Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

slm canım hastanenın adı nedır bende ankadaradayım ıyı bi hastane ve sskdanda faydalanmak ıstıyorum.bilgi verırsen sevınırım

merhaba ben foruma yeni katıldım
hamileliğim süresinde buradaki arkadaşlarla paylaşım yapmak niyetim
ama konuyu görünce yazmadan geçemedim
99 yılında ameliyat oldum
daha sonra da evlendim
iyi ki de olmuşum herkese tavsiye ediyorum
bir kadın için müthiş rahatlık hiç korkmayın
tek derdim 9 yaşında bir kızım var onu emziremedim
sanırım yeni gelen bebişimide emziremeyeceğim
bu yıl da annem ameliyat oldu o da şimdiye kadar olmadığına yanıyor
iyi bir doktor ve hastane gerisi huzur huzur huzur............:)

kızlarrr slm; ben cumartesi sabah 8:30 da ameliyatımı oldum :) atlattım en zor kısmı diye düşünüyorum şimdi tek derdim dikişlerimin problemsiz bir şekilde iyileşmesi ancak çok hareketliyim uzanıyorum ağırda kaldırdığım oldu bugün inş. bir zararı olmaz ameliyatım 2 saat sürdü uyandığımda göğüslerimde müthiş bir yanma hissi vardı sanki kezzap dökmüşler gibi ameliyatta ağrı kesici vermişler ancak bana yeterli olmadı ve yukarı odama çıktığımda doktorumdan ağrı kesici istedim ama öyle böyle bir ağrı değil eşim bacaklarımın titremesini durduramadı acıdan.. sonra şükür ağrı kesiciden sonra öle ciddi bir ağrım kalmadı iğne batması ve gerginlik dışında.. benim göğüslerimde diren vardı ertesi gün çıkardılar direnleri ama hiç acımadı doktorumun eli müthiş hafif korkmuştum ama korktuğum gibi hiç değildi :)bir gece yattım hastanede ertesi gün 11:30 da çıktım hastaneden .. bugün 3. günüm ve hiç ağrım yok antibiyotik ve ağrı kesici verdi doktorum ağrı kesiciyi içmesem ağrı olmaz ama ben bugün ve yarın içmeyi düşünüyorum en azından batma hissini azaltması için.. göğüslerimden birinden 650 gr diğerinden 750 gr çıkarmış doktorum ben kilolu ve yapılı olduğum için çok küçülsün eğreti dursun istemedim o yüzden 90 bedenden taşmayacak bir meme istiyorum dedim doktoruma şuan bile gören inanamıyor çok fark var diyolar ama keşke 85 deseydim diyorum bukadar acı çektim keşke daha küçük yaptırsaydım diye.. ama yinede çok mutluyum şimdi umarım en kısa zamanda iyileşir dikişlerim, ameliyat lolipop tekniğiyle oldu ve kendinden eriyen dikiş atıldı yani bundan sonrası iyi bir pansumana kalıyor.. burdan önce beni doktorumla tanışmama sebep olan sevgili ker' e , sonra doktorum prof. dr. Fuat Yüksel ' e çok teşekkür ediyorum.. sormak istediğiniz şeyler olursa memnuniyetle cevaplarım..

yesimay oncelikle gecmis olsun, tebrik ederim darisi bizim basimiza sana sormak istiyorum emzire bilecekmisin? ihtimal varmi? ve doktor ne dedi buyume ihtimali varmi goguslerinin? ya ben cok korkuyorum ya dogururken yine buyurse? bide sende izler nasil?

]Bu gün amerikan hastanesi prof Reha yavuzer e gittim göğüs dikleştrme ve protez koyucak oturduk konuştuk muayne etti her tekniği detaylı bir şekilde anlttı çok güzler yüzlü ve detaycı bir prof ben kendi adıma çok araştrdım ve aşırı derecede detaycı vetakıntılı bir insanım artık kesin kararımı verdim Reha yavuzer mükkemmel bir doktor bunu yürekten söylüyorum tüm samimiyetimle ben böyle sempatikve pozitif enerji veren doktor görmedim......Hayrlısı ile 10 ekim sabah amliyatım olucak.....istanbulda estetik cerrah araştıran herkese amerikan hastanesi profösör Reha yavuzer KESİNLİKLEE....=)

yesimay gecmis olsun canim.benim sana tavsiyem üsütmemeye calis cünkü üsüünce gögüsler sisiyor enazindan benimki öyle oldu ama süperrrrr bir duygu insan kendini enaz 10 yas genc hissediyor isteyenler hic düsünmeden yaptirsin:92:

sevgili huzunperisi; senin ne kadar oldu ameliyat olalın? evet benim bugün 5. gün hiçbir sıkıntım kalmadı yan bile yatmaya başladım:) raflara uzanıyorum, ağırda kaldırıyorum sonuçta ev hanımıyım üç öğün yemek hazırlayıp bulaşık yıkamak var üstelik 3,5 yaşında bir oğlum ve 4. sınıfa giden bir kızım ve eşim var hepsinle ilgilenmek zorundayım ama şu dikkatimi çekti ki akşamları göğüslerim şişiyor koltuk altıma doğru şişme oluyor sanırım yorgunluktan.. keşke diyorum daha küçük isteseydim 80-85 beden sanki küçülmediler yaww.. yada biz büyükten o kadar bıkmışız ki ne kadar küçülse gözümüze tam gelmiyor artık yarından itibaran duş alıcam ve pansuman bana ait, inşallah dikişleride kazasız belasız atlatırım.. herkese tavsiye ederim arkadaşlar walla çok rahatladım sırt ağrım kayboldu? yok süper bişi.....

