikir vermesi için...kimileri gerçekten iyiyken (özellikle ameliyattan 2 yıl sonra çekilenler ) bazıları da hiç dikiş bilmeyen birinin rastgele iğneyi batırması gibi çarpaz dikişlerden ibaretti....
Ameliyat sonrasında "ben kendime ne yaptırdım, bana bunu yapmalarına nasıl izin verdim" dermiyim diye düşünmeden edemiyorum. Benim bedenim 80DD...ölçtüğümde 97cm çıkıyor. sence değer mi? başından bu iş geçmiş bu süreçleri yaşamış biri olarak ne dersin? 2 oğlum var...biri 5 biri 2 yaşında, ameliyat sonra benim için ne kadar zorlayıcı olur?

Ker,
senin dikişlerin şu an ne durumda? potlukların olduğundan bahsetmiştin...ne kadar potluk var? dikey çizginin kaçta kaçını kaplar mesela? ve masaj & jel iyileşme sağlıyormu gerçekten? şekilleri simetrik mi? bunu soruyorum cünkü okuduklarımdan anladığım kadarıyla meme hemen formunu almıyor, sanki içeri göçmeler varmış gibi mi görünüyor?

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

BİRDE MERAKIM VAR

göğüs ölçümüz boyundan meme ucuna kadar 24 cm. olmalıymış ? okudum bi haber sitesinde..
boyun kemiğinden ölçülüyor ise meme ucuna kadar evet benim 24 cm :) :18:
birde şu 90 b c yi anlamıyorum mesela benim 95 c den 85b oldu bu ne demek şimdi ??? :2:

Son düzenleme:

hayır olma bence :) evlen, bebeğin olsun bozulsun memişlerin sonra yaptırırsın yoksa sonrasında yine deforme olurlar pişman olursun cnm benden söylemesi :)))

cevabın için teşekkürler birbuse..
doktorunun ilgilenmemesi etik olmamış...ama sonuçtan bu kadar memnun olacağımı bilsem, iyileşme süresinin kısalığı, dikiş izlerinin azlığı, hissetme, ve şekil anlamında, ilgisizliği bertaraf edebilirim gibi geliyor...

85 D ne demek anlatayım kısaca...
85 = memelerin alt kısmından bedeninin yani göğüs kafesinin etrafının ölçüsü (cm olarak)
D = meme büyüklüğü (a en küçük, sonra b, c, d, dd, ddd şeklinde uzayıp gidiyor)

Son düzenleme:

Tam 3 ay oldu ben ameliyat olalı, potluk sadece en alt kısımda var ki o da görünmüyor baya altta kalıyor. Doktorun deriyi çekip oraya diktiği bir potluk sanırım bu, ameliyattan çıktığımda benim de moralim çok bozulmuştu açıkçası ama çok da dert etmiyordum tabi, sonuçta küçüldüler :) 3 hafta önce mi tam hatırlamıyorum muayeneye gittiğimde bana bir ilaç adı verdi doktorum ama hep geciktirdim, almayı unuttum. Biraz da izleri dert etmediğim için olsa gerek önemsemedim :) İzler nerdeyse belirsizleşti bile bende, tabi bu tenle de alakalı bir şey. Ağrı, izlerin geçmesi vs. hepsi kişiden kişiye göre değişiyor. Mesela ben en ufak bir ağrı bile hissetmedim ameliyat sonrası. İzler için de sigara kullanmamak gerekiyor en önemlisi bu. bir de beyaz ten daha avantajlıymış. Fuat bey tamamen formunu bulması 1 sene olur dedi. Ama ben böyle de kalsa memnunum yani, baya düzgün

ya arkadaslar benım moralım cok bozuk nolur bana yardımcı olnu.ameliyat olalı 6 ay olcak bbı kaç iç çamşırcaya gırdım sızın göğüsleriniz iri, bu sutyenden verelım tparlar b cup olmaz c olur. gıbı seyler soluolar doktorum 80b yaptım dedi.sankı benım bedenıme göre hala iri boyum 157.içinizde benım boyumda olupta göğüss ölçüsü nekadar.

çok teşekkür ederim

mrh arkadaslar ben diklestirme ve protez ameliyatı düşünüyorum küçültme sonrasıda diklestirme yapılıyor bildigim kadarıyla kalan iz ters t seklindemi farklı olan arkadaslar kendi yöntemlerinizi yazablirmisiniz

arkadaşlar ben mayıs 2011 de küçültme amelıyatı oldum ....amelıyat veya sonrası hiçbir sıkıntım ağrım olmadı, olmadı ...ters T sistemi ile yapıldı...bir veya 2 gün hastahanede kalınıyor ve 1 hafta içinde normal yaşantıma döndüm amelıyatımdan 5 ay az zaman geçmesine rağmen izlerimin rengi açılmaya tenimin rengine dönüşmeye başladı ...sırt ve omuz ağrısından kurtuldum istediğim kıyafetı giyebiliyorum..doktorum sayın İhsan BAŞARAN a sonsuz teşekkür ediyorum ...beni büyük bir yükten kurtararak hayatımı kolaylaştırdığı ve görüntümü güzelleştirdiği için minnettarım .. küçültme ameliyatı düşünen arkadaşlara Dr İhsan BAŞARAN ı gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum muayene için herhangi bir ücret talep etmiyor bu tür amelıyatarda dr seçimi çok önemli bize bir hastahanenin müdürü tavsiye etti meme küçültmede en başarılı dr larımızdan olduğu söylendi bunun üzerine Dr İhsan BAŞARAN a gittim....konu ile ilgili sorusu olan arkadaşlara cevap verebilirim dr.un int de telefon no ve büro adresi vardır

Anladım şimdi.. Teşekkür ederim birtanem.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…