Merhaba, umarım hersey ıstedıgın gıbı olur, tahmını ne kadar surecekmıs operasyon ve ne kadar odeyeceksın acaba?
tşk.

yesimay ben 8ci ayin 17de ameliyat oldum sükür benimde hic sorunum olmadi.bende senin gibi düsünüyorum keske daha kücük olsaydi diye ama doktorum kabul etmedi boyuma ve vücut yapima göre ayarladi birde en önemlisi meme ucunun nerede yasayacagina karar veriyor.ben kendime geldimde doktorun kontrolunde meme ucumu hissettim his kaybim olmadi.normal sütyene gecmedim ölcümü bilmiyorum ama eskisinden kücük

canım benim meme ucunu hemen hissetmen süper olmuş.. ben henüz hissetmedim, zaten meme ucunu ve ameliyat dikiş hattını hiç hissetmiyorum bundan çok korkuyordum sanırım başıma geldi.. şuan korkunç görünüyorlar ama biliyorum ki 1-2 ay sonra düzelecek bugün ilk pansumanımı yaptım:) sanki ameliyattan çıktığımda daha küçüktüler şimdi büyümüşler gibi hissediyorum, akşamları şiştikleri kesin koltuk altıma doğru şişlik hissediyorum.. umarım küçülürler bana hala çok büyükler gibi geliyor keşke 90 değilde 80 isteseydim çok pişmanım

canim evet bende yeni ameliyatdan cikinca kücücükdü yeni memesi cikan genc kizlerinki gibiydi ama simdi banada büyük geliyor ama eskisinden kücük.benimde koltuk altlarimda sismeler vardi aceba doktor ordan almadimi diye düsündüm doktora sordum güldü 6 ay sonra bu düsünceniz gececek dedi.dikislerimde falan sorun yok sükür seklide süper kisaca ben cok memnunum

kızlarrrrr nerelerdesiniz??? hiç kimse küçülttürmedi mi??? kimse paylaşım yapmıyor benim bugün 10. günüm çok memnunum bide dikişlerim bi iileşsee süper olucak.. sabaha karşı sol göğsümde bi acı hissettim sanırım üstüne yatmışım( yan yatıyorum artık) sabah kalkıp baktığımda sol göğsümün en alt kısmında büzülmüş olarak dikilen kısımda hafif bir kanama vardı, birde sağ göğüs ucumun kenarındaki dikişte hafif bir kanama olmuş sanırım daha dikkatli olmalıyım.. bide kızlar sanki dövmüşler gibi göğüs altlarım ağrıyor elleyemiyorum sizde de böylemi? ben mi çok kendimi dinliyorum acaba:)

Merhaba Yeşimay,
cok gecmıs olsunnn
sorularım var.. yanıtlarsan cok sevınırım, kac beden den kaca ındın? fuat bey yaptı sanırım aml. nı, nerde aml. oldun ve ne kadar odedın? en onemlısı ne sekılde yapıldı aml. cok ız kaldı mı? su gogus ucundan acılarak yapılma dısında kucultme operasyonu yapılabılıyor mu acaba? tşk
sevgıler

sevgili glorys; benim ameliyatımı Fuat bey yaptı karşıda florans nightıngale de 5000 tl bide başka bir hastane daha var kadıköyde orada da yapıyormuş orda olursa 4000 tl.. ben florans ta oldum.. evet çok iz var insan görünce nasıl geçer bu izler diyo ama 6 ay sonraki resimleride gördüm bazılarında nerdeyse hiç iz kalmamıştı umarım benimde kalmayacak :) benim göğüslerim normalde taktığım beden 105 di ama taşıyodu anla işte felakettiler ben 90 bedene sığayım taşmasın dedim doktora ama keşke 80 yada 85 deseydim yine büyük sanki görenler çok beğeniyo ama bana büyük geliyo bide şimdi şişlik var 6 ay sonra görücez sonuçları bakalım.. doktorum lolipop tekniği ile ameliyat yapıyo sen ne kadar istersen o kadar küçültüyo hiç sorun yaşamadım:) umarım kararını verip sende kurtulursun ben çok uzun zamandır bekliyorum muradıma erdim çok şükür şimdi tek derdim biran önce dikişlerin iyileşmesi son günlerde daha çok sızlamaya başladılar sanırım vücut dikişleri atmaya başladı haaa bide doktorum estetik dikiş yapıyo bi daha dikiş aldırmak yok yani iyimi kötümü bilemiyorum ama ben henüz bi sakıncasını görmedim..açıkçası şimdiye kadar bir terslik olmadı ameliyatımda ve sonrasında, geriye 1 seneye varan iyileşme ve tam şekil alma süreci var..

arkadaslar ameliyat olanlar özellikle 80b olanlar meme ucununun üstünden olacak şekilde ölçüp kaç cm olduğunu yazarmısınız

ben bu topiğin eskş kullanıcılarındanım.kasımda ameliyat olalı bir yıl olacak.ben çok memnunum umarım ameliyatı olanlarda benimle aynı fikirdedir.hiç korkmayın büyütecek hiçbir yanı yok.yeni ameliyat olanlara geçmiş olsun sık dişini geçecek,ameliyat olmayı düşünenlerede hadi artık zamanı geldi diyorum.sormak istediğiniz birşey varsa cevaplayabilirim

Merhaba Tina, kıme amelıyat oldun acaba? memnun olmana da cok sevındım,
bırde ne kadar odedın acaba?

Bence Bu ameliyat sıkıntı çekenler için birebir. Korkulmaması gerekiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